Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, guy_fawkes said:

είτε χρεωστική, είτε πιστωτική είναι το ίδιο υποθέτω?

Χαζή ερώτηση αλλά καλό είναι να καλύψω τα πάντα πριν προβώ στην αγορά του και πουλήσω το 3αρι

 

Υποστηριζει και τις 2

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να το αγοράσω αύριο, το ECG και το  bp δουλεύουν σε κινητό που δεν είναι Samsung ή θα έχω τα ίδια με το watch 3?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, steliosk said:

Καλησπέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να το αγοράσω αύριο, το ECG και το  bp δουλεύουν σε κινητό που δεν είναι Samsung ή θα έχω τα ίδια με το watch 3?

Αυτό είναι σίγουρα ότι δεν θα το έχουμε!

Και εγώ μάλλον μέχρι την Παρασκευή θα το πάρω!

Ελπίζω μόνο να δουλεύει σωστά το google pay

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

με γειά μου!🙂

Το έδωσα το τριάρι και αγόρασα το 4αρι στα 42mm όπως το ήθελα!

Το φορτίζω τώρα και θα το ψαχουλέψω πιο αργά!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, guy_fawkes said:

με γειά μου!🙂

Το έδωσα το τριάρι και αγόρασα το 4αρι στα 42mm όπως το ήθελα!

Το φορτίζω τώρα και θα το ψαχουλέψω πιο αργά!

Μεγειά φίλε μου. Υπάρχει 42mm 4άρι;

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, costsa41 said:

Τα ίδια γιατί χρειάζεται το samsung health monitor στο κινητό για να δουλέψουν. Δεν έχει αλλάξει κάτι σε αυτό. Εκτός κι αν υπάρχει κάποιος πλάγιος τρόπος.

 

Υπάρχει πλάγιος τρόπος: Post από Dante στους XDA 
Οδηγίες και όλα τα απαραίτητα αρχεία εδώ

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tranaee said:

Μεγειά φίλε μου. Υπάρχει 42mm 4άρι;

https://shop.samsung.com/gr/samsung-galaxy-watch-classic4-42mm-black

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, guy_fawkes said:

Σωστά! Εϊναι το αντίστοιχο 40άρι σε κλάσικ. Εϊχα την εντύπωση πως βγαίνει μόνο σε 46mm.

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

ερωτήσεις!

1)google pay: πέρασα τις κάρτες μου που τις είχα ήδη στην συσκευή μου.

Μπαίνω στο google pay και πράγματι τις βλέπω, ΟΜΩΣ έχω δει σε video ότι για να ενεργοποιηθούν πλήρως πρέπει να πας στις ρυθμίσεις----> συνδέσεις-----> NFC να είναι ενεργό (μέχρι τώρα όλα καλά) και αφού το πατήσεις απο κάτω γράφει "ανέπαφες πληρωμές" αν πατήσεις εκεί σε πάει στις πληρωμές και εκεί θα πρέπει να επιλέξεις το google pay σύμφωνα με youtubers αλλά εκεί μου αναγράφει ότι " δεν έχουν εγκατασταθεί εφαρμογές πληρωμών"  τι συμβαίνει???

Υπόψιν δεν έχω Samsung κινητό αλλά αυτό απο όσα λένε δεν έχει σημασία.

2) Κατέβασα το gboard και δυστυχώς δεν έχει Ελληνικά και έτσι το γύρισα πάλι στης Samsung το πληκτρολόγιο.Κάνω κάτι λάθος και το gboard δεν έχει Ελληνικά?Στην συσκευή γιατί έχει κανονικα και όχι στο ρολόι?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, guy_fawkes said:

ερωτήσεις!

1)google pay: πέρασα τις κάρτες μου που τις είχα ήδη στην συσκευή μου.

Μπαίνω στο google pay και πράγματι τις βλέπω, ΟΜΩΣ έχω δει σε video ότι για να ενεργοποιηθούν πλήρως πρέπει να πας στις ρυθμίσεις----> συνδέσεις-----> NFC να είναι ενεργό (μέχρι τώρα όλα καλά) και αφού το πατήσεις απο κάτω γράφει "ανέπαφες πληρωμές" αν πατήσεις εκεί σε πάει στις πληρωμές και εκεί θα πρέπει να επιλέξεις το google pay σύμφωνα με youtubers αλλά εκεί μου αναγράφει ότι " δεν έχουν εγκατασταθεί εφαρμογές πληρωμών"  τι συμβαίνει???

Υπόψιν δεν έχω Samsung κινητό αλλά αυτό απο όσα λένε δεν έχει σημασία.

2) Κατέβασα το gboard και δυστυχώς δεν έχει Ελληνικά και έτσι το γύρισα πάλι στης Samsung το πληκτρολόγιο.Κάνω κάτι λάθος και το gboard δεν έχει Ελληνικά?Στην συσκευή γιατί έχει κανονικα και όχι στο ρολόι?

1. Αν τις έχεις περάσει στο κινητό σου θα τις δεις και στο companion app. Alpha kai Eurobank δουλεύουν άψογα αυτή στιγμή.
2. Στο Gboard περιμένουμε όλοι εναγωνίως τα ελληνικά, που ελπίζουμε να μην αργήσει, περισσότερο για την φωνητική πληκτρολόγηση φυσικά. Στο wearOS δεν είναι ίδιες οι εφαρμογές με το android, χρειάζεται development.

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tranaee said:

1. Αν τις έχεις περάσει στο κινητό σου θα τις δεις και στο companion app. Alpha kai Eurobank δουλεύουν άψογα αυτή στιγμή.
2. Στο Gboard περιμένουμε όλοι εναγωνίως τα ελληνικά, που ελπίζουμε να μην αργήσει, περισσότερο για την φωνητική πληκτρολόγηση φυσικά. Στο wearOS δεν είναι ίδιες οι εφαρμογές με το android, χρειάζεται development.

δες εδώ απο το 4:00 και μετά

 

πηγαίνει στο Nfc και έχει επιλογή πληρωμής κάτι που εμένα δεν το έχει!

Ελπίζω να λειτουργει αυτό με non samsung συσκευή!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, guy_fawkes said:

δες εδώ απο το 4:00 και μετά

 

πηγαίνει στο Nfc και έχει επιλογή πληρωμής κάτι που εμένα δεν το έχει!

Ελπίζω να λειτουργει αυτό με non samsung συσκευή!

Έχω Poco F3 και δουλεύει άψογα. Τι κάρτα έχεις;

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

όχι όχι όλα καλά!

Πήγα να το δοκιμάσω και όλα μια χαρά!

Κωδικό δεν χρειάζεται ποτέ? Δηλαδή όποιος σου κλέψει το ρολόι ή το κινητό κάνει και αγορές?

Επίσης με το spotify έχει κάποιος εμπειρία να ρωτήσω κάτι?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

όχι όχι όλα καλά!
Πήγα να το δοκιμάσω και όλα μια χαρά!
Κωδικό δεν χρειάζεται ποτέ? Δηλαδή όποιος σου κλέψει το ρολόι ή το κινητό κάνει και αγορές?
Επίσης με το spotify έχει κάποιος εμπειρία να ρωτήσω κάτι?
Για να έχεις ενεργό το Gpay πρέπει να ενεργοποιηθεί το κλείδωμα του κινητού/ρολογιού. Οπότε αν κάποιος τα κλέψει πρέπει πρώτα να τα ξεκλειδώσει για να τα χρησιμοποιήσει για αγορές. Το spotify μπορείς να το ελέγχεις από την εφαρμογή του ρολογιού και να κατεβάσεις τραγούδια για offline ακρόαση. Βέβαια πρέπει να συνδέσεις ακουστικά bt στο ρολόι. Τα Galaxy Buds συνδέονται άμεσα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, argp74 said:

Για να έχεις ενεργό το Gpay πρέπει να ενεργοποιηθεί το κλείδωμα του κινητού/ρολογιού. Οπότε αν κάποιος τα κλέψει πρέπει πρώτα να τα ξεκλειδώσει για να τα χρησιμοποιήσει για αγορές. Το spotify μπορείς να το ελέγχεις από την εφαρμογή του ρολογιού και να κατεβάσεις τραγούδια για offline ακρόαση. Βέβαια πρέπει να συνδέσεις ακουστικά bt στο ρολόι. Τα Galaxy Buds συνδέονται άμεσα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για το κινητό το καταλαβαίνω ότι πρέπει κάποιος να το ξεκλειδώσει, το ρολόι όμως είναι πάντα ξεκλείδωτο, ξέρω ακραία περίπτωση να σου κλέψουν το ρολόι αλλά καλό είναι να γνωρίζουμε! Υπάρχει τρόπος να κλειδώνει το ρολόι?

Spotify έχω το premium.Αναρωτιέμαι θα μπορούσα να το συνδέσω με το bluetooth του αυτοκινήτου ώστε να επιλέγω απο το ρολόι ποιο τραγούδι θέλω να ακούσω στο αυτοκίνητο?Κάτι σαν remote control?

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό το καταλαβαίνω ότι πρέπει κάποιος να το ξεκλειδώσει, το ρολόι όμως είναι πάντα ξεκλείδωτο, ξέρω ακραία περίπτωση να σου κλέψουν το ρολόι αλλά καλό είναι να γνωρίζουμε! Υπάρχει τρόπος να κλειδώνει το ρολόι?
Spotify έχω το premium.Αναρωτιέμαι θα μπορούσα να το συνδέσω με το bluetooth του αυτοκινήτου ώστε να επιλέγω απο το ρολόι ποιο τραγούδι θέλω να ακούσω στο αυτοκίνητο?Κάτι σαν remote control?
 
Βέβαια υπάρχει κλείδωμα στο ρολόι και μου κάνει εντύπωση που δεν σου ζήτησε να το ενεργοποιήσει για να καταχωρήσεις κάρτες στο Gpay. Πας ρυθμίσεις > ασφάλεια > κλείδωμα. Όταν βγάλεις το ρολόι και το ξαναφορέσεις σου ζητάει τον κωδικό για να το ελέγξεις.
Στο spotify όταν το ανοίξεις για 1η φορά σου λέει να κάνει pair με την εφαρμογή του κινητού. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να συνδεθεί με το αυτοκίνητο. Γιατί φαντάζομαι προσπαθεί να συνδεθεί στην συσκευή που είναι συνδεμένο και το ρολόι (άρα στο κινητό σου)

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Πλεον και browser και youtube απο το Γερμανο φιλο μας ...που το σκαλιζει καθημερινα το ρολογακι....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, argp74 said:

Βέβαια υπάρχει κλείδωμα στο ρολόι και μου κάνει εντύπωση που δεν σου ζήτησε να το ενεργοποιήσει για να καταχωρήσεις κάρτες στο Gpay. Πας ρυθμίσεις > ασφάλεια > κλείδωμα. Όταν βγάλεις το ρολόι και το ξαναφορέσεις σου ζητάει τον κωδικό για να το ελέγξεις.
Στο spotify όταν το ανοίξεις για 1η φορά σου λέει να κάνει pair με την εφαρμογή του κινητού. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να συνδεθεί με το αυτοκίνητο. Γιατί φαντάζομαι προσπαθεί να συνδεθεί στην συσκευή που είναι συνδεμένο και το ρολόι (άρα στο κινητό σου)

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω το απενεργοποίησα διότι κάθε φορά που έκλεινε η οθόνη και εγώ την άνοιγα μου ζήταγε κωδικό, λίγο σπαστικό αυτό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το απενεργοποίησα διότι κάθε φορά που έκλεινε η οθόνη και εγώ την άνοιγα μου ζήταγε κωδικό, λίγο σπαστικό αυτό!

Μάλλον δεν το φοράς σωστά Σε εμένα όσο φοράω το ρολόι όσες φορές και να κλείσει η οθόνη δεν ζητάει ξεκλείδωμα. Μόλις βγάλω το ρολόι για να το ανοίξω ζητάει κλείδωμα. Φαντάζομαι καταλαβαίνει ότι φοράς το ρολόι από τον αισθητήρα που έχει από κάτω. Αν το φοράς χαλαρά ή δεν το φοράς σωστά νομίζει ότι δεν είναι στο χέρι σου και κλειδώνει. Συμβαίνει μερικές φορές και σε εμένα.
Αλλά τεσπά όταν έχεις τις τραπεζικές κάρτες σου μέσα στο ρολόι είναι απαραίτητο το κλείδωμα. Γιατί υπάρχει και η περίπτωση να το χάσεις (να σου κοπεί ή να ανοίξει το λουράκι πχ)


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Θα το δώ αύριο!

Πάντως σε γενικές γραμμές πολύ καλύτερο απο τον προκάτατοχο του όχι μόνο στις ευκολίες λόγω του OS , αλλά ακόμα και στο "δέσιμο" σαν κατασκευή!Απο το ring μπορεί κάποιος να το καταλάβει αυτό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Το είχα βρει. Είναι πολύ εύχρηστο. Είπα δεν μπορεί , το είχε το 3, δεν μπορεί να μην το έχει το 4.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό μόνο με Samsung συσκευή?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το google pay...αν δεν εχω ενεργοποιησει το nfc πρεπει να βγω και να ξαναμπω στο gpay- στο ρολοι -για να μου εμφανισει τις καρτες..αν το εχω μονιμα ανοιχτο το nfc τοτε ολα οκ...το ερωτημα ειναι τι μπαταρια καταναλωνει το nfc ωστε να το εχω μονιμα ανοιχτο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gmak said:

σχετικα με το google pay...αν δεν εχω ενεργοποιησει το nfc πρεπει να βγω και να ξαναμπω στο gpay- στο ρολοι -για να μου εμφανισει τις καρτες..αν το εχω μονιμα ανοιχτο το nfc τοτε ολα οκ...το ερωτημα ειναι τι μπαταρια καταναλωνει το nfc ωστε να το εχω μονιμα ανοιχτο

εγώ το έχω ανενεργό και έχω βάλει με διπλό πάτημα του πάνω κουμπιού να μου βγάζει τις κάρτες όπου απο μόνο του μου ζητάει να ενεργοποιήσει το NFC και το πατάω για ΟΚ. Δεν είναι κάτι χρονοβόρο νομίζω!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

Κάτοχος GW4 Classic. Είμαι μέλος σε 2-3 groupάκια στο FB που οι δημιουργοί τους δίνουν τα watchfaces τους με κωδικούς (δωρεάν). Έχω πρόβλημα, όμως, γιατί κάθε φορά που πατάω να βρω κάποιο από αυτά τα watchfaces μέσω των link που αφήνουν οι ίδιοι οι devs για να τα κατεβάσω, μου γράφει ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή με αυτήν την έκδοση ή ότι το ρολόι δεν υποστηρίζει αυτήν την εφαρμογή.

Έχει προκύψει κάτι αντίστοιχο σε κάποιον άλλο;

Χρησιμοποιείται με Νote 20 Ultra

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, guy_fawkes said:

εγώ το έχω ανενεργό και έχω βάλει με διπλό πάτημα του πάνω κουμπιού να μου βγάζει τις κάρτες όπου απο μόνο του μου ζητάει να ενεργοποιήσει το NFC και το πατάω για ΟΚ. Δεν είναι κάτι χρονοβόρο νομίζω!

η ενεργεια δεν ειναι χρονοβορα αλλα τις καρτες στις βγαζει με την πρωτη προσπαθεια ή χρειαζεται να βγεις και να ξαναμπεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...