Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα κι εγω το kaspersky to 6 αλλα δεν με μπορω να μπω στο ιντερνετ.

Πηρα την βιβοντι & μου ειπαν οτι πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις (στο kaspersky)για να μου επιτρεψει να συνδεθω.

Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλα κι εγω το kaspersky to 6 αλλα δεν με μπορω να μπω στο ιντερνετ.

Πηρα την βιβοντι & μου ειπαν οτι πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις (στο kaspersky)για να μου επιτρεψει να συνδεθω.

Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω?

 

Δηλαδή αν απενεργοποιήσεις τελείως το Κaspersky, μπορείς να μπεις κανονικά;

Το πρόβλημα που είχα με το Kaspersky ήταν ότι δε μου άνοιγε συγκεκριμένες σελίδες, όπως το Youtube. Απενεργοποίησα το Web Anti-Virus από τα Settings και τώρα ανοίγουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ασχολήσου λίγο με το να ρυθμίσεις το Kaspersky. Το να το το απενεργοποιήσεις εντελώς και να μην έχει κανενός είδους προστασία το μηχάνημα είναι λάθος. Βάλε το Anti-Hacker στο Training mode ή Low security.
Link to comment
Share on other sites

Ασχολήσου λίγο με το να ρυθμίσεις το Kaspersky. Το να το το απενεργοποιήσεις εντελώς και να μην έχει κανενός είδους προστασία το μηχάνημα είναι λάθος. Βάλε το Anti-Hacker στο Training mode ή Low security.

 

Ηταν στο low security. Tο εβαλα στο στο trainining mode & μπαινω κανονικα.

Ευχαριστω.Πιστευω οτι μου παρεχει προστασια & ετσι.Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι προτινως το control center ανοιγε κατα την εκινηση των windows. απο καποια στιγμη ομως και μετα σταματησε να λειτουργει με τον παραπανω τροπο και ετσι αναγκαζομαι να το ενεργοποιω χειροκινητα. στο setup δεν ειναι τιποτα πειραγμενο. πως μπορω να διορθωσω το προβλημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς WIN XP.......Μπορείς, αν θες, να εκτελέσεις το msconfig.exe(Start-Run-msconfig.exe) και στις καρτέλες "Εκκίνηση" και "Υπηρεσίες" να δεις αν οι καταχωρήσεις του NOD32 είναι τσεκαρισμένες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εμένα μου λέει η μνήμη δν είναι δυνατή να κάνει read και αυτόματα βγάινω από το ίντερνετ :(:(είναι εκνευριστικό :worry::worry:
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή κόλησα επικίνδυνο ιο απο msn και καθυστερεί υπερβολικά το pc και στέλνει αρχεία αυτόματα σε άλλους χρήστες να απορρίπτετε αρχεία αν δε σας εχει ειδοποιήσει κάποιος οτι τα στέλνει ελπίζω να μη φτάσω στη λύση του format
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eδώ και μερικές μέρες το Spybot μου ανακαλύπτει έναν ιό, τον οποίο με τίποτε δεν μπορώ να διαγράψω. Ο ονομασία του είναι Zlog.DNSChanger και βρίσκεται στο μητρώο.

 

Έκανα scan kai delete μέσω safe mode με το spybot, ad-aware, και το norton....Norton & ad-aware δεν μου το ανακαλύπτουν, φαίνεται μόνο μεσω spybot, αλλά δεν διαγράφεται με τίποτα...

 

Όποιος μπορεί να μου δώσει οποιαδήποτε πληροφορία για το συγκεκριμένο ιό και πιθανώς κάποια λύση, ευπρόσδεκτο....

 

Ευχαριστώ.....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, συνέβη το εξής:

 

Σε ανύποπτο χρόνο έλαβα από μια επαφή μου ένα αρχείο .rar στο MSN Messenger. Το αρχείο αυτό δεν μου το είχε στείλει η επαφή όμως!

 

Επιπλέον, το ίδιο αρχείο στάλθηκε σε όλες μου τις επαφές αυτόματα χωρίς εγώ να κάνω τίποτα!

 

Είχε όνομα lastnight.

 

Το αντιβάιρους δεν έπιασε τίποτα...

 

Ξέρει κανείς τι κάνουμε; Να αρχίσουμε back-up;

 

Όποιος ξέρει, ας μας πει γρήγορα γιατί, κάνοντας ένα Γκουγκλάρισμα, φαίνεται νέος ιός.

:help: Ισοβίτης 7 ζωές...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτε, προφανώς κάποια (ενδεχόμενα νέα) παραλλαγή κάποιου worm. Θυμίζει το ircbot worm το οποιο μεταδίδεται με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Ποιο antivirus έχεις; Τι εννοείς δεν έπιασε τίποτε: αναβάθμισες τη βάση δεδομένων του και έκανες ένα full scan αλλά δε βρήκε κάτι ή αναφέρεσαι στην περίπτωση που το worm -προφανώς από τα όσα περιγράφεις- σε μόλυνε και το antivirus δεν απέτρεψε τη μόλυνση;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια ποια η διαφορα του kaspersky anti-virus και του kaspersky internet security? ποιο ειναι καλυτερο? μπορω να τα βαλω και τα 2? ευχαριστω!

 

EDIT: το βρηκα..ειναι οτι το internet security εχει ενσωματωμενο firewall ενω το αλλο οχι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

βαλε το internet security..νομιζω ειναι σαν και τα 2 μαζι..εγω αυτο εχω ,και ειναι πολυ καλυτερο απο το nod32 που ειχα(επιασε 2 ιους που το nod32 ουτε τους ειχε ανιχνευσει) και γενικα απο τοτε δεν εχω κανενα προβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Το Kaspersky Antivirus είναι ότι υποδηλώνει το όνομά του και τίποτε περισσότερο: ένα antivirus. Το Kaspersky Internet Security, από την άλλη, είναι ΚΑΙ antivirus, προσφέρει ωστόσο περισσότερες δυνατότητες ασφαλείας: Firewall με IDS, Anti-Spam, Privacy Control (Anti-Phishing / Anti-Dialer / Προστασία προσωπικών δεδομένων), Γονικό Έλεγχο (μόνο KIS 7.0)...

 

Τ

Link to comment
Share on other sites

Paidia mporei kapoios na mou pei ena teleio antivirus alla kai tautoxrona elafru ektos apo NOD???

Gia PentiumIII 650MHz

192Mb ram 133Mhz???

 

Filika

 

Scottas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Paidia mporei kapoios na mou pei ena teleio antivirus alla kai tautoxrona elafru ektos apo NOD???

Gia PentiumIII 650MHz

192Mb ram 133Mhz???

 

Filika

 

Scottas

 

Ελαφρύ και τέλειο λίγο δύσκολα θα βρεις κατά τη γνώμη μου.

 

Δοκίμασε και το AVG Free. Είναι αρκετά καλό. :)

Link to comment
Share on other sites

Paidia mporei kapoios na mou pei ena teleio antivirus alla kai tautoxrona elafru ektos apo NOD???

Gia PentiumIII 650MHz

192Mb ram 133Mhz???

 

Filika

 

Scottas

 

Avira Antivir...:)

 

Βγήκε πρώτο στο av-comparatives.com (Aυγούστου)

 

Υπάρχει και free έκδοση.:happy:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Avira Antivir...:)

 

Βγήκε πρώτο στο av-comparatives.com (Aυγούστου)

 

Υπάρχει και free έκδοση.:happy:

 

File to antivir skeftomouna na tou valw alla pisteuw pws einai arketa varu!!!Vasika exw to $p@$m3n() alla sto allo laptop pou exw to diplopirino kai eimai uper euxaristimenos!!!

Euxaristw olous g tin voi8eia sas!!!:D:p;):)

 

Edit:tsintsIgnis xronia polla polixronos!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

File to antivir skeftomouna na tou valw alla pisteuw pws einai arketa varu!!!Vasika exw to $p@$m3n() alla sto allo laptop pou exw to diplopirino kai eimai uper euxaristimenos!!!

Euxaristw olous g tin voi8eia sas!!!:D:p;):)

 

Edit:tsintsIgnis xronia polla polixronos!!!

 

ε όχι κ βαρύ...βάλε το Κασπέρσκι...και ξαναπέσμου περι βαρύτητας:lol:

 

πανάλαφρο είναι...ειλικρινά.

 

τώρα με 2 γίγα Ραμ μου πιάνει 9ΜΒ...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες απρόσεκτες κινήσεις με κάποιο πρόγραμμα για "καθαρισμό του PC", το NOD32 δεν ξεκινάει αυτόματα παρά το γεγονός ότι είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "Enable automatic startup of AMON"

Καμία ιδέα (πλην επανεγκατάστασης)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...