Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα,

 

1. Πρώτιστα, ότι κι αν έχεις κολλήσει δεν κινδυνεύει η τηλεφωνική σου γραμμή από υπέρογκους λογαριασμούς, αν χρησιμοποιείς ADSL σύνδεση και αν ταυτόχρονα δεν έχει κάποιο άλλο modem ενεργό (π.χ. απλό μοντεμάκι για pstn γραμμή).

 

2. Εαν θεωρείς πως ο υπολογιστής σου δεν έχει καθαρίσει ολοκληρωτικά, μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια από τις online scanning υπηρεσίες, ή να δοκιμάσεις κάποια άλλη antivirus εφαρμογή. Π.χ: Kaspersky, NOD32, McAfee, F-Secure, κ.α. (διαλέγεις και παίρνεις).

 

Αυτά προς στιγμήν, καλό σου βράδι. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζετε αν μπορεί να κολλήσει κάποιος ιό σε chat-rooms? Με την προϋπόθεση ότι δεν έχει ανοίξει κάποιο αρχείο. Απαντήστε μου άμεσα pleasee
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω να απενεργοποιήσω το real time system scan του kasperky internet security (6.0.2.614) επειδή κάνει Upload απο μόνο του και δε μπορώ να ανεβάσω αυτά που θέλω????

:blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω να απενεργοποιήσω το real time system scan του kasperky internet security (6.0.2.614) επειδή κάνει Upload απο μόνο του και δε μπορώ να ανεβάσω αυτά που θέλω????

:blink: :blink: :blink:

 

Kαλημέρα,

 

Τι ακριβώς κάνει από μόνο του το Kaspersky Internet Security; Πως το διαπίστωσες και προς τα πού «ανεβαίνουν» δεδομένα;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια και γω kasperky ειχα τωρα και ενα χρονο πριν μια βδομαδα εληξε και εβαλα το nod32 μιλαμε για τη διαφορα βρισκει πραγματα που το kasperky δεν εβρισκε και το βασικοτερο ειναι πολυ πιο ελαφρυ antivirus.

δοκιμαστε το και θα με θυμηθηται.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω...

λοιπον ειχα f-secure εδω και χρονια.. για τον λογο. ολα σε ενα.. μου μπηκαν ιδεες και το αλλαξα με το panda 2006 titanium το οποιο δεν μου καθυστερει τοσο το συστημα και εχει τα παντα...

Εσεις τι μου προτεινεται να βλαω? nod me καποιο zonealarm px? η να μεινω σ'αυτα που ειμαι?

ΑΑΑΑΑ νομιζω πως το utorrent δεν εχει καλη ταχυτητα απο τοτε που εβαλα το panda αλλα το εχω βαλει να μην το εμποδιζει και να κανει ελευθερα συνδεσεις..

τι λετε βρε παιδια?

παντως μαλλον το f-secure htan αρκετα βαρη σαν προγραμμα και θα σας δωσω ενα παραδειγμα

Βλεπω sta tv μεσω του MYtheatre οσο ειχα το f-secure κολλουσε το προγρμμα οποτε αλλαζα καναλι.. τωρα οχι..

 

αυτα.. τι να κανω ομως? ολα σε ενα? η αλλο σπυςαρε αλλο nativirus, αλλο φιρεςααλ κτλ...

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

 

Τι ακριβώς κάνει από μόνο του το Kaspersky Internet Security; Πως το διαπίστωσες και προς τα πού «ανεβαίνουν» δεδομένα;

 

:)

 

Απλα παρατηρω οτι οποτε κανω οτιδήποτε download ,το kaspersky λειτουργεί και κάνει κατι σαν να τσεκάρει τα αρχεία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εχω κολληση αυτο τον ιο trojan-downloader.win32.small.cws, χρησιμοποιω το zonealarm αλλα δεν μπορει να τον αφαιρεση και βγαζει error, τι μπορω να κανω?

εχει κολληση κανενας τον ιο αυτο?:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εχω κολληση αυτο τον ιο trojan-downloader.win32.small.cws, χρησιμοποιω το zonealarm αλλα δεν μπορει να τον αφαιρεση και βγαζει error, τι μπορω να κανω?

εχει κολληση κανενας τον ιο αυτο?:(

 

To zone alarm είναι τείχος προστασίας και όχι antivirus πρόγραμμα. Χρησιμοποίησε κάποιο antivirus ενημερωμένο

Link to comment
Share on other sites

Οι νέες εκδόσεις έχουν ενσωματωμένο και antivirus αλλά δεν ειναι από τα καλύτερα.

Εχω την νεα εκδοση με το antivirus. Ξερεις καποιο που λυνει το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα από τα γνωστά av θα σου λύσουν το πρόβλημα (λογικά).

Χρησιμοποίησε κάποιο από αυτά που έχουμε αναφέρει πολλές φορές εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Για win 98 se ποιο antivirus προτείνετε να εμπιστευτώ?

Το pc είναι ενα PIII στα 800 αν θυμάμαι καλά.

Thanks

my pin 220B8E22
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα Pc στην δουλεια μου και περασα το McAfee VirusScan Plus 2007,αλλα αυτο μου δημιουργησε καποια προβληματα.Δεν αναγνωριζε τον φορολογικο μηχανησμο(tax manager) και τον εκτυπωτη.εκλεισα το firewall αλλα το προβλημα δεν λυθηκε γι'αυτο απεγκατεστησα το mcaffe και ειμαι χωρις antivirus.Eγω ψαχνω για κανενα ελαφρυ antivirus η internet security χωρις firewall.Tι μου προτεινεται να κανω?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα Pc στην δουλεια μου και περασα το McAfee VirusScan Plus 2007,αλλα αυτο μου δημιουργησε καποια προβληματα.Δεν αναγνωριζε τον φορολογικο μηχανησμο(tax manager) και τον εκτυπωτη.εκλεισα το firewall αλλα το προβλημα δεν λυθηκε γι'αυτο απεγκατεστησα το mcaffe και ειμαι χωρις antivirus.Eγω ψαχνω για κανενα ελαφρυ antivirus η internet security χωρις firewall.Tι μου προτεινεται να κανω?

Ευχαριστω!

 

Ελαφρύ και αποτελεσματικό; NOD32 είναι η απάντηση.

 

Τελικά το McAfee ήταν το πρόβλημα; Να μπλόκαρε τον εκτυπωτή λίγο δύσκολο μου φαίνεται. Μάλλον στις ρυθμίσεις σου ήταν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρύ και αποτελεσματικό; NOD32 είναι η απάντηση.

 

Τελικά το McAfee ήταν το πρόβλημα; Να μπλόκαρε τον εκτυπωτή λίγο δύσκολο μου φαίνεται. Μάλλον στις ρυθμίσεις σου ήταν το πρόβλημα.

 

Συμφωνώ απόλυτα και προσθέτω και το Kaspersky. Μαζί με το NOD32 νομίζω πως κρατάνε τα σκήπτρα στο κεφάλαιο ασφάλεια. Και τα δυο είναι εξίσου "πανάλαφρα" για τους επεξεργαστές μας.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παιδια για την βοηβεια.Εβαλα το NOD32 και ειναι μια χαρα!Τωρα για το αν ευθυνεται το McAfee για τα προβληματα που ειχα δεν ξερω,μπορει να φταιει κατι στο Pc μου.Το προβλημα το εχω με τα Firewall.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα έναν νέο ιό που μεταδίδεται μέσω MSN messenger κι εγκαθιστά κάποια αρχεία στον φάκελο των windows. Το αποτέλεσμα είναι να στέλνει αυτόματα τον ιό σε όλες τις online επαφές του MSN messenger. Αν γνωρίζει κάποιος λεπτομέριες, ας μας πει... Κι ακόμα καλύτερα αν ξέρει κάποιος πως μπορούμε να βγάλουμε τον ιό. Το μήνυμα που βγάζει είναι για αποστoλή ενός zip αρχείου με το όνομα "photo album". Όποιος ξέρει οτιδήποτε, ας πει...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο, όπως το λες είναι. Τον κόλλησε άλλος και διάβασα γι' αυτόν για να τον βγάλω. Τελικά τα κατάφερα, κι αν κρίνω απ' το φόρουμ δεν το κόλλησε ευτυχώς κανείς σας. Υπόψιν να μη δεχτείτε καθόλου το αρχείο αυτό όποιος κι αν το στέλνει. Αυτά...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ τις λεπτομέρειες... Ρίξτε μια ματιά να είστε ενημερωμένοι :)

 

http://www.cisrt.org/enblog/read.php?63

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα και προσθέτω και το Kaspersky. Μαζί με το NOD32 νομίζω πως κρατάνε τα σκήπτρα στο κεφάλαιο ασφάλεια. Και τα δυο είναι εξίσου "πανάλαφρα" για τους επεξεργαστές μας.

 

Το Kaspersky ειναι "πανάλαφρο" :blink: :blink: :wacko: :wacko: ;;;;;;

Μαλλον ειρωνικα το λές.Εμενα αργούσε 8λεπτα να ξεκινησει ο υπολογιστης και μολις το εβγαλα ....σφαίρα.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...