Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστα,εγώ πόνταρα οτι δεν θα ήθελε να αφήσει το one+ να είναι με 6gb μόνο του αλλα δεν το βλέπω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Day one με την καμία παιδιά,μην γίνουμε και beta testers οπως παλιότερα.οι παλαιότεροι θα θυμούνται.

Ας κυκλοφορήσει κανένα δίμηνο και βλέπουμε.θα το πάρουμε και σε καλύτερή τιμή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με το beta testing δεν εχω κανενα πρόβλημα, με την 800αρα που θα χρειαστεί να καταβαλλω για day 1 εχω.

Οποτε με μαξ 650 τιμη θα αγοραστει...

Link to comment
Share on other sites

Με το beta testing δεν εχω κανενα πρόβλημα, με την 800αρα που θα χρειαστεί να καταβαλλω για day 1 εχω.

Οποτε με μαξ 650 τιμη θα αγοραστει...

 

Γύρω στα μέσα Οκτωβρίου το βλέπεις να είναι στα 650 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα μέσα Οκτωβρίου το βλέπεις να είναι στα 650 ευρώ;

 

Αν επαληθευτουν οι φημες ότι θα εχουμε αμεση κυκλοφορια (δηλαδή παγκοσμιο λανσαρισμα σε 15 μερες από την παρουσιαση), τοτε ναι, με τον ένα (skroutz) ή τον άλλο (αγγελιες για σφραγισμένα) τροπο θα βρεθει το πολυποθητο σε εκεινο το price range στα μεσα Οκτωβρη ;)

 

Και κατι ακομα -και με αφορμή μια κουβεντα που ειχα με φιλο εδώ στο φορουμ- η σαμμυ δε μας εχει συνηθισει σε μεγαλες διαρροες (δεκάλεπτα βιντεο pre-release συσκευών, φωτο hd κλπ κλπ), αφήνοντας το απολυτο μηδεν για την παρουσιαση, στο παρελθον. Ειδικα αυτή και η apple, προσεχουν ιδιαιτερα αυτό το κομματι.

Εχω την πεποιθηση ότι ισως στην παρουσιαση μας εχει εκπληξη και πιθανως -όχι μικρη και όλα αυτά τα βιντεο - διαρροες να είναι marketing tricks, σε ένα βαθμο ;)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αν επαληθευτουν οι φημες ότι θα εχουμε αμεση κυκλοφορια (δηλαδή παγκοσμιο λανσαρισμα σε 15 μερες από την παρουσιαση), τοτε ναι, με τον ένα (skroutz) ή τον άλλο (αγγελιες για σφραγισμένα) τροπο θα βρεθει το πολυποθητο σε εκεινο το price range στα μεσα Οκτωβρη ;)

 

Και κατι ακομα -και με αφορμή μια κουβεντα που ειχα με φιλο εδώ στο φορουμ- η σαμμυ δε μας εχει συνηθισει σε μεγαλες διαρροες (δεκάλεπτα βιντεο pre-release συσκευών, φωτο hd κλπ κλπ), αφήνοντας το απολυτο μηδεν για την παρουσιαση, στο παρελθον. Ειδικα αυτή και η apple, προσεχουν ιδιαιτερα αυτό το κομματι.

Εχω την πεποιθηση ότι ισως στην παρουσιαση μας εχει εκπληξη και πιθανως -όχι μικρη και όλα αυτά τα βιντεο - διαρροες να είναι marketing tricks, σε ένα βαθμο ;)

 

Μακάρι Βαγγέλη, οποιαδήποτε έκπληξη (θετική) καλοδεχούμενη. Είναι γνωστό ότι εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Βαγγέλη, οποιαδήποτε έκπληξη (θετική) καλοδεχούμενη. Είναι γνωστό ότι εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

 

Ας μην εκπλαγουμε καθολου αν δουμε και 2 variants, μαλιστα... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ας μην εκπλαγουμε καθολου αν δουμε και 2 variants, μαλιστα... :ninja:

 

Διόλου απίθανο. Αν συμβεί αυτό τότε μπράβο στην σαμσουνγκ όσο αφορά το κομμάτι μάρκετινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα ήθελα κυρίως λόγω του ότι είναι λίγο πιο παχύ από το s7 edge να βάλουν μια μπαταρία κοντά στα 4000 παρόλα αυτά σίγουρα δεν μας χαλάει και ειδικά αυτοί που ακολουθούν την σειρά από πολύ πίσω πιστεύω ότι θα το τιμήσουμε. Και εγώ το δικαρτο θα πάρω από Ντουμπάι μεριά μάλλον και σε χρώμα είμαι ανάμεσα στο ασημι και στο μαύρο.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα ήθελα κυρίως λόγω του ότι είναι λίγο πιο παχύ από το s7 edge να βάλουν μια μπαταρία κοντά στα 4000 παρόλα αυτά σίγουρα δεν μας χαλάει και ειδικά αυτοί που ακολουθούν την σειρά από πολύ πίσω πιστεύω ότι θα το τιμήσουμε. Και εγώ το δικαρτο θα πάρω από Ντουμπάι μεριά μάλλον και σε χρώμα είμαι ανάμεσα στο ασημι και στο μαύρο.

 

Nikos from s7 edge

 

Πιστεύω και με 3500mah όπως φαίνεται ότι θα έχει, στα ιδια επίπεδα με s7 edge θα είναι η αυτονομία. Το καινούριο touchwiz θα είναι πιο ελαφρύ, συν και η επιλογή για downscale που λέγεται ότι θα έχει, θα βοηθήσουν την αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να γινει ενας αξιος αντικαταστατης του note 3 και note 4 και να εχει κ ir blaster...ή τελη σεπτεμβριου ν εχει πεζει η τιμη ή τελη οκτωμβριου..εκτος και αμα τον σεπτεμβριο που θα παω γερμανια το εχει σε καλυτερη τιμη..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το live event εδώ:

 

http://news.samsung.com/global/

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το live event εδώ:

 

http://news.samsung.com/global/

 

-Chrome browser + Chromecast + 60'' TV = CHECK http://static1.squarespace.com/static/54d42240e4b0e1bc6ca1c619/t/5603aaaae4b078df4d60eb1c/1443080874592/chrome_icon.png http://i.huffpost.com/gadgets/slideshows/389582/slide_389582_4713982_sq50.jpg http://www.hdplasmatvreviews.com/wp-content/uploads/2011/01/tv-icon.png

 

-Coffee = CHECK http://www.en.kolobok.us/smiles/artists/vishenka/d_coffee.gif

 

-Διώξιμο Γυναίκας και παιδιών = CHECK :pig::baby::baby:

 

:cool::lol::lol::lol::lol::lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Περιμενετε μεχρι τις 18.00 να δουμε.μπαταρια να εχει 4000 mah..για να δουμε....
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Microsd θα εχει κανονικα...

Στο s7 edge εχουν βαλει (θα το πω με τον δικο μου τροπο) ενα συστημα για να μην ζεσταινετσι το κινητο που το εχουν και οι υπολογιστες..μου διαφευγει τελειως το ονομα..θα το εχει αυτο και το note 7 ομως;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στο s7 edge εχουν βαλει (θα το πω με τον δικο μου τροπο) ενα συστημα για να μην ζεσταινετσι το κινητο που το εχουν και οι υπολογιστες..μου διαφευγει τελειως το ονομα..θα το εχει αυτο και το note 7 ομως;;

 

Μια παστα για passive cooling ειναι. Οχι κατι ιδιαιτερο, αλλα βοηθα στην απαγωγη θερμοτητας. Ειναι δεδομενο οτι θα εχει το αντιστοιχο και το νοτε 7...

Link to comment
Share on other sites

Στο s7 edge εχουν βαλει (θα το πω με τον δικο μου τροπο) ενα συστημα για να μην ζεσταινετσι το κινητο που το εχουν και οι υπολογιστες..μου διαφευγει τελειως το ονομα..θα το εχει αυτο και το note 7 ομως;;

Μάλλον αναφέρεσαι σε liquid cooling.

 

Δεν είχε ακριβώς liquid cooling βέβαια αφού δεν υπάρχει υγρό μέσα αλλά ναι κάπως έτσι το είχε πει η Samsung για λόγους marketing

 

Εδώ φαίνεται τι ακριβώς έχει το s7

 

Στο 4:30 φαίνεται το σύστημα ψύξης.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Μια παστα για passive cooling ειναι. Οχι κατι ιδιαιτερο, αλλα βοηθα στην απαγωγη θερμοτητας. Ειναι δεδομενο οτι θα εχει το αντιστοιχο και το νοτε 7...

 

Μάλλον αναφέρεσαι σε liquid cooling.

 

Δεν είχε ακριβώς liquid cooling βέβαια αφού δεν υπάρχει υγρό μέσα αλλά ναι κάπως έτσι το είχε πει η Samsung για λόγους marketing

 

Εδώ φαίνεται τι ακριβώς έχει το s7

 

Στο 4:30 φαίνεται το σύστημα ψύξης.

Εστω και παστα να ειναι πιστευω βοηθαει παρα πολυ και ειναι κατι που δεν το εχουν αλλα κινητα και εκπιζω να το εχει το note 7..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...