Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 2/10/2021 at 12:13 ΜΜ, theopanatha13 said:

Το smarthings δεν δουλεύει στο ρολόι ούτε την ένταση αλλάζει ούτε τα κανάλια το χρησιμοποιεί κάποιος να μου πει αν δουλεύει σε samsung εννοείται τηλεόραση. 

Σε Samsung TV και Samsung soundbar δουλεύει κανονικά, στην tv αλλάζεις κανάλια τον ήχο κάνεις returne στο προηγούμενο κανάλι και mute, στο soundbar έχει play- rev.- frw. - Vol - mute.

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 3:21 ΠΜ, athanaso77 said:

Τι θα περίμενες να δεις δηλαδή εκτός από βελτιωμένη ταχύτητα, βελτιωμένη οθόνη, περισσότερους βιομετρικούς αισθητήρες, περισσότερες λειτουργίες και (έστω και μικρή) βελτιωμένη αυτονομία;

Θα σου απαντήσω πολύ σύντομα. Σκέψου τι κάνεις με τα φετινής εσοδείας ρολόγια που δεν έκανες με αυτά προ 3ετιας... Οι αισθητήρες πίεση /οξυγόνο /body mass είναι για κλάματα... 

Day 1 τα αγοράζω τα smartwatches κάθε χρόνο, αλλά ξέρω καλά ότι δε θα δω τίποτα νέο ουσιαστικά... 

Edited by vgelis
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pgpmx5 said:

Σε Samsung TV και Samsung soundbar δουλεύει κανονικά, στην tv αλλάζεις κανάλια τον ήχο κάνεις returne στο προηγούμενο κανάλι και mute, στο soundbar έχει play- rev.- frw. - Vol - mute.

Ξέρω τι κάνει αλλά δεν δουλεύει μου γράφει δεν ήταν δυνατή η εκτέλεση της ενέργειας. Δοκιμάστε ξανά. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει κανείς το έξης bug? 

Όταν απαντώ μια κλήση πολλές φορές είναι σε πολύ χαμηλή ένταση (παρότι είναι σεταρισμενο στο τέρμα). Αν κάνω μια κίνηση στιγμιαία να χαμηλώσω την ένταση και να την αυξήσω το ρολόι "ξεμπουκωνει" και επανέρχεται στα επίπεδα που έπρεπε να είναι εξαρχής. 

Το έχει παρατηρήσει κάνεις; 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vgelis said:

Παίδες, έχει κανείς το έξης bug? 

Όταν απαντώ μια κλήση πολλές φορές είναι σε πολύ χαμηλή ένταση (παρότι είναι σεταρισμενο στο τέρμα). Αν κάνω μια κίνηση στιγμιαία να χαμηλώσω την ένταση και να την αυξήσω το ρολόι "ξεμπουκωνει" και επανέρχεται στα επίπεδα που έπρεπε να είναι εξαρχής. 

Το έχει παρατηρήσει κάνεις; 

Ευχαριστώ 

κιεμενά μου το κάνει και νόμιζα ότι έχει γενικά χαμηλό ήχο το ρολόι .

adok13
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vgelis said:

Παίδες, έχει κανείς το έξης bug? 

Όταν απαντώ μια κλήση πολλές φορές είναι σε πολύ χαμηλή ένταση (παρότι είναι σεταρισμενο στο τέρμα). Αν κάνω μια κίνηση στιγμιαία να χαμηλώσω την ένταση και να την αυξήσω το ρολόι "ξεμπουκωνει" και επανέρχεται στα επίπεδα που έπρεπε να είναι εξαρχής. 

Το έχει παρατηρήσει κάνεις; 

Ευχαριστώ 

Μου το εκανε και εμενα χτες που το χρησιμοποιησα κατα κορον για να μιλησω. Στην τριτη κληση ανακαλυψα το κολπακι.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vgelis said:

Παίδες, έχει κανείς το έξης bug? 

Όταν απαντώ μια κλήση πολλές φορές είναι σε πολύ χαμηλή ένταση (παρότι είναι σεταρισμενο στο τέρμα). Αν κάνω μια κίνηση στιγμιαία να χαμηλώσω την ένταση και να την αυξήσω το ρολόι "ξεμπουκωνει" και επανέρχεται στα επίπεδα που έπρεπε να είναι εξαρχής. 

Το έχει παρατηρήσει κάνεις; 

Ευχαριστώ 

 

Ναι μου το εκανε 2 φορες απο την πρωτη μερα που βγηκε το εχω....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οκ άρα τσίμπησαμε το πρώτο σημαντικό bug. Ας κάνουμε μια αναφορά για να το φτιάξουν... 

Το ηχείο ειναι ένα τσικ πιο δυνατό και καθαρό από τους προκατόχους... 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει κανείς το έξης bug? 
Όταν απαντώ μια κλήση πολλές φορές είναι σε πολύ χαμηλή ένταση (παρότι είναι σεταρισμενο στο τέρμα). Αν κάνω μια κίνηση στιγμιαία να χαμηλώσω την ένταση και να την αυξήσω το ρολόι "ξεμπουκωνει" και επανέρχεται στα επίπεδα που έπρεπε να είναι εξαρχής. 
Το έχει παρατηρήσει κάνεις; 
Ευχαριστώ 
Ναι το έχει αυτό και στην αρχή νόμιζα πως είχα χαμηλώσει τον τόνο. Μετά είδα πως ήταν στο τέρμα και λέω να χάλασε το ηχείο; τελικά πείραξα την ένταση και αμέσως έφτιαξε ο ήχος. Πρόκειται ξεκάθαρα για bug. Λογικά σε κάποια από τα επόμενα updates θα το διορθώσουν.

Από κει και πέρα θα ήθελα να ρωτήσω χρησιμοποιεί κανείς το ρολόι για τρέξιμο; Βλέπει αξιοπιστία;
Έτρεξα στον ημιμαραθώνιο της Αθήνας και μου έδειξε σωστά πάνω κάτω. Έτρεξα και χτες όμως στον ημιμαραθώνιο της Καλλιθέας και δε τα πήγε καλά. Δηλαδή μου έδειξε μικρότερη απόσταση από αυτη που έτρεξα. Μισό χιλιόμετρο λιγότερο. Και αυτό παρέσυρε και τα υπολοιπα. Pace κτλ.

Ένα άλλο λάθος πάλι σχετικά με το τρέξιμο είναι κάποιες φορές, ευτυχώς όχι συχνά πως ενώ έχει καταγράψει την απόσταση κανονικά εντούτοις αργεί να την εμφανίσει στο ρολόι και αργεί να την πει στα ακουστικά. Έχεις ολοκληρώσει το τρίτο χιλιόμετρα και στο 3.2 κάνει δόνιση και σου λέει τρία χιλιόμετρα κτλ.

Κάτι άλλο που πρόσεξα τελευταία είναι πως η μπαταρία του διαρκούσε ελάχιστα. Εννέα ώρες; κάτι τέτοιο. Τελικά πήγα στο battery και είδα την εφαρμογή health platform να τρώει πολύ μπαταρία. Την απεγκατέστησα από το κινητό και αμέσως έφτιαξε η μπαταρία του.
fe0e502e4c97ed20acbd748b4b938cda.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δωστε λιγο χρονο , νεο λειτουργικο με μια αναβαθμιση ...θα ανεβει κι αλλο το ρολοι και θα διορθωθουν πραγματακια ....το hardware ειναι εκει...θα το γυαλισουν και το software....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το bug με την χαμηλή ένταση κατά την κλήση το παρατήρησα κι εγώ χθες, λίγο πριν το γράψετε. Είπα είναι η πρώτη μου κλήση, ίσως ήταν χαμηλά και δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Πιστεύω να φτιαχτεί στο επόμενο update. Όντως το ηχείο φαίνεται να ακούγεται πιο δυνατά και καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, θα πρέπει να έχω samsung κινητό για να μπορώ να έχω google pay στο ρολόι?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, θα πρέπει να έχω samsung κινητό για να μπορώ να έχω google pay στο ρολόι?
Όχι. Το κατεβάζεις από το Google play του ρολογιού. Μόνο αν έχεις κάποιο κινητό χωρίς Google services θα έχεις πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε την Curve στο gpay μπηκε alpha και euro..ειμαστε σε καλο δρομο ...με τις ανεπαφες !

Παμε για τα υπολοιπα σιγα σιγα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, θα πρέπει να έχω samsung κινητό για να μπορώ να έχω google pay στο ρολόι?
Από την άλλη όμως αν δεν έχεις samsung κινητό δεν αξίζει να το πάρεις. Τουλάχιστον όχι ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, noisex said:
2 ώρες πριν, guy_fawkes said:
Να ρωτήσω κάτι, θα πρέπει να έχω samsung κινητό για να μπορώ να έχω google pay στο ρολόι?

Από την άλλη όμως αν δεν έχεις samsung κινητό δεν αξίζει να το πάρεις. Τουλάχιστον όχι ακόμη.

εγω εχω huawei και εκτος απο την μετρηση της πιεσης δεν εχω βρει κατι αλλο που θα εκανα με ενα samsung κινιτο.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη όμως αν δεν έχεις samsung κινητό δεν αξίζει να το πάρεις. Τουλάχιστον όχι ακόμη.
Μα έχω ήδη το τριάρι και θέλω να βάλω gpay στο ρολόι, για αυτό ρώτησα!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω εχω huawei και εκτος απο την μετρηση της πιεσης δεν εχω βρει κατι αλλο που θα εκανα με ενα samsung κινιτο.
Μόνο το WiFi πού έχει, φτάνει καί περισσεύει!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, guy_fawkes said:



Μόνο το WiFi πού έχει, φτάνει καί περισσεύει!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το wi-fi τι εννοεις ; το remote connection (να παιρνω ειδοποιησεις οταν ειναι συνδεδεμενο σε wifi απομακρυνσμενα απο το κινιτο;) δουλευει μονο σε samsung κινιτα;

adok13
Link to comment
Share on other sites

τωρα που τοπες το εψαξα και ειδα οτι ειδοποιησεις παιρνω αλλα κλησεις δε κανω γιατι δεν εχω το call & sharing που εχουν τα samsung κινιτα.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον θα το πουλήσω το watch 3 και θα πάω στο 4αρι.

Εκτός απο το google pay που θα έχω και το χρειάζομαι, υπάρχει άλλη διαφορά απο τον προκάτοχο σε non galaxy συσκευή?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

Τελικά μάλλον θα το πουλήσω το watch 3 και θα πάω στο 4αρι.

Εκτός απο το google pay που θα έχω και το χρειάζομαι, υπάρχει άλλη διαφορά απο τον προκάτοχο σε non galaxy συσκευή?

Το βασικό είναι ότι μπορείς να κατεβάζεις οποία εφαρμογή υπάρχει και θα έρθει στο google play

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, doganos said:

Η eurobank πλέον υποστηρίζει Google pay

είτε χρεωστική, είτε πιστωτική είναι το ίδιο υποθέτω?

Χαζή ερώτηση αλλά καλό είναι να καλύψω τα πάντα πριν προβώ στην αγορά του και πουλήσω το 3αρι

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...