Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενω και πολλα απο samsung..αλλα το να βαλει μικροτερη μπαταρια και απο το s7 edge ειναι τραγικο..ευχομαι να κανει το μεγαλο μπαμ αλλα δυσκολα...αυτο το spen μας εχει καταστρεψει εμας που το χρειαζομαστε και αναγκαζομαστε να υπομενουμε τς χαζομαρες της samsung..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενω και πολλα απο samsung..αλλα το να βαλει μικροτερη μπαταρια και απο το s7 edge ειναι τραγικο..ευχομαι να κανει το μεγαλο μπαμ αλλα δυσκολα...αυτο το spen μας εχει καταστρεψει εμας που το χρειαζομαστε και αναγκαζομαστε να υπομενουμε τς χαζομαρες της samsung..

Λόγο spen δεν έχει χώρο για μεγαλύτερη μπαταρία ίσως αν αυξανε λίγο το πάχος να πήγαινε σε μεγαλύτερη μπαταρία,θα ήθελα και εγώ 2 εκδόσεις μια flat και μια edge αν και είμαι φαν της edge

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω edge θελω και το περιμενω πως και πως, αλλα ελπιζω να μην κανει πατατα και δωσει 3500. Μια χωρητικοτητα της ταξεως των 3650 ειναι οκ και οτι παραπανω ενδεχομενως προκυψει δε θα μας χαλαγε :lol:

Το s-pen ειναι αναντικαταστατο...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εκτός συγκλονιστικού απροόπτου όλα καταλήγουν σε exynos8890, 4GB ram ddr4, 64GB rom, 12MP rear camera, 5MP front camera, 3500mah battery.

 

https://translate.google.com/translate?sl=nl&tl=en&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.techtastic.nl%2Fsmartphones%2Fnieuwe-fotos-van-samsung-galaxy-note-7-gelekt-2%2F&edit-text=

 

Όλα τα παραπάνω έχουν επιβεβαιωθεί και απο τους μορτες του xda.

 

Χαριτολογώντας, το note8 που θα παρουσιαστεί του χρόνου τέτοια εποχή, θα έχει σίγουρα 4Κ οθόνη, και τα 6GB ram και μπαταρία minimum 4000mah. Για να μην μας πιάνει η αγωνία των σπεκς. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα των apps που χαθηκαν και μετα δεν ξαναεμπαιναν λυθηκε με ενα factory reset.

 

To θεμα ομως των κωδικων του wifi που δεν τους θυμαται αν συνδεθει σε αλλο δικτυο οχι απο οτι φαινεται.

 

Μπας και υπαρχει καμια ρυθμιση για αυτο και μου εχει διαφυγει ?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα με ένα Note 3 neo. Έβαλα όλες τις ρομ, original και custom, με τίποτα δε θυμόταν κωδικούς wifi όταν έκλεινε. Έλυσα το πρόβλημα με αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=nu.auto.wifi

Το μόνο αρνητικό είναι ότι πρέπει να γράψεις εσύ και το όνομα και τον κωδικό του δικτύου την πρώτη φορά, μετά όμως δεν τα ξεχνάει!

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πραγματι, οπως λες εχουν φιξαριστει τα specs, τα οποια καθε αλλο παρα "ασχημα" ειναι. Καλοδεχουμενα τα standard 64gb εσωτερικη, μονο για τη μπαταρια θα ηθελα κατι παραπανω...

Στα 849 η λιανικη του και κυκλοφορια μεσα Αυγουστου...

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε μήπως η Samsung βγάλει κανένα κρυφό άσσο απο το μανίκι. Και γω θα προτιμούσα μεγαλύτερη μπαταρία απο τα 3500mah. Τώρα που ο νέος touchwiz φαίνεται πιο ελαφρύς, λογικά θα δίνει ιδια αποτελέσματα πάνω κάτω αυτόνομιας με s7 edge.
Link to comment
Share on other sites

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε με τρελαίνει?

Πολύ γομάρι δίπλα στο edge.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για πειραματικό μοντέλο. Δεν είναι αυτή η συσκευή. Έχουν ενσωματώσει τις edge λειτουργίες, πράγμα που σημαίνει ότι θα έχουμε μόνο έκδοση edge κατα πάσα πιθανότητα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

https://translate.google.com/translate?act=url&depth=1&hl=ro&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=fr&tl=en&u=http://www.nowhereelse.fr/galaxy-note7-prix-date-sortie-fiche-technique-photo-officiel-114911/

 

Το μαύρο χρώμα τα σπάει! Το μόνο που με προβληματίζει είναι το πλάτος της συσκευής στα 73.9mm. Είναι όσο το πλάτος του LG G5, θα το ήθελα πιο πλατύ για πιο εύχρηστη χρήση του πενακιου. Ας το δούμε όμως απο κοντά πρώτα. Η τιμή είναι πολυ υψηλή, 850 ευρώ για Γαλλία, εδώ σίγουρα λίγο πιο ψηλά στα 879 ευρώ ίσως. Λέγεται ότι θα υπάρχει επιλογή για downscale στα 1080p ή και στα 720p, πράγμα που σημαίνει ότι η μπαταρία των 3500mah δεν θα προβληματίσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

https://translate.google.com/translate?act=url&depth=1&hl=ro&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=fr&tl=en&u=http://www.nowhereelse.fr/galaxy-note7-prix-date-sortie-fiche-technique-photo-officiel-114911/

 

Το μαύρο χρώμα τα σπάει! Το μόνο που με προβληματίζει είναι το πλάτος της συσκευής στα 73.9mm. Είναι όσο το πλάτος του LG G5, θα το ήθελα πιο πλατύ για πιο εύχρηστη χρήση του πενακιου. Ας το δούμε όμως απο κοντά πρώτα. Η τιμή είναι πολυ υψηλή, 850 ευρώ για Γαλλία, εδώ σίγουρα λίγο πιο ψηλά στα 879 ευρώ ίσως. Λέγεται ότι θα υπάρχει επιλογή για downscale στα 1080p ή και στα 720p, πράγμα που σημαίνει ότι η μπαταρία των 3500mah δεν θα προβληματίσει.

Τι κοσμημα ειναι αυτο, ο,τι πιο ομορφο στον κοσμο των phablets (κι οχι μονο)...

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Τι κοσμημα ειναι αυτο, ο,τι πιο ομορφο στον κοσμο των phablets (κι οχι μονο)...

Για να δουμε...

 

Βαγγέλη όπως το λες, είναι κόσμημα. Απο την μια πλευρά day one παραγγελία, απο την άλλη όχι και beta tester :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη όπως το λες, είναι κόσμημα. Απο την μια πλευρά day one παραγγελία, απο την άλλη όχι και beta tester :lol:

 

Φετος όχι, day 1 όχι, τους τα εσκασα day 1 σε όλα τα note (1 εως 5), εδώ όχι, 1,5μηνα μετα σε πιο ορθολογικη τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Είχα πει να πάω σε ασημί αλλα βλέποντας το μαυρο με μαυρο σασί δεν μπορώ να αντισταθώ..συμφωνώ με το βαγγέλη αρκετά με τα day one θα κάνω και εγω υπομονή 1/2 μηνες .Το 5ρι αντέχει ακόμα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Στο 500αρι-600αρι μετα απο ποσο καιρό αναμένεται να φτάσει;

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Δες την πορεια λιγο του s7 edge στο skroutz και θα καταλαβεις....

Εγω θεωρω Νοεμβριο- Δεκεμβριο

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Η αγορα απο εξωτερικό τι λεει; Συμφέρει;

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Day one με την καμία παιδιά,μην γίνουμε και beta testers οπως παλιότερα.οι παλαιότεροι θα θυμούνται.

Ας κυκλοφορήσει κανένα δίμηνο και βλέπουμε.θα το πάρουμε και σε καλύτερή τιμή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει απο ολα τα Note.

Το τελευταιο ηταν το 5αρι δικαρτο αλλα μου ελειπε η sd και το εδωσα πηγαινοντας στο S7 δικαρτο και με το κολπακι εχω και την sd μαζι.....

Mου λειπει τρομερα ομως το πενακι.... οποτε μονοδρομος το Note 7 σε δικαρτο οχι day one αλλα απο day -1........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα χρονια(οσα θυμαμαι εγω) το Note ειχε ιση RAM με το S. Αρα δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να δουμε 6GB RAΜ φετος.

 

Απο μενα σιγουρη αγορα γυρω στις αρχες Οκτωβρη!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...