Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι ενα απιστευτο ντουμπανο που το περιμενουμε να βγει!!!

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου ειναι οντως πολυ τουμπανο και μαλλον θα το περιμενω και εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To κινητο εχει παρει την ics και μετα απο ενα μηνα ειχε βγαλει κ αλλο update για την ics.Ael1964 αμα ειναι προσεγμενο τοτε αξιζει
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα! Ανοίγω αυτό το thread για να βοηθηθούμε όσοι ψάχνουμε ενα κινέζικο Phablet (5+ inches). Απ'ότι βλέπω στο forum πολλοί όπως κι εγώ ψάχνουν για το καλύτερο δυνατό phablet με HD screen και επειδή το έψαξα λίγο, κατέληξα στα εξής:

[Όλα έχουν HD 720p (1280*720) screen, CPU MTK6577 και είναι Dual Sim/Dual Standby]

 

Zopo Zp950 (~270-280$ / 200-215€)

 

-5.7 inch, 8MP/2MP camera

-1GHz Dual Core, 1GB RAM, Android 4.1.2 Jelly bean

-4GB storage με υποδοχή microSD μέχρι 32GB

-Μπαταρία 2500mAh

 

ThL W7 (~250-260$ / 190-200€)

 

-5.7 inch, 8MP/3.2MP camera

-1GHz Dual Core, 1GB RAM, Android 4.0.4

-4GB storage με υποδοχή TFcard μέχρι 32GB

-Μπαταρία 2300mAh (x2)

 

ThL W8 (~280-300$ / 215-230€)

 

-5.0 inch, 13MP/5MP camera

-1.2GHz Quad Core, 1GB RAM, Android 4.1.2 Jelly bean

-8GB storage με υποδοχή TFcard μέχρι 32GB

-Μπαταρία 2000mAh

 

N7300 (~215-230$ / 165-175€)

 

-5.7 inch, 8MP/0.3MP camera

-1GHz Dual Core, 1GB RAM, Android 4.0.4

-2GB storage με υποδοχή TFcard μέχρι 16GB

-Μπαταρία 3200mAh (x2)

 

Έχω ακούσει καλά λόγια για το ZP950 και σκέφτομαι να αγοράσω αυτό. Θα ψηνόμουν για το W8 αλλά δεν είμαι σίγουρος οτι έχει βγει ακόμα.. Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με παραξενεύει είναι οτι σε πολλά site βλέπω το ZP950+ που έχει quad core, στην ίδια τιμή αλλά δεν υπάρχει κανένα review ή video για να το επιβεβαιώσει.. Σε κάποια λέει πως είναι presale ενώ σε άλλα οτι το 'χουν in stock.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

το zp950+ περιμενω κι εγω,δεν ειναι ακομα διαθεσιμο.

Αν και το 950 μπορεις να το παραγκειλεις ροοταρισμενο και με mod rom απο ετοταλκ με gplay και ελληνικα,κατι που στα mk 6589 λογικα θα αργησει.

Φιλε Χρυσοστομε αν θες πες μας δυο λογια για το 950.

Ποιοτητα?

Οθονη?

Καμερα?

"Τρεχει'' ωραια?

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

το zp950+ περιμενω κι εγω,δεν ειναι ακομα διαθεσιμο.

Αν και το 950 μπορεις να το παραγκειλεις ροοταρισμενο και με mod rom απο ετοταλκ με gplay και ελληνικα,κατι που στα mk 6589 λογικα θα αργησει.

Φιλε Χρυσοστομε αν θες πες μας δυο λογια για το 950.

Ποιοτητα?

Οθονη?

Καμερα?

"Τρεχει'' ωραια?

Ευχαριστω..

 

Λεπτομέρια ότι το 950+ έχει μόνο 512 ραμ.Εγώ έχω δει αυτό με το 1 gb.

Η οθόνη του είναι πολύ καλή.Καλύτερη απο αυτή που θα περίμενα για κινέζικη συσκευή.

Απο ποιότητα δεν έχει να ζηλέψει σε κλατι κάποιο επώνυμο πανάκριβο κινητό.

Φοράει jb και είναι πολύ ομαλό και γήγορο και γενικά δε κουράζεται κάπου.

κ.αμερα καλή.όλα αυτα την ίδια έχουν.Την ημέρα είναι καλές αλλά το βράδυ τα βρίσκουν σκούρα και ας εχουν flash

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρια ότι το 950+ έχει μόνο 512 ραμ.Εγώ έχω δει αυτό με το 1 gb.

Η οθόνη του είναι πολύ καλή.Καλύτερη απο αυτή που θα περίμενα για κινέζικη συσκευή.

Απο ποιότητα δεν έχει να ζηλέψει σε κλατι κάποιο επώνυμο πανάκριβο κινητό.

Φοράει jb και είναι πολύ ομαλό και γήγορο και γενικά δε κουράζεται κάπου.

κ.αμερα καλή.όλα αυτα την ίδια έχουν.Την ημέρα είναι καλές αλλά το βράδυ τα βρίσκουν σκούρα και ας εχουν flash

 

ευχαριστω.το 950+ ειναι το τετραπυρηνο που θα βγει με τον μκ6589.νομιζω εχει 1 gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε και αυτό:

 

http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-Note-2-N9589-MTK6589

 

Η αλήθεια είναι δεν το έχω βρει σε άλλο site αλλά απο video που έχω δει [

] φαίνεται εκπληκτικό! Και έχει και επιλογή ταυτόχρονης διεργασίας. Ξέρει κάποιος κάτι για το συγκεκριμένο??
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.το 950+ ειναι το τετραπυρηνο που θα βγει με τον μκ6589.νομιζω εχει 1 gb ram.

 

έχεις δίκιο/το 900+ είναι με 512.

Γενικά πάνω κάτω όλα ίδια είναι.Απλά και καλά τα zopo&thl είναι ας πούμε "επώνυμα"κινέζικα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια τι γινετε πηρατε την 4.2?Πως συμπεριφερεται το ταμπλετ μετα απο μηνες χρησης?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια τι γινετε πηρατε την 4.2?Πως συμπεριφερεται το ταμπλετ μετα απο μηνες χρησης?

 

Που;;;;Ποτε;;;;Πως;;;;Εχει ερθει αναβαθμιση σε 4.2;;Και δεν το εχω μαζι μου...Μια φορα το εδωσα στην γυναικα μου (ειναι και εκτος...εδρας) και φαντασου λεει να εχει ερθει οντως το update...Θα σκασω μεχρι να γυρισει...:X

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν οντως εχει βγει και διορθωνει το θεμα που σου ειπα στο pm τοτε δεν προκειται να φυγει απο τα χερια μου.Ειναι σπαστικο να δολευει αψογα και να εχει αυτο το ψεγαδι...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

στο link του φιλου πιο πανω υπαρχει κατι το αστειο μεσα στο link. λεει real quad core real 1gb ram και δεν συμαζευετε και στο τελος λεει...real Jerry Beam!!! χαχαχαχα τι ειναι αυτο?καινουριο λειτουργικο android ???χαχαχαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

στο link του φιλου πιο πανω υπαρχει κατι το αστειο μεσα στο link. λεει real quad core real 1gb ram και δεν συμαζευετε και στο τελος λεει...real Jerry Beam!!! χαχαχαχα τι ειναι αυτο?καινουριο λειτουργικο android ???χαχαχαχαχαχα

 

Χαχαχα είναι το Jelly Bean αλλά με κινέζικη προφορά.. Ρίαρου τζέρι μπιμπ, τενκ γιου! Τενκ γιου ουέρι μάτς-ου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα είναι το Jelly Bean αλλά με κινέζικη προφορά.. Ρίαρου τζέρι μπιμπ, τενκ γιου! Τενκ γιου ουέρι μάτς-ου :lol:

 

χαχαχα ωραιος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το CNET η LG πήρε από την HP το webOS για να το βάλει σε... τηλεοράσεις.

Η είδηση είχε ακουστεί και πέρσι, με τη διαφορά ότι μιλούσαν απλά για webOS τηλεοράσεις. Τώρα λέγεται ότι πήρε ολόκληρο το τμήμα, τους εργαζόμενους δηλαδή. Αν και για να είμαι ειλικρινής δεν βλέπω το νόημα των λειτουργικών στις τηλεοράσεις, η είδηση ότι το webOS νεκρανασταίνεται έχει ενδιαφέρον:

 

http://www.engadget.com/2013/02/25/lg-acquires-webos-from-hp-smart-tv-future/

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν θα το αναστήσει μαζί με την εξαγορά αλλά είναι το καλύτερο λειτουργικό που έχω δοκιμάσει ποτέ

το πήρα ξανά διότι μου είχε λείψει :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα του myphone ...Οπως καταλαβαίνεται εχω πρόβλημα με το κινητό μου.Πριν κανένα 6μηνο αγόρασα μεσω ebay το εξης κινητό Android 4.0 Smartphone N800.. Μπορώ να πω οτι ειναι απο της καλύτερες αγορές που εχω κανει και μέχρι χθες δεν ειχε κανένα απολύτως πρόβλημα...Εχθες λοιπόν έστειλα ενα sms και ολα ηταν καλα σήμερα πηγα να στειλω ξανα αλλα διαπίστωσα οτι δεν πατιέται η αριστερή μεριά του πληκτρολογίου δλδ το ( α , το κουμπι που κανει τα γράμματα κεφαλαία κοκ ) ομως το touch εκτος δουλεύει οταν γράφω ας πούμε ενα αριθμο για να κανω κληση το 4 και το 7 που ειναι στο ιδιο σημείο δουλεύει μια χαρά...τι μπορεί να έπαθε??Εκανα επαναφορά συστήματος γιατι ειχα εγκαταστήσει κάποια προγράμματα αλλα δεν διορθώθηκε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μου προτείνουν να πάρω το pda acer n35 εσείς που το ξέρετε καλύτερα συμφαίρει να το πάρω;

Θα χρησιμέυει σαν gps ή μινι pc;

Παίρνει αναβαθμίσεις σε λογισμικά κ.α.;

Όποιος ξέρει ας απαντησει.

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...