Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα το μέιλ μου στη forthnet λειτουργεί ακόμα ενώ η συνδρομή μου έληγε τον Οκτώβριο!

Κανονικά θα έπρεπε να είχε γίνει ανανέωση (ξέχασα να ζητήσω διακοπή, αλλά ποτέ δεν ήρθε κάποιος λογαριασμός!):)

Ρώτησα τώρα και μου είπαν ευτυχώς ότι ξεκίνησε διαδικασία διακοπής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! είμαι και εγώ θύμα αυτών που θέλουν να λέγονται εταιρία και όχι μαγαζάκι . Έχω μπλέξει σε ένα Γολγοθά τηλεφωνημάτων για το πότε θα ενεργοποιηθεί η σύνδεση μου, μιας και επέλεξα να κάνω αίτηση ενεργοποίησης σε αυτό το ''μαγαζάκι΄΄! Είμαι στην αναμονή εδώ και 3 μήνες χωρίς να γνωρίζω το πότε! Όλο σαχλές δικαιολογίες, λες και είμαστε αγράμματοι και βοσκοί! (ΓΙΔΙΑ)! ΚΑΙ Ο ΕΕΤΤ που είναι ; τόσες καταγγελίες διαβάζω έχουν γίνει ; μήπως θα πρέπει να γίνει κάτι για όλο αυτό που διαδραματίζεται ; φτάνει πια η κοροϊδία! . δεν είναι και τσάμπα να τους παρακαλάμε! 39.90 σαν ΚΑΡΠΟΥΖΙΑ θα κληθούμε να πληρώνουμε κάθε μήνα για ταχύτητες ΕΩΣ ... και χαμένες κλήσεις ! :X

 

http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/CostumerInformation/QuestionCharge.html

 

ΕΝΤΥΠΟ PDF ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ΑΠΟ ΕΕΤΤ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΕΤΤ;)

 

http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/Publications/Informative_Documentation/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν σήμερα στις 8.30 το πρωί (στον ύπνο τους με είδαν; ) από την αγαπητή HOL στο κινητό και στο σταθερό για να επιβεβαιώσουν ότι έχω ζητήσει διακοπή της σύνδεσης. Όταν τους ψάχνουμε εμείς για κάποιο λόγο είναι άφαντοι. Μόλις δουν ότι χάνουν το συνδρομητή όμως αρχίζουν τα τηλέφωνα.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το περίμενες; τότε είναι η καλή ΄΄εταιρία!΄΄ που στόχο έχει εμάς !:X

 

κάτι πάει να γίνει! διαβάστε εδώ . Άργησαν αρκετά!!!

 

 

http://tech.pathfinder.gr/tech/577606.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

giannhsmp : Εφόσον έχεις γράψει τα παραπονά σου σε αυτό εδώ το θέμα, δεν χρειάζεται νέο ξεχωριστό θέμα με ακριβώς τα ίδια πράγματα.

Θενξ.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκα και εγώ πριν από καμιά 30 + ώρες.

 

Συγχρονίζω στα 18910.

 

Ελάχιστες αποσυνδέσεις.Τις ώρες αιχμής είμαι στα 500 kb/sec ενώ τις άλλες στο 1-1,3 mb/s

 

Όλα καλά μέχρι στιγμής.:)

Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκα και εγώ πριν από καμιά 30 + ώρες.

 

Συγχρονίζω στα 18910.

 

Ελάχιστες αποσυνδέσεις.Τις ώρες αιχμής είμαι στα 500 kb/sec ενώ τις άλλες στο 1-1,3 mb/s

 

Όλα καλά μέχρι στιγμής.:)

 

 

Για πες μια ποσο καιρο εκανες να συνδεθεις απο τοτε που εκανες την αιτηση??? Και σε ποια περιοχη εισαι??

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Για πες μια ποσο καιρο εκανες να συνδεθεις απο τοτε που εκανες την αιτηση??? Και σε ποια περιοχη εισαι??

 

 

Χάσαν την 1η αίτηση μου και περίμενα τζάμπα 18 μέρες χωρίς να το ψάξω ο μ@λ@κ@ς.

 

Ξαναέστειλα την αίτηση και σε 20 εργάσιμες ήμουν οκ.

Ο εξοπλισμός ήρθε σε 3 εργάσιμες (αφού τους διαβεβαίωσα μετά από αναμονή 2 βδομάδων πως δεν έχω παραλάβει εξοπλισμό)

 

Περιοχή Καλαμαριά

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση αίτησης κυκλώματος ADSL για τον αριθμό 2310610χχχ (Παύλου Μελα)

2007-10-25 17:36:01 Κ03 ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΥΠΟΓΡΑΜΜΕΝΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ .

2007-11-13 22:44:37 Κ1 ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ .

2007-11-14 17:50:38 Κ2 ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΒΡΟΓΧΟΥ .

 

ο οτε τους έδωσε ημερομηνία 27-11-07 !! αίτηση έκανα τηλεφωνικά 22-10-07

 

πριν 10 λεπτα κόπηκε νετ και τηλέφωνο

συνδεσα τον εξοπλισμο (ειχα isdn) μετα απο 5λεπτα ειχα ιντερνετ.

τηλεφωνια ουτε εξερχομενες ουτε εισερχομενες εδω και 13λεπτα..

:rotfl::w00t::w00t::yahoo::up::yahoo:

 

http://img529.imageshack.us/img529/2659/taxititast7.th.png

 

...τηλεφωνια ακομα ΔΕΝ εχω ! οποιον αριθμο και να καλελω λεει: λυπούμαστε παρουσιάστηκε πρόβλημα στην υπηρεσίας σας, καλεστε το 13844...

edit: μετα απο 48 ωρες σχεδον εχω τηλεφωνια!

Link to comment
Share on other sites

Χάσαν την 1η αίτηση μου και περίμενα τζάμπα 18 μέρες χωρίς να το ψάξω ο μ@λ@κ@ς.

 

Ξαναέστειλα την αίτηση και σε 20 εργάσιμες ήμουν οκ.

Ο εξοπλισμός ήρθε σε 3 εργάσιμες (αφού τους διαβεβαίωσα μετά από αναμονή 2 βδομάδων πως δεν έχω παραλάβει εξοπλισμό)

 

Περιοχή Καλαμαριά

 

 

:)

 

Γρηγορα θα ελεγα.... βεβαια δεν ξερω τι παιζει Θεσσαλονικη απο θεμα αναμονης παντως εντος Αττικης γινεται ενας τρελος χαμος με τις αναμονες οπως θα εχεις διαβασει που φτανουν και τους 2 μηνες γι' αυτο ρωταω!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

γενικα απο ποιοτητα κτλ τι λεει η χολ εχω ξαναρωτησει...:)

(θεσσαλονικη)

 

 

Τα πράγματα έχουν στρώσει σε ικανοποιητικό βαθμό (δλδ σε πολλούς συνδρομητές) μετά από αυτό

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156492

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη προτείνεται σε σχεση με αλλες εταιρείες η ΧΟΛ σωστα?

συνδεση χολ εχω,αλλα λεω και για double play τωρα :)

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα έχουν στρώσει σε ικανοποιητικό βαθμό (δλδ σε πολλούς συνδρομητές) μετά από αυτό

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156492

 

Μαλιστα.Για αυτο ο φιλος μου που εχει internet cafe στην Θεσσαλονικη εχει χασει την μιση πελατεια!Για αυτο καθε μερα και παει χειροτερα το δικτυο,γιατι εκαναν αναβαθμιση!Ελπιζω τουλαχιστον να μην αργησει η αλλαγη σε connex και να του βγει σε καλο. Υ.Γ.Ελπιζω jog να καταλαβες οτι η απαντηση μου δεν ειναι ειρωνια για σενα αλλα για αυτα τα γιδια και ολους τους αλλους μαζι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη προτείνεται σε σχεση με αλλες εταιρείες η ΧΟΛ σωστα?

συνδεση χολ εχω,αλλα λεω και για double play τωρα :)

Από μένα το αντίθετο. Μετά από δύο χρόνια συνδρομητής της, τη θεωρώ χειρότερη και από δημόσια εταιρία. Ακόμη και η windnet (wind μέσω tellas) πιο αξιόπιστη μου φαίνεται...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 48 ωρες εχω τηλέφωνο !!!

αλλα υπολειτουργεί , επειδη η αιτηση φορητοτητας ηταν για isdn γραμμη και εχω 1βασικο νούμερο και 2 msn , τωρα λειτουργεί μονο το 2313007xxx και το βασικό 2310610χχχ τα αλλα 2 οχι ακομα!:(

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 48 ωρες εχω τηλέφωνο !!!

αλλα υπολειτουργεί , επειδη η αιτηση φορητοτητας ηταν για isdn γραμμη και εχω 1βασικο νούμερο και 2 msn , τωρα λειτουργεί μονο το 2313007xxx και το βασικό 2310610χχχ τα αλλα 2 οχι ακομα!:(

Ε μην τα θες και όλα δικά σου! ΗΟL έβαλες :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μακη normal ειναι το να περιμενεις την φορητοτητα Δεν αργει σε κανα δυο μερες θα εισαι οκ Το προβλημα σου θα αρχισει μετα γιατι στα δυο fon του fritz στο ενα fon θα σου χτυπανε ολες σου οι γραμμες και τα msn και στο δευτερο fon το 213............ οποτε αστα να πανε δεν ξερεις σε πια γραμμη καποιος σε παιρνει και δεν μπορουν να κανουν κατι προς το παρον λενε.Εγω τους ειπα οκ κοφτε μου το 213...... και αφηστε μου στο ενα fon το ενα νουμερο και στο αλλο fon το αλλο μου (MSN) αλλα η απαντηση ηταν παλι αρνητικη
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 48 ωρες εχω τηλέφωνο !!!

αλλα υπολειτουργεί , επειδη η αιτηση φορητοτητας ηταν για isdn γραμμη και εχω 1βασικο νούμερο και 2 msn , τωρα λειτουργεί μονο το 2313007xxx και το βασικό 2310610χχχ τα αλλα 2 οχι ακομα!:(

 

Δέχεται η HOL ISDN γραμμές?

Γιατι μου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών οτι δύο PSTN δίνουν μόνο και θα πρέπει να βγάλω το netmod του ΟΤΕ (στη θέση του θα μπει το FRITZ)?

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται η HOL ISDN γραμμές?

Γιατι μου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών οτι δύο PSTN δίνουν μόνο και θα πρέπει να βγάλω το netmod του ΟΤΕ (στη θέση του θα μπει το FRITZ)?

 

σωστα στα ειπαν , στο ιδιοκτητο δεν θελει νετμοτ , εχει 2 εξοδους με 2 γραμμες (σαν την isdn)αλλα ειναι voi νουμερα ΟΧΙ pstn

θα γινουν...λενε...

απλα αν εχεις κιαλλα νουμερα (μσν) μπορεις να τα μεταφερεις!

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι ειναι το νοί

νουμερα(μσν) ??

 

δεν θυμόμουν πως γράφετε στα αγγλικά. ΕΙΝΑΙ "voice"

δηλ.νουμερο που δουλευει μεσω ιντερνετ !

 

Φιλε Μακη normal ειναι το να περιμενεις την φορητοτητα Δεν αργει σε κανα δυο μερες θα εισαι οκ Το προβλημα σου θα αρχισει μετα γιατι στα δυο fon του fritz στο ενα fon θα σου χτυπανε ολες σου οι γραμμες και τα msn και στο δευτερο fon το 213............ οποτε αστα να πανε δεν ξερεις σε πια γραμμη καποιος σε παιρνει και δεν μπορουν να κανουν κατι προς το παρον λενε.Εγω τους ειπα οκ κοφτε μου το 213...... και αφηστε μου στο ενα fon το ενα νουμερο και στο αλλο fon το αλλο μου (MSN) αλλα η απαντηση ηταν παλι αρνητικη

εχεις δίκιο, σήμερα ''μπήκαν'' και τα msn !

μετα απο 48 ωρες εχω τηλέφωνο !!!

αλλα υπολειτουργεί , επειδη η αιτηση φορητοτητας ηταν για isdn γραμμη και εχω 1βασικο νούμερο και 2 msn , τωρα λειτουργεί μονο το 2313007xxx και το βασικό 2310610χχχ τα αλλα 2 οχι ακομα!:(

 

οκ τωρα , ολοκληρώθηκε πλήρως η φορητοτητα !

ΤΟ μονο τωρα δεν μπορω να καλέσω σε 800χχχχχχχ και 801χχχχχχχ ! (πιστεύω σύντομα)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα..αρα σου δινει αλλον εναν αριθμο..βλακεια..και μεις isdn εχουμε..αλλα αυτο δεν μου πολυαρεσε..:confused:
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν σε αρεσε ! θα εχεις 2 γραμμες,

αντι του netmod θα εχεις το FRITZ!Box που παλι εχει 2 εξοδους για 2 τηλεφωνικες γραμμες-συσκευες και στο fon1 θα χτυπανε ολα τα νουμερα του οτε(που ειχες μεσω φορητοτητας) και στο fon2 θα χτυπαει το 231300χχχχ που θα παρεις.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι ομως οτι το χρειαζομαστε επειδη μιλαμε πχ στο 1 τηλ,χτυπαει και το αλλο ταυτοχρονα και μιλαμε στο αλλο..με αυτο της ΗΟΛ δεν θα γινεται αυτο..γιατι θα ναι αλλος αριθμος..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...