Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eδω τα στοιχεια του ρουτερ..και πριν πεντε λεπτα παλι δεν ειχα ιντερνετ..βλεπετε τιποτα αξιο αναφορας ρε παιδια στην γραμμη?

 

Ποιότητα γραμμής

Καθοδική Ανοδική

Τρέχον ρυθμός 56319 kbps 5639 kbps

Μέγιστος ρυθμός 84628 kbps 41445 kbps

Αναλογία σήματος προς θόρυβο 12.3 dB 34.8 dB

Εξασθένηση 7.5 dB 13.0 dB

Ισχύς 11.0 dBm 11.0 dBm

Σφάλματα CRC το τελευταίο 15 λεπτό/λεπτά 0 0

Κ (αριθμός των bytes στο πλαίσιο DMT) 48 74

R (αριθμός των bytes στη λέξη κώδικα RS) 4 16

S (μέγεθος λέξης κώδικα RS σε πλαίσιο DMT) 0.02 0.41

D (βάθος παρεμβολής) 1 0

Καθυστέρηση 9.75 ms 8.29 ms

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aπο την ωρα που ποσταρα εως τωρα,δηλαδη μια ωρα τρεις αποσυνδεσεις χωρις επαναφορα παρα μονο με δικη μου παρεμβαση.

Μονη αλλαγη στο ρουτερ οταν επεφτε η συνδεση αυτο

''Σφάλματα CRC το τελευταίο 15 λεπτό/λεπτά

2213''

Link to comment
Share on other sites

Aπο την ωρα που ποσταρα εως τωρα,δηλαδη μια ωρα τρεις αποσυνδεσεις χωρις επαναφορα παρα μονο με δικη μου παρεμβαση.

Μονη αλλαγη στο ρουτερ οταν επεφτε η συνδεση αυτο

''Σφάλματα CRC το τελευταίο 15 λεπτό/λεπτά

2213''

 

Δοκιμασε κατι απλο:

αποσυνδεσε ολες τις συσκευες τηλεφωνιας και συνδεσε μονο το router και χωρις φιλτρα, απευθειας.

Αν συνεχισει δοκμασε να συνδεσεις το router μονο του παλι σε αλλη πριζα κοκ.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κατι απλο:

αποσυνδεσε ολες τις συσκευες τηλεφωνιας και συνδεσε μονο το router και χωρις φιλτρα, απευθειας.

Αν συνεχισει δοκμασε να συνδεσεις το router μονο του παλι σε αλλη πριζα κοκ.

 

Χωρις φιλτρα το εχω εξ αρχης. Χτες εβγαλα την κεντρικη πριζα αλλα δεν ειχε κατι περιεργο πχ οξειδωση.

Οι αλλες ειναι off εκτος την δευτερη οπου θα ριξω μια ματια τωρα..

Αν ξερεις μου λες..το snr μου στην καθοδικη ειναι ok η' θα επρεπε να ειναι ψηλοτερα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, επειδή ξενοικιάζω και ια διακόψω πρόωρα την σύνδεση μου, σε τηλεφωνική επικοινωνία με ενημέρωσαν ότι χρειάζεται 20 μέρες περιθώριο απο την στιγμή του αιτήματος. Το θέμα μου είναι θαβτο κόψουν νωρίτερα των 20 ημερών ή αργότερα ή ακριβώς. Το ρωτάω γιατί μου είναι απαραίτητο λόγω δουλειάς και δεν θέλω να μείνω ξεκρεμαστος. Αν έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία να την κατάθεση. Θα επικοινωνήσω ξανά για να το διευκρινίσω.

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε ιδια φαση,αλλα στη wind.

Πρεπει να τους πω ποτε θελω να διακοπει,και μετα καμμια 10αρια μερες θα μεινω χωρις τηλεφωνο,για να φτιαξουν το βροχο,και να παει στη νεα διευθυνση

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

εχω το 24αρι Home Triple Play GR + 300 Sports+ και μου εβγαλε προσφορα 36.81€/μηνα το 50αρι. Ειναι μαζί με το πακετο της tv?

δε το αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα ναι, είναι παραπάνω από τις προσφορές για 50αρι double play.

Για να είσαι σίγουρος, ζήτα να σε καλέσουν για προσφορά για να δείτε όλες τις επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω το modem ZTE H267N. Γνωρίζει κανείς μέχρι πόσες συσκευές υποστηρίζει ταυτόχρονα συνδεδεμένες στο WiFi και πως μπορώ να τις αυξήσω;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχω το modem ZTE H267N. Γνωρίζει κανείς μέχρι πόσες συσκευές υποστηρίζει ταυτόχρονα συνδεδεμένες στο WiFi και πως μπορώ να τις αυξήσω;

 

 

Θα μπεις στο μενού του ρουτερ στην ενότητα του wlan και θα κανεις τις επιθυμητές ρυθμισεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

κατω τουμπα κατω απο το σπιτι μου ακριβως εχουν σκαψει , ηρθαν καμια 20 φορες μετα το σκαψιμο και κατι κανουν.

Ειναι οπτικη ινα ρωτησα, τι φαση παιζει τραβανε καλωδια μεχρι το διαμερισμα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

κατω τουμπα κατω απο το σπιτι μου ακριβως εχουν σκαψει , ηρθαν καμια 20 φορες μετα το σκαψιμο και κατι κανουν.

Ειναι οπτικη ινα ρωτησα, τι φαση παιζει τραβανε καλωδια μεχρι το διαμερισμα ;

 

Για να τραβήξουν μέχρι το σπίτι πρέπει να έχει κάνει έστω ένας αίτηση...μετά παίρνει και η υπόλοιπη πολυκατοικία πολύ πιο γρήγορα και αυτό λέγεται fiber ... όχι απλό vdsl. Με αυτό παίρνεις γραμμές 100-200+ mbps

Link to comment
Share on other sites

Vodafone, πανελλαδικό πρόβλημα εδώ και λίγη ώρα...;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και την Κρήτη ήταν το πρόβλημα από ότι διάβασα στα σχόλια χρηστών...

Τώρα έχει επανέλθει, τουλάχιστον Αθήνα, Βόρεια-Ανατολικά προάστια.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Χανιά 3 ώρες χωρίς σταθερή χωρίς ίντερνετ και χωρις φυσικά τηλεκπαιδεση... αλλα το πάγιο το πληρώνουμε ολόκληρο...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ συχνά έχουν γίνει τα πανελλαδικά προβλήματα στη vodafone.

Χατζηκυριάκειο , όλη η περιοχή χωρίς διαδίκτυο 2+ ώρες το μεσημέρι.

Link to comment
Share on other sites

η Vodafone ενωνει το δικτυο της με οπτικη ινα παντου...

εχω κατω απο το σπιτι μου οπτικη . Εχει προβληματα το δικτυο προς στιγμην αλλα τα 100 θα εινα 100 .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Οι συνδέσεις FTTH και από τις 3 εταιρίες, δεν φτάνουν ούτε το 20% των συνδέσεων Ίντερνετ στην ελλάδα.

Δεν έχει σχέση το FTTH με τις διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη για να δηλώσεις βλάβη και αντί να σε ενημερώσουν για το όποιο προβλημα και να ξέρεις ότι σε λίγες ώρες θα αποκατασταθεί, προτιμούν να σε βάζουν σε διαδικασίες "επανεκκινήστε το ρούτερ και αλλάξτε πρίζα τηλεφωνου". Και όλα αυτά για να μην διεκδικήσεις αποζημίωση. Ξεφτίλες....
Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη για να δηλώσεις βλάβη και αντί να σε ενημερώσουν για το όποιο προβλημα και να ξέρεις ότι σε λίγες ώρες θα αποκατασταθεί, προτιμούν να σε βάζουν σε διαδικασίες "επανεκκινήστε το ρούτερ και αλλάξτε πρίζα τηλεφωνου". Και όλα αυτά για να μην διεκδικήσεις αποζημίωση. Ξεφτίλες....

 

Πάντα εσύ φταις και ποτέ αυτοί χαχαχχα ρε είναι απλά νούμερα τα άτομα .... δεν τους λέω καν τεχνικους εγώ .. απλά άσχετοι είναι και τους βάζουν να λένε 5 πράγματα και να περάζουν 2-3 ρυθμίσεις. Μετά λένε θα στείλουμε τεχνικό κλπ.

Γενικά τεχνικό κανονικό στην βονταφον δεν έχω βρει. Και πιο πιθανό είναι να σε εξυπηρετήσουν μέσα live chat παρά μέσο τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά για να μην διεκδικήσεις αποζημίωση. Ξεφτίλες....
Αν είσαι οικιακός πελάτης, μέσα στα συμβόλαια που υπογράφεις, δέχεσαι ότι σε περίπτωση προβλήματος η εταιρία δεν είναι υποχρεωμένη να παρέχει εξασφάλιση σε περίπτωση βλάβης.

Πίστωση παγίου δίνεται μόνο όταν καταχωρηθεί βλάβη, σε τέτοια γενικά προβλήματα δεν υπάρχει λόγος καταχώρησης βλάβης.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι οικιακός πελάτης, μέσα στα συμβόλαια που υπογράφεις, δέχεσαι ότι σε περίπτωση προβλήματος η εταιρία δεν είναι υποχρεωμένη να παρέχει εξασφάλιση σε περίπτωση βλάβης.

Πίστωση παγίου δίνεται μόνο όταν καταχωρηθεί βλάβη, σε τέτοια γενικά προβλήματα δεν υπάρχει λόγος καταχώρησης βλάβης.

 

Και όμως υπάρχει λόγος. Αλλά αν εμείς δεν πιέζουμε και δεν διεκδικούμε βρίσκουν και κάνουν. Εγώ πάντως έχω ήδη λάβει 3 φορές έκπτωση λόγω βλάβης...

Link to comment
Share on other sites

Και όμως υπάρχει λόγος. Αλλά αν εμείς δεν πιέζουμε και δεν διεκδικούμε βρίσκουν και κάνουν. Εγώ πάντως έχω ήδη λάβει 3 φορές έκπτωση λόγω βλάβης...

 

πώς να δηλώσεις βλάβη αμα δεν το σηκώνουν; εκεί πατάνε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...