Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν παιζει ρολο η μπαταρια ,απλα κλεινει κυκλωμα για να δουλεψει το preloader για μερικα 2 λεπτα.Οταν βρεις την σωστη ρομ θα δουλεψει κανονικα εαν εχεις τους ντριβερ

 

τους ντριβερ τους έχω.βαζω αλλη συσκευη και το flash tool ξεκιναει κανονικα.με την συγκεκριμένη συσκευη το flash tool δεν ξεκινάει καν.στην ουσία σου δινει την εντυπωση οτι δεν εχω τους ντριβερ αλλά αυτό δεν ισχύει.ολα νεκρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://pic.pandawill.com/media/catalog/product/cache/1/image/309d7dc39e373b178fdbbfcc3c9523fd/s/k/sku46020.jpg

http://pic.pandawill.com/media/catalog/product/cache/1/image/309d7dc39e373b178fdbbfcc3c9523fd/s/k/sku46020_9.jpg

 

5''

6589 quad core

1920x1080

greek included

2 x 2500mAh Batteries

ακουστικα + flip cover

250$ = 192euro

καθολου κακο και φρεσκοοο :P

 

http://www.pandawill.com/star-s4-smartphone-50-inch-fhd-ips-screen-android-42-mtk6589-quad-core-1g-8g-120mp-camera-p74668.html

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

σαν το star s5 απλα με FHD οθονη και διαφορετικο περιβλημα αλλα με ενα 1gb ram δεν ξερω πως θα την παλεψει με την FHD!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Aν τελικά βρήκες λύση,καλό θα ήταν να την γράψεις ώστε αν άλλος συμφορουμίτης έχει το ίδιο πρόβλημα να ξέρει πως να το λύσει
Link to comment
Share on other sites

Aν τελικά βρήκες λύση,καλό θα ήταν να την γράψεις ώστε αν άλλος συμφορουμίτης έχει το ίδιο πρόβλημα να ξέρει πως να το λύσει

Πολυ σωστα!!!

Αυτό είναι κ το νόημα του φόρουμ ;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

σαν το star s5 απλα με FHD οθονη και διαφορετικο περιβλημα αλλα με ενα 1gb ram δεν ξερω πως θα την παλεψει με την FHD!!!!!!!

Τι εννοεισ σε παρακαλω αν θα την παλέψει;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεισ σε παρακαλω αν θα την παλέψει;

 

οσο ειναι σε FHD ειναι καλυτερο να εχουν 2gb ram δουλευουν και με 1 αλλα θα σου αφηνει πολυ λιγα ram ελευθερα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ κοπο βρηκα την σωστη rom.αλλα το flash tool δεν θελει να ξερει.οταν εβαλα για πρωτη φορα την συσκευη θυμαμαι οτι μου εδειξε com 5.το flash tool τώρα δείχνει com 1.αλλα δεν δινει επιλογη να το αλλαξω.μηπως υπαρχει καμια ιδέα για αυτό?η μηπως κατι δεν κανω σωστα?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Very important warning: Always make sure that you trust the sources of the ROM you download and know that it is meant for your phone. After flashing a wrong preloader, your phone will be completely dead (can't be powered on, it will not charge and won't be detected anymore by the computer) and there is no way to recover it.

 

αυτο τα λεει ολα στην περίπτωσή μου.δεν ασχολουμαι αλλο.δεν εχω τις γνωσεις να προχωρησω και δεν ξέρω αν υπάρχουν λύσεις από εδώ και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον δεν υπαρχει συσκευη με 2gb ram

αντιθετως υπαρχουν αρκετες συσκευες με 1gb ram και fullhd

οπως τη παλευουν ολες ετσι και αυτη

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω το θεμα γιατι το UMI X1S ειναι μια απο τις 2 επιλογες στις οποιες εχω καταληξει. Το εχει παρει κανεις? Νομιζω οτι στα 200$ ειναι μια απο τις καλες προτασεις. Παραθετω τα χαρακτηριστικά του, η διαφορα απο τα αλλα ειναι το Gorilla Glass 2 οπως αναφερει το minideal στον τίτλο (ομως δεν το αναφερει στα χαρακτηριστικα και με προβληματιζει)

 

http://www.minideal.net/umi-x1s-smart-phone-mtk6589-quad-core-android-4-1-with-4-5-inch-ips-hd-screen-1g-ram.html

 

Model UMI X1S

Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/1900/2100MHz

Sim Card Dual SIM Card Dual Standby

Unlocked

 

System

OS Android 4.1.2

CPU MTK6589, Cortex A7 quad core, 1.2GHz;

GPU: PowerVR SGX 544MP

ROM 4GB

RAM 1GB

 

 

Display Size 4.5 Inch

Type IPS screen, capacitive touch screen

Resolution 1280 x 720 pixels

Screen Color 16000K Colors

 

Support Format

Ringtones Type Polyphonic/MP3

Audio File Format MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format 3GP/MPEG4

Image File Format JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format TXT/CHM/DOC/HTML

FM Radio

Earphone Port 3.5mm

Support TF card up to 32GB extended

 

General

Camera/Picture Resolution Dual Cameras, front camera 5.0MP, up to 2560 x 1920

pixels resolution; back camera 8.0MP with flashlight and

auto focus, up to 3264 x 2448 pixels resolution

Language English, Arabic, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Deutsch,

Espanol, French, Italiano, Nederlands, Portuguese, Vietnamese,

Turkish, Russian, Bengali, Persian, Hindi, India Urdu, Thai,

Simplified/Traditional Chinese

Phonebook 500

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

GPS

WIFI 802.11 b/g/n

Bluetooth 2.0

Gravity Sensor

Multi-Touch 5 point touch

Dimensions 129 x 68 x 8.5mm/4.96 x 2.61 x 0.32 inch

Net Weight(Including battery) 124g

Standby Time About 2~3 days

Other Feature 3G, WIFI, GPS, FM, Play Store, Bluetooth, Ebook, Email,

Messaging, wallpapers, calendar, calculator, clock, camera,

G-sensor, light and distance sensors, flashlight, etc

 

τιμη 198$ απο minideal

Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει το συγκεκριμενο κινητο στο θεμα το απλου Χ1.

 

Βελτιωσαν τον επεξεργαστη και εβαλαν gorill glass. Η καμερα παραμενει μετριοτατη οπως και πριν. Επρεπε να βαλουν 13αρα οπως στα ανταγωνιστικα 6589. Επσιςη τα πρωτα Χ1 ειχαν θεμα με το gps που δεν λυθηκε 100% , αρα εχω κι εδω ερωτηματικα . Το μεγαλο bezel και κατ επεκταση το design ειναι υποκειμενικο θεμα, αλλα εγω το θεωρω πλεον ξεπερασμενο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ερωτευθεί, ειδικά λογω περιορισμένων διαστάσεων, αν εξαιρέσουμε το μέγεθος της μπαταρίας και τις αδιάφορες σε κινητά κάμερες , δεν νομίζω πως μειονεκτεί.

Απλά δεν μπορώ να αποφασίσω ανάμεσα σε αυτό και στο zte v967s, compact μέγεθος και ανάλυση οθόνης (x1s) vs όνομα και μπαταρια (967).

Αν μάθω από χρήστες πως βγάζει 16 ώρες σε 3g, μάλλον θα το προτιμησω, fastcardtech κάνει $178.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ερωτευθεί, ειδικά λογω περιορισμένων διαστάσεων, αν εξαιρέσουμε το μέγεθος της μπαταρίας και τις αδιάφορες σε κινητά κάμερες , δεν νομίζω πως μειονεκτεί.

Απλά δεν μπορώ να αποφασίσω ανάμεσα σε αυτό και στο zte v967s, compact μέγεθος και ανάλυση οθόνης (x1s) vs όνομα και μπαταρια (967).

Αν μάθω από χρήστες πως βγάζει 16 ώρες σε 3g, μάλλον θα το προτιμησω, fastcardtech κάνει $178.

πριν το παρεις απο εκει διαβασε κριτικες για το κατ/μα αυτο,θα αλλαξεις γνωμη

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά στην κάμερα είναι απ οτι βλέπω 8MP το οποιο είναι το μέγιστο που έχω βρει σε αυτά τα επίπεδα τιμής (200$ και κάτω). Αν φυσικά εννοείς την ποιότητα δεν μπορώ να το κρίνω γιατί δεν έχω δείγμα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ερωτευθεί, ειδικά λογω περιορισμένων διαστάσεων, αν εξαιρέσουμε το μέγεθος της μπαταρίας και τις αδιάφορες σε κινητά κάμερες , δεν νομίζω πως μειονεκτεί.

Απλά δεν μπορώ να αποφασίσω ανάμεσα σε αυτό και στο zte v967s, compact μέγεθος και ανάλυση οθόνης (x1s) vs όνομα και μπαταρια (967).

Αν μάθω από χρήστες πως βγάζει 16 ώρες σε 3g, μάλλον θα το προτιμησω, fastcardtech κάνει $178.

 

1ον μακρυα απο fastcardtech. Καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω σε καποιο αξιοπιστο site και να σου ερθει γρηγορα και σιγουρα. πχ δες εδω http://www.minideal.net/umi-x1s-smart-phone-mtk6589-quad-core-android-4-1-with-4-5-inch-ips-hd-screen-1g-ram.html

 

2ον μειονεκτει με αυτο το bezel παρα πολυ. Με πλατος 70χιλιοστα δεν τις λες περιορισμενες τις διαστασεις. Στις ιδιες διαστασεις παιρνεις 5αρα οθονη http://www.minideal.net/new-quad-core-android-wcdma-3g-mtk6589-1-2ghz-wifi-gps-agps-phone-zopo-c2-13-0mp.html . Ειναι βεβαια 55$ παραπανω ομως παιρνεις και 13αρα καμερα

 

 

 

Οσον αφορά στην κάμερα είναι απ οτι βλέπω 8MP το οποιο είναι το μέγιστο που έχω βρει σε αυτά τα επίπεδα τιμής (200$ και κάτω). Αν φυσικά εννοείς την ποιότητα δεν μπορώ να το κρίνω γιατί δεν έχω δείγμα.

 

ειναι οντως 8αρα, αλλα δεν φοραει καποιο καλο αισθητηρα. Εχω δει samples και ηταν λιγο μετρια. Καλες 8αρες καμερες εχουν σιγουρα τα jiayu g3 και g2s καθως και τα newman n1 και amoi 821 828 . Τουλαχιστο απο τα δειγματα που εχω δει εγω αυτα τα συμπερασματα εχω βγαλει.

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

Αν το βγάλουν με μεγαλύτερη μπαταρία και με 2GB RAM θα το προτιμήσω

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Το fastcardtech αναφέρθηκε ως δείγμα περιθοριου μείωσης της τιμής του minideal. Οταν με το καλό αποφασίσω και εγώ το mini θα είναι η βασική μου προτίμηση.

Δέχομαι τις απόψεις σου περί της ποιότητας της κάμερας, προσωπικά την κάμερα στο κινητό την έχω για να παίζουν τα παιδιά μου, να μαθαίνουν καδραρισμα... Ή 3mpx ή 13mpx εμένα το ιδιο μου κάνει, για σοβαρές αναμνήσεις χρησιμοποιώ φωτογραφικό φακό και όχι αισθητήρα. Σεβαστές οι διαφορετικές ανάγκες σου.

Σε αυτά τα χρήματα και μέγεθος (συνολικα ως εμβαδο) υπαρχει κάτι αντίστοιχο ή και καλύτερο? Θα χαρώ να το μάθω για να έχω επιλογές.

Edited by kostanen
Link to comment
Share on other sites

αναλογως τι θες. Θες πιο μικρο, πιο μεγαλο, καποιες ιδιαιτερες προτιμησεις σε χαρακτηριστικα οθονης, μπαταριας καμερας? το καλο ειναι οτι επιλογες υπαρχουν, το κακο ειναι οτι δεν εχει βγει ακομα το g4 που τα συνδυαζει ολα με τον καλυτερο τροπο κατα τη γνωμη μου. Αν θες μικρο μεγεθος κινητου και δεν εχεις αναγκη για 4πυρηνο θα σου προτεινα το g2s. Στις μεγαλες διαστασεις υπαρχουν απειρα να σου προτεινω. Για μενα το σημαντικο ειναι το πλατος του κινητου, και τα 5αρια δε μου αρεσουν γιατι ξεπερνανε τα 70mm πλατος και δεν ειναι ανετα. Εσυ μπορει να μην εχεις θεμα, ή να σου αρεσουν τα μεγαλα κινητα. Πηγαινε ας πουμε σε ενα πλαισιο και δες τι μεγεθος εχουν τα μεγαλα κινητα και αν καθονται καλα στο χερι σου. Ειναι βασικο κρητιριο για μενα να μπορω να κρατησω ανετα το κινητο στο χερι μου
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση στο minideal μου ειπαν οτι η rom που του φορανε δεν εχει Ελληνικα, βεβαια αυτο δεν ειναι μεγαλο προβλημα, σε λιγο καιρο θα εχει αλλα με φρεναρε λιγο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...