Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εχει πεσει πολυ αισθητα η τιμη του Samsung Galaxy Tab II (16GB) P5110 ειναι εκριβως στα ιδια χρηματα με το Α210,καποιος που να το εχει ψαξει καπως καλυτερα η κατειχε και της 2 συσκευες αν μπορει να μας πει ποιο προτεινει και γιατι(περαν του tegra 3 που ειναι ανωτερος του 2 εννοειται)

 

Πριν λίγες μέρες το Samsung ήταν με 250 ευρώ στο Πλαίσιο (δυστυχώς είναι εξαντλημένο τώρα). Στο MediaMarket το βλέπω με 279.

Το Acer Iconia A210 309 ευρώ στο shop4u (δεν ξέρω τι παίζει με τα μεταφορικά).

Με ενδιαφέρει και μένα το θέμα, αν μπορεί κάποιος να προτείνει.

Το Samsung με τηλεόραση μπορεί να συνδεθεί;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω θεωρω πως το acer a210 για pure android αν το θες ειναι ανωτερο,το tab εχει 2η καμερα θυρα υπερυθρη και καλυτερη αναλυση και service.Αλλα για παιχνιδια βαρια και tegra3 μονο πας για το acer a210 το οποιο στο Αγγλικο Αμαζον το περνεις στα 250 με δωρεαν μεταφορικα
Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω πως το acer a210 για pure android αν το θες ειναι ανωτερο,το tab εχει 2η καμερα θυρα υπερυθρη και καλυτερη αναλυση και service.Αλλα για παιχνιδια βαρια και tegra3 μονο πας για το acer a210 το οποιο στο Αγγλικο Αμαζον το περνεις στα 250 με δωρεαν μεταφορικα

 

Είμαι αρκετά άσχετος. Το tablet θα το κάνω δώρο σε κάποιον πιτσιρικά γυμνασίου. Τι είναι pure android; Και αν είναι εύκολο κάνα 2-3 παραδείγματα παιχνιδιών που θεωρούνται βαριά; Υποθέτω ότι δεν είναι τα 3d games των PC.

 

Ποια η διαφορά ανάμεσα σ' αυτά τα τρία; Συγνώμη αλλά μπερδεύτηκα.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Pure android εννοω αποκλειστικη χρηση tegra3 games και <<βαρεων>> προγραμματων

http://www.tegrazone.com/games (εδω αναφερομαι στα βαρια σε θεμα γραφικων και αποκλειστικοτητας tegra3 παιχνιδιων)

 

Οσο για το λινκ σου τα πρωτα δυο στα 199 λιρες θα πας,ειναι δυο διαφορετικα χρωματα (γκρι-λευκο)

 

Αλλα οπως και να εχει ασχετος παιχνιδιων tegra3 ο 4πλος σαφως ανωτερος απο τον διπλο πυρηνα επεξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχει δικιο ο φιλος παραπανω οσον αφορα τα "βαρια προγραμματα" για το Α210...Πραγματικα δεν εχει κανενα προβλημα το Acer σε καμια εφαρμογη που εχει χρειαστει να τρεξω...Κυριως παιχνιδια.Αυτο βεβαια που με εχει εντυπωσιασει ειναι η αυτονομια.Μου βγαζει ανετα τρεις μερες χρησης με αρκετο gaming.Ειχα ενα Galaxy tab limited google i/o το οποιο ειχε ενα ζορι πχ στο drag racing (που εχω κολλησει ασχημα:p)..Και αν θυμαμαι ηταν με Tegra και αυτο αλλα τον διπυρηνο.

Γενικα για οποιον θελει ενα δυνατο ταμπλετ 10αρι και οικονομικο για αυτα που προσφερει το Acer ειναι μονοδρομος-εξαιρουμενων των κινεζικων...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει βεβαιως και η εναλλακτικη λυση στης 7 ιντσες το nexus 7 στα 219 ευρω για οποιον θελει δυνατα χαρακτηριστικα και υποστηριξη σε κατι μικροτερο (εδω ειναι και το διλλημα μου nexus 7 η acer a210)
Link to comment
Share on other sites

Mιλαμε για πολυ δουλεια εκει στη Meizu http://bbsimg.meizu.net/month_1212/20121218_9676352bbcc85a21d1c1U4zxYKlFXqqm.jpg
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Να ρωτήσω για όποιον έχει το συγκεκριμένο tablet, έχει HDMI port και υποστηρίζει flash player;; Γιατί σε αναζήτηση που έκανα στο google δεν βρήκα άκρη. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Οχι.Δεν εχει θυρα HDMI.Δεν ξερω ομως αν υπαρχει καποιος ανταπτορας απο usb σε hdmi ωστε να τον συνδεσεις στο ταμπλετ και μετα στην τηλεοραση.Επισης δεν υποστηριζει flash αλλα μπορεις να κατεβασεις το αντοιστοιχο .apk απο xda και να εγκαταστησεις τον player.Δεν ξερω αν δουλευει.Προσωπικα δενεχει χρειαστει να παιξω flash.Αν το δοκιμασει κανεις ας μας ενημερωσει!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

USB stick τα διαβαζει κανονικα.Αλλα τα 3g οχι.Και πηγα και πηρα ενα wind mobile με καρτα για χρηση εκτος σπιτιου και τελικα δεν εκανα δουλεια.Απο την wind μου ειπαν οτι επειδη το ταμπλετ δεν εχει καρτα σιμ δεν υποστηριζει τα στικακια και οτι αυτα ειναι για χρηση σε PC/laptop.Μπορει να ισχυει κατι τετοιο;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=_Quka8mV0pg

Ωραιο Βιντεακι για το Meizu MX II

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

USB stick τα διαβαζει κανονικα.Αλλα τα 3g οχι.Και πηγα και πηρα ενα wind mobile με καρτα για χρηση εκτος σπιτιου και τελικα δεν εκανα δουλεια.Απο την wind μου ειπαν οτι επειδη το ταμπλετ δεν εχει καρτα σιμ δεν υποστηριζει τα στικακια και οτι αυτα ειναι για χρηση σε PC/laptop.Μπορει να ισχυει κατι τετοιο;

 

Έχω δει ότι κάποια tablet υποστηρίζουν κάποια συγκεκριμένα μοντέλα στικάκια, huawei κυρίως. Μάλλον θα καταλήξω σε Ainol Novo τάμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει και απο Ainol..Συγκεκριμενα ειχα το elf2.Καλο , γρηγορο αλλα παρακολουθηση υπο γωνια απλα δεν εβλεπες...Σαν να ειχες βαλει αυτα τα privacy screen protector που μαυριζουν την οθονη για να μην βλεπει ο αλλος το περιεχομενο...Προς το παρον με ικανοποιει απολυτα το Iconia.Για καποιον που θελει ενα δυνατο 10αρι ταμπλετ με μικρες παραχωρησεις (κυριως σε ποιοτητα κατασκευης ,οχι κατι το τρομερο αλλα δεν ειναι και galaxy tab) και εξαιρουμενου του Νεξους 10 θεωρω πως ειναι παρα πολυ καλη επιλογη και οικονομικη.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για το Acer,επισης αν δεν κανω λαθος τα usb stick 3g εχουν μεσα την καρτα sim ενσωματωμενη δηλαδη εχει υποδοχη
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.Αλλα το συνδεω στην θυρα του Acer αλλα δεν γινεται τιποτα..Εχω την εντυπωση οτι διαφημιζουν το Mobile internet για προσβαση απο υπολογιστη κινητο η ταμπλετ...Τωρα γιατι να μην παιζει της wind σε ταμπλετ που ειναι μονο wifi δεν καταλαβαινω.Αυριο θα το ψαξω περισσοτερο..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω εσυ θες να εχεις νετ μεσω stick αυτο της προσφορας free2go? γιατι εχει διαφορα το data plan σε καρτοκινητο απο mobile internet σε καρτοσυβολαιο η συμβολαιο,στο ενα αρκει ενα απλο τηλεφωνο η ταμπλετ που δεχεται sim το αλλο σε οτιδηποτε με usb υποδοχη (laptop,computer,tablet 3g)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως!Πηρα mobile internet με καρτα.Δινει ενα στικακι μαζι την καρτα σιμ και 30 μερες δωρεαν ιντερνετ.Ε αυτο το στικακι βαζω στην usb του iconia αλλα δεν γινεται κατι...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οχι.Δεν εχει θυρα HDMI.Δεν ξερω ομως αν υπαρχει καποιος ανταπτορας απο usb σε hdmi ωστε να τον συνδεσεις στο ταμπλετ και μετα στην τηλεοραση.Επισης δεν υποστηριζει flash αλλα μπορεις να κατεβασεις το αντοιστοιχο .apk απο xda και να εγκαταστησεις τον player.Δεν ξερω αν δουλευει.Προσωπικα δενεχει χρειαστει να παιξω flash.Αν το δοκιμασει κανεις ας μας ενημερωσει!

 

Είδα σε review σε ξένο site ότι έχει θύρα micro-HDMI.

Link to comment
Share on other sites

Ενα Πολυ ομρφο dock Station για το Meizu Mx 2

http://bbsimg.meizu.net/month_1212/20121225_35c9b23c4b4be9be6c988nVH31cA11lM.jpg

http://bbsimg.meizu.net/month_1212/20121225_7a1affaebe6ef84ed5b9FGkknvPCm4Ta.jpg

http://bbsimg.meizu.net/month_1212/20121225_2d32ddab5d14928886acu21U7WCujz3n.jpg

http://bbsimg.meizu.net/month_1212/20121225_339455762e756ca60bcfh0OHHCH6H2Hj.jpg

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

οσοι αγορασατε το ταμπλετ απο το Αμαζον εχετε μαθει τι παιζει με την εγγυηση,η Ελληνικη αντιπροσωπεια το καλυπτει η θα χρειαστει να στειλεις το δεμα στην Αμαζον?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσά σε αυτό και το xiaomi mi2. Ποια η γνώμη σας;

Το realpricesfromchina.com το έχει χρησιμοποιήσει κανείς; Έχει τις χαμηλότερες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσά σε αυτό και το xiaomi mi2. Ποια η γνώμη σας;

Το realpricesfromchina.com το έχει χρησιμοποιήσει κανείς; Έχει τις χαμηλότερες τιμές.

 

Meizu mx2 ειναι η δικια μου γνωμη...Και ειναι αυτο που θα παραγγειλω...

Απο Merimobiles η aliexpress παρτο καλυτερα...

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...