Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 minutes ago, guy_fawkes said:

όταν λες δεν δούλεψε τι εννοείς?

Τι μήνυμα σου έβγαλε εσένα?

 

Κάτι για σύνδεση έλεγε, νομίζω το ίδιο που έχει αναφερθεί πιο πίσω. Δεν έκατσα να το ψάξω και πολύ, μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες, το γύρισα στην Alpha και πλήρωσα κανονικά.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, djivo said:

Δε παίζει ρόλο τι κάρτα έχεις στο κινητό. Οι δυο συσκευές δουλεύουν ανεξάρτητα η μια με την άλλη και γιαυτό σου ζητάει να ξανά σετάρεις τις κάρτες σου στο ρολόι, όπου μπορείς να έχεις διαφορετικές. 

Εγώ έχω Edenred Mastercart προεπιλεγμένη στο κινητό και στο ρολόι Alpha πιστωτική Visa και δουλεύουν απροβλημάτιστα. 

Δοκίμασα την Edenred Mastercart στο ρολόι και δεν δούλεψε.

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως πρόκειται για πρόβλημα των καρτών με την εφαρμογή του ρολογιού που φαντάζομαι πως σε μελλοντικό update θα φτιάξει.

Μήπως παίζει ρόλο αν είναι Visa, Mastercart κλπ? Δοκίμασε κανείς με EuroBank Visa?

Είμαι με mastercard debit της eurobank και δουλευει συνεχως και απροβλημάτιστα από την προηγούμενη Παρασκευή νομίζω που ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία απο την eurobank.

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, djivo said:

Κάτι για σύνδεση έλεγε, νομίζω το ίδιο που έχει αναφερθεί πιο πίσω. Δεν έκατσα να το ψάξω και πολύ, μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες, το γύρισα στην Alpha και πλήρωσα κανονικά.

και εμένα για σύνδεση λέει και το γύρισα στην alpha (debit) και έγραψε ακριβώς το ίδιο

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως μπορώ να απενεργοποιησω τις ειδοποιήσεις του Google map κατά την πλοήγηση στο ρολόι; 

Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, kostas77kostas said:

Καλημέρα, πως μπορώ να απενεργοποιησω τις ειδοποιήσεις του Google map κατά την πλοήγηση στο ρολόι; 

Αν το χαμηλώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε τώρα τι περίεργο συνέβη!

Φόρεσα το ρολόι να πάω να ψωνίσω κάτι(απο το πρωί ειναι απενεργοποιημένο) και φυσικα δεν δέχτηκε την πληρωμή βγάζοντας το μήνυμα συνδεση με το δίκτυο!

Γύρισα εκει στο σπίτι που είναι και το κινητό,έβαλα το κινητό στο wifi & bluetooth και έφυγα να πάω να πληρώσω εκ νέου και ως εκ θαύματος η συναλλαγή ολοκληρώθηκε μια χαρά!

Ερώτηση: μήπως χρειάζεται να συνδέεται μια φορά έστω την ημέρα το κινητό με το ρολόι και το κινητό να έχει δεδομένα η wifi ανοιχτα?😦

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pchrono said:

Αν το χαμηλώσεις;

Mάλλον εννοεί να μην του δείχνει την πλοήγηση και στο ρολόι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Just now, konstantinoslp said:

Mάλλον εννοεί να μην του δείχνει την πλοήγηση και στο ρολόι.

το αντίθετο κατάλαβα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pchrono said:

Αν το χαμηλώσεις;

Θέλω όταν οδηγώ να βλέπω στο κινητό την πλοήγηση και να μην μου χτυπάει στο ρολόι σε κάθε στροφή.. 

Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Λάθος κατάλαβα,

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kostas77kostas said:

Θέλω όταν οδηγώ να βλέπω στο κινητό την πλοήγηση και να μην μου χτυπάει στο ρολόι σε κάθε στροφή.. 

A! ok. Δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Ερώτηση: μήπως χρειάζεται να συνδέεται μια φορά έστω την ημέρα το κινητό με το ρολόι και το κινητό να έχει δεδομένα η wifi ανοιχτα?😦

Γιατί, κινητό και ρολόι δεν τα έχεις σε γενικές γραμμές συνδεδεμένα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, athanaso77 said:

Γιατί, κινητό και ρολόι δεν τα έχεις σε γενικές γραμμές συνδεδεμένα;

Με bluetooth συνέχεια,αλλά αυτό που κατάλαβα είναι ότι θα πρέπει να έχω ανοίξει έστω για μια ημέρα το Internet στο κινητό ενώ το ρολόι είναι ήδη συνδεδεμένο με bluetooth.

Αν συνδέσω το ρολοί χωρίς να ανοίξω το wifi ή τα δεδομένα στο κινητό και πάω να πληρώσω μου βγάζει αυτό το μήνυμα που έχω γράψει πιο πίσω!

Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός έτσι όπως τα εξήγησα!😀

 

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μια χαρά κατανοητός έγινες. Απλά πλέον όλοι έχουμε ενεργοποιημένα τα data ή/και το WiFi και μου κάνει έντυπωση να είμαι ειλικρινής που τα έχεις απενεργοποιημένα.

Ίσως όντως αυτό να φταίει… με κάποιο τρόπο, θα πρέπει να υπάρχει κάποιο process που να κάνει update την υπηρεσία μέσω του κινητού ανά τακτά χρονικά διαστήματα, ίσως για λόγους ασφαλείας. Υποθέσεις κάνω βέβαια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Μια χαρά κατανοητός έγινες. Απλά πλέον όλοι έχουμε ενεργοποιημένα τα data ή/και το WiFi και μου κάνει έντυπωση να είμαι ειλικρινής που τα έχεις απενεργοποιημένα.

Ίσως όντως αυτό να φταίει… με κάποιο τρόπο, θα πρέπει να υπάρχει κάποιο process που να κάνει update την υπηρεσία μέσω του κινητού ανά τακτά χρονικά διαστήματα, ίσως για λόγους ασφαλείας. Υποθέσεις κάνω βέβαια.

και εγώ αυτό κατάλαβα, ότι θα πρέπει η ανα ημέρα ή ανα τακτά χρονικά διαστήματα να κάνει ένα κάποιο update.Τέλος καλά όλα καλά! Ούτως η άλλως το ρολόι είναι άψογο!

Μην σου κάνει εντύπωση γιατί πολλές φορές όταν ανοίγω το ρολόι, έχω ήδη κλείσει wifi και ετοιμάζομαι να φύγω, άρα δεν κάνει αυτό το "update"

Anyway αφού βρήκα την λύση την έγραψα μην τυχόν γίνει και σε κάποιον άλλον!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να ανοίξει το smartthigs στο ρολόι; Προσπαθεί να συγχρονίσει και μετά από λίγα λεπτά μου γράφει αποτυχία συχρονισμου.

adok13
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, adok13 said:

Έχει καταφέρει κάποιος να ανοίξει το smartthigs στο ρολόι; Προσπαθεί να συγχρονίσει και μετά από λίγα λεπτά μου γράφει αποτυχία συχρονισμου.

Εμενα δουλευει κανονικα απο την πρωτη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, PETROSLEON said:

Εμενα δουλευει κανονικα απο την πρωτη στιγμη.

Δεν δουλεύει σε μένα καθόλου ενώ έχει συγχρονιστεί κανονικά ούτε φωνή αλλάζει ούτε κανάλια. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, athanaso77 said:

Για δούλεψε το έτσι μερικές μέρες να το σιγουρέψουμε… 😉

Λοιπόν σήμερα άνοιξα το ρολόι με σύνδεση στο bluetooth και χωρίς να ανοίξω wifi ή δεδομένα στο κινητό και πήγα να πάρω κάτι εδώ διπλα.

Δεν δούλεψε και μου έβγαλε το μηνυμα οτι δεν υπάρχει συνδεση.

Γυρισα, άνοιξα το wifi και ξαναπήγα να ψωνίσω και όλα μια χαρά.

Νομιζω οτι αυτό ήταν το θέμα και καλό είναι να το έχουμε στα υπόψιν!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Λοιπόν σήμερα άνοιξα το ρολόι με σύνδεση στο bluetooth και χωρίς να ανοίξω wifi ή δεδομένα στο κινητό και πήγα να πάρω κάτι εδώ διπλα.

Δεν δούλεψε και μου έβγαλε το μηνυμα οτι δεν υπάρχει συνδεση.

Γυρισα, άνοιξα το wifi και ξαναπήγα να ψωνίσω και όλα μια χαρά.

Νομιζω οτι αυτό ήταν το θέμα και καλό είναι να το έχουμε στα υπόψιν!

Ναι, αυτό είναι τελικά. Εξακολουθεί να μου κάνει εντύπωση βέβαια που κάποιος σαν εσένα που ασχολείσαι με τα κινητά κτλ, να μην έχει συνέχεια internet. 🙂

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Λοιπόν σήμερα άνοιξα το ρολόι με σύνδεση στο bluetooth και χωρίς να ανοίξω wifi ή δεδομένα στο κινητό και πήγα να πάρω κάτι εδώ διπλα.

Δεν δούλεψε και μου έβγαλε το μηνυμα οτι δεν υπάρχει συνδεση.

Γυρισα, άνοιξα το wifi και ξαναπήγα να ψωνίσω και όλα μια χαρά.

Νομιζω οτι αυτό ήταν το θέμα και καλό είναι να το έχουμε στα υπόψιν!

Με την Alpha Bank πληρώνω ακόμα και όταν το έχω σε κατάσταση πτήσης με όλες τις συνδέσεις ανενεργές. 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή δεν έχω Samsung συσκευή?

Βεβαια απο την στιγμή που το ρολόι "δει" οτι υπάρχει έστω μια στιγμή της ημέρας το κινητό  σύνδεση στο internet, μετά μπορώ να το κλείσω κι όλας το κινητό.

Ούτως η άλλως όλες τις συναλλαγές τις έχω κάνει χωρίς κινητό κοντά μου.


Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...