Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, hariskar said:

Όσοι πήγατε από το 5 ii στο 1 iii τι λέτε, πως σας φάνηκε η αλλαγή; Είναι σημαντική;

Κοίταξε επειδή έκανα εγώ τέτοια αλλαγή κυρίως λόγω οθόνης , ήθελα μεγαλύτερη , νομίζω στις λεπτομέρειες είναι οι διαφορές. Η οθόνη εννοείται ανώτερη και ο ήχος αλλά σε καθημερινή χρήση δεν θα δεις τεράστια διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Άρα σωστά υπέθεσα ότι λόγω της σχεδίασης τής συσκευής δεν θα δυσκόλευε κάποιον σε καθημερινή χρήση?

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, guy_fawkes said:

Άρα σωστά υπέθεσα ότι λόγω της σχεδίασης τής συσκευής δεν θα δυσκόλευε κάποιον σε καθημερινή χρήση?

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στην άρχη μόνο μέχρι να συνηθίσεις το ύψος γιατί το γκριπ της συσκευής είναι το ίδιο. Τουλάχιστον εμένα εκεί μου φάνηκε πιο έντονα η διαφορά αλλά μετά από λίγες μέρες το συνηθίζεις και αυτό 

Link to comment
Share on other sites

εννοείς edge curved? αν ναι τότε flat όπως έχουν τα κινητά μας!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

κυρταδα ισον στύση , ισιαδι ισον χρηστικοτητα , κατι ενδιαμεσο η χρυση τομη . 

πχ galaxy s6 το πρωτο κυρτο , κ μαλιστα πολυ , ηταν κ@υλα ! 

αλλο εαν εγω ειχα πετρια με τον μονολιθο του κιουμπρικ κ ετσι αγορασα xperia , μαυρο με γωνιες , σβηστο ειναι ο μονολιθος , οι οποιες γωνιες δεν ειναι καθολου βολικες στο χερι .

Link to comment
Share on other sites

Το ΧΖ3 μου άρεσε πολύ, παρά πολύ αλλά τελικά δεν θα ξαναγυρνάγα πίσω σε curved.
Οι flat των νέων Xperia δίνουν ταυτότητα στην συσκευή, δίνουν πρακτικότητα όπως έγραψε ο Γιώργος στο πιάσιμο και καλύτερη λήψη από όποια γωνιά κι αν κοιτάξεις.Δεν είναι τυχαίο που όσοι κατηγορούσαν την Sony για τις flat, γυρίσανε σε αυτές ( βλ Sammy)

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Ειμαι μεταξύ του xperia 1iii καο του s21 ultra. Γενικά το gui των sony  μου αρέσει πολύ. Με προβληματίζει ότι κάποιοι χρήστες δεν είναι ευχαριστημένοι με τη κάμερα και με τη φωτεινότητα της οθόνης. 

Ποια είναι η γνώμη σας;

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, askorp said:

Καλησπέρα 

Ειμαι μεταξύ του xperia 1iii καο του s21 ultra. Γενικά το gui των sony  μου αρέσει πολύ. Με προβληματίζει ότι κάποιοι χρήστες δεν είναι ευχαριστημένοι με τη κάμερα και με τη φωτεινότητα της οθόνης. 

Ποια είναι η γνώμη σας;

 

Καλησπέρα,πιστεύω οτι σε κάμερα και εννοώ point and shoot δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο την Samsung ακόμα και σε σκηνές νυχτερινές(εκτός αν θες πίσσα σκοτάδια) ίσα ίσα αν έχεις σκυλιά παιδιά κτλ έχεις και παραπάνω λειτουργίες για να τα βγάλεις εν κινήσει εύκολα και να πάρεις λήψεις απίστευτες!Καλύτερα χρώματα (πιο σωστά),To Samsung είναι καλύτερο στο video και φυσικά στην εναλλαγή κάμερας την ώρα που τραβάς βίντεο!

Όσο για την φωτεινότητα της οθόνης δεν θα σε δυσκολέψει ποτέ κι ας είναι ρυθμισμένη με λιγότερα Nits απο το S21,είναι επαρκέστατη!

Έχει ελαφρά καλύτερο επεξεργαστή,χωρίς να υποφέρει απο υπερθερμάνσεις πλέον και πολύ γρήγορο!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.  Τωρα εχω ένα note 9 το οποίο το χρησιμοποιώ πάντα με τη μπάρα της φωτεινότητας στη .εσύ. ποτε δε χρειάστηκε παραπάνω. Οπότε λογικά με το sony θα είμαι οκ. Πιο πολυ με ενδιαφέρει η κάμερα, η ποιότητα της οθόνης και ο ήχος 

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για φωτεινοτητα και σε απόλυτα νούμερα τότε Samsung, στην καθημερινότητα όμως δεν σε ενοχλεί πουθενά το Sony κάτω απο τον ήλιο! Ποιότητα αδιαμφισβήτη και οι 2 εταιρίες.

Κάμερα προςσωπικά απο το 1ii και τώρα με το τριάρι point and shoot μόνο, ακόμα και σήμερα στο λουνα παρκ που ήμουν με τα πιτσιρίκια τράβαγα στα 20 fps στον main και στον 70mm και τα αποτελέσματα στο τέλος με δικαιώσαν για τις λήψεις που πήρα!

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 28/10/2021 at 11:35 ΜΜ, askorp said:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.  Τωρα εχω ένα note 9 το οποίο το χρησιμοποιώ πάντα με τη μπάρα της φωτεινότητας στη .εσύ. ποτε δε χρειάστηκε παραπάνω. Οπότε λογικά με το sony θα είμαι οκ. Πιο πολυ με ενδιαφέρει η κάμερα, η ποιότητα της οθόνης και ο ήχος 

Φιλε συγνωμη κιολας αλλα δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ των 2 συσκευων!Περα απ την αισθηση στο χερι που οντως το Sony ειναι εκπληκτικο σε ολα τα αλλα μα σε ολα το Samsung δυστυχως πλεονεκτει....2 φορες το παλεψα και εσκασα τα χρηματα για την αγορα του αλλα δεν...ξαναγυρισα στο ultra....ακομα και το S21 plus για μενα ειναι καλυτερο του Sony σε ολα εαν θες flat οθονη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

4be25d367d6ad1dccfbf016d33635966.jpg

Καθόλου άσχημα αν και έχω δει και πιο ανεβασμένα νούμερα!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στα 1149€ το sony xperia 1iii στο Sony Center 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα σας και καλό μήνα !!!

μόλις ξεκίνησε η ενημέρωση του συστήματος !!! ξέρει κάνεις τι περιέχει ; 

ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

καλό μήνα!

Δυστυχώς η Sony δεν αναγράφει πουθενά τι περιλαμβάνει. η κάθε ενημέρωση. Προφανώς επιδιορθώνει bugs.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας, τζαμί για το κινητό που βάλατε ;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, lefteris90 said:

Καλησπέρα σας, τζαμί για το κινητό που βάλατε ;

Μπορείς να βάλεις και μόνος σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, athanaso77 said:

Μπορείς να βάλεις και μόνος σου.

Επειδή δεν γνωρίζω μπορείτε να μου προτείνετε μαγαζί και τζαμακι;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, lefteris90 said:

Επειδή δεν γνωρίζω μπορείτε να μου προτείνετε μαγαζί και τζαμακι;

Θα σου πρότεινα της Spigen που έχει και οδηγό μαζί για να το βάλεις εύκολα και γρήγορα. Aυτό έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Στο σκρουτζ αν κάνεις μία αναζήτηση θα σου βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, lefteris90 said:

Επειδή δεν γνωρίζω μπορείτε να μου προτείνετε μαγαζί και τζαμακι;

https://www.skroutz.gr/s/29775919/Spigen-ALM-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Sony-Xperia-1-III.html?from=recommendations

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...