Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας ρωτήσω έχει Ελληνικό μενού ??σε καποια site το αναφέρει σε άλλα όχι

 

Θα ξέρουμε σε λίγες μέρες.. Αφου δεν το έχει παρει κανείς ακόμη στα χέρια του δεν μπορεις να είσαι σίγοθρος με τους κινέζους.. Πάντως δεν είχα ρωτήσει όταν το πήρα γιατί δεν με πολυενδιαφέρει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρόσθεσα στο 1ο post ένα unboxing video.Δεν ξέρω όμως ποια από τις 3 εκδόσεις είναι το συγκεκριμένο.Τα κινέζικά μου είναι λίγο σκουριασμένα... :)

Από post του Dennis στο gizchina.com , σε ερώτησή του στο customer service της εταιρίας του ανέφεραν οτι το κινητό βγήκε κανονικά και πωλείται.

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ ακριβό σε αυτήν την τιμή υπάρχουν καλύτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβό σε αυτήν την τιμή υπάρχουν καλύτερα.

 

δωσε μου τα φωτα σου.ψαχνω ''κινιτο'' με 5.7'' και πανω και ειδα οτι και τα phablet ειναι καλη ιδεα.τι λες εσυ?και αν το βρηκες ακριβο αυτο που εδειξα για κανε μια προσπαθεια και βοηθα με κατι πιο φθηνο σε αυτα τα χαρακτηριστικα.νεος ειμαι παιδια και θελω βοηθεια.τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο λιγο η οθονη ειναι ξεθωριασμενη δεν βλεπω απο τα γνωστα κινεζικα μαγαζια να τό εχουν
Link to comment
Share on other sites

δωσε μου τα φωτα σου.ψαχνω ''κινιτο'' με 5.7'' και πανω και ειδα οτι και τα phablet ειναι καλη ιδεα.τι λες εσυ?και αν το βρηκες ακριβο αυτο που εδειξα για κανε μια προσπαθεια και βοηθα με κατι πιο φθηνο σε αυτα τα χαρακτηριστικα.νεος ειμαι παιδια και θελω βοηθεια.τι λετε?

 

OK πες μας και πόσα δίνεις. Κάνε και μια ερώτηση εδώ.

Με μια γρηγορη ματιά βρήκα αυτό. Επίσης κοίτα και αυτό που το πήραν παιδιά απο το φόρουμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OK πες μας και πόσα δίνεις. Κάνε και μια ερώτηση εδώ.

Με μια γρηγορη ματιά βρήκα αυτό. Επίσης κοίτα και αυτό που το πήραν παιδιά απο το φόρουμ.

 

για κινεζικο μιλαμε παντα και δινω καπου στα 200 ευρα λιγο πανω λιγο κατω καπου κει.

 

απο οτι ειδα και τα 2 που προτεινες ειναι 5,7'' . εικει λες να κινιθω για κινιτο?μην υπερβω δλδ τις 6'' ε?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες δες και το thl w7 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357076

Υπάρχει σε λευκό και σε σκούρο χρώμα http://www.minideal.net/thl-w7-mtk6589-quad-core-smart-phone-android-4-2-with-5-7-inch-hd-ips-screen-white.html

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Star-Kingelon-S7589-Android-4-1-Cell-Phone-5-7-HD-Screen-MTK6589-Quad-core-1GB/609089_783964632.html

εδο βρηκα το star εως και με 16 gb rom ενω to thl που προτεινεις στο ενα σιτε λεει τετραπυρηνος στο αλλο λεει δυπυρινος.τι υσχυει τελικα?κατα τα αλλα αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι ιδια.αν κανω διορθωσε με για να τσεκαρω καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το thl w7 βγαίνει σε δυο εκδόσεις, με τον διπύρηνο(mtk 6577) και τον τετραπυρηνο (mtk 6589).

Οποίο phaplet και να επιλέξεις ψάξε μόνο με mtk 6589.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ανακαλυψει καποιο μαγαζι να το πουλαει ας δωσει και εδω το λινκ, το βλεπω για το υποψηφιο επομενο μου ηλεφωνο μιας και το g4 καθυτσερει υπερβολικα

 

 

ΥΓ ακυρο, δε βλεπω να ειναι dual sim. Επισης ειναι λιγο μεγαλα τα bezel του. Εχει πλατος 73χιλιοστα ενω το Χ2 με 5αρα παλι οθονη και πολυ μικρα bezel εχει πλατος 70χιλιοστα... Αχχχ δε θα αλλαξω κινητο το βλεπω...

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

για κινεζικο μιλαμε παντα και δινω καπου στα 200 ευρα λιγο πανω λιγο κατω καπου κει.

 

απο οτι ειδα και τα 2 που προτεινες ειναι 5,7'' . εικει λες να κινιθω για κινιτο?μην υπερβω δλδ τις 6'' ε?

 

Εγώ και 5,7 τα θεωρώ πολύ μεγάλα. Πάρε ότι σε βολεύει περισσότερο, αν δεν έχεις ξαναπιάσει τόσο μεγάλο κινητό πάνε δες πρώτα από κοντά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και 5,7 τα θεωρώ πολύ μεγάλα. Πάρε ότι σε βολεύει περισσότερο, αν δεν έχεις ξαναπιάσει τόσο μεγάλο κινητό πάνε δες πρώτα από κοντά...

+1 Φιλε δες πρώτα σε ένα μαγαζί το note 2 και αν σου φανεί πολύ μεγάλο και δύσχρηστο,τότε oι 5,7" θα σου φάνουν ακόμη περισσότερο.Σκέψου ότι το note 2 έχει μήκος 151mm ενώ τα 5,7" 159-160mm δηλαδή θα ειναι ακόμη πιο μακρύ το κινητό

Αν σου φάνει "λιγο" τότε πας για 7" ταμπλετ

Link to comment
Share on other sites

παντως τελικα το 5.7 ειναι πιο μεγαλο απο οτι πρεπει αν το χρησιμοποιεις και σαν τηλεφωνο.Το ιδανικο ειναι μαλλον οι 5.0-5.3 ιντσες
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη 2 βδομαδες εμειναν μεχρι τις 18...

 

τι ειναι τοτε? εγω περιμενω το g4 το λεπτο (8,2mm) για το οποιο δεν εχει γινει ουτε λογος... μονο για το χοντρο (10mm) υπαρχουν νεα , κυκλοφορει σε beta το 1/4 και για το 2/32 λενε απο 15 αυγουστου. Θελω λεπτο και οσο το δυνατον μικροτερο bezel και πλατος. Οριο στο πλατος τα 70mm , και οπωσδηποτε dualsim, 13αρα καμερα, σωστο gps wifi και μικρο παχος

Link to comment
Share on other sites

http://images.zeit.de/digital/mobil/2013-05/fairphone/fairphone-540x304.jpg

blue-screen-standing.png

 

Χαρακτηριστικά

Item Description

Network Type GSM850/900/1800/1900MHZ

WCDMA 900/2100MHz

OS Android 4.2

Chipset MTK6589 (quad-core) 1.2 Ghz

System Memory 16GB + 1GB (RAM)

Dimensions (mm) 123*64.5*9.8mm

Primary Screen 4.3 qHD (960x540 pixels)

Glass Dragontrail Glass

Primary Camera 8MP AF (stabilization + image sensor)

Secondary Camera 1.3 megapixels

Battery 2000mAh (Replaceable battery)

Weight 165 g

SAR rating (indication) 0.318 W/Kg

Headphones/Charger Not included by default (good for environment!)

 

Details

Item Description

SIM Card Dual SIM, Dual Stand-by SIM1: 2G SIM2: 3G, Standard format SIM (ID-000 format)

Memory Card Type microSD

Keypad Backlight No

Data Port Micro USB

USB Version USB 2.0

Charge Port MicroUSB Port, Type B

Earphone Jack ¢3.5

HDMI No

GPS Yes

WIFI Yes (more details to come)

Bluetooth Yes (more details to come)

FM Yes

Light Sensor Yes

G-Sensor Yes

E-Compass Yes

Proximity Sensor Yes

Gyroscope Yes

Antenna Type IFA

Mic SMD Switch

Speaker 1420*1

Receiver 1208

Motor 1020

Camera Pixel 8 megapixels +1.3 megapixels

Flashlight Yes!

Embedded System Memory 16GB ROM +1G RAM

Memory Card Type microSD

Memory Card Support Capacity 32Gb

Model GSM/WCDMA

Frequency GSM850/900/1800/1900MHZ

WCDMA 900/2100MHz

GPRS Class GPRS Class 12

EDGE Class Multi-Slot Class 12

UMTS Rate HSPA uplink cat7 up to 11.5Mbps

downlink cat24 up to 42.2Mbps

Video Decode Format MPEG4/H.264:1080p@30fps

Video Encode Format MPEG4/H.263:1080P@30fps

H.264:720P@30fps

Audio Decode Format WAV,MP3,MP2,AAC,AMR-NB,AMR-WB,MIDI,Vorbis,APE,AAC-plus v1,Aac-plus v2,FLAC,WMA

Audio Encode Format AMR-NB,AMR-WB,AAC,OGG

Photo Format JPEG

Streaming Media Yes

Primary Screen Size 4.3"

Primary Screen Type TFT

Primary Screen Resolution qHD (960x540 pixels)

Primary Screen Color 16M

Primary Backlight Quantity 8

Touchpanel Type Capacitive

Primary Camera Pixel 8 megapixels

Primary Camera Sensor Type CMOS

Primary Camera Sensor to be determined

Primary Camera Focus AF

Primary Camera Data Zoom Level 8

Secondary Camera Pixel 1.3 megapixels

Secondary Camera Sensor Type CMOS

Secondary Camera Sensor to be determined

Secondary Camera Focus FF

Multi-Shot Yes

Camera Scene Normal/Night

Photo Effect Normal/Monochrome/Negative

Video Recording Yes

 

Μια αξιόλογη προσπάθεια η οποία είναι στο στάδιο Crowd funding πρόκειται να κάνει το fairphone.com ένα

εναλλακτικό/οικολογικό τηλέφωνο, χωρίς εκμετάλλευση του εργατικού δυναμικού και της φύσης..

 

Ομιλία Μπάντι Μμπούντι: Απαιτήστε ένα κινητό τηλέφωνο μέσω δίκαιου εμπορίου

 

Το θεωρώ το "τηλέφωνό του ακτιβιστή" και στηρίζω την προσπάθεια...

Edited by toyotisW700i
Προσθήκη εικόνων, χαρακτηριστικών

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Από τις 18/5 είναι Despatched to overseas (Country code: GR) αλλά ακόμα τίποτα.. Να ανησυχήσω?

Τελικά απ ότι φαίνεται θα είμαι ο πρώτος που θα το πιάσω στα χέρια μου αφου σήμερα εφίχθη στο ΚΔ Αεροδρομίου :)

13 μέρες μετά το Despatched to overseas?? τζάμπα κάνω refresh στο tracking Κάθε μισή ώρα; :(

 

Να σας ρωτήσω έχει Ελληνικό μενού ??σε καποια site το αναφέρει σε άλλα όχι

 

από etotalk.com έχει πλήρη υποστήριξη για Ελληνικά.

από Minideal.net δεν έχει προς το παρόν, αλλά μου είπαν πως θα ετοιμάσουν (ίσως πριν φτάσει στα χέρια μου) και τότε θα μου στείλουν το fw και οδηγίες για να το αναβαθμίσω. Ελπίζω να γίνει όπως τα είπαν. :)

Link to comment
Share on other sites

σε οτι μου εχετε πει εχετε απολυτο δικιο,εχω δει ποσοσ ειναι το 5'' και μου αρεσε και ηθελα και το note2.τωρα εχω το hd2 και μου ειναι οκ,δεν θα με χαλαγε και λιγο πιο μεγαλο απο το note2.

 

Thl w7 MTK6589 quad core H'star s7589 quad core?τι προτινετε?

ρε παιδια δωστε μου μια παντηση για την ram και rom?γιατι το star s7589 το βρησκω με 16gb rom ενω το thl w7 το βρησκω μεχρι 4gb rom.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κινητό πήρα και εγώ πριν περίπου 1 μήνα. Απο ταχύτητα και σήμα είναι πολύ καλό. Σαν διάσταση είναι στο τι θέλει ο καθένας.

Το πρόβλημα μου είναι ότι βλέπει σαν αποθηκευτικό χώρο 1gb και 1,8gb. Το 1,8 είναι γεμάτο ενώ το 1 είναι στα 400-500mb. την external sd δεν την βλέπει σαν αποθηκευτικό χώρο όταν κάνεις εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής .

 

Έχω επιλέξει φυσικά και σαν αποθηκευτικό χώρο την sd : http://imageshack.us/photo/my-images/850/img1417di.jpg/

πληροφορίες της συσκευής : http://imageshack.us/photo/my-images/703/img1415kt.jpg/

 

Και με πρόγραμμα app2sd πάλι δεν βλέπει την εξωτερική κάρτα που είναι 16gb .

 

 

http://www.merimobiles.com/n9589-note-2-quad-core-1-2ghz-mtk6589-5-7-hd-ips-1280-x-720-android-4-1-2-12mp-cam_p/meri7372.htm

 

Αν υπάρχει κάποιος που έχει δώσει λύση ας μας πει παρακαλώ .

 

προσφατα πηρα το Zopo Zp980 με android 4.2.1 και 16GB εσωτερικη. Εμενα εχει το μενου που δειχνεις και χωρις να κανω root και χωρις ειδικα προγραμματα πανε οι εφαρμογες στην εξωτερικη καρτα μνημης! για να μην κανουμε μανταρα εδω το θεμα μπορεις να δεις εκει που εχω ανοιξει στο Zopo Zp980 που εχω φωτος και τα δειχνω. Ο λογος ειναι οτι ο κινεζος στην rom εχει κανει αντιστροφο mount και ετσι βλεπει το 2ο partition της εσωτερικης σαν εξωτερικη και την εξωτερικη σαν το 2ο μερος της εσωτερικης!!! τωρα στην περιπτωση σου που προφανως δεν συμβαινει αυτο, πρεπει να γινει ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ root και μετα βαζεις το link2sd (απο το google play) ή αλλιως το internal2external που δεν το εχω δοκιμασει αλλα κανει αυτο που θες δλδ το αντιστροφο mount που ειπα πριν. Στο tablet μου παντως δουλευω το link2sd και εννοειτε ειναι root. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364607&page=2 πανω πανω εχω την φωτο απο το link2sd (το εβαλα μονο για να το δω) και φαινεται οτι ειναι αναποδα τα mounts! δλδ οπως βλεπεις την εξωτερικη την δειχνει σαν 2ο μερος της εσωτερικης!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

325€ οταν με 120€ παιρνεις το thl w100 με ιδια χαρακτηριστικα, δεν αξιζουν για κανενα λογο.

 

επισης δε μας λενε ποσο οικολογικες ειναι οι μπαταριες, και πλασαρουν την μη υπαρξη ακουστικων και φορτιστη στη συσκευασια ως οικολογικη κινηση... ΛΟΛ

 

Αν ημουν τρελος οικολογος και ηθελα τη μειωμενη υπερκαταναλωση δε θα επαιρνα κινητο χωρις φορτιστη στη συσκευασια! Δε θα αγοραζα καν κινητο για λογους υπερκαταναλωσης...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...