Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η ΗΟL ποιο ρουτερ δινει?

 

To Netfaster WLAN

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παίδες αξίζει η HOL στη Κοζάνη?Βγάζει προβλήματα?Είμαι ανάμεσα σε αυτή και Cyta.Ενδιαφέρομαι μόνο για ίντερνετ.Πείτε γνώμες:)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μοιραστώ κάτι μαζί σας... Εδώ και 2 Χρόνια δεν έχω πληρώσει το λογαριασμό και δεν μου έχουν κόψει την Γραμμή!(είχα μεγάλη διαφωνία για την ποιότητα κλήσεων όπως επίσης και το απότομο Νέκρωμα της γραμμής (22:00 με 06:00) πολύ συχνά. με αποτέλεσμα επείδη είχα 12μηνη δέσμευση, και δεν με άφηναν να φύγω, τους είπα ότι δεν ξανα πληρώνω για υπηρεσίες που είναι ανίκανοι να προσφέρουν. Edited by pantierakos
Link to comment
Share on other sites

Δε σε χάλασε καθόλου. Ελπίζω να μη πάρεις για να κάνεις παράπονα που νεκρώνεται η γραμμή σου... :)

Χα.χα.χα!!!!!:lol: όχι βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο support ever το έχει η Hol σχετικά τόσο με το Internet όσο και με την τηλεφωνία και βρίζω την ώρα και την στιγμή που έφυγε τόσο η διαχείριση όσο και η υποστήριξη απο την Vodafone και την πήρε εξ ολοκλήρου η Hol

 

Εδω και 6 μήνες περίπου δηλαδή μόλις μπήκε το Φθινόπωρο έχουν αρχίσει τα προβλήματα και παρόλο που καλώ σχεδόν 2-3 φορές την βδομάδα λύση δεν βρέθηκε!

 

Τα προβλήματα είναι οτι πέφτει η ταχύτητα έως και το 1/10 αυτής της ονομαστικής πάντα με χρηση του δικού τους speedtester. θα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση και πάλι ξανά μετά απο 1 - 2 ώρες και συνέχεια καθε μέρα το ίδιο πράγμα , εκτός του οτι πρέπει να περάσει Κάνα 5λεπτο για να λοκαρει ξανά το modem παρόλο που δείχνει οτι έχει γινει η σύνδεση στα data μεσα

 

Μάλιστα ισχυρίζονται ψευδώς οτι ακόμα και ο Οτε έλεγξε την γραμμή μου έως τέλους και δεν βρήκε τίποτα και αυτό το λέω μετά βεβαιότητας καθώς η χαλύβδινη χελώνα του οικοδομικού τετραγώνου μου είναι εντός του οικοπέδου μου και για να μπει κάποιος να κάνει εργασία θα πρέπει να του ανοίξω την εξώπορτα που για λόγους ασφαλείας είναι πάντα κλειδωμένη!

 

ΕΧΩ αγανακτήσει πλέον και σε καθε συζήτηση που αφορά Internet λέω διαλέξτε οτι άλλο θέλετε εκτός απο Hol σίγουρα δεν θα βρείτε χειρότερη εξυπηρέτηση!

 

Καλω έναν τεχνικό όταν έχω κάποιο πρόβλημα και θα πρέπει να αφήσω στοιχεία να με καλέσουν αυτοί όποτε μπορέσουν και αν θα είμαι κατά τύχη στον υπολογιστή μου έχει καλώς αλλιώς την επομένη φορά! και αυτό μόνο σε συγκεκριμένο ωράριο!

 

Ενώ με την Vodafone ΟΤΙ ώρα του 24ωρου καλούσες ήταν εκει οι τεχνικοί για να σε βοηθήσουν

 

Μου έστειλαν άλλο modem για να αντικαταστήσω το παλαιό και Ενώ το έβαλα δεν άλλαξε τίποτα αντιθέτως απο άγνωστο λόγο έμεινα και 3 μέρες κοντά χωρίς τηλέφωνο το οποίο επανήλθε άμεσα μόλις έβαλα το παλαιό Modem ξανά πίσω

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο support ever το έχει η Hol σχετικά τόσο με το Internet όσο και με την τηλεφωνία και βρίζω την ώρα και την στιγμή που έφυγε τόσο η διαχείριση όσο και η υποστήριξη απο την Vodafone και την πήρε εξ ολοκλήρου η Hol

 

Φίλε με τρόμαξες λίγο με το μήνυμά σου.. σκέφτομαι να αλλάξω την ΟΝ και να παώ στην HOL για να επωφεληθώ της συνδυαστικής προσφοράς στους συνδρομητές Voda. Το θέμα είναι ότι είμαι ευχαριστημένος με την ΟΝ, και φοβάμαι μην αλλάξω πάροχο για κέρδος 10€ τον μήνα και μπλέξω μετά...

 

Υπάρχει κάποιο μέλος με HOL στην περιοχή Κεραστίνι - Πέραμα να μου πεί εντυπώσεις, ταχύτητα που συγχρονίζει και attenuation?

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με τρόμαξες λίγο με το μήνυμά σου.. σκέφτομαι να αλλάξω την ΟΝ και να παώ στην HOL για να επωφεληθώ της συνδυαστικής προσφοράς στους συνδρομητές Voda. Το θέμα είναι ότι είμαι ευχαριστημένος με την ΟΝ, και φοβάμαι μην αλλάξω πάροχο για κέρδος 10€ τον μήνα και μπλέξω μετά...

 

Υπάρχει κάποιο μέλος με HOL στην περιοχή Κεραστίνι - Πέραμα να μου πεί εντυπώσεις, ταχύτητα που συγχρονίζει και attenuation?

 

Εγω παιδια ειμαι πειραια αλλα απο αυτα που λεει πιο πανω μολις πηρα τον πατερα μου και του ειπα μην τολμησει να παμε hol...

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ενα οικογενειακο πακετο με 2 συνδεσεις στο unlimited 25 αλλα με παγιο 17€ λογω εκπτωσης το καθενα.επισης στο σταθερο εχω το hol double play lite με παγιο 24,70€ το μηνα. ξερει κανεις αν δικαιουμε εκπτωση απο τη συνδυαστικη προσφορα??
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ενα οικογενειακο πακετο με 2 συνδεσεις στο unlimited 25 αλλα με παγιο 17€ λογω εκπτωσης το καθενα.επισης στο σταθερο εχω το hol double play lite με παγιο 24,70€ το μηνα. ξερει κανεις αν δικαιουμε εκπτωση απο τη συνδυαστικη προσφορα??

 

Αν είσαι ήδη συνδρομητής τους δεν ξέρω αν ισχύει, το καλύτερο θα ήταν να τους ρωτήσεις.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είμαι λίγο ανυπόμονος και παίρνω τηλέφωνο στην Hol και σήμερα δεν δουλεύουνε :wacko: γνωρίζει κανείς τι χαρτιά χρειάζονται για να κάνω μεταφορά της γραμμής από το σπίτι που διαμένω σε άλλο σπίτι που θα μετακομίσω τις επόμενες μέρες? λέω μήπως έχει τύχη σε κανέναν αυτό, χθες που πήρα κάτι μου είπε για λογαριασμό ΔΕΚΟ από την καινούρια πολυκατοικία αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς...
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να στο λέω σίγουρα, νομίζω πως χρειάζεται μια αίτηση, ταυτότητα και λογαριασμός, αλλά καλύτερα ρώτα πριν πας.

 

και παίρνω τηλέφωνο στην Hol και σήμερα δεν δουλεύουνε

βαράνε διάλυση κι αυτοί... :-Ρ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μοιραστώ κάτι μαζί σας... Εδώ και 2 Χρόνια δεν έχω πληρώσει το λογαριασμό και δεν μου έχουν κόψει την Γραμμή!(είχα μεγάλη διαφωνία για την ποιότητα κλήσεων όπως επίσης και το απότομο Νέκρωμα της γραμμής (22:00 με 06:00) πολύ συχνά. με αποτέλεσμα επείδη είχα 12μηνη δέσμευση, και δεν με άφηναν να φύγω, τους είπα ότι δεν ξανα πληρώνω για υπηρεσίες που είναι ανίκανοι να προσφέρουν.

 

Λογικά κάποια στιγμή θα σου στείλουν ειδοποίηση για εξόφληση του λογαριασμού μέσω δικηγόρου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάποια στιγμή θα σου στείλουν ειδοποίηση για εξόφληση του λογαριασμού μέσω δικηγόρου.

Τους περιμένω!!!! Και αμα δουν Λεφτά....Εγω τους είχα πει πολύ όμορφα να με αποδεσμέυσουν....

Edited by pantierakos
Link to comment
Share on other sites

Τους περιμένω!!!! Και αμα δουν Λεφτά....Εγω τους είχα πει πολύ όμορφα να με αποδεσμέυσουν....

 

Καλημέρα. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα σου έρθει "ραβασάκι" από κανένα δικηγορικό γραφείο. Εγώ χρώσταγα 85€ στη Forthnet του τελευταίου λογαριασμού προτού φύγω για HOL (που ουσιαστικά είναι 11€ διότι δεν είχε γίνει η εκκαθάριση) και με κυνηγήσανε!! Δεν ξέρω αν η HOL είναι πιο ελαστική αλλά έχε και εναν δικηγόρο καβάτζα. Ποτέ δεν ξέρεις με δάυτους τι συμβαίνει...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα σου έρθει "ραβασάκι" από κανένα δικηγορικό γραφείο. Εγώ χρώσταγα 85€ στη Forthnet του τελευταίου λογαριασμού προτού φύγω για HOL (που ουσιαστικά είναι 11€ διότι δεν είχε γίνει η εκκαθάριση) και με κυνηγήσανε!! Δεν ξέρω αν η HOL είναι πιο ελαστική αλλά έχε και εναν δικηγόρο καβάτζα. Ποτέ δεν ξέρεις με δάυτους τι συμβαίνει...

Εχω πάρει τα μέτρα μου! Καλό Μήνα παιδιά! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η HOL εχει υπηρεσία Αφύπνιση-Υπόμνηση; Δεν μπορώ να τη βρω πουθενά.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος να μου πει αν μπορώ να χρησιμοποιησω το netfaster wifi router σε σπίτι που έχει άλλο πάροχο (tellas) ?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει κανένας φίλος στην περιοχή του Γκύζη που να έχει HOL ? Ρωτάω για να πάρω μια ιδέα για την ποιότητα της γραμμής, τις ταχύτητες κτλ κτλ.

Εδώ και 3 χρόνια έχω NetOne, είμαι αρκετά ευχαριστημένος με όλες τις παροχές που έχω. Από ταχύτητα κλειδώνω γύρω στα 12-13mpbs και δεν έχω ιδιαίτερα παράπονα. Ο λόγος που σκέφτομαι την HOL είναι επειδή πλέον έχω και Vodafone σύνδεση και λέω να εκμεταλλευτώ τις μικρές εκπτώσεις στα πάγια.

GT-I9505

GT-N8000

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω γιατι σε κάποιους συνδρομητές της hol ανάβει στο NETFASTER router της η ένδειξη Voip και σε κάποιους άλλους οχι? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω γιατι σε κάποιους συνδρομητές της hol ανάβει στο NETFASTER router της η ένδειξη Voip και σε κάποιους άλλους οχι? :wacko:

 

γιατι φιλε μου, σε καποιους δουλευει με Voip η τηλεφωνια και σε καποιους απευθειας σαν οτε. μπορεις να τηλεφωνησεις στο τηλεφωνικο κεντρο και να ζητησεις αλλαγη της γραμμης απο Voip εαν φυσικα το αστικο κεντρο που εισαι το υποστηριζει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι. μπορω τωρα να ενεργοποιησω την φοιτητικη προσφορα για ιντερνετ στη hol?? και επισης εχω το double play lite τωρα με παγιο 24,90€.θελω να μαθω εαν σταματησω να εχω αυτο το πακετο και βαλω μονο το φοιτητικο ιντερνετ που κοστιζει 10,23€ τα εως 6mbs θα εχω τηλεφωνικη γραμμη σπιτι και θα μπορουν να με παιρνουν τηλεφωνο κανονικα? οπως και να παιρνω εγω??
Link to comment
Share on other sites

γιατι φιλε μου, σε καποιους δουλευει με Voip η τηλεφωνια και σε καποιους απευθειας σαν οτε. μπορεις να τηλεφωνησεις στο τηλεφωνικο κεντρο και να ζητησεις αλλαγη της γραμμης απο Voip εαν φυσικα το αστικο κεντρο που εισαι το υποστηριζει

 

αρα πριν κανεις hol φορητοτητα πχ στη πατρα που θελω να βαλω εγω μπορω να τους παρω τηλεφωνο να τους ρωτησω αν το υποστηριζει η οχι για να ειμαι σιγουρος.σωστα;;

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα ειναι αναλογα απο το αστικο κεντρο που εξυπηρετησαι!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...