Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστός, δεν το είχα σκεφτεί.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Έχει μια μικρή διαφορά powerbank από ρολόι δεν νομίζεις; Αφού σου βρήκε λύση ο φίλος και σε κάλυψε μια χαρά.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Και εγώ είμαι fun του watch 4 και θα το ήθελα. Όμως με ενδιαφέρει μόνο η LTE έκδοση. Υπάρχει καποια ενημέρωση ποτε να το περιμένουμε ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη απάντηση της Samsung σχετικά με την λειτουργικότητα στην Ελλάδα

 

Samsung Electronics GmbH
Hello,
the German LTE models of the Galaxy Watch4 Classic cannot be used with an eSIM from other countries. Make sure to purchase a device with your country-specific model code. You can only use LTE with a model that is manufactured for the country in which you live.
Kind regards,
Your Samsung Service Team

Άρα εμείς που θέλουμε LTE πρέπει να περιμένουμε πότε θα το φέρουν επίσημα στην Ελλάδα και φυσικά θα το χρυσοπληρώσουμε , όπως πάντα...

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

4 χρονια μετα και με μια αντικατασταση μπαταριας ..ηρθε η Ωρα για μια Αλλαγη....
ae089b14c85ae25730bc394fd0f3a0f6.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2021 at 10:06 ΜΜ, tsipfi said:

Επίσημη απάντηση της Samsung σχετικά με την λειτουργικότητα στην Ελλάδα

 

Samsung Electronics GmbH
Hello,
the German LTE models of the Galaxy Watch4 Classic cannot be used with an eSIM from other countries. Make sure to purchase a device with your country-specific model code. You can only use LTE with a model that is manufactured for the country in which you live.
Kind regards,
Your Samsung Service Team

Άρα εμείς που θέλουμε LTE πρέπει να περιμένουμε πότε θα το φέρουν επίσημα στην Ελλάδα και φυσικά θα το χρυσοπληρώσουμε , όπως πάντα...

και πρακτικα ακυρώνονται και στα σκρουτζομαγαζα γιατι δεν ξέρουμε απο που το εχουν εισάγει

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια αναβαθμιση, τοσο στο changelog , οσο και στην πραξη , διαπιστωσα οτι βελτιωθηκε κατα πολυ η στεφάνη αφής στο galaxy watch 4. Τωρα παιζει με την ακριβεια που ανεμενα, οπως στο active 2...

Link to comment
Share on other sites

βλέπω μία εφαρμογή στο watch 3 και στο active που ελέγχεις την κάμερα του κινητού από το ρολόι , κάμερα app νομίζω. αυτή η εφαρμογή υπάρχει για το watch 4;

adok13
Link to comment
Share on other sites

44-50 ώρες απο το 100 στο 0. Του χω κάνει disable  οτι εφαρμογές κ υπηρεσιες που δε χρησιμοποιώ κ εχω μαύρο watch face 

Link to comment
Share on other sites

45 ώρες και υπόλοιπο 15%, δεν έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο, δεν έχω κλείσει κάποιες εφαρμογές. Μέσα σε αυτές τις ώρες και καμιά ώρα συνολικά πλοήγησης με GPS. Μια χαρά ευχαριστημένος είμαι από μπαταρία.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Εγώ με 24 ώρες σύνδεση στο κινητό και κανονική χρήση χωρίς πολύ σκάλισμα πάνω από 30 ώρες δε βγάζω στο 20% που το φορτίζω. Αν το σκαλισω και πιο πολύ ούτε αυτές πιάνει.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Είσαι με AOD μηπως;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά όχι με aod. Πολύ περίεργο τέτοια διαφορά. Μήπως το βράδυ το κλείνεις;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι ίσα ίσα το φοράω για καταγραφή ύπνου

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, vfragos said:

45 ώρες και υπόλοιπο 15%, δεν έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο, δεν έχω κλείσει κάποιες εφαρμογές. Μέσα σε αυτές τις ώρες και καμιά ώρα συνολικά πλοήγησης με GPS. Μια χαρά ευχαριστημένος είμαι από μπαταρία.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είσαι με AOD μηπως;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

45 ωρες κ με πλοήγηση; τοτε κατι δε κανω εγω σωστα , μπορείς να κάνεις ενα screen shot το κομμάτι της μπαταρίας αππ το wearable app κ να το συγκρίνω με το δικο μου? Full χρηση του χω  αλλα χωρίς gps κ παλι λιγοτερο κραταει κ μου κάνει πολυ εντυπωση. 

Αφου κάνεις καταγραφη υπνου εστω οτι κοιμάσαι στο 100% το πρωί πόσο έχει χασει; γτ εμένα αγγιζει το 15%-20% μειων  μονο απο αυτο

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

45 ωρες κ με πλοήγηση; τοτε κατι δε κανω εγω σωστα , μπορείς να κάνεις ενα screen shot το κομμάτι της μπαταρίας αππ το wearable app κ να το συγκρίνω με το δικο μου? Full χρηση του χω  αλλα χωρίς gps κ παλι λιγοτερο κραταει κ μου κάνει πολυ εντυπωση. 
Αφου κάνεις καταγραφη υπνου εστω οτι κοιμάσαι στο 100% το πρωί πόσο έχει χασει; γτ εμένα αγγιζει το 15%-20% μειων  μονο απο αυτο
Ευχαρίστως. Δεν έχω δώσει ιδιαίτερη βάση για κατανάλωση στον ύπνο αλλά πρέπει να είναι περίπου στο 10% 01ce76a83478470f53cf0b59c07c674d.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Τωρα το χω βάλει για φορτιση κ μηδενισανε τα δικα μου, ομως με πολυ λιγοτερα πράγματα κ μικρότερη % κατανάλωση ανα εφαρμογη πχ σκεψου οθονη εμενα είναι σχεδόν 3 % ενω εσενα είναι 7,5 μου κρατάει λιγότερο από εσένα! Επειδή τωρα φορτισα θα το αφήσω 2 μέρες φουλ να κανω σωστη σύγκριση κ θα ξανανοίξω τις κλειστες εφαρμογες μηπως εν τελη κάνει κακο αντι για καλό 

 

Gps κ σου βγάζει 2 μερες είναι ονειρικό!

Δες να καταλάβεις, κρατα το 1, 19 used με 2,9 στηβ οθονη κ το χα βαλει περιπου στο 30% για φορτιση! Κ δες ποσες λιγες εφαρμογες εχω τρεξει συγκριτικα με εσενα, πραγματικά κατι κανω λαθος

 

 

798191068_SmartSelect_20210929-211800_GalaxyWatch4Plugin.thumb.jpg.361412d6ee8fea590ca3b64c087c4dac.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Τωρα το χω βάλει για φορτιση κ μηδενισανε τα δικα μου, ομως με πολυ λιγοτερα πράγματα κ μικρότερη % κατανάλωση ανα εφαρμογη πχ σκεψου οθονη εμενα είναι σχεδόν 3 % ενω εσενα είναι 7,5 μου κρατάει λιγότερο από εσένα! Επειδή τωρα φορτισα θα το αφήσω 2 μέρες φουλ να κανω σωστη σύγκριση κ θα ξανανοίξω τις κλειστες εφαρμογες μηπως εν τελη κάνει κακο αντι για καλό 
 
Gps κ σου βγάζει 2 μερες είναι ονειρικό!
Δες να καταλάβεις, κρατα το 1, 19 used με 2,9 στηβ οθονη κ το χα βαλει περιπου στο 30% για φορτιση! Κ δες ποσες λιγες εφαρμογες εχω τρεξει συγκριτικα με εσενα, πραγματικά κατι κανω λαθος
 
 
798191068_SmartSelect_20210929-211800_GalaxyWatch4Plugin.thumb.jpg.361412d6ee8fea590ca3b64c087c4dac.jpg
Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω αλλά δεν πάει κάπου το μυαλό μου...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Spotify? Έχεις; γιατί εγώ έχω καταλάβει ότι εκεί τρώει μπαταρία. Και στον ύπνο μου τρώει 12% στις 8 ώρες, με ανοιχτό bt.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για τη χαζή ερώτηση.. Το αλτιμετρο που στα κομμάτια είναι?

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για τη χαζή ερώτηση.. Το αλτιμετρο που στα κομμάτια είναι?

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Στην πυξίδα... κανείς sweeping up και θα το βρεις...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις καποιες φορες στο γυρισμα καρπου να μην ακουει ή οθονη?

Επισης αν θελει καποιος ασυρματο φορτιστη για να φορτιζει κινητο και ρολοι (εχουν αναφερθει πολλες περιπτωσεις με καποιους που δεν φορτιζει το ρολοι)

https://www.amazon.de/Hoidokly-Wireless-Charger-Inductive-Charging/dp/B07S6ZDDQF?pd_rd_w=8wd0s&pf_rd_p=de50c8a5-0a49-4e71-9d9b-5db14442a6d1&pf_rd_r=ZH6EP2JMYB14YS3E1B49&pd_rd_r=1084ef8e-fbca-4c8c-ba04-c79346f2c7fa&pd_rd_wg=uOzNd&pd_rd_i=B07S6ZDDQF&psc=1&ref_=pd_bap_m_rp_1_sc

Ειναι πρακτικος γιατι "σπαει" στα δυο....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερώτηση..τι εχω ενεργοποιήσει κατά λάθος και ακούγεται eco διπλη φωνη (ετσι μου παραπονιουνται) στο ρολοι? Διοτι τα ακουστικα δεν τα εχω...

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδες οσο περνανε οι μερες βλεπω λιγο καλυτερη μπαταρια απο το 3αρι, τουλαχιστον στο απλο 4αρι που εχω παρει. Εν τω μεταξυ εχω κρατησει και το 3αρι και τα παιζω κυριλε/σπορ αναλογα με το ντυσιμο κτλ και με το αναλογο λουρι και την εχω καταβρει.

Οσο αφορα την ουσια, νομιζω οτι ειναι σα να εχω 2 ιδια ρολογια, καμια διαφορα στα βασικα, και με μερικες ελλειψεις το 4αρι μπορω να πω. ακομα και σε ταχυτητα, εχει πολυ λαγκ οταν αλλαζεις οθονες κτλ, καμια τρομερη βελτιωση σε σχεση με τα specs που φανηκε οτι θα δουμε αλλο αερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...