Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, _rasputin_ said:

ένα χρόνο παραπάνω εγγύηση , Knox suite για ένα χρόνο, 4 χρονιά αναβαθμίσεις ασφαλείας.
Αυτά διάβασα σε ξένα φόρουμ. Ο Κώτσος το είχε ίδια τιμή με το απλό και το παραγγελία χωρίς δεύτερη σκέψη

Τελικά μετά από 2 ώρες τους αποδείξαμε από έχουν κάνει λάθος και μας είπαν ότι δεν μπορούν να μας φέρουν το Enterprise πήραμε τα χρήματα πίσω . Από σήμερα μαύρο στον Κώτσο από μένα
Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Αλλού δεν το είχε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν χρειαζεσαι να αγχωνεσαι πλεον θα ερθουν αμεσα διαφορες συσκευες μεσαιας κατηγοριας οχι της sammy με τον 8+ gen 1 οποτε...
Σοφέ γέροντα μπορείς να αναφέρεις κάποια επιλογή που αναμένεται σύντομα , ένα όνομα, κάτι είμαι έτοιμος να πάρω ξανά Α52s ?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλλού δεν το είχε;
Ούτε αυτοί το είχαν στο κατάστημα, από αλλού το φέρανε. Εγώ ζήτησα να μου φέρουν αυτό που είχα παραγγείλει και όχι να μου πασάρουν το απλό. Στο τέλος μου είπαν ότι θα μου κόψουν πιστωτικό γιατί δεν το φέρνει άλλο η Samsung , τότε άλλαξα τόνο και ζήτησα τα λεφτά μου πίσω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, ilka71 said:
1 minute ago, christos_087 said:
Για Α54 τι λετε? Εχω ενα θετικό προαίσθημα οτι θα είναι καλό

νομίζω θα έχει mediatek επεξεργαστή.....

θα εχει τον Exynos 1380

Link to comment
Share on other sites

Στη σαμμυ υπαρχουν 2 καλες συσκευες η καθε μια στην κατηγορια της .

A52s

S23 ultra

Εαν δεν παρετε ενα απο τα δυο πηγαινετε σε αλλες εταιριες.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω θα έχει mediatek επεξεργαστή.....
Μακάρι να είχε mtk, κάποιοι είναι πολύ καλύτεροι από τους exynos.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, christos_087 said:

Για Α54 τι λετε? Εχω ενα θετικό προαίσθημα οτι θα είναι καλό

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a54_galaxy_a34_specs_leak_alongside_more_colorful_renders-news-57750.php

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a54_5g_teaser_design-news-57848.php

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στομάδα!

Μετά από μια πτώση ούτε μισού μέτρου έπσασε η οθόινη

Δεν θα σχολιάσω το πόσο έυκολαα έγινε αλλά θα ρωτήσω τα εξής:

Δεν μπορώ να βρώ την απόδειξη αγοράς, θα το δεχτούν στο σέρβις; Γνωρίζουμε το κόστος; Γιατί ενώ συνδέεται στον υπολογιστή δεν μπορώ να βρώ κανένα αρχείο (σύνδεση με καλώδιο) και μου λέει ότι οι φάκελοι είναι κενοοί; Το σερβις που βρίσκω στην καλλιθέσα υπάρχει;κάποιο άλλο ακόμα και μη επίσημο στα νότα που θα επισκευάσει την συσκευή άμεσα γνωρίζουμε;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, geovrettos1987 said:

Γεια χαρά στομάδα!

Μετά από μια πτώση ούτε μισού μέτρου έπσασε η οθόινη

Δεν θα σχολιάσω το πόσο έυκολαα έγινε αλλά θα ρωτήσω τα εξής:

Δεν μπορώ να βρώ την απόδειξη αγοράς, θα το δεχτούν στο σέρβις; Γνωρίζουμε το κόστος; Γιατί ενώ συνδέεται στον υπολογιστή δεν μπορώ να βρώ κανένα αρχείο (σύνδεση με καλώδιο) και μου λέει ότι οι φάκελοι είναι κενοοί; Το σερβις που βρίσκω στην καλλιθέσα υπάρχει;κάποιο άλλο ακόμα και μη επίσημο στα νότα που θα επισκευάσει την συσκευή άμεσα γνωρίζουμε;

Καλημέρα. Πριν ένα χρόνο έπαθα το ίδιο. Το έστειλα στη SMARTEC στο Χαϊδάρι και μαζί με οθόνη μου άλλαξαν και μπαταρία με κόστος 115 ευρώ αν θυμάμαι καλα. Δε μου ζήτησαν απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, geovrettos1987 said:

Γεια χαρά στομάδα!

Μετά από μια πτώση ούτε μισού μέτρου έπσασε η οθόινη

Δεν θα σχολιάσω το πόσο έυκολαα έγινε αλλά θα ρωτήσω τα εξής:

Δεν μπορώ να βρώ την απόδειξη αγοράς, θα το δεχτούν στο σέρβις; Γνωρίζουμε το κόστος; Γιατί ενώ συνδέεται στον υπολογιστή δεν μπορώ να βρώ κανένα αρχείο (σύνδεση με καλώδιο) και μου λέει ότι οι φάκελοι είναι κενοοί; Το σερβις που βρίσκω στην καλλιθέσα υπάρχει;κάποιο άλλο ακόμα και μη επίσημο στα νότα που θα επισκευάσει την συσκευή άμεσα γνωρίζουμε;

Τι να την κάνεις την απόδειξη αφού μέσο imei θα δούνε την προέλευση του κινητού κ θα σε χρεώσουν το επιτρεπόμενο κόστος στην ζημιά που προκάλεσες. 🙄

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Τι να την κάνεις την απόδειξη αφού μέσο imei θα δούνε την προέλευση του κινητού κ θα σε χρεώσουν το επιτρεπόμενο κόστος στην ζημιά που προκάλεσες. 🙄

Η απόδειξη χρησιμεύει όταν πρόκειται για βλάβη που καλύπτεται από την εγγύηση. Το σπάσιμο της οθόνης δεν καλύπτεται έτσι ή αλλιώς, οπότε θα σε χρεώσουν με βάση τον τιμοκατάλογο τους.

Θα μπορούσες να το πας σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα service. Εκεί θα είχες πιθανόν χαμηλότερη χρέωση, αλλά δεν θα είσαι σίγουρος για την οθόνη που θα χρησιμοποιήσουν.

Γενικότερα τώρα για την απόδειξη, μπορείς να ζητήσεις αντίγραφο από το κατάστημα αγοράς. Αυτά και καλή τύχη.

ΥΓ. Είχες τζαμάκι προστασίας;

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, lambros69 said:

ηχογραφηση κλησης?

call history πανω απο 500 εγγραφες?

Εχουν κλειδωθει απο google?

 

Εγώ αυτή χρησιμοποιώ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appstar.callrecorder

Για τα άλλα δεν ξέρω αν υπάρχει ιστορικό για πάνω 500 εγγραφές. Αυτές που έχει μου είναι υπεραρκετές. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, green dragon said:

Η απόδειξη χρησιμεύει όταν πρόκειται για βλάβη που καλύπτεται από την εγγύηση. Το σπάσιμο της οθόνης δεν καλύπτεται έτσι ή αλλιώς, οπότε θα σε χρεώσουν με βάση τον τιμοκατάλογο τους.

Θα μπορούσες να το πας σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα service. Εκεί θα είχες πιθανόν χαμηλότερη χρέωση, αλλά δεν θα είσαι σίγουρος για την οθόνη που θα χρησιμοποιήσουν.

Γενικότερα τώρα για την απόδειξη, μπορείς να ζητήσεις αντίγραφο από το κατάστημα αγοράς. Αυτά και καλή τύχη.

ΥΓ. Είχες τζαμάκι προστασίας;

Τζαμάκι προστασίας δεν είχα βάλει αλλά και πάλι μου φένεται ακραλιο το πόσο εύκολα έσπασε...

Επίσης με προβληματίζει ότι δεν εμφανίζει κανένα αρχείο όταν απλά συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή μέσω usb...

Θα το πάω αύριο στο irepair που λένε ότι βάζουν αυθεντική οθόνη  ελπίζοντας να είναι μόνο η οθόνη και να φτιαχτεί εντός 2-3 ωρών όπως λένε.. Ακόμα οι ήχοι λειτουργούν πάντως άρα λογικά δεν υπάρχει θέμα στην μητρική

Edited by geovrettos1987
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, geovrettos1987 said:

Επίσης με προβληματίζει ότι δεν εμφανίζει κανένα αρχείο όταν απλά συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή μέσω usb...

Με πιο τρόπο να στα εμφανίσει από τη στιγμή που δεν μπορείς να επιλέξεις μεταφορά αρχείων από την οθόνη;

το ότι έσπασε τόσο εύκολα ή δεν είχες σωστή θήκη να καλύπτει το τζάμι ή απλά ήσουν άτυχος.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, chios said:

Με πιο τρόπο να στα εμφανίσει από τη στιγμή που δεν μπορείς να επιλέξεις μεταφορά αρχείων από την οθόνη;

το ότι έσπασε τόσο εύκολα ή δεν είχες σωστή θήκη να καλύπτει το τζάμι ή απλά ήσουν άτυχος.

Θεωρούσα ότι εφόσον το εμφανίζει θα μου έδινε πρόσβαση και στους φακέλους χωρίς να απαιτείται εντολή από την οθόνη αλλά εφόσον δεν γίνεται έτσι τόσο το καλύτερο, μου φέυγει ένα άγχος... Να υποθέσω ότι κατά τηνεπισκευή αναγκαστικά θα χαθούν όλα, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, geovrettos1987 said:

Θεωρούσα ότι εφόσον το εμφανίζει θα μου έδινε πρόσβαση και στους φακέλους χωρίς να απαιτείται εντολή από την οθόνη αλλά εφόσον δεν γίνεται έτσι τόσο το καλύτερο, μου φέυγει ένα άγχος... Να υποθέσω ότι κατά τηνεπισκευή αναγκαστικά θα χαθούν όλα, σωστά;

δε θα χαθεί τίποτα, μόνο αν κάνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chios said:

δε θα χαθεί τίποτα, μόνο αν κάνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. 

ωραία, θα τους το ζητήσω!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Μπορείτε να μου προτείνετε ένα τζαμακι προστασιας για το a52s, που να μην εμποδίζει το δαχτυλίδι αποτύπωμα; Δύο που έβαλα τα πέταξα. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, giorgosmaik11 said:

Γεια σας παιδιά! Μπορείτε να μου προτείνετε ένα τζαμακι προστασιας για το a52s, που να μην εμποδίζει το δαχτυλίδι αποτύπωμα; Δύο που έβαλα τα πέταξα. Ευχαριστω

https://www.skroutz.gr/s/28104490/Spigen-ALM-Glass-FC-Tempered-Glass-Galaxy-A52-A52s.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Κορυφαίο. Δεν δυσκολεύει το δακτυλικό αποτύπωμα, δεν μαζεύει δακτυλιές ή σκόνη και έχει στη συσκευασία ένα πλαίσιο που σε βοηθάει να το τοποθετήσεις μόνος σου πανεύκολα.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, green dragon said:

https://www.skroutz.gr/s/28104490/Spigen-ALM-Glass-FC-Tempered-Glass-Galaxy-A52-A52s.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Κορυφαίο. Δεν δυσκολεύει το δακτυλικό αποτύπωμα, δεν μαζεύει δακτυλιές ή σκόνη και έχει στη συσκευασία ένα πλαίσιο που σε βοηθάει να το τοποθετήσεις μόνος σου πανεύκολα.

Συμφωνω και γω..το ιδιο εχω απο τοτε που το εβαλα και γω.Και αν μου σπασει παλι το ιδιο θα βαλω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, billmes1981 said:

Συμφωνω και γω..το ιδιο εχω απο τοτε που το εβαλα και γω.Και αν μου σπασει παλι το ιδιο θα βαλω

Ευχαριστώ παιδιά!

2 ώρες πριν, green dragon said:

https://www.skroutz.gr/s/28104490/Spigen-ALM-Glass-FC-Tempered-Glass-Galaxy-A52-A52s.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Κορυφαίο. Δεν δυσκολεύει το δακτυλικό αποτύπωμα, δεν μαζεύει δακτυλιές ή σκόνη και έχει στη συσκευασία ένα πλαίσιο που σε βοηθάει να το τοποθετήσεις μόνος σου πανεύκολα.

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αφού βάλεις τζαμάκι, καλό είναι να ξαναπεράσεις τα αποτυπώματα που θέλεις, θα είναι καλύτερη η αναγνώριση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...