Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ποιό/ά είναι το/α καλύτερο/α free antivirus;:confused:Έχω το Avast! Home Edition EDU License και θα ήθελα κάτι καλύτερο σε free αν υπάρχει.Επίσης από το Kaspersky Internet Security 2009 δεν ήμουν ευχαριστημένος γιατί ενώ βρήκε ιό δεν μπόρεσε να τον διαγράψει.Μήπως φταιεί που ήταν η δοκιμαστική έκδοση (trial version);:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ποιό/ά είναι το/α καλύτερο/α free antivirus;:confused:Έχω το Avast! Home Edition EDU License και θα ήθελα κάτι καλύτερο σε free αν υπάρχει.Επίσης από το Kaspersky Internet Security 2009 δεν ήμουν ευχαριστημένος γιατί ενώ βρήκε ιό δεν μπόρεσε να τον διαγράψει.Μήπως φταιεί που ήταν η δοκιμαστική έκδοση (trial version);:confused:

 

Για μενα το καλυτερο φρεε αντιβιρους ειναι το avira antivir οπως εγραψα και στο παραπανω post μου..οσον αφορα το Kaspersky IS 2009 εγω το εχω κανονικα με licence key οχι τριαλ και δν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα..τελευταια φορα μετα απο full system scan μου ειχε βρει 2 trojans τα οποια και εσβησε επιτυχως..ισως να εφταιγε επειδη ηταν τριαλ οπως ειπες..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιό/ά είναι το/α καλύτερο/α free antivirus;:confused:Έχω το Avast! Home Edition EDU License και θα ήθελα κάτι καλύτερο σε free αν υπάρχει.Επίσης από το Kaspersky Internet Security 2009 δεν ήμουν ευχαριστημένος γιατί ενώ βρήκε ιό δεν μπόρεσε να τον διαγράψει.Μήπως φταιεί που ήταν η δοκιμαστική έκδοση (trial version);:confused:
To trial δεν έχει σχέση με το πρόβλημα αυτό. Υπάρχουν ιοί που δεν "βγαίνουν" έτσι απλά, χρειάζεται μερικές φορές να "μπεις" σε safe mode ή άλλα κόλπα ανάλογα με τον ιο. Ποιος ήταν και πως τον αφαίρεσες τελικά?

Το avira το έχω στο netbook, ελαφρύ είναι αλλά δεν μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη, υπάρχει και το Comodo Internet Security http://antivirus.comodo.com/ που είναι free και έχει και firewall.

Link to comment
Share on other sites

To trial δεν έχει σχέση με το πρόβλημα αυτό. Υπάρχουν ιοί που δεν "βγαίνουν" έτσι απλά, χρειάζεται μερικές φορές να "μπεις" σε safe mode ή άλλα κόλπα ανάλογα με τον ιο. Ποιος ήταν και πως τον αφαίρεσες τελικά?

Το avira το έχω στο netbook, ελαφρύ είναι αλλά δεν μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη, υπάρχει και το Comodo Internet Security http://antivirus.comodo.com/ που είναι free και έχει και firewall.

 

E βσκ το στηριξα στο γεγονος οτι παλια ειχα ενα αντιβιρους (δν θυμαμαι πως λεγοταν..) με το οποιο ειχα κανει σκαν το PC μου βρηκε καμποσους ιους αλλα επειδη το ειχα τριαλ μ εβγαλε ενα μηνυμα και μου ειπε οτι θα σβησει μονο μερικους απ'αυτους που ειχε βρει..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

εχω το ΑVG 8.0 PROFESSIONAL. το εχω εδω και 1-2 χρονια και δεν αφησε ιο να περασει. τωρα μερικες φορες οταν μπενω στο internet, η σελιδα πηγαινει στο τελος και δεν με αφηνει να παω πανω. αλλες φορες οταν πατησω start(win vista) στο search box η γραμμη κινειται απο μονη της οπως κανει οταν γραφεις κατι. και στο msn δεχομαι τα ιδια μηνυματα απο πολλους που ειναι ofline. εχτες εκανα scan και δεν βρηκε τιποτα. τι να κανω? ενας ιος ειναι αυτος ή πολλοι??
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Εγώ πάλι έχω (εδώ και ένα μήνα) το avira και το avast και δεν έχω κανένα πρόβλημα (επιβράδυνση κλπ) πολύ ελαφριά και τα δύο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω (εδώ και ένα μήνα) το avira και το avast και δεν έχω κανένα πρόβλημα (επιβράδυνση κλπ) πολύ ελαφριά και τα δύο.

καλο ειναι να χρησιμοποιεις ενα απο τα δυο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω τα φώτα σας σχετικά με αυτό;

Για δοκιμασε σβήσε το History και τα cookies απο το google chrome! Αν δεν κανει εδω ειμαστε παλι!!

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια..ακουστε και αυτο!!Στην απεγκατασταση του Kaspersky IS 2010 που ειχα,μετα την επανεκινηση ανακαλυψα με εκπληξη οτι μου διεγραψε τους driver απ το ασυρματο πληκτρολογιο και ποντικι,το μαλ........ο,και ειδα και επαθα μετα....τα περασε για κακοβουλα!!! και δεν το ειχα προσεξει...εχει πολλα σφαλματα...παρατηρησε κανεις κατι παρομοιο?
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Πριν από καιρό που είχα κάνει uninstall το kaspersky μου είχε ξηλώσει τους drivers για το lan και για το wlan, οπότε δεν μου φαίνεται περίεργο αυτό που λες. Μετά από αυτό βέβαια, αποφάσισα να μην ασχοληθώ ξανά με αυτό το software.
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να χρησιμοποιεις ενα απο τα δυο..

 

Επειδή είμαι λίγο άσχετος. Γιατί το λες αυτό, θα μου δημιουργήσουν πρόβλημα στο μέλλον; τι προβλήματα; αν κρατήσω μόνο το avast μαζί με το foxy proxy του firefox θα υπάρξει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

για να λειτουργει ομαλα σε ενα pc το antivirus, θα πρεπει να εχει μονο ενα προγραμμα! π.χ. μονο nod 32 ή μονο avg, κλπ. για αυτο κρατησε μονο εν απρογραμμα στο pc σου,
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος. Γιατί το λες αυτό, θα μου δημιουργήσουν πρόβλημα στο μέλλον; τι προβλήματα; αν κρατήσω μόνο το avast μαζί με το foxy proxy του firefox θα υπάρξει πρόβλημα;

Κρατησε το Avast και κανε απεγκατασταση το Avira ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια η γνώμη σας για αυτό ?:O

Δεν ξερω αν ειναι καλο..προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει,αλλα 64 ευρο και μια αδεια χρησης το :blink: καπως ακριβο..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια η γνώμη σας για αυτό ?:O

 

 

φίλος που το εχει μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο..αν αξίζει να το αγοράσεις ειναι αλλη κουβέντα ;)

Find us in Google Play Store and Aptoide Market
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια η γνώμη σας για αυτό ?:O

 

Aρκετα καλο το εχω δοκιμασει,αλλα οχι και απ τις κορυφες,στα συγκριτικα τεστ...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια η γνώμη σας για αυτό ?:O

Αν και φανατικος του Kaspersky, εβαλα σε ενα laptop το ESET Security Suit. Με €49 παιρνεις και 3 αδειες;) Ασε το bitdefender

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω τα φώτα σας σχετικά με αυτό;

 

 

Αν το προβλημα συνεχιζει, μπορει να εμφανισεις ολο το path? και να δουμε ποιο ειναι το αρχειο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.:)

Κι εγώ μέχρι πριν λίγο καιρό ήμουν φανατικός του Kaspersky, μέχρι που με "πρόδωσε" και ψάχνω τον αντικαταστάτη του.

Κλείνω περισσότερο προς το Avira Premium Security Suite, το οποίο δοκίμασα και μου φάνηκε πολύ καλό.:O

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω περισσότερο προς το Avira Premium Security Suite, το οποίο δοκίμασα και μου φάνηκε πολύ καλό.:O

Καλημερα...

Ετσι...με κλειστα ματια που λενε...τα δυο κορυφαια G-Data,και Avira.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν και φανατικος του Kaspersky, εβαλα σε ενα laptop το ESET Security Suit. Με €49 παιρνεις και 3 αδειες;) Ασε το bitdefender

 

Kaspersky: Από amazon 25 λίρες οι 3 άδειες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...