Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31 minutes ago, r31134 said:

Εμενα το gmail σε ολα μου τα τηλεφωνα ειχε θεματα. Το σουταρα με συνοπτικες διαδικασιες και τα δουλευω μεσω του yahoo που δεν με εχει προδωσει ποτε. 4 account και ολα καλα.

Υπαρχει περιπτωση να εχεις απενεργοποιησει καποια εφαρμογη που ισως να επιρεασε τo gmail; Αδειες και εξοικονομηση δεδομενων/μπατσριας τσεκαρες να ειναι οκ;

τα έχω κάνει όλα και τα έχω κοιτάξει όλα απο εξοικονόμηση δεδομένων όπως λές μέχρι ότι μπορείς να φανταστείς!

Του έχω δώσει όλα τα δικαιώματα, δεν το έχω περιορίσει στην μπαταρία, έχω κάνει τα πάντα!

yahoo λογαριασμό δεν έχω, διαθέτω gmail και ένα εταιρικό mail που το έχω συνδέσει πάνω στο gmail

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τους τρεις βασικους yahoo και τον gmail μεσα στην εφαρμογη της yahoo και ειμαι πολυ ευχαριστημενος εδω και πολλα πολλα χρονια. Θα στο προτινα. Αλλες εφαρμογες του ειδους ζητανε αγορα για πανω απο ενα συνδεμενο account. Και εχω και amοled black χρωμα που ειναι δυσευρετο στις εφαρμογες γενικα.

Το βασικοτερο ειναι οτι δεν χανω ειδοποιησεις!

Μια τελευταια προσπαθεια κανε,να απεγκαταστησεις τις ενημερωσεις του gmail app μπας και... Που δε πιστευω να κανει καμια διαφορα...

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, r31134 said:

Εγω εχω τους τρεις βασικους yahoo και τον gmail μεσα στην εφαρμογη της yahoo και ειμαι πολυ ευχαριστημενος εδω και πολλα πολλα χρονια. Θα στο προτινα. Αλλες εφαρμιγες του ειδους ζητανε αγορα για πανω απο ενα συνδεμενο account. Και εχω και amοled black χρωμα που ειναι δυσευρετι στις εφαρμογες γενικα.

Μια τελευταια προσπαθεια κανε,να απεγκαταστησεις τις ενημερωσεις του gmail app μπας και... Που δε πιστευω να κανει καμια διαφορα...

βρε θα το αγοράσω,σιγά, το θέμα είναι να δουλέυει!

Δηλαδή μπορώ να βάλω πάνω στο yahoo το gmail μου και το εταιρικό χώρίς να έχω yahoo λογαριασμό?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το yahoo app ειναι δωρεαν. Δεν ξερω αν απαιτει λογαριασμο yahoo απλα για να διαχειριζεσαι το app ή για το κλειδι ασφαλειας λογαριασμου. 

Σε καθε περιπτωση,εκει μεσα εχω βαλει και τον gmail και ολα τα email μου δουλευουν ολα μια χαρα. 

Και να κανεις εναν λογαριασμο yahoo τυπικα,δεν σε επιβαρυνει με κατι.

Link to comment
Share on other sites

Το outlook συ περιφέρεται άψογα και έρχονται άμεσα οι ειδοποιήσεις... εννοείτε μπορείτε να συγχρονίσετε οποιοδήποτε λογαριασμό σε αυτό... 

Τελικά ότι δεν ανάβει η οθόνη στις εισερχόμενες ειδοποιήσεις ακόμα και όταν το έχεις ενεργοποιήσει είναι bug? 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ συνήθως Bluetooth δεν το είχα προσέξει.
Μόλις το είχα στα χέρια μου κλειστό και έβαλα να μου στείλουν Viber.
Άνοιξε κανονικά η οθόνη!
Θα το κοιτάξω καί τό outlook, ευχαριστώ!
Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνει σιγά σιγά η μπαταρία!4b2df115f1505bba7b0e866434d2c630.jpg

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2021 at 10:44 ΠΜ, guy_fawkes said:

Επειδή χρησιμοποιώ συνήθως Bluetooth δεν το είχα προσέξει.
Μόλις το είχα στα χέρια μου κλειστό και έβαλα να μου στείλουν Viber.
Άνοιξε κανονικά η οθόνη!
Θα το κοιτάξω καί τό outlook, ευχαριστώ!
Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Εισαι σιγουρος?Με ενεργοποιημένη την ambient οταν εχεις ειδοποιηση αναβει κανονικα η οθονη?Εμενα απλα αναβει το εικονίδιο στην ambient 

Edited by guy_fawkes
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, eddiedimitris said:

Εισαι σιγουρος?Με ενεργοποιημένη την ambient οταν εχεις ειδοποιηση αναβει κανονικα η οθονη?Εμενα απλα αναβει το εικονίδιο στην ambient 

την οθόνη την έχω ενεργοποιημένη ως εξής: όταν σηκώνω το τηλέφωνο να ανάβει.

Το είχα στα χέρια μου με κλειστή οθόνη και στις ειδοποιήσεις άναψε!

Θες να δοκιμάσω κάπως αλλιώς να το τσεκάρουμε?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, guy_fawkes said:

την οθόνη την έχω ενεργοποιημένη ως εξής: όταν σηκώνω το τηλέφωνο να ανάβει.

Το είχα στα χέρια μου με κλειστή οθόνη και στις ειδοποιήσεις άναψε!

Θες να δοκιμάσω κάπως αλλιώς να το τσεκάρουμε?

Εγω το εχω παντα με ambient μόνιμα ενεργή...οταν ερχεται ειδοποιηση αντι να φωτίσει εντελως η οθονη και να φανει η lockscreen απλα,φουσκώνουν τα εικονιδια της ambient...Επισης εχω παρατηρησει πρωτα ακουγεται ο ηχος και μετα βγαινει το εικονίδιο...

οποτε ναι αναφερομαι με ambient μόνιμα ενεργή 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eddiedimitris said:

Εγω το εχω παντα με ambient μόνιμα ενεργή...οταν ερχεται ειδοποιηση αντι να φωτίσει εντελως η οθονη και να φανει η lockscreen απλα,φουσκώνουν τα εικονιδια της ambient...Επισης εχω παρατηρησει πρωτα ακουγεται ο ηχος και μετα βγαινει το εικονίδιο...

οποτε ναι αναφερομαι με ambient μόνιμα ενεργή 

Οκ, κατανοητό!

Θα το δώ αύριο και θα σου απαντήσω!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Ευχαριστω 

Λοιπόν, έβαλα aod και έβαλα να μου στείλουν sms.

Στιγμιαία, έσβησε και άναψε ξανά( η οθόνη) και εμφανίστηκε το φακελάκι που μεγάλωνε και μίκραινε.

Ελπίζω να το εξήγησα σωστά!🙂

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

τα gmail έφτιαξε, μέχρι στιγμής και συγχρονίζονται όλα τα Google apps κανονικά!

Υπερθερμάνσεις δεν έχω,όμως δεν κάνω βαριά χρήση όπως παιχνίδια , σε όλα τα υπόλοιπα η συσκευή δεν ζεσταίνεται πιο πολύ απο το 1ii πλέον και δεν έχει ρίξει απόδοση.

Αναμονή σε λίγες εβδομάδες ή (μήνες) για την android 12

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgerapp said:

Πως εφτιαξε κ συντονίζει ; Από μόνο του ;

έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις  αλλά δεν έβλεπα και τελειώς να έχει στρώσει μιας και έκανε νερά, όλο αυτόν τον καιρό είχα επικοινωνία με την google(είμαι μέλος της google one)  και παραδεχτήκανε ότι υπάρχουν τέτοια θέματα!Κάποια στιγμή μου ζητήσανε να ξαναπροσπαθήσω (αφού μιλάγαμε περίπου 1 εβδομάδα) και να τσεκάρω αν όλα συγχρονίζονται και να τους δώσω άμεσα απάντηση. Το έκανα και πράγματι όλα λειτουργούσαν κανονικα....μέχρι στιγμής🙂

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση!
c2b5cef4780d7b6dd5ef40c09d20bb35.jpg

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Νέα ενημέρωση!
c2b5cef4780d7b6dd5ef40c09d20bb35.jpg

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

τι αφορα ; 

Link to comment
Share on other sites

Ο θεός και η ψυχή του

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, lefteris90 said:

τι αφορα ; 

Οι αναφορές μιλάνε για το Security Patch του Σεπτεμβρίου καθώς και κάποια bug fixes.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει χαλάσει το σήμα με την τελευταία αναβάθμιση

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω το εξής πρόβλημα. Τη Κυριακή το μεσημέρι ήμουν σε ταβέρνα και δεν ξέρω τι έπεσε πάνω στην οθόνη αλλά έχει αφήσει σημάδια τα οποία είναι σα λεκέδες και φαίνονται μόνο όταν είναι λερωμένη η οθόνη. Μόλις το καθαρίσω με πανάκι δεν φαίνονται αλλά το νιώθω και κάπως τραχύ στα σημεία. Δοκίμασα με μαντιλάκια δεν φεύγει. Μέχρι και με σαπούνάδα το έπλυνα το κινητό και δεν φεύγουν. Τι άλλο μπορώ να κάνω ; 😩

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, athanaso77 said:

Να υποθέσω δεν έχεις βάλει κάποιο tempered glass στην οθόνη, σωστά;

Όχι ένα που είχα πάρει δεν με βόλεψε και μετά το αμέλησα. Αλλά μου κάνει εντύπωση που άφησε τέτοιο σημάδι .Θα προσπαθήσω να το βγάλω φώτο με το παλιό να σας το δείξω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...