Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, geoponer said:

1. Η γραμμή είναι VDSL, στη μέγιστη ταχύτητα που μπορούσε να πιάσει στην περιοχή μου (δεν υποστηρίζει ακόμα οπτική ίνα η vodafone). Υπάρχει και δυνατότητα για modem με sim αλλά δεν το έψαξα. 

2. Το συμβόλαιο είναι για 24 μήνες όπως όλα.

3. 

1) ταυτότητα μπρος-πίσω φωτογραφία
2) αφμ και δου
3) Διεύθυνση και ΤΚ (ζήτησαν λογαριασμό ρεύματος)
4) μέιλ & τηλέφωνο επικοινωνίας
6) τελευταίο λογαριασμό τηλεφώνου

Ελπίζω να βοήθησα.

Ναι φίλε βοήθησες πολύ! 
Ευχαριστώ!
Ψαχνομαι για καινούργια σύνδεση σε τόπο άλλο από αυτόν της δηλωμένης μόνιμης κατοικίας μου γι αυτό και όλες οι απορίες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 21/5/2024 at 12:00 ΜΜ, opmgls said:

Ναι φίλε βοήθησες πολύ! 
Ευχαριστώ!
Ψαχνομαι για καινούργια σύνδεση σε τόπο άλλο από αυτόν της δηλωμένης μόνιμης κατοικίας μου γι αυτό και όλες οι απορίες.

Τους πήρα εγώ τηλέφωνο για την 100αρα που υποστηρίζει η περιοχή μου μέσω fttc vdsl μέχρι 200 μου είπανε μπορώ να βάλω. Όλα καλά και μου είπανε δώρο το πάγιο για 2 μήνες. Καλή φαση

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είμαι σε φάση ανανέωσης λόγω συμπλήρωσης των 24 μηνών και μου έκαναν πρόταση στα 21€ για 24 internet και 300' προς κινητά και ΣΥΝ 1.5€ τον επόμενο χρόνο.

Τι επιλογές έχω?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, GREGORYMO said:

Είμαι σε φάση ανανέωσης λόγω συμπλήρωσης των 24 μηνών και μου έκαναν πρόταση στα 21€ για 24 internet και 300' προς κινητά και ΣΥΝ 1.5€ τον επόμενο χρόνο.

Τι επιλογές έχω?

Με 21€ δίνουν 100αρα για ψάξου λιγάκι μέσα εδώ στα προηγούμενα ποστ

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kostas123464 said:

Με 21€ δίνουν 100αρα για ψάξου λιγάκι μέσα εδώ στα προηγούμενα ποστ

Τα έχω διαβάσει αυτά.

Το ερώτημα είναι πώς θα κινηθώ για να πάρω 100 internet στα 21€.

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2024 at 6:48 ΜΜ, GREGORYMO said:

Τα έχω διαβάσει αυτά.

Το ερώτημα είναι πώς θα κινηθώ για να πάρω 100 internet στα 21€.

Από όσο εγώ γνωρίζω στο τηλέφωνο 2109862485 ( απαντάει άνθρωπος) δίνουν τέτοια τιμή, για καινούργια γραμμή ή για φορητότητα, σε vodafone. Μπορείς να αφήσεις να λήξει το συμβόλαιο σου για κάνα μήνα και μετά να ρωτήσεις σε αυτό το τηλέφωνο αν μπορούν να κανουν κάτι για την περίπτωση σου.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, opmgls said:

Από όσο εγώ γνωρίζω στο τηλέφωνο 2109862485 ( απαντάει άνθρωπος) δίνουν τέτοια τιμή, για καινούργια γραμμή ή για φορητότητα, σε vodafone. Μπορείς να αφήσεις να λήξει το συμβόλαιο σου για κάνα μήνα και μετά να ρωτήσεις σε αυτό το τηλέφωνο αν μπορούν να κανουν κάτι για την περίπτωση σου.

Ουσιαστικά έχει λήξει αφού ο τελευταίος μήνας είναι χωρίς ποινή 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Ουσιαστικά έχει λήξει αφού ο τελευταίος μήνας είναι χωρίς ποινή 

OK, αλλά τυπικά για τους εξωτερικούς ατζέντηδες είσαι ακόμη εντός συμβολαίου. Κάνε τους την συγκεκριμένη ερώτηση ότι έχει λήξει το συμβόλαιο σου αλλά το νούμερο ειναι στη vodafone. Τι μπορούν να κάνουν για εσένα; 
Ενημέρωσε αν θες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το τηλεφωνο που αναφέρεται πιο πάνω πουλαει ftth 32€, ενω μου εχουν προτεινει, 26€, 26.84€, 28€, 29€, 30€, 32€.😂

Καθε φορα παιρνω και αλλη τιμη. Καθε 2-3 μερες που καλω για να κανω την παραγγελια η τιμη ανεβαινει.

Ξερει κανεις ποια ειναι η καλυτερη τιμη για fiber 100 και με ποιο τροπο την παιρνουμε;. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτες τις μέρες φαίνεται ότι οι τιμές είναι ψηλά. Στο site το δινουν 29, ενώ υπάρχει και μία επιμονή να κολλάνε επάνω και τη vodafone tv και να πηγαίνει 34.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο βλεπω. Δεν θα ξαναβγαλουν προσφορες αραγε συντομα;

Η πρωτη τιμη που ειχα παρει πριν 1 μηνα περιπου ηταν 26€ και 2 παγια δωρο. Το ιδιο εδινε και η Νοβα τοτε. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Αυτο που σου εδωσαν μια χαρα ηταν πιο κατω δεν παει πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μία δικιά μου γραμμή το ίδιο έκαναν. Σχετικά καλή τιμή προσέφεραν λίγες μέρες πριν λήξει, μετά που τους είπα ότι θα φύγω, αλλά ήταν σαφές ότι έπεσα σε υπάλληλο που ενδιαφέρθηκε, γιατί στην αρχή και αυτής της συνομιλίας 29€ έδιναν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ~23€, αλλά είναι ειδική περίπτωση.

Δίνουν VDSL από Αστικό Κέντρο, αλλά δεν δίνουν ακόμα οπτική σε αυτή την τοποθεσία, τη στιγμή που δίνει άλλος πάροχος. Αυτή ήταν η καλύτερη προσφορά που ήταν διατεθειμένοι να κάνουν για διατήρηση της γραμμής.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, minast said:

Όχι, αλλά εμπορικά τη δίνουν στην ίδια τιμή 🙂 

Είναι λίγο μπάχαλο η φάση αυτό το διάστημα. Είχα Nova 50άρα με όλα απεριόριστα στα €26 και έληγε το συμβόλαιο. Στο site έδινε την 300άρα fiber με €26 σε νέους πελάτες και ζήτησα την ίδια τιμή για να μη φύγω. Επειδή στην πολυκατοικία μας έχει περάσει οπτική ίνα η Cosmote δεν μπορούσαν να μου δώσουν αυτήν την τιμή. Οι τιμές της Cosmote ήταν στο Θεό, δεν συζήτησα καν.

Τελικά μίλησα με τη Vodafone (συνεργάτη που αναφέρεται νωρίτερα) και έκλεισα 100άρα VDSL στα €22 περίπου, γιατί δεν υποστήριζαν οπτική στην περιοχή μου.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αυτή τη στιγμή υπάρχει κατακερματισμός, με τον κάθε πάροχο να έχει fiber υποδομή σε κάποιες περιοχές, και τους άλλους να πληρώνουν "νοίκι" για τη χρήση του, κάτι που αυξάνει το κόστος. Έτσι οι τιμές μένουν υψηλές και η διαθεσιμότητα περιορισμένη.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος ποιο ρούτερ στέλνει η Vodafone τώρα σαν αναβάθμιση για οπτική ίνα; Με πήραν σήμερα και θα μου στείλουν νέο εξοπλισμό δωρεάν. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, foris said:

Γνωρίζει κάποιος ποιο ρούτερ στέλνει η Vodafone τώρα σαν αναβάθμιση για οπτική ίνα; Με πήραν σήμερα και θα μου στείλουν νέο εξοπλισμό δωρεάν. 

Για τα προγράμματα plus και όσα έχουν απεριόριστα κινητά δίνουν το station WiFi 6. Για τα υπόλοιπα προγράμματα και για VDSL δίνουν ZTE H268A 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου είπανε τις παρακάτω 2 προσφορές για σταθερή vodafone
a) 23,77 100άρα γραμμή με το παλιό router + 2 πάγια δώρο στο κινητό (πληρώνω 24 ευρώ το μήνα κινητό)
β) 26,30 100άρα γραμμή με το νέο router wifi-6 + 2 πάγια δώρο πάλι στο κινητό. Το β πακέτο έχει και απεριόριστα σε κινητά που δεν τα χρειάζομαι επειδή έχω στο κινητό ήδη, αλλά ευπρόσδεκτα εννοείται.
Είναι καλές οι τιμές; Αξίζουνε τα 3 ευρώ παραπάνω για το νέο router? Επίσης, είμαι και φοιτητής, είδα την 50άρα στα 20 ευρώ το μήνα. Εκεί δίνουνε δώρο το ρούτερ;

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εισαι νεος συνδρομητης ναι,το δινουν στις συνδεσεις απο 50 mbps και ανω.

Link to comment
Share on other sites

Το σταθερό λήγει 05 Σεπτεμβρίου και στο σύστημα γράφει μια τιμή για ανανέωση έως ΑΥΡΙΟ 15 Ιουλίου.

Τι σημαίνει αυτό?

Ότι και καλά ΜΕΤΑ την 15 Ιουλίου θα κάνουν χειρότερη προσφορά?

Έχει τύχει σε κάποιον?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...