Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε να το κανεις σε safe mode

 

δοκιμασα... δεν εβγαλε τιποτα... μαλλον θα το πατισω κανα φορματ καποια στιγμη.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!

Εκανα μια ερευνα και δεν βρηκα αντιστοιχο τοπικ!

Εχετε να προτεινετε καποιο αξιοπιστο antivirus που ειναι δωρεαν να το κατεβασεις?

Προσπαθω να κατεβασω το AVG αλλα μου βγαζει μηνυμα οτι εχω το NORTON και πρεπει να το βγαλω αλλα δεν το εχω πουθενα μεσα και δεν βγαζω ακρη!

Αμα εχετε να προετεινετε μερικα...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην υπαρχει sticky θεμα Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί. :)

 

Απο κει και περα εγω προτινω MSE της Microsoft πολυ ελαφρυ και με το firewall των Seven δεν εχω δει κανενα προβλημα σε κανενα μηχανημα και δεν μιλαω μονο για οικιακης χρησης υπολογιστες! :!:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην υπαρχει sticky θεμα Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί. :)

 

Απο κει και περα εγω προτινω MSE της Microsoft πολυ ελαφρυ και με το firewall των Seven δεν εχω δει κανενα προβλημα σε κανενα μηχανημα και δεν μιλαω μονο για οικιακης χρησης υπολογιστες! :!:

 

Κι εγώ με το MSE είναι πολύ ικανοποιημένος. Εξάλλου, όποιο antivirus, antispam ή οτιδήποτε antiκάτι έχεις, πρέπει να είσαι προσεκτικός στην πλοήγησή σου στο internet. Ειδικά με τα... αρχαία Windows XP. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Ποτε δεν μου γεμιζε το ματι το avira και ποτε δεν εμεινα ευχαριστημενος στα δυσκολα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!

Ενας φιλος μου ειχε εγκαταστημενο ενα προγραμμα που λεγεται defense center ως antivirus που στην ουσια ηταν scareware και εβγαζε συνεχεια μηνυματα για απειλες, επιθεσεις να σε αναγκασει να το αγορασεις...

Τελος παντων βρηκα οδηγιες για να σβησω ολα τα στοιχεια του προγραμματος. ωστοσο οταν πηγα να εγκαταστησω το avg μου εβγαλε ειδοποιηση οτι υπαρχει κ αλλο αλλα μαλακωδως υπεθεσα οτι αφου ειχα σβησει σχεδον τα παντα απο το αλλο προγραμμα δε 8α δημιουργουσε προβλημα...

το avg εκανε κανονικα σκαν και μετα απο επανεκκινηση του υπολογιστη αργει πολυ να ανοιξει! οποτε σβηνω το avg αφου μαλλον το προβλημα δημιουργηθηκε απο αυτο και ξανα κανω επανεκκινηση.

Το προβλημα της καθυστερησης ομως στην εναρξη υπαρχει ακομα... Καμια βοηθεια? γιατι αργει ακομα αφου δεν ειναι εγκατεστημενα και τα δυο?

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις έναν καθαρισμό της registry.. (ένα πρόγραμμα είναι το CCleaner).

Είναι πιθανό να έχουν μείνει κάποιες καταχωρίσεις απ' το προηγούμενο antivirus.

 

Το προηγούμενο δεν το έκανες uninstall κανονικά? Απλά διέγραψες τα αρχεία του?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!

Ενας φιλος μου ειχε εγκαταστημενο ενα προγραμμα που λεγεται defense center ως antivirus που στην ουσια ηταν scareware και εβγαζε συνεχεια μηνυματα για απειλες, επιθεσεις να σε αναγκασει να το αγορασεις...

Τελος παντων βρηκα οδηγιες για να σβησω ολα τα στοιχεια του προγραμματος. ωστοσο οταν πηγα να εγκαταστησω το avg μου εβγαλε ειδοποιηση οτι υπαρχει κ αλλο αλλα μαλακωδως υπεθεσα οτι αφου ειχα σβησει σχεδον τα παντα απο το αλλο προγραμμα δε 8α δημιουργουσε προβλημα...

το avg εκανε κανονικα σκαν και μετα απο επανεκκινηση του υπολογιστη αργει πολυ να ανοιξει! οποτε σβηνω το avg αφου μαλλον το προβλημα δημιουργηθηκε απο αυτο και ξανα κανω επανεκκινηση.

Το προβλημα της καθυστερησης ομως στην εναρξη υπαρχει ακομα... Καμια βοηθεια? γιατι αργει ακομα αφου δεν ειναι εγκατεστημενα και τα δυο?

 

http://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/remove-defense-center για την αφαιρεση .

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις έναν καθαρισμό της registry.. (ένα πρόγραμμα είναι το CCleaner).

Είναι πιθανό να έχουν μείνει κάποιες καταχωρίσεις απ' το προηγούμενο antivirus.

 

Το προηγούμενο δεν το έκανες uninstall κανονικά? Απλά διέγραψες τα αρχεία του?

 

 

Το εκανα κανονικα uninstall απο το control panel αλλα συνεχιζε να λειτουργει οποτε ακολουθωντας οδηγιες παρομοιες με αυτες που εδειξε ο bill33 εβγαλα ολα τα στοιχεια που επρεπε.... και τη registry την "καθαρισα".. αλλα ακομα και τοτε οταν εβαλα το avg αναγνωριζε οτι υπαρχει ακομα μεσα το προηγουμενο... και υπεθεσα οτι δε θα δημιουργησει προβλημα αφου δεν ειχα αφησει τιποτα...

Το θεμα ειναι οτι αφου απεγκατεστησα το avg ο υπολογιστης συνεχιζει να καθυστερει στο ανοιγμα χωρις λογο....

 

Σας ευχαριστω και τους δυο!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

εχω παντως τοσα χρονια χρησιμοποιω avira με avg μονιμα realtime αναμμενα.επισης εχω ccleaner,spyware blaster,adaware,spybot,antimalware,superantispyware και διαφορα αλλα ψιψιψονια τετοιου ειδους.

ποτε μα ποτε δεν εχω κολλησει κατι και ας εχω free προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

εχω παντως τοσα χρονια χρησιμοποιω avira με avg μονιμα realtime αναμμενα.επισης εχω ccleaner,spyware blaster,adaware,spybot,antimalware,superantispyware και διαφορα αλλα ψιψιψονια τετοιου ειδους.

ποτε μα ποτε δεν εχω κολλησει κατι και ας εχω free προγραμματα.

γνωμη μου ειναι να μην εχεις τοσα πολλα προγραμματα.μονο κακο κανεις παρα καλο..:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοσα χρονια που χρησιμοποιω αυτον τον συνδιασμο,ποτε δεν ειχα προβλημα με τιποτα.να φανταστεις οτι δεν βρισκει το avira ,το βρισκει το avg και τουμπαλιν:p

μαζι και με τα υπολοιπα προγραμματακια που ανεφερα,δεν περνει τιποτα(ποτε δεν ξερεις βεβαια τι θα τυχει...:lol:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εχω παντως τοσα χρονια χρησιμοποιω avira με avg μονιμα realtime αναμμενα.επισης εχω ccleaner,spyware blaster,adaware,spybot,antimalware,superantispyware και διαφορα αλλα ψιψιψονια τετοιου ειδους.

ποτε μα ποτε δεν εχω κολλησει κατι και ας εχω free προγραμματα.

 

Εχεις σακατεψει την RAM σου και σιγουρα δεν δουλευουν σωστα... απορω γιατι εχετε πανω απο ενα ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είχα το nod32 αλλά τελικά δεν βγήκε και πολύ καλό & μου έβγαλε μικροπροβλήματα , παρόλο που έλεγα σε όλους βάλτε nod32 , τώρα δεν θέλω ούτε να το ξέρω.

Μου έχει βάλει ο IP της εταιρίας μας το ClamWin freeantivirus.Βέβαια εγώ δεν το ξέρω καθόλου , αλλά αφού δεν μου έχει παρουσιάσει πρόβλημα , πάει να πει ότι είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

σε μια κριση αλλαγης επειδη μου ειχαν φαει ορισμενοι τα αυτια πως το αντιβαιρους μου ηταν βαρυ(avira) το αλλαξα με το avg.

απο την ωρα που το εγκατεστησα ωστοσο κολλαει το συμπαν.

τι εξπλορερ,τι μσν,ακομα και απλα σε αδρανεια να το εχω κολλαει...

εκανα επεγκατασταση και ξανα μανα εγκατασταση.τζιφος.

μηπως δεν ειναι συμβατο με τα (σ)βιστα??

 

εκανα φυσικα απεγκατασταση,ξανα στο αβιρα και ολα πανε ρολοι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα προβλήματα με το AVG σε Windows Vista/7 με διάφορα παιχνίδια...Έβρισκε τον installer ως trojan και δεν με άφηνε να το τρέξω... Από τότε έχω βάλει το MSE και όλα πάνε ρολόι... Επίσης, στο netbook έχω βάλει το Avast και δεν δείχνει να έχει προβλήματα...

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

avira και ξερο ψωμι!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για σας, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό forum. Έχω στο φορητό μου (vista) antivirus panda και σε λίγο που λήγει σκέφτομαι να βάλω Kaspersky. Ποιο κα τα τη γνώμη σας προτείνετε σαν καλύτερο; Και κατά την απεγκατάσταση τι πρέπει να κάνω για να γίνει σωστά; Έχω σαν πρόγραμμα απεγκατάστασης το your uninstaller. Εκτός από αυτό έχω ακούσει ότι πρέπει να κατεβάσω και κάποιο άλλο από το site του Panda για να γίνει πλήρης απεγκατάσταση. Ευχαριστώ και περιμένω απάντηση σας.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το MSE στο σταθερό και το Avast Free στο netbook και τρέχουν μια χαρά και τα δύο..

 

Επειδή δεν ξέρω αν χρειάζεται να κατεβάσεις τίποτε από το site του Panda και επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει το You Unistaller, σε συμβουλεύω να κατεβάσεις το Revo Unistaller.. Το συγκεκριμένο απεγκαθιστά τα προγράμματα από τον υπολογιστή και στη συνέχεια καθαρίζει και το μητρώο για τυχόν αρχεία που δεν χρειάζονται..

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά είχα το AVG και μετά για καλύτερα έβαλα το MS Esentials... Και μια μέρα κόλησα spyware και δεν μπορούσα να το βγάλω. Οπότε έκανα ένα φορμάτ για σιγουριά και αγόρασα το KIS 2011.Από τότε ησύχασα....Α και εννοείται ότι αγόρασα από ebay key για το 2009 KIS με 12 ευρώ και μετά έκανα αναβάθμιση δωρεάν στο 2011....Οπότε είμαι και νόμιμος :)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω.. καθε φορα πρεπει να αγοραζουμε κλειδι??? για καθε χρονια???? εγω εχω σπασμενο το Fsecure 6-7 χρονια και κανει κανονικα τα Updates του και δεν ειχα προβλημα... απλα σκεφτομουν να βαλω κατι καινουργιο και original..

Eπισης οταν λεει πχ kaspersky INternet security και kaspersky antivirus τι διαφορα εχουν???

χρειαζονται και τα 2?

 

Το internet security εχει και firewall, κλπ εξτρα λειτουργιες... θεωρησε το υπερσυνολο του antivirus.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χρειάζομαι κατ' επειγόντως την βοήθεια των πιο έμπειρων σε ένα θέμα που μήνες τώρα με απασχολεί, χωρίς παρ' όλες τις προσπάθειές μου να έχω καταφέρει κάτι...

 

Γίνομαι πιο συγκεκριμένος :

 

Πριν κανένα χρόνο περίπου είχα κατεβάσει το NORTON 360 (σπασμένο) και το είχα εγκαταστήσει στον υπολογιστή. Επειδή όμως δεν μου λειτουργούσε σωστά προσπάθησα να το βγάλω χρησιμοποιώντας, αν θυμάμαι καλά, το norton remove tool, ειδικό για το 360.... Από εδώ και μετά δημιουργείται το πρόβλημα. Η απεγκατάσταση με το εργαλείο αυτό δεν έγινε κανονικά, το πρόγραμμα μέσα από το προγράμματα και δυνατότητες του πίνακα ελέγχου, δεν φαίνεται να υπάρχει για να διαγραφεί, όμως κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή βγαίνει ένα παράθυρο (μετά περίπου από 5 λεπτά) του Νορτον 360 με συμβουλές για το πως θα διαγράψω το πρόγραμμα και πως θα το επαναεγκαταστήσω, τα οποία όμως δεν κάνουν τίποτα. Μέσα στο φάκελλο προγράμματα, υπάρχει κανονικά και δεν μπορεί να διαγραφεί από εκεί.

 

Τί έκανα :

-Εκ νέου χρήση του remove tool κολλάει και δεν λειτουργεί.

-Χρησιμοποίησα το ccleaner δεν έκανε τίποτε όμως.

- Επανεγκατάσταση δεν μπορώ να κάνω, το πρόγραμμα δεν τρέχει (ακόμα τρέχοντάς το και σαν διαχειριστής) ...

- Χρησιμοποίησα τέλος το total unistall 5, που και αυτό δεν το εντοπίζει για να το διαγράψει...

 

Τί περισσότερο τέλος μπορώ να κάνω, πριν το φορμά του υπολογιστή; Χρησιμοποιώ τα windows 7....

 

Ευχαριστώ για κάθε άποψή σας, που θα με βοηθήσει να λύσω το πρόβλημα....:)

Edited by ion83
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...