Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοριζικο.Δωστου λιγες μερες να ηρεμησει απο εγκαταστασεις-στησιμο-ρυθμισεις κλπ και η μπαταρια θα παρει κι αλλο επανω.

Η ταχεια φορτιση ειναι καλοδεχουμενη. Το 1+ 7 pro φορτιζε με 30w και δεν εκανε κιχ η μπαταρια του.Μη το φοβασαι και εκμεταλλευσου το!

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, eddiedimitris said:

Το 30 W του φορτιστη δε λενε κατι...Στη ταχεία φορτιση θελει 1.30 να φορτίσει οταν το s21 ultra με 25ρι θελει 1 ωρα....

Πάντως κι εγώ προτιμώ αργή φόρτιση παρά ταχεία.

Στη ταχεία εχω την εντύπωσή ότι την καταπίνει και πιο γρήγορα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Πάντως κι εγώ προτιμώ αργή φόρτιση παρά ταχεία.

Στη ταχεία εχω την εντύπωσή ότι την καταπίνει και πιο γρήγορα.

Μπα δεν εχει να κανει....η καταναλωση των 4500mah δεν εξαρτάται απ το πως γέμισαν νωριτερα...ειναι θεμα φυσικής ....απο κει και περα παρατηρώ στο flip 3 τι σημαινει αργή φορτιση 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι θέμα φυσικής τότε δύσκολο ένας 30W φορτιστής να φορτίζει πιο γρήγορα μια μπαταρία των 5000mAh και πιο αργά μια αντίστοιχη των 4500

Τελος πάντων,είμαι χαρούμενος που βρήκα φορτιστή στο κουτί!

Σήμερα πρώτη ημέρα μετά απο ρυθμίσεις,downloads και άλλα, νομίζω ότι δεν έχω δει πιο γρήγορο κινητό απο αυτό!

Η μπαταρία σίγουρα θα στρώσει 

όπως έγραψε και ο r31134 

Διαθεσιμη χειροκινητη ενημερωσης του συστηματος Google Play σε 1 Αυγουστου 2021. Απο τις ρυθμισεις ασφαλειας την κανετε.

 

και τέλος το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στα mails είναι θέμα της Google μιας και διάβασα πολλά παράπονα απο διάφορους χρήστες ανεξαρτήτα απο την συσκευή που έχουν!

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

Αν είναι θέμα φυσικής τότε δύσκολο ένας 30W φορτιστής να φορτίζει πιο γρήγορα μια μπαταρία των 5000mAh και πιο αργά μια αντίστοιχη των 4500

Τελος πάντων,είμαι χαρούμενος που βρήκα φορτιστή στο κουτί!

Σήμερα πρώτη ημέρα μετά απο ρυθμίσεις,downloads και άλλα, νομίζω ότι δεν έχω δει πιο γρήγορο κινητό απο αυτό!

Η μπαταρία σίγουρα θα στρώσει 

όπως έγραψε και ο r31134 

Διαθεσιμη χειροκινητη ενημερωσης του συστηματος Google Play σε 1 Αυγουστου 2021. Απο τις ρυθμισεις ασφαλειας την κανετε.

 

και τέλος το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στα mails είναι θέμα της Google μιας και διάβασα πολλά παράπονα απο διάφορους χρήστες ανεξαρτήτα απο την συσκευή που έχουν!

 

Αυτο που λες γινεται γιατι οι κατασκευαστές ορίζουν ποση ενέργεια θα τραβαει το κινητο απ το τροφοδοτικό κατα τη φορτιση....Αλλοως θα έβαζες πανω το φορτιστη του 9 pro που ειναι 65w και θα φόρτιζε σε μιση ωρα....Δεν ειναι ομως ετσι...Σκεψου το flip 3 με 3400mah μπαταρια με φορτιστη 25w φορτιζει ποιο αργά απ το s21 ultra με τον ιδιο φορτιστη και εχοντας 5000mah...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, r31134 said:

Με power delivery δεν φορτιζει; Ή αλλαξαν πρωτοκολλο; 

Ακριβώς!Με PD

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, guy_fawkes said:

Αν είναι θέμα φυσικής τότε δύσκολο ένας 30W φορτιστής να φορτίζει πιο γρήγορα μια μπαταρία των 5000mAh και πιο αργά μια αντίστοιχη των 4500

Τελος πάντων,είμαι χαρούμενος που βρήκα φορτιστή στο κουτί!

Σήμερα πρώτη ημέρα μετά απο ρυθμίσεις,downloads και άλλα, νομίζω ότι δεν έχω δει πιο γρήγορο κινητό απο αυτό!

Η μπαταρία σίγουρα θα στρώσει 

όπως έγραψε και ο r31134 

Διαθεσιμη χειροκινητη ενημερωσης του συστηματος Google Play σε 1 Αυγουστου 2021. Απο τις ρυθμισεις ασφαλειας την κανετε.

 

και τέλος το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στα mails είναι θέμα της Google μιας και διάβασα πολλά παράπονα απο διάφορους χρήστες ανεξαρτήτα απο την συσκευή που έχουν!

 

Μπορείτε να Με κατευθύνετε πώς κάνουμε την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, lefteris90 said:

Μπορείτε να Με κατευθύνετε πώς κάνουμε την αναβάθμιση;

Ρυθμισεις------->ασφαλεια -----> ενημερωση συστηματος google play πάτα το και θα σου κανει αναβαθμιση και θα ζητήσει επαννεκίνηση

 

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, guy_fawkes said:

Ρυθμισεις------->ασφαλεια -----> ενημερωση συστηματος google play πάτα το και θα σου κανει αναβαθμιση και θα ζητήσει επαννεκίνηση

 

 

Ευχαριστώ πολύ την έκανα! Συνήθως κάθε πότε βγάζει αναβάθμιση γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μήνα συνήθως και λίγο πιο μετά!

Το πήρες τελικά? Δεν μας είπες...

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, guy_fawkes said:

Κάθε μήνα συνήθως και λίγο πιο μετά!

Το πήρες τελικά? Δεν μας είπες...

Ναι ναι νομίζω είναι κορυφή, λίγο η μπαταρία έχει θέμα!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, lefteris90 said:

Ναι ναι νομίζω είναι κορυφή, λίγο η μπαταρία έχει θέμα!

Θα στρώσει όπως έστρωσε στο 1ii, όπως στρώνει σε όλες τις συσκευές!

Ήδη εγώ το έβγαλα απο την φόρτιση την παρασκευή το πρωί και ακόμα έχω 50% μπαταρία!

Για Κυριακή θα πάει η φότρτιση!

Κάθε ημέρα θα στρώνει όλο και πιο πολύ!

Απλά έχω βάλει εφαρμογές που δεν με ενδιαφέρουν άμεσα να μην τρώνε μπαταρία στο παρασκήνιο!

Παράδειγμα η εφαρμογή της aegean η του Νετφλιξ που το χρησιμοποιώ, έχω βάλει να μην χρησιμοποιεέι μπαταρία όταν δεν τις χρησιμοποιώ!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, r31134 said:

Δεν απενεργοποιουνται εντελως αυτες οι εφαρμογες?

Αυτές που δεν τις χρειάζομαι τις απενεργοποιω τελειώς

Αυτές  που θέλω, τις χρησιμοποιώ αλλά δεν θέλω να μου χτυπάει ειδοποίηση ή ότιδήποτε άλλο, παρά μόνο όταν την ανοίγω, την περιορίζω στην μπαταρία!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, guy_fawkes said:

Αυτές που δεν τις χρειάζομαι τις απενεργοποιω τελειώς

Αυτές  που θέλω, τις χρησιμοποιώ αλλά δεν θέλω να μου χτυπάει ειδοποίηση ή ότιδήποτε άλλο, παρά μόνο όταν την ανοίγω, την περιορίζω στην μπαταρία!

Καλως. Εγω κοβω και τα δεδομενα παρασκηνιου,αδειες,ειδοποιησεις και τις αφηνω απλα να υπαρχουν. Εφαρμογη της καμερας ειναι μια οπως αυτη που δοκιμαζα στο 5αρι ή εξακολουθουν να ειναι δυο;

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, r31134 said:

Καλως. Εγω κοβω και τα δεδομενα παρασκηνιου,αδειες,ειδοποιησεις και τις αφηνω απλα να υπαρχουν. Εφαρμογη της καμερας ειναι μια οπως αυτη που δοκιμαζα στο 5αρι ή εξακολουθουν να ειναι δυο;

κι εγώ τα κόβω!

Μια είναι απλά αυτό που θα ήθελα είναι οι ρυθμίσεις για το basic να είναι ξεχωριστές απο το photo pro!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν και πρώτες μέρες ακόμα με το κινητό το μοναδικό που προσωπικά με προβληματίζει είναι η μπαταρία. Κατά μέσο όρο πιστεύω ένα 4ωρο ανοιχτή οθόνη. Αυτό που λέτε για τα δεδομένα παρασκηνίου , εννοείτε για την εξοικονόμηση δεδομένων; Τα 120hz τα έχετε ενεργοποιημένα ;

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, chaosdoctor said:

Αν και πρώτες μέρες ακόμα με το κινητό το μοναδικό που προσωπικά με προβληματίζει είναι η μπαταρία. Κατά μέσο όρο πιστεύω ένα 4ωρο ανοιχτή οθόνη. Αυτό που λέτε για τα δεδομένα παρασκηνίου , εννοείτε για την εξοικονόμηση δεδομένων; Τα 120hz τα έχετε ενεργοποιημένα ;

Χθές 2 ημέρες και 10 ώρες ανοιχτό έβγαλε 5 ώρες Sot στα 120HZ συνέχεια!

Θα στρώσει κι άλλο!

Σε αυτό που αναφέορμαι είναι να περιορίσεις την μπαταρία σε apps που δεν χρησιμοποιείς πολύ!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

έχει πολύ καλύτερο Bokeh απο τον προκάτοχο!

Πάντα ζήλευα το iphone της συζύγου σε αυτό το θέμα και έχει γίνει πολύ καλή δουλειά σε αυτό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,  ο ξάδελφος μου πήρε το εν λόγω κινητό και ψάχνουμε να βρούμε πως μπορεί να ενεργοποιηθεί η νυχτερινή λήψη (night mode) 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, giannismal said:

Καλησπέρα στην παρέα,  ο ξάδελφος μου πήρε το εν λόγω κινητό και ψάχνουμε να βρούμε πως μπορεί να ενεργοποιηθεί η νυχτερινή λήψη (night mode) 

To 1iii δεν έχει dedicated night mode. Δεν το έχουν συμπεριλάβει εκεί στη Sony γιατί εμμένουν στην άποψη ότι το night mode φέρνει μη ρεαλιστικά αποτελέσματα ενώ αυτοί προτιμούν το πιο ρεαλιστικό φωτογραφικό αποτέλεσμα. Τώρα το τι είναι σωστό και τι λάθος, έχει να κάνει μάλλον με τα γούστα του καθενός και το τι ζητάει ο καθένας. Φυσικά τα αποτελέσματα στις νυχτερινές είναι πολύ καλά, απλά δεν παίρνεις αυτό το υπερφωτεινό που βλέπεις σε άλλες ναυαρχίδες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 1 III

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...