Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αληθεια ειναι πως δεν θελω (για 1η ισως φορα!!) να το πειραξω ακομα.Περαν του θεματος της μπαταριας που στα καλα καθουμενα σβηνει και για να ανοιξει ξανα θελει τον φορτιστη,δεν εχω καποιο αλλο θεμα.Ειναι και το γεγονος οτι οι tegra ειναι δυσκολοι στο πειραγμα πχ για overclock και δεν το εχω ψαξει.Custom rom δεν νομιζω να υπαρχουν (και πιθανον ουτε προκειται).Οποτε το μονο που με νοιαζει ειναι καποιο Update που θα λυνει το θεμα με την μπαταρια.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με της αναβαθμισεις γενικως η acer τι λεει?αργει παρα πολυ να της περνει εστω και καθυστερημενα?Ακουγεται να παρει και 4.2?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αγνωστη η Acer για μενα προσωπικα...Περαν απο 1 φορητο που εχω παρει ,η αλλη επαφη ηταν με ενα Gallant Duo αλλα δεν το κρατησα πολυ.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όταν το παραλάβεις γράψε μας τις εντυπώσεις σου καθώς και αν το έκανες root και πως. Φαίνεται αξιόλογο για κάποιον που θέλει phablet.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε για αυτο παιδια? φαινεται τρομερο..αξιζει το χει καποιος?

απο που και ποσο συμφερει?

Link to comment
Share on other sites

αδερφέ κι εγώ είχα πέσει σε αυτό και είχα φάει και το κόλλημά μου εδώ και κανα δυό βδομάδες....

αλλά συγκρίνοντάς το με το Jiayu G3 επικράτησε στα σημεία το τελευταίο κι έτσι επέλεξα το G3 ...

Σε γενικές γραμμές και εφόσον δεν εισαι απαιτητικός χρήστης... διαλέγεις το Χ1 γιατί ίσως να είναι πιο όμοεφο εμφανισιακά...

Αυτό που έχω να σου μεταφέρω από οτι έχω διαβάσει σε φορουμ, είναι οτι το G3 υποστηρίζεται περισσότερο και κατά συνέπεια, σε περίπτωση βλάβης ή οποιουδήποτε προβλήματος, έχεις πιθανότητες να το λύσεις με διάβασμα σε φορουμ και χρήση λογισμικών που έχουν φτιαχτεί γι αυτό το κινητό.

 

It's up to you!!

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

αδερφέ κι εγώ είχα πέσει σε αυτό και είχα φάει και το κόλλημά μου εδώ και κανα δυό βδομάδες....

αλλά συγκρίνοντάς το με το Jiayu G3 επικράτησε στα σημεία το τελευταίο κι έτσι επέλεξα το G3 ...

Σε γενικές γραμμές και εφόσον δεν εισαι απαιτητικός χρήστης... διαλέγεις το Χ1 γιατί ίσως να είναι πιο όμοεφο εμφανισιακά...

Αυτό που έχω να σου μεταφέρω από οτι έχω διαβάσει σε φορουμ, είναι οτι το G3 υποστηρίζεται περισσότερο και κατά συνέπεια, σε περίπτωση βλάβης ή οποιουδήποτε προβλήματος, έχεις πιθανότητες να το λύσεις με διάβασμα σε φορουμ και χρήση λογισμικών που έχουν φτιαχτεί γι αυτό το κινητό.

 

It's up to you!!

 

οντως φιλαρα..αλλα οντως φιανεται πολυ πιο ομορφο..εχουν ιδια χαρακτηρηστικα κ δν ξερω :P να δουμε αν απαντησει κανεις που το εχει!

Link to comment
Share on other sites

ηθελα κι εγω να παρω το Χ1 λογω ομορφης σχεδιασης, παχους και οθονης, για να αντικαταστησω το newman n1

 

Δυστυχως διαβαζω οτι οι πρωτες φουρνιες ειχαν μεγαλο προβλημα με το gps. Στις επομενες κατι λεει διορθωθηκε αλλα παιζεται.

 

Επισης λενε για μετρια 8αρα καμερα. Το καλο ειναι οτι πηρε ηδη την 4.1 επισημα

 

Με τα πολλα απορριφθηκε και περιμενω το λεπτο G4, αμα ειναι να κανω τη μεταβαση απο το Ν1 ας ειναι σε ολα τα επιπεδα

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο που λεει ο ulvergr ειναι το πιο σημαντικο... η μπαταριες τους εχουν διαφορα 1000mah και ειναι μεγαλη διαφορά για ενα κινητό πολλαπλών χρήσεων...

μια ιδέα που είχα ήταν αν κάνει η μπαταρία του g3 στο Χ1.... αλλά δε ρισκάρω τιποτα... επελεξα το g3. προεχει να ειναι πληρως λειτουργικό και σωστό

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

ετσι κι αλλιως με τη χρηση που κανω δεν αντεχει καμια μπαταρια πανω απο 24ωρες οποτε ειμαι με φορητο φορτιστη ή και δευτερη μπαταρια ΠΑΝΤΑ μαζι.

 

δεν ξεμενω, αρα πλεον δε με απασχολει. ετσι κι αλλιως οταν κοιμασαι μια μπριζα υπαρχει παντα διαθεσιμη.

 

προτιμω να ειναι λεπτο και μαζεμενο πλεον

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

ετσι κι αλλιως με τη χρηση που κανω δεν αντεχει καμια μπαταρια πανω απο 24ωρες οποτε ειμαι με φορητο φορτιστη ή και δευτερη μπαταρια ΠΑΝΤΑ μαζι.

 

δεν ξεμενω, αρα πλεον δε με απασχολει. ετσι κι αλλιως οταν κοιμασαι μια μπριζα υπαρχει παντα διαθεσιμη.

 

προτιμω να ειναι λεπτο και μαζεμενο πλεον

 

αυτο πραγματικά ειναι καθαρα δικο σου θεμα φιλε... και να μας πεις κιολας ποσο κραταει εφόσον το παρεις και με τι ειδους χρηση γιατι σκεφτομαι να το παρω κι αυτο... για δωρο ;)

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

ειπαμε περιμενω το g4 πλεον

 

xaaxxa ωραιος.... με το καλο ;)

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος MX 4core από Αύγουστο και απλά πανευτυχής. Χθες εγκατέστησα και το Jelly Bean το ίδιο δηλαδή λογισμικό με το MXII.. και πάλι οι τιμές που αναφέρουν οι περισσότεροι είναι άκυρες λόγω μεσαζόντων... βρείτε κάνα καλό παιδί από Hong Kong να σας βοηθήσει όπως το πήρα κι εγώ...

Για τους αναποφάσιστους έχω απλά να πω ότι μετά σου τόσο καιρό συνεχίζω να το ευχαριστιέμαι και κυρίως η αυτονομία του διατηρείται μονίμως σε αξιόλογα επίπεδα.. μονίμως ανοιχτό Wi-Fi σπίτι και μονίμως ανοιχτά τα data στο μόνιμο 3G όταν είμαι έξω... 2 μέρες με έντονη χρήση το λιγότερο.

Τώρα συγγνώμη για τον πρόλογο απλά ως χρήστης αυτού του τηλεφώνου δεν υπάρχει περίπτωση να αναβαθμιστώ στο MXII,απλά ήθελα να τονίσω τα τόσα θετικά της Meizu από άποψη κατασκευής, λογισμικού, αυτονομίας, αναβαθμίσεων...

Στα μείον η έλλειψη εγγύησης αλλά μακριά από μας....

 

Τέλος,ψαχτειτε και μη δώσετε περισσότερα χρήματα από όσα αξιώνει η ίδια εταιρεία.

Sony Ericsson Is My God
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

 

με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο τηλέφωνο για τον πατέρα μου ο οποίος ειναι ναυτικός εκτός Ελλάδας. το προτείνετε??

 

κάπου διάβασα ότι κάποια χρειάζονται GSM κάλυψη. τι ισχύει για το συγκεκριμένο? μπορεί ας πούμε να ειναι στον Ειρηνικό και να βγει έξω και να μας πάρει τηλέφωνο στη Ελλάδα?

 

ακόμα , θα χρειαστώ πληροφορίες ως προς το πως διεκπεραίωσες την συναλλαγή και την παραλαβή , επίσης πως το φορτώνεις με μονάδες???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θα ήθελα τα φώτα σας σε ένα πρόβλημα με ένα NOTE 2 clone dual core android 4.1.1 που πήρα χθες. Όλα καλά με το τηλέφωνο εκτός από την εσωτερική μνήμη. Ενώ έχει ελεύθερα 2GB βλέπει μόνο 503.4MB με αποτέλεσμα να γεμίζει γρήγορα και να πρέπει συνέχεια να τα μεταφέρω στην εξωτερική sd. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας έχω το htc Vodafone hd7 http://fastcardtech.blogspot.gr/2011/08/ihtc-vodafone-hd7-43inch-wvga-smart.html

Έκανα ένα factory data reset και μετά από αυτό μου έβγαλε το μήνυμα invalid imei

Και δεν έχω καθόλου σήμα και στις δυο sim.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το htc Vodafone hd7 http://fastcardtech.blogspot.gr/2011/08/ihtc-vodafone-hd7-43inch-wvga-smart.html

Έκανα ένα factory data reset και μετά από αυτό μου έβγαλε το μήνυμα invalid imei

Και δεν έχω καθόλου σήμα και στις δυο sim.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ.

 

`κανε εγκατασταση αυτο https://www.dropbox.com/s/95g2p4ialkms0xd/MTK65xx.apk πρεπει να εισαι ροοτ και ξαναγραψε τα imei κοιτα στο πισω μερος του κινητου στην μπαταρια http://fastcardtech.blogspot.gr/search?q=imei http://www.talkingmobi.com/write-imei-number-android-phone-fastcardtech/ ειναι στα κινεζικα το apk ,εαν δεν τα καταφερεις ξανα ρωτα ειναι πολυ ευκολο

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Με 180 ευρώ σε άριστη κατάσταση και με συσκευασία και παρελκόμενα αξίζει να το πάρω μεταχειρισμένο; Από Ιρλανδία.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...