Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις τιποτα σχετικα με τη συγκεκριμενη μαρκα. Δεν καταφερα να βρω κανενα review στα Αγγλικα. Εχουν πολλα dual sim αλλά τη προσοχη μου τραβηξε το multiphone 5430 με τον intel επεξεργαστη και τιμη στην Ελλαδα 282 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα χθες με τιμή 198$ απο minideal (σήμερα το είδα στα 219$). Απ οτι φαίνεται θα είμαι ο πρώτος όταν με το καλό φτάσει στα χέρια μου. Μεταξύ αυτού και του amoi 828 που αμφιταλαντευόμουν, την διαφορά έκανε το gorilla glass και η καλύτερη ανάλυση αφού η τιμή μου έβγαινε πάνω κάτω ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μίλησα με ένα κινεζάκι και το ταχτοποιήσαμε. :D Βεβαια ισχυσε το κουπονι στην τιμη που εχει τωρα το κινητο (219) οχι σε αυτην που ειχα βαλει την παραγγελια (198) αλλα και έτσι γλύτωσα 10$ περίπου. Ευχαριστώ φίλε μου..

ΥΓ. Είμαστε ήδη Shipping status Shipped.. Αντε να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω παραγγειλει το τηλεφωνακι αυτο :

http://www.skroutz.gr/s/3212396/Mobistel-Cynus-F3.html

απο Γερμανια (hardwareversand.de) γιατι δεν υπηρχε διαθεσιμο στην Ελλαδα σε λευκο χρωμα που το ηθελα

εδω τα χαρακτηριστικα αναλυτικα :

http://mobistel.com/download/Cynus%20F3%20Datenblatter.pdf

 

Λειτουργικό Σύστημα: Android 4.1.1

Ταχύτητα επεξεργαστή : Dual core Processor with 2 x 1GHZ

Μέγεθος οθόνης: 4.0"

Διαγώνιος Οθόνης: IPS, capacitive 800x480 pixels,

Ανάλυση Κάμερας: 5.0 Mp

Αποθηκευτικός Χώρος: 4 GB

Dual SIM : NAI

 

Με 140 ευρω (απο ΕΛΛΛΑΔΑ) dual core cpu ,dual sim ,4 inch ips οθονη νομιζω ειναι ευκαιρια αυτην την στιγμη

Για αυτους που δεν θελουν για διαφοραους λογους (χρονος παραδοσης ,δεν εχουν visa-paypal κτλ) να κανουν αγορα απο κινα ειναι εξαιρετικο τηλεφωνο.

Επιπλεον μπορει να μην ειναι sansung ή HTC, αλλα εχει προδιαγραφες ευρωπαικου τηλεφωνου οσον αφορα το SAR κτλ (οπως βλεπω ειναι Γερμανικη εταιρεια η mobistel) , κατι που τα περισοτερα κινεζικα ειναι οτι ναναι

Τωρα για τα Ελληνικα (μενου) , απο Γερμανια μου ειπαν οτι εχει Ελληνικο μενου ,αλλα οπως βλεπω και στα χαρακτηριστικα απο το site της Mobistel αλλα και του http://www.hardwareversand.de που αγορασα το κινητο:

 

Display Languages: English, German, French, Italian, Norwegian, Portuguese, Swedish, Spanish, Dutch, Greek, Turkish

 

Απο cosmodata εδω στην Ελλαδα μου απαντησαν οτι εχει Αγγλικο μενου (δηλ. χωρις Ελληνικα) .

Προφανώς default menu εχει Αγγλικα ή Γερμανικα ,αλλα δεν μου κανει εντυπωση η απαντηση, παρομοια απαντηση ειχε δωσει το eshop για το manta tablet των 59 ευρω (οτι δεν εχει Ελληνικο μενου) ενω μου ειχαν απαντησει απο την manta οτι ναι μεν εχει default αλλη γλωσσα αλλα αλλαζει σε Ελληνικα απο τις ρυθμισεις γλωσσας, και τελικα ετσι ηταν.

[ATTACH]32527[/ATTACH]

 

[ATTACH]32528[/ATTACH]

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω παραγγειλει το τηλεφωνακι αυτο :

http://www.skroutz.gr/s/3212396/Mobistel-Cynus-F3.html

απο Γερμανια (hardwareversand.de) γιατι δεν υπηρχε διαθεσιμο στην Ελλαδα σε λευκο χρωμα που το ηθελα

εδω τα χαρακτηριστικα αναλυτικα :

http://mobistel.com/download/Cynus%20F3%20Datenblatter.pdf

 

Λειτουργικό Σύστημα: Android 4.1.1

Ταχύτητα επεξεργαστή : Dual core Processor with 2 x 1GHZ

Μέγεθος οθόνης: 4.0"

Διαγώνιος Οθόνης: IPS, capacitive 800x480 pixels,

Ανάλυση Κάμερας: 5.0 Mp

Αποθηκευτικός Χώρος: 4 GB

Dual SIM : NAI

 

Με 140 ευρω (απο ΕΛΛΛΑΔΑ) dual core cpu ,dual sim ,4 inch ips οθονη νομιζω ειναι ευκαιρια αυτην την στιγμη

Για αυτους που δεν θελουν για διαφοραους λογους (χρονος παραδοσης ,δεν εχουν visa-paypal κτλ) να κανουν αγορα απο κινα ειναι εξαιρετικο τηλεφωνο.

Επιπλεον μπορει να μην ειναι sansung ή HTC, αλλα εχει προδιαγραφες ευρωπαικου τηλεφωνου οσον αφορα το SAR κτλ (οπως βλεπω ειναι Γερμανικη εταιρεια η mobistel) , κατι που τα περισοτερα κινεζικα ειναι οτι ναναι

Τωρα για τα Ελληνικα (μενου) , απο Γερμανια μου ειπαν οτι εχει Ελληνικο μενου ,αλλα οπως βλεπω και στα χαρακτηριστικα απο το site της Mobistel αλλα και του http://www.hardwareversand.de που αγορασα το κινητο:

 

Display Languages: English, German, French, Italian, Norwegian, Portuguese, Swedish, Spanish, Dutch, Greek, Turkish

 

Απο cosmodata εδω στην Ελλαδα μου απαντησαν οτι εχει Αγγλικο μενου (δηλ. χωρις Ελληνικα) .

Προφανώς default menu εχει Αγγλικα ή Γερμανικα ,αλλα δεν μου κανει εντυπωση η απαντηση, παρομοια απαντηση ειχε δωσει το eshop για το manta tablet των 59 ευρω (οτι δεν εχει Ελληνικο μενου) ενω μου ειχαν απαντησει απο την manta οτι ναι μεν εχει default αλλη γλωσσα αλλα αλλαζει σε Ελληνικα απο τις ρυθμισεις γλωσσας, και τελικα ετσι ηταν.

[ATTACH]32527[/ATTACH]

 

[ATTACH]32528[/ATTACH]

 

http://www.minideal.net/best-thl-w100-android4-2-quad-core-unlocked-3g-smartphone-4-5-qhd-screen-gps-4g.html

με ελαχιστα χρηματα παρα πανω θα επαιρνες αυτο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/best-thl-w100-android4-2-quad-core-unlocked-3g-smartphone-4-5-qhd-screen-gps-4g.html

με ελαχιστα χρηματα παρα πανω θα επαιρνες αυτο.

 

Mε λιγότερα χρήματα θα το έπαιρνε αλλά νομίζω ότι έδωσε μια εναλλακτική λύση για κάποιον που δεν έχει πιστωτική /paypal.

Link to comment
Share on other sites

Mε λιγότερα χρήματα θα το έπαιρνε αλλά νομίζω ότι έδωσε μια εναλλακτική λύση για κάποιον που δεν έχει πιστωτική /paypal.

 

οκ αλλα καρτα εστω χρεωστικη μπορει να βγαλει ο καθενας και paypal ανοιγει ο καθενας,εγω αναφερθηκα μονο στο θεμα τι παιρνει με ελαχιστα περισσοτερα χρηματα σε σχεση με αυτο που πηρε.

Και δεν ειναι ολα τα κινεζικα για τα σκυπιδια.

Link to comment
Share on other sites

οκ αλλα καρτα εστω χρεωστικη μπορει να βγαλει ο καθενας και paypal ανοιγει ο καθενας,εγω αναφερθηκα μονο στο θεμα τι παιρνει με ελαχιστα περισσοτερα χρηματα σε σχεση με αυτο που πηρε.

Και δεν ειναι ολα τα κινεζικα για τα σκυπιδια.

 

Κοίτα και εγώ Κινέζικο πήρα, το Lenovo P700i, που τώρα έχει 130 δολάρια με δωρεάν μεταφορικά. ΑΡΙΣΤΟ

 

Απλώς παραπάνω δόθηκε μια εναλλακτική για όσους δεν θέλουν να πάρουν κάτι από Κίνα για διάφορους λόγους.

 

Ο καθένας ας κάνει ότι νομίζει καλύτερο. :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.εχω και εγω το εν λόγω κινητο αλλα μου επεσε και εσπασε η οθονη του.μηπως το πουλαει κανενας απο εσας για ανταλλακτικα εφοσον σας ειναι αχρηστω?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε droulis, εισαι ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες με το κινητο μεχρι στιγμης?

Δουλευουν ολα σωστα?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μίλησα με ένα κινεζάκι και το ταχτοποιήσαμε. :D Βεβαια ισχυσε το κουπονι στην τιμη που εχει τωρα το κινητο (219) οχι σε αυτην που ειχα βαλει την παραγγελια (198) αλλα και έτσι γλύτωσα 10$ περίπου. Ευχαριστώ φίλε μου..

ΥΓ. Είμαστε ήδη Shipping status Shipped.. Αντε να δούμε

 

Το πήρα και εγώ στις 17 με το κουπόνι.

Δεν έχασες καθόλου $$ μην ανησυχείς. στα 219.99 έκανε έκπτωση -$30 και τώρα που το τσέκαρα (έχουν την τιμή στα $198) το κουπόνι αφαιρεί μόνο $8.

Συνεπώς η τιμή πάει προς το παρόν Minimum $189.99 δλδ περίπου 150ευρώ.

 

Σίγουρα δεν έιναι τέλοιο, θα ήθελα μικρότερο Bezel, 2gb ram, 16/32gb rom, καλύτερη κάμερα και gps, λίγο πιο μεγάλη μπαταρία, υποστήριξη LTE...

όμως θα έπρεπε να περιμένουμε κανένα 6μηνο και να δώσουμε Minimum τα διπλάσια...

οπότε προς το παρόν πάμε με αυτό και για επόμενο βλέπουμε... :)

Edited by mavrospit
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ψάχνοντας τώρα τελευταία να πάρω ένα καλό κ οικονομικό smartphone έπεσα πάνω σε αυτό: http://www.pandawill.com/w89-smart-phone-android-42-mtk6589-quad-core-50-inch-hd-ips-screen-p74417.html

 

Φαίνεται να έχει καλά χαρακτηριστικά και καλή τιμή, το θεωρώ και όμορφο εμφανισιακά..έχει κανείς άποψη? Η άλλη μου επιλογή είναι το thl w100 που θεωρώ λίγο πιο βολικό λόγω μικρότερης οθόνης, αλλά νομίζω και οι 5" συνήθεια είναι...κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη:)

..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι δεν έχει κανείς άποψη για το συγκεριμένο..τελικά και γω προτίμησα το thl w100 λόγω μεγέθους κυρίως και καλύτερης τιμής. Κάποια 5άρια που είδα από κόντα μου φάνηκαν υπερβολικά μεγάλα!
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

MLAIS MX58 Air Smartphone Android 4.2 MTK6589 Quad Core 5.0 Inch IPS Gorilla Glass- White

Από pandawill http://www.pandawill.com/mlais-mx58-air-smartphone-android-42-mtk6589-quad-core-50-inch-ips-gorilla-glass-white-p75193.html

157 euro!!!!!!

Information

Model MLAIS MX58 Air

Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/2100MHz

Sim Card Dual SIM Card Dual Standby

Service Provide Unlocked

Style Bar

Color Black & white

Shell Material Plastic

System

OS Android 4.2.1

CPU MTK6589, Cortex A7 quad core, 1.2GHz;

GPU: PowerVR SGX 544

ROM 4GB

RAM 1GB

Screen

Display Size 5.0 Inch

Type IPS screen, Corning III gorillas glass,

OGS full lamination technology

Resolution 1280 x 720 pixels

Screen Color 16000K Colors

Support Format

Ringtones Type Polyphonic/MP3

Audio File Format MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format 3GP/MPEG4

Image File Format JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format TXT/CHM/DOC/HTML

FM Radio Yes, earphone needed

Earphone Port 3.5mm

Card Extend Support TF card up to 64GB extended

Data Transfer & Connectivity

Data transfer USB/Bluetooth

Mobile internet WAP/WIFI

General

Camera/Picture Resolution Dual Cameras, 2.0MP front camera,

12.0MP BSI back camera with flashlight and

auto focus, up to 4092 x 3072 pixels resolution,

support full screen capturing

Language English, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu,

Cestina, Deutsch, Espanol, Filipino, French,

Italiano, Magyar, Nederlands, Portuguese,

Romana, Vietnamese, Turkish, Greek, Russian,

Arabic, Thai, Korean, Simplified/Traditional Chinese

Phonebook 500

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

TV No

GPS Yes, built in, also support A-GPS

JAVA No

WIFI Yes, 802.11 a/b/g

Bluetooth Bluetooth 3.0

Gravity Sensor Yes

Multi-Touch Yes , 5 point touch

Dimensions 141 x 73 x 9.6mm/5.55 x 2.87 x 0.37 inch

(all radian design)

Net Weight(Including battery) 172g

Standby Time About 2~3 days

Other Feature 3G, WIFI, GPS, FM, Bluetooth, Ebook, Email,

Messaging, wallpapers, calendar, calculator,

clock, camera, Play Store, tethering & portable

hotspot, LED notification, compass, etc

 

Package

Size 169 x 100 x 62mm/6.65 x 3.93 x 2.44 inch

Weight 360g

Accessories 1 x 2500mAh Battery

1 x USB Cable

1 x Charger

1 x Screen Protector

1 x User Manual(English-Russian-Spanish-German

The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

ωραιο φαινεται και σε καλη τιμη..

στα + το gorilla glass..ομως σαν μαρκα δεν την εχω ξανακουσει

Γίνε εκκεντρικός τώρα. Μην περιμένεις να πάρεις σύνταξη για να φορέσεις μοβ χρώμα!:happy:
Link to comment
Share on other sites

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/konka-v981-launch-hero.jpg

Τετραπύρηνο που θα βγαίνει σε 2 εκδόσεις , με τον Mediatek 6589 στα 1,2GHz ή τον Mediatek 6589T στα 1,5 GHz.

Οθόνη 4,8 ινσών με super AMOLED display , 13 megapixels rear camera με F/2.0 aperture και μπαταρία 2200mAh.

Αναμένετε 3 Ιουνίου στα $243 (189 ευρώ)

Link

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...