Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε κάνε πχ μια αγορά συμβολαίων σταθερών και κινητών από την Cosmote και ζητα φορητότητα μέσα από τα προγράμματα που θα αγοράσεις (στο configuration page) και θα δεις ότι θα σε καλέσουν τρέχοντας και μην σου πω θα σου προσφέρουν μεγαλύτερα προγράμματα με καλύτερες παροχές στην τιμή που πληρώνεις. Προκειμένου να μην χάσουν πελατεία όλες οι εταιρείες δίνουν χαμηλότερες τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πήγαινε κάνε πχ μια αγορά συμβολαίων σταθερών και κινητών από την Cosmote και ζητα φορητότητα μέσα από τα προγράμματα που θα αγοράσεις (στο configuration page) και θα δεις ότι θα σε καλέσουν τρέχοντας και μην σου πω θα σου προσφέρουν μεγαλύτερα προγράμματα με καλύτερες παροχές στην τιμή που πληρώνεις. Προκειμένου να μην χάσουν πελατεία όλες οι εταιρείες δίνουν χαμηλότερες τιμές.

 

 

να κανω δηλαδη αγορα πακετου και να προχωρησω κανονικα την διαδικασια?Εχω το δικαιωμα υπαναχωρησης απο την αλλη εταιρεια πχ cosmote,wind η θα βρεθω να ειμαι σε αλλη εταιρεια ενω με την συγκεκριμενη δεν εχω κανενα θεμα για την ωρα περα την αλλαγη της τιμης που μου κανουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ζήτησέ τους να συνδεθείς με το τμήμα διακοπών.

 

τι ακριβως ζηταω απο αυτο το τμημα?τους λεω πχ να μου αφησουν το προγραμμα στην ιδια τιμη που εχω η οτι θελω απλα να αποχωρησω και να περιμενω παλι για καλυτερη προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κανεις αυτο που λεει ο denis, πλην της περίπτωσης που συμφωνήσεις άμεση φορητότητα αλλά πρέπει να προλάβεις πριν ξεκινήσει η διαδικασία.

Θα καλέσεις το τμήμα διακοπών και θα τους πεις ότι θέλεις να κόψεις το σταθερό γιατί έχουν οι άλλοι καλύτερες προσφορές, θα σου προτείνουν μόνοι τους προσφορές. Αν μας πεις και τι πρόγραμμα ψάχνεις, μπορούμε να σου πούμε σε ποια τιμή παίζει.

Link to comment
Share on other sites

ειναι για 2 γραμμες σταθερου 24adsl,ολα τα σταθερα,300λεπτα κινητα τον μηνα και στις 2 τελικη τιμη 15,51 καθως και στα 2 συνδυαζεται εκπτωση λογω 2 συμβολαιων κινητης.

Τους ειπα να μου αφησουν ιδια την τιμη και μου την ανεβαζουν στα 20.90 ενω σε παρομοια περιπτωση ανανεωσης ενος φιλου με ιδιο προγραμμα του το αφησαν στην ιδια τιμη

Επισης ενω τα συμβολαια ληγουν 01/21 με καλεσαν πρωτα απο ενα τμημα της vodafone (λογικα καποιος εξωτερικος συνεργατης)μονο για το 1 νουμερο μου λεει θα κανουμε ανανεωση για 2 χρονια με ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα και τιμη λεω ενταξει μου απανταει οτι θα ερθει στο κινητο sms για να αποδεχτω την προσφορα αλλα δεν ηρθε ποτε τιποτα.Χθες λοιπον που με καλεσαν μεσα απο την vodafone 21064xxxxx τους ειπα πως γινεται 5 μερες πριν να μου δινετε την τιμη που εχω και σημερα να μου λετε αλλη τιμη,της ειπα να δει απο την καρτελα μου ποιος με καλεσε δεν μπορουσε να δει και το αφησαμε εκει καθως αρνηθηκα να ανανεωσω το συμβολαιο μου με τετοια τιμη

Δεν ξερω τι καθεστως επικρατει αλλα θυμαμαι οτι με φορητοτητα παντα με καλουσαν και πετυχαινα καλυτερη τιμη

Εκανα ηδη αιτημα στην wind χωρις την χρηση της υπαναχωρησης αλλα αυτο που δεν ξερω ειναι πως διακοπτω το αιτημα αν τελικα συμφωνησω με την vodafone ωστε να ακυρωσω την φορητοτητα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ στην wind είμαι ευχαριστημένος, εφόσον ενδιαφέρεσαι μόνο για γραμμή ADSL θα έχεις πάνω κάτω τα ίδια νούμερα σε ταχύτητες. Πρόσφατα ήμουν στην δική σου φάση όμως έκανα χρήση της υπαναχώρησης οπότε και παρέμεινα στην wind μετά από πρόταση τους, με πακέτο 1500' προς Wind & Q ,300' προς υπόλοιπα κινητά σταθερά 120' στο καρτοκινητό μου και έπεσα και σε "καλόν' συνεργάσιμο τεχνικό μέσω του chat μου άλλαξε προφίλ στο ρούτερ με ρύθμιση στο snr και έπιασα ταχύτητες 14,5+ download & 1,1 upload πάντα φυσικά σε γραμμή ADSL. Στο δια ταύτα,παιδεύτηκα να παραμείνω κι εγώ στο υπάρχον συμβόλαιο μου στην Wind ήθελαν κι αυτοί αύξηση, όμως ουσιαστικά τελευταία ημέρα πριν λήξει το συμβόλαιο πήρα το παραπάνω πακέτο σε τελική τιμή 18,90 ευρώ.

Συμπέρασμα, είναι σε τί υπάλληλο θα πέσεις και στην διάθεση που θα επιδείξει. Μόλις τσεκαραν ότι θα φύγω για άλλο πάροχο μου έκαναν την προσφορά τους... φυσικά είχε προηγηθεί η ρύθμιση της ταχύτητας με τον τεχνικό όπου εκεί πραγματικά φαίνεται η τύχη του να πέσεις σε συνεργάσιμο τεχνικό και η διάθεση του να βοηθήσει για το καλύτερο αποτέλεσμα της γραμμής... υπόψιν είμαι αρκετά μακριά περίπου 900 μέτρα απ' το ΚΑΦΑΟ όμως επειδή δεν υπάρχουν απ'ότι κατάλαβα αρκετοί στην wind οι γραμμές δεν επιβαρύνονται και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα τώρα στις μέρες της καραντίνας όπου οι μετρήσεις που κάνω δεν έχουν αλλάξει καθόλου!

Αυτά πιστεύω να σε βοήθησα...

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα ήθελα αν ξέρει κάποιος πλέον με την φορητότητα αν απωλέσει το δικαίωμα της υπαναχώρησης τι επιλογές έχω αν τελικά παραμείνω στην Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει αλλάξει σε σχέση με παλαιότερα είναι πως πλέον δεν προχωράει η διαδικασία αν δεν περάσουν οι 14 ημέρες του δικαιώματος υπαναχώρησης. Έτσι δεν μαθαίνει ο παλιός σου πάροχος ότι φεύγεις, παρά μόνο μετά από αυτό το διάστημα. Εναλλακτικά, επιλέγεις να χάσεις το δικαίωμα υπαναχώρησης για να προχωρήσει άμεσα, όπως έκανες. Και στις 2 περιπτώσεις μόλις ξεκινήσει η διαδικασία θέλει 2-3 μέρες. Η μόνη σου πιθανότητα εκεί είναι να ακυρώσεις πριν ολοκληρωθεί. Αλλά είναι σχετικά δύσκολο, πρέπει να το προλάβεις. Αν δεν προλάβεις και ενεργοποιηθεί η σύνδεσή σου στο νέο πάροχο, και εκεί μπορείς να φύγεις αλλά πρέπει να πληρώσεις. Αυτά τα γράφει στο συμβόλαιο, πόσα δίνεις σε περίπτωση πρόωρης διακοπής.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει αλλάξει σε σχέση με παλαιότερα είναι πως πλέον δεν προχωράει η διαδικασία αν δεν περάσουν οι 14 ημέρες του δικαιώματος υπαναχώρησης. Έτσι δεν μαθαίνει ο παλιός σου πάροχος ότι φεύγεις, παρά μόνο μετά από αυτό το διάστημα. Εναλλακτικά, επιλέγεις να χάσεις το δικαίωμα υπαναχώρησης για να προχωρήσει άμεσα, όπως έκανες. Και στις 2 περιπτώσεις μόλις ξεκινήσει η διαδικασία θέλει 2-3 μέρες. Η μόνη σου πιθανότητα εκεί είναι να ακυρώσεις πριν ολοκληρωθεί. Αλλά είναι σχετικά δύσκολο, πρέπει να το προλάβεις. Αν δεν προλάβεις και ενεργοποιηθεί η σύνδεσή σου στο νέο πάροχο, και εκεί μπορείς να φύγεις αλλά πρέπει να πληρώσεις. Αυτά τα γράφει στο συμβόλαιο, πόσα δίνεις σε περίπτωση πρόωρης διακοπής.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Έτσι το έπαθα και εγώ χαχαχαχ αν και το ήξερα ότι μπορεί να γίνει και με συνέφερε έτσι και αλλιώς η μεταφορά. Κάνουν την μεταφορά μετά τις 14 μέρες και συνήθως περνάς στον παροχο πριν σε πάρουν τηλ για νέα προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το λέτε είναι, απλά ενημερώνεις τον πάροχο σου ότι έχεις κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλον πάροχο, υπογεγραμμένη με το 14ήμερο δικαίωμα υπαναχώρησης. Αν για τον α,β λόγο δεν σε πιστεύουν επειδή όπως σωστά αναφέρθηκε δεν φαίνεται σε αυτούς, τότε αναγκαστικά αφού υπέγραψες πηγαίνεις στον νέο σου πάροχο που αιτήθηκες την φορητότητα του αριθμού σου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

πελατης πρωην cyta εγινε μεταβαση σε vodafone αρχες μηνα και μου ηρθαν 2 παγια οπως διαβασα και σε αλλους αλλα το θεμα ειναι οτι σε αυτο που εχει ολοκληρο το μηνα μου γραφει 37,26 + ΦΠΑ. οταν τους ρωτησα στο chat σε τι προγραμμα βρισκομαι πλεον και γιατι πηγε τοσο το παγιο μου λενε οτι δεν εχουν περαστει οι εκπτωσεις και θα διορθωθει στον επομενο. Το συμβολαιο εντωμεταξυ εχει ληξει και σημερα απο το τμημα προσφορων μου ειπαν οτι αν δεν κανω νεο συμβολαιο το παγιο θα ειναι οσο γραφει τωρα (37,26+ΦΠΑ).

τι ισχυει αραγε? Υπαρχει καποιος με παρομοια κατασταση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πελατης πρωην cyta εγινε μεταβαση σε vodafone αρχες μηνα και μου ηρθαν 2 παγια οπως διαβασα και σε αλλους αλλα το θεμα ειναι οτι σε αυτο που εχει ολοκληρο το μηνα μου γραφει 37,26 + ΦΠΑ. οταν τους ρωτησα στο chat σε τι προγραμμα βρισκομαι πλεον και γιατι πηγε τοσο το παγιο μου λενε οτι δεν εχουν περαστει οι εκπτωσεις και θα διορθωθει στον επομενο. Το συμβολαιο εντωμεταξυ εχει ληξει και σημερα απο το τμημα προσφορων μου ειπαν οτι αν δεν κανω νεο συμβολαιο το παγιο θα ειναι οσο γραφει τωρα (37,26+ΦΠΑ).

τι ισχυει αραγε? Υπαρχει καποιος με παρομοια κατασταση?

 

Αν δεν κάνεις καινούριο συμβόλαιο θα σε περάσουν στην προ-έκπτωσης τιμή, άρα στα 37.26€. Πρέπει να κάνεις νέο η μεταφορά σε άλλο πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις καινούριο συμβόλαιο θα σε περάσουν στην προ-έκπτωσης τιμή, άρα στα 37.26€. Πρέπει να κάνεις νέο η μεταφορά σε άλλο πάροχο.

 

αρα ισχυει αυτο που μου ειπαν απο το τμημα προσφορων γιατι στο τσατ ελεγαν οτι απλα δε περαστηκαν οι εκπτωσεις κ το παγιο+παροχες θα ειναι ιδιες με αυτες που ειχα στη cyta.

επισης στο νεο συμβολαιο (Απεριόριστα σταθερά, 360' κινητά και διεθνή σταθερά, Internet έως 24 Mbps) που μου εστειλαν να αποδεχτω γραφει παγιο 26.90€ (κατι το οποιο μου ανεφερε στο τηλεφωνο) αλλα ειπε οτι θα περαστει επιπλεον εκπτωση και θα παει 21.50

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρα ισχυει αυτο που μου ειπαν απο το τμημα προσφορων γιατι στο τσατ ελεγαν οτι απλα δε περαστηκαν οι εκπτωσεις κ το παγιο+παροχες θα ειναι ιδιες με αυτες που ειχα στη cyta.

επισης στο νεο συμβολαιο (Απεριόριστα σταθερά, 360' κινητά και διεθνή σταθερά, Internet έως 24 Mbps) που μου εστειλαν να αποδεχτω γραφει παγιο 26.90€ (κατι το οποιο μου ανεφερε στο τηλεφωνο) αλλα ειπε οτι θα περαστει επιπλεον εκπτωση και θα παει 21.50

 

Όταν σου είπαν για την τιμή στο τμήμα προσφορών δεν είδα την καρτέλα σου?

Κανονικά αμα σου είπαν ότι θα περαστεί έκπτωση πρέπει να το κάνουν (συνήθως το κάνουν) όμως ποιος μπορεί να είναι σίγουρος και ιδικά αμα σου έρχεται ο λογαριασμός φουσκωμένος.

Πολλοί πριν μήνες είχαν παρόμοιο πρόβλημα και τους έλεγαν στο chat ότι στον επόμενο λογαριασμό θα γίνει συμψηφισμός όμως τίποτα και πλήρωναν για μήνες το επιπλέον κόστος.

Τώρα σε αυτά δεν υπάρχει τίποτα σίγουρο, αν και στον επόμενο λογαριασμό σου έρθει τόσο τότε κάνε παράπονα και αν δεν αλλάξει άλλαξε παροχο.

Link to comment
Share on other sites

την τιμη του τωρινου παγιου εννοεις? ναι την ειδε και μου ειπε οτι ισχυει το 37+ΦΠΑ στο λογαριασμο που ελαβα επειδη ειμαι εκτος συμβολαιου πλεον.

Το 26,90€ του νεου συμβολαιου το εβγαζε για τον αριθμο μου αλλα με διαβεβαιωσε οτι θα περαστει και επιπλεον εκπτωση που δε μπορουσε να κανει τωρα γιατι δεν ανοιγε ολες τις προσφορες λογω ενοποιησης απο cyta.

Τωρα αν μου τη φερουν και πουν υπογραψες με τοσο παγιο πληρωνε τι να πω.

Σκεφτηκα να περιμενω τον επομενο λογαριασμο αν ερθει παλι 37 το παγιο αλλα ειναι κ ρισκο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης στο νεο συμβολαιο (Απεριόριστα σταθερά, 360' κινητά και διεθνή σταθερά, Internet έως 24 Mbps) που μου εστειλαν να αποδεχτω γραφει παγιο 26.90€ (κατι το οποιο μου ανεφερε στο τηλεφωνο) αλλα ειπε οτι θα περαστει επιπλεον εκπτωση και θα παει 21.50

 

21.50€ είναι η τιμή στην οποία δίνουν αυτό το πακέτο σε όλους. Με 18,70€ δίνουν σε νέους πελάτες μια μικρή παραλλαγή του, που αντι για 360 λεπτα προς κινητά έχει 300 λεπτα.

 

Στα 26,90 ( 25,20€ με συνδυασμό vodafone κινητό) δίνουν το πακέτο που σας είπαν, με 50mbps αντί για 24mbps.

.
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δε βγαινει ακρη και ελπιζω να ειναι λογω αυξημενου φορτου αυτων των ημερων με νεες συνδεσεις κτλπ

Ξαναμιλαω σημερα chat και μου λενε οτι τελικα εχω ενεργη εκπτωση απο cyta για αλλα 2 χρονια και το παγιο ειναι αμεταβλητο απλα ηρθε αυξημενος αυτο το μηνα επειδη δε περαστηκε η εκπτωση κατι που θα γινει στον επομενο.

Λογικα το τμημα προσφορων ελεγε τα δικα του περι αλλαγης παγιου για να πουλησει την ανανεωση..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δε βγαινει ακρη και ελπιζω να ειναι λογω αυξημενου φορτου αυτων των ημερων με νεες συνδεσεις κτλπ

Ξαναμιλαω σημερα chat και μου λενε οτι τελικα εχω ενεργη εκπτωση απο cyta για αλλα 2 χρονια και το παγιο ειναι αμεταβλητο απλα ηρθε αυξημενος αυτο το μηνα επειδη δε περαστηκε η εκπτωση κατι που θα γινει στον επομενο.

Λογικα το τμημα προσφορων ελεγε τα δικα του περι αλλαγης παγιου για να πουλησει την ανανεωση..

 

ε ********* σύστημα έχουν γιαυτό και τόσα λάθη στις τιμές.. τουλάχιστον να σου επιστρέψουν τα λεφτά που σου έφαγαν σε αυτόν τον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Cyta ήμουν και γω με απεριστα σταθερά, 300 κινητά και 24 ίντερνετ.

Πλήρωνα 15,80 και μου είπαν ανανέωση στη βονταφον πλέον στα 18.

Τους είπα όχι και θα συνεχίσω αορίστου.

Μου είπαν πως θα πληρώνω 45 όσο ήταν κανονικά το κόστος αλλά μια άλλη φορά μου είπαν 27.

Ότι να ναι.

Περιμένω να δω πόσο θα πληρώνω

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το προβλημα σου λενε οτι αφου εχει ληξει το συμβολαιο μπορει ανα πασα στιγμη να στο αλλαξουμε και να το παμε στην αρχικη τιμη.

 

εντωμεταξυ το τελος προωρης αποσυνδεσης αυξανεται ολο το 1ο ετος κ στο 2ο να μειωνεται

 

telos.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Cyta ήμουν και γω με απεριστα σταθερά, 300 κινητά και 24 ίντερνετ.

Πλήρωνα 15,80 και μου είπαν ανανέωση στη βονταφον πλέον στα 18.

Τους είπα όχι και θα συνεχίσω αορίστου.

Μου είπαν πως θα πληρώνω 45 όσο ήταν κανονικά το κόστος αλλά μια άλλη φορά μου είπαν 27.

Ότι να ναι.

Περιμένω να δω πόσο θα πληρώνω

 

Υπάρχει λόγος που έκλεισε η cyta... ήταν όλα τα χρόνια της στην Ελλάδα με χασούρα από την αρχή μέχρι το τέλος γιατί έδινε αυτές τις τιμές. για αυτά που έχεις τα 18€ είναι μια χαρά τιμή και δεν θα στην δώσουν πουθενά αλλού... το πιο καλό σε αυτές τις παροχές σε άλλον παροχο είναι 19+.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,με έγκαιρη εξόφληση λογαριασμού δινει 15Gb?

Διοτι οι αλλες εταιρίες δινουν bonus

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cyta ήμουν και γω με απεριστα σταθερά, 300 κινητά και 24 ίντερνετ.

Πλήρωνα 15,80 και μου είπαν ανανέωση στη βονταφον πλέον στα 18.

Τους είπα όχι και θα συνεχίσω αορίστου.

Μου είπαν πως θα πληρώνω 45 όσο ήταν κανονικά το κόστος αλλά μια άλλη φορά μου είπαν 27.

Ότι να ναι.

Περιμένω να δω πόσο θα πληρώνω

 

 

Πολυ καλη τιμη,τόσα δινει ο πατέρας μου στο πατρικό μου με 240’ προς κινητο και έκπτωση λογω vodafone κινητής.

Οσες εταιρίες ειχε ήθελαν τουλαχιστον 20€ για τις ίδιες παροχές

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν πληρώσεις λογαριασμό κινητής. Αν είσαι πελάτης κινητής και σταθερής είχαν βγάλει τη προσφορά για 30GB, που μπορείς να τη βρεις στο vodafone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα σταθερό Vodafone στα 19 ευρώ και ενα κινητό στα 27.60.

 

Θέλω το κινητό να το γυρίσω σε κάρτα.

 

Η εκπτώσεις πάνε στο πάγιο τού σταθερού ή του κινητού???

Link to comment
Share on other sites

Και στα 2 έχεις έκπτωση. Στο σταθερό θα ανεβεί το παγιο σου από 3-5€, συνήθως 3€ είναι η έκπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην Vodafone με ταχύτητα ως 24 καθώς δεν έχει μεγαλύτερη,πριν 3 μήνες άρχισαν να σκάβουν από την κοσμοτε και πέρασαν γραμμή fiber.επειδη εδώ και καιρό είχα γραφτεί στην προσφορά για κουπόνι έκπτωσης σε όποιον βάζει γραμμή fiber με ενημέρωσαν με email σήμερα πως είναι και στο σπίτι μου διαθέσιμες γραμμές fiber και πως έχω προσφορά από cosmote και wind.

Στην αναζήτηση που έκανα βάση διεύθυνσης βγάζει ταχύτητα ως 200 στην κοσμοτε αλλά στην wind ως 50!πως γίνεται αυτό;μίλησα μαζί τους και μου είπαν θα με ενημερώσουν σύντομα.

Από την άλλη η Vodafone βγάζει ταχύτητα ως 24 και σήμερα που τους ρώτησα δεν ξέρουν τίποτα για γραμμή fiber σε μένα.

Μπορεί δηλαδή να μην πάρει καθόλου fiber γραμμές στην γειτονιά μου;

Αν ναι ας μην έχει λήξει το συμβόλαιο μου να ψαχτω για φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...