Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα :) μόλις το έλαβα σήμερα το κινητό! τα στοιχειά είναι:

http://www.minideal.net/media/wysiwyg/142347zlpk9ne9lpcrzrzl.jpg

Model Dakele 2

Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 2100MHz

Sim Card Dual SIM Card Dual Standby

Service Provide Unlocked

Style Bar

Color White

Shell Material Plastic

 

System

OS Android 4.2

CPU MTK6589, Cortex A7 quad core, 1.2GHz;

GPU: PowerVR SGX 544

ROM 32GB

RAM 2GB

 

Screen

Display Size 5.3 Inch

Type Retina screen, 312PPI, IPS screen, Corning II Gorilla Glass,

OGS full lamination technology

Resolution 1280 x 720 pixels

Screen Color 16000K Colors

 

Support Format

Ringtones Type Polyphonic/MP3

Audio File Format MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format 3GP/MPEG4

Image File Format JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format TXT/CHM/DOC/HTML

FM Radio Yes, earphone needed

Earphone Port 3.5mm

Card Extend Support TF card up to 64GB extended

 

Data Transfer & Connectivity

Data transfer USB/Bluetooth

Mobile internet WAP/WIFI

 

General

Camera/Picture Resolution Dual Cameras, front camera 3.0MP, back camera 13.0MP

with flashlight and auto focus

Language we can install

 

Afrikaans, Amharic, Burmese, Catalan, Czech, Danish, Indonesian, Malay, German, English, Spanish, French, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Hebrew, Italian, Dutch, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Slovenian, Slovak, Croatian, Finnish, Swedish, Swahili, Tagalog, Vietnamese, Turkish, Zulu, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Arabian, Ukrainian, Arabic, Persian, Thai, Hindi, Bengali, Urdu, Korean, Japanese, Simple Chinese and Traditional Chinese

 

Phonebook 500

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

TV No

GPS Yes, built in, also support A-GPS

With EPO assistance to speed up postioning

JAVA No

WIFI Yes, 802.11 b/g/n

Bluetooth Bluetooth 2.0

Gravity Sensor Yes

Multi-Touch Yes

Dimensions 133 x 65 x 10mm

Net Weight(Including battery) 180g

Standby Time About 2~3 days

Other Feature 3G, WIFI, GPS, FM, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging, wallpapers,

calendar, calculator, clock, camera, Gyroscope, G-sensor, light and

distance sensors, LED notification, etc

 

Package

Size 180 x 130 x 36mm

Weight 542g

Accessories 1 x 3000mAh Battery

1 x USB Cable

1 x Charger

1 x User Manual

 

θα προσπαθήσω να δώσω ένα κάλο review, το κινητό το αγόρασα για τον αδερφό μου.. γιατί είμαι ακόμα ευχαριστημενος με το galaxy 2 αλλα who know μπορεί να αλλάξω και εγω σε λιγο καιρό :)

 

Το πακέτο μου ηρθε μια χαρά χωρις να λειπει κατι μιας και ακούγετε αυτό το καιρό ότι τα ΕΛΤΑ ανοίγει δεματα κτλ..

όντος είναι 2gb memory, σκληρο 30gb, εχει ελληνικα κανονικα και google play.

Το Track History:

Detailed Tracking History

Date and time Status

2013-06-08 16:23:42 Electronic Information added by sender

2013-06-08 17:29:23 Electronic Information confirmed by sender

2013-06-09 20:01:15 Arrived at Espeed Post

2013-06-10 15:48:01 Posted through China Post

2013-06-14 15:09:00 Posting BEIJING

2013-06-14 19:09:00 Despatch from Sorting Center yonganluyingyebu

2013-06-14 20:15:07 Arrival at Sorting Center BEIJING

2013-06-15 01:20:43 Despatch from Sorting Center BEIJING

2013-06-17 23:42:00 Arrival at Sorting Center HELLENIC REPUBLIC ATHENS EMS

2013-06-18 00:16:00 Handed over to Customs HELLENIC REPUBLIC ATHENS EMS

2013-06-18 10:49:00 Released from Customs HELLENIC REPUBLIC ATHENS EMS

2013-06-14 15:09 Receive Item From Customer IPS

2013-06-15 01:20 Item in conta IPS IPS

2013-06-17 20:42 Receive Item At Office Of Exchange IPS

2013-06-17 21:16 Item handed over to customs authority for final delivery IPS

2013-06-18 11:38 Item in conta ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

2013-06-18 11:38 ERROR SCAN ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

2013-06-18 16:35 Item arr ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

2013-06-18 18:12 Item in conta ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

2013-06-19 08:13 Item arr κρητη- ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ κρητη- ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

2013-06-19 11:17 Addressee request own pick-up κρητη- ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

2013-06-19 11:15 Item to be delivered Κρητη- ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

 

http://img196.imageshack.us/img196/3107/vxn1.jpg

http://img802.imageshack.us/img802/4848/jec9.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/9369/gr3i.jpg

http://img7.imageshack.us/img7/5092/ck68.jpg

 

Ορίστε ακομα περισσότερες πληροφορίες: http://www.aliexpress.com/store/product/Free-EMS-Shipping-7Gifts-Amazing-Dakele-No-2-Quad-Core-Dual-Sim-Phone-Android4-2OS/125371_887244228.html?PID=7132796&cv=10786902&cn=null&tp1=skim50897X1250144X585bcd4712337719d15633dc051572b3&tracelog=null&src=ale&URL=http%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fstore%2Fproduct%2FFree-EMS-Shipping-7Gifts-Amazing-Dakele-No-2-Quad-Core-Dual-Sim-Phone-Android4-2OS%2F125371_887244228.html&af=cj_7132796&vd=30

Edited by Nick84
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

390$ λιγο τσιμπημενη τιμη? oppo και xiaomi και meizu Παιρνεις με 390$

οχι king kong!

2200 Μπαταρια?

137χ70χ10 ?????????????????? με 2200 μπαταρια?

1gb ram?

6589 6589t σε συσκευη 400$ Και οχι qualcom?

τι πατατα θεεε μου

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

απο που το πειρες φιλε μου και ποσο?μεχρι τωρα εντυπωσεις?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

απο που το πειρες φιλε μου και ποσο?μεχρι τωρα εντυπωσεις?

 

από το minideal http://www.minideal.net/5-3-dakele-2-big-cola-2-mtk6589-quad-core-android-4-2-2gb-ram-32gb-rom-camera13-0mp.html οι εντυπώσεις μου είναι:

πρώτον ειναι ροοταρισμενο η συσκευή.

δεύτερον χρησιμοποιησα το DX Toolbox έκανα τεστ την συσκευή και εβγαλε 6100pts (σκορ).

τρίτον βγάζει πιο καλές φωτογραφίες με σχέσει με το galaxy 2 που έχω (8mp) θα ανεβάσω σήμερα η ελπίζω αύριο φωτογραφίες.

 

ΥΣ: μέχρι στιγμής δεν βλέπω κανένα κολημα στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

http://i-cdn.phonearena.com/images/article/43617-image/Acer-Liquid-S1-is-announced-with-5.7-inch-screen-quad-core-processor.jpg

Acer Liquid S1

 

H Acer στη μεγαλύτερη Ασιατική έκθεση τεχνολογίας "Computex 2013"που γίνεται στο Taipei της Taiwan ανακοίνωσε το πρώτο της tabletphone Liquid S1.

Ύστερα από την επιτυχία του Galaxy Note φαίνεται οι περισσότεροι κατασκευαστές smartphone,εισάγουν μεγαλύτερες οθόνες για τις φορητές συσκευές τους.

Eνα πράγμα που θα παρατηρήσετε σχετικά με το S1 είναι ότι η Acer δεν έχει επιλέξει να δημιουργήσουν μια custom έκδοση γύρω από το προεπιλεγμένο Android UI.

Το Acer Liquid S1 τρέχει Android 4.2.2 έκδοση,που σημαίνει ότι μπορείτε να πάρετε όλα τα καλούδια, συμπεριλαμβανομένης το notification drop-down μενού με την δυνατότητα να προσθέσετε widgets σε οθόνες κλειδώματος,επίσης τη δυνατότητα ταυτόχρονης εμφάνισης πολλαπλών εφαρμογών.

θα κυκλοφορήσει σε δύο εκδόσεις: με μονή ή διπλή υποδοχή για κάρτες SIM.H RAM του θα είναι στο 1GB. Η μπαταρία του είναι στα 2.400mAh και η Acer δηλώνει πως «βγάζει» την μία μέρα, άνετα. Η διαθέσιμη μνήμη της συσκευής θα είναι στα 8GB, θα μπορεί όμως να επεκταθεί μέχρι τα 32 GB με την χρήση κάρτας microSD.

 

-Οθόνη 5.7” HD IPS LCD (1280 x 720, 257ppi)

-Επεξεργαστής quad-core MediaTek MTK6589-1.5GHz

-Kάρτα γραφικών PowerVR SGX 544MP

-Μνήμη RAM 1GB

-Αποθηκευτικός χώρος 8GB (επέκταση με microSD)

-Κάμερα 8MP BSI f/2.0 28mm (1080p) με LED flash

-Εμπρόσθια κάμερα 2MP (720p)

-Επιλογή για dualSIM

-WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 LE, 3G, aGPS

-Λειτουργικό σύστημα Android 4.2 Jelly Bean με Float UI

-Ήχος - DTS sound enhancement

-Μπαταρία 2400mAh

-Διαστάσεις 163 x 83 x 9.5mm

-Βάρος 195gr

 

Θα κυκλοφορήσει μέσα στο τρίτο τρίμηνο του 2013 σε τιμή €349

 

http://i.i.com.com/cnwk.1d/i/tim2/2013/06/03/acer_1.jpg

http://i.i.com.com/cnwk.1d/i/tim2/2013/06/03/acer_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαλοριζικο!!

Πες μας και καποια πραματα για το κινητο φιλεμου,ποιοτητα κατασκευης-συναρμογης,ποιοτητα πλαστικων,ενα γενικο feeling απο το κινητο,δλδ ειναι στιβαρο κτλ.Ποιοτητα οθονης,απεικονιση χρωματων,σκρολαρισμα πανω σε αυτη κτλ.Σε σχεση με το galaxy 2 η καποιο αλλο επωνυμο που υπαρχει στην Ελληνικη αγορα πως τα παει??Δοκιμασες το gps?

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό φαίνεται.Η σύγκριση πρέπει να γίνει με το galaxy s3.Τον exynos του s2 ο mtk6589 τον έχει στο χαλαρό
Link to comment
Share on other sites

Kαλοριζικο!!

Πες μας και καποια πραματα για το κινητο φιλεμου,ποιοτητα κατασκευης-συναρμογης,ποιοτητα πλαστικων,ενα γενικο feeling απο το κινητο,δλδ ειναι στιβαρο κτλ.Ποιοτητα οθονης,απεικονιση χρωματων,σκρολαρισμα πανω σε αυτη κτλ.Σε σχεση με το galaxy 2 η καποιο αλλο επωνυμο που υπαρχει στην Ελληνικη αγορα πως τα παει??Δοκιμασες το gps?

 

άψογη η ποιότητα κατασκευή!! και μάλιστα εύκολα βγαίνει το καπάκι με σχέσει το galaxy 2!

το feeling είναι σαν αδερφάκι του galaxy άπλα μεγαλύτερο δεν εχω συνηθίσει το 5,3 :lol:

οσο για την ποιότητα οθόνη πάρα πολυ καλη (ναι ειναι gorila glass) τα χρώματα ειναι πολυ ζωντανά, και τέλος το σκρολαρισμα μέχρι στιγμής ειναι ακριβώς οπως το galaxy δεν κολαει όσες φορες και να το κουνήσω.

 

gps θα βάλω απο αυριο γιατι δουλεύω και δεν βρίσκω εύκολα χρονο να βαλω κάποιο gps στο κινητό.

 

Πολύ καλό φαίνεται.Η σύγκριση πρέπει να γίνει με το galaxy s3.Τον exynos του s2 ο mtk6589 τον έχει στο χαλαρό

 

για 235 ευρώ θεωρώ πολύ τίμια αγορά και θα συμφωνήσω οτι ο επεξεργαστής δεν μπορεί να γίνει συγκρίσιμος με ενα galaxy 3 η 4 αλλα κερδίζει μπόνους στην μπαταρία/στην μνήμη/και μεγεθος οθονη :) (δύστυχος δεν εχω κανένα φίλο μου που να εχει galaxy 3 η 4)

Edited by Nick84
Link to comment
Share on other sites

είναι ο επεξεργαστής εκεί αν το ζορίσεις με κανένα παιχνίδι το κινητό θα δεις ότι ζεσταίνεται μην ανησυχείς δεν είναι τιποτα.Σε αναμονή με 3-4 κλήσης την μέρα με πήγε 4 μέρες εμενα (24ώρα)κλειστά όλα όμως μονο τηλεφονα .Με ανοιχτά τα πάντα 1.5μέρα 36ωρες περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ελέγξεις αν έχει όντως 2GB RAM; Πόση ram ελεύθερη δείχνει το antutu μετά από boot;
Link to comment
Share on other sites

Χτες το παρήγγειλα περίπου στα 125€. Πωλείται και απο το official site της FAEA (faeamobile.com) για 160$ (+ 9,99 με tracking number).

Edit: επίσης με το κουπόνι "FFD20" έχει έκπτωση $20 έως 15 Ιουλίου.

 

Απ'ότι είδα στο antutu βγάζει σκορ περίπου 10150, καλύτερο σε CPU απο τους ΜΤΚ, όμως χειρότερο στο 3D (γι'αυτό δε πιάνει και τα 12~13κ των άλλων κινέζικων).

Όταν έρθει θα ενημερώσω για λεπτομέριες. Ελπίζω να είναι rooted, γιατί αμφιβάλλω ότι θα υπάρξει υποστήριξη σε roms απο XDA ή την κατασκευάστρια εταιρία.

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα βασικό ψάξιμο μέσω google δυστυχώς οφείλω να ομολογήσω πως δεν κατάφερα να βγάλω ιδιαίτερα άκρη με αυτό το κινητό.

Για πληροφορίες σχετικές με το Hardware που έχει μπορείτε να δείτε στο minideal

 

Το ερώτημα που έχω είναι αν πράγματι υποστηρίζει OTG και MHL γιατί δεν έχω δει πουθενά να συζητείται η χρήση ή δοκιμή του! Στα reviews που κυκλοφορούν δυστυχώς κανένας δεν κάνει λόγο για τις συγκεκριμένες λειτουργίες (που κακά τα ψέματα είναι σημαντικές).

 

Πως και δεν έχει συζητηθεί καθόλου στο φόρουμ το συγκεκριμένο μοντέλο; Ειδικά στην τιμή του, φαίνεται αρκετά εντυπωσιακό με μεγάλη (δυστυχώς όχι FullHD) οθόνη!

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Μιάς δεν βρίσκω πληροφορίες εύκολα για το κινητό, ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις δοκιμάσει καθόλου OTG, MHL. Με ενδιαφέρει κυρίως το OTG.

Επίσης η Synaptics οθόνη του είναι όντως τόσο ευαίσθητη όσο δείχνουν τα διάφορα video; Μπορείς πχ να γράψεις εύκολα;

Τέλος μιας και έρχομαι από AMOLED οθόνη, πως σου φαίνεται η ανάλυση του Dakele σε σχέση με το Samsung; Απόδοση χρωμάτων, ευκρίνεια στο διάβασμα κειμένων, παρακολούθηση video κλπ. Δυστυχώς σε όλα τα hands on που βρήκα δείχνει αρκετά "ξεπλυμένη" και αργή.

Sorry για τις πολλές απορίες!

Link to comment
Share on other sites

Οι διαστασεις και το βαρος ειναι λαθος, επισης δεν γραφει τι μπαταρια εχει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι πολυ ασχημα να το αγορασω αντι να παρω το (καλο και δοκιμασμενο) ΖΤΕ V970 γιατι μ αρεσει πιο πολυ το σχεδιο του και οι διαστασεις του (για 4.5αρα οθονη).Απο το επισημο site βγαινει 155 $ (120 Eυρω) [170-180$ στα πιο πολλα σαιτ] με registered air mail, πολυ καλη τιμη.Βεβαια ειναι καινουριο κινητο και δεν υπαρχουν αρκετες γνωμες.Στο φορουμ παντως στο επισημο σαιτ η εταιρια δηλωσε οτι και οδηγο για ρουτ θα βγαλει και θα το υποστηριξει με αναβαθμισεις.Για να δουμε

Στα μειον αν το αγορασεις απο το επισημο σαιτ ειναι οτι αν το στειλεις πισω στην εγγυηση για επισκευη ή αντικατασταση πληρωνεις και το πηγαινε και το ελα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς η πρώτη αγορά κινεζικού και τελικά ο κενιζος τα φτύσε :( περειμενω να ερθει στα χερια μου παλι γιατι ειχα αναφέρει οτι το πηρα για τον αδερφο μου αλλα δυστυχως οσο το ειχε και το χρησιμοποιουσε του εκανε πολλες restarts μαλλον crash στο λειτουργικο το πιο πιθανο σεναριο να το στειλω πισω και εχει ο θεος.

οσο για τις αποριες OTG, MHL δεν εχω δοκιμασει αν μπορεσω θα το δω σημερα η αυριο. (οσο ακομα δουλευει) :X

 

χμμμμμ για την αποδοση τα χρωματα ειναι τρομερα ζωντανα καλυτερα απο το galaxy 2 η παρακολουθησει στα video ειναι μεγαλη χαρα στο dakele (όταν το ειχα στην κατοχή μου τις πρωτες μερες).

 

ΥΣ: εκανε ο αδερφος μου επαναφορά τις εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως έφτιαχνε αυτο αλλα ματαια..

Edited by Nick84
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση, ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα με την αλλαγή στο minideal!

Αυτό με τα restarts με έκανε ακόμα πιο επιφυλακτικό πλέον.

Θα είναι χρήσιμο και το feedback για το after sales του minideal, αν τελικά προχωρήσεις σε επιστροφή κλπ

Link to comment
Share on other sites

Χτες το παρήγγειλα περίπου στα 125€. Πωλείται και απο το official site της FAEA (faeamobile.com) για 160$ (+ 9,99 με tracking number).

Edit: επίσης με το κουπόνι "FFD20" έχει έκπτωση $20 έως 15 Ιουλίου.

 

Απ'ότι είδα στο antutu βγάζει σκορ περίπου 10150, καλύτερο σε CPU απο τους ΜΤΚ, όμως χειρότερο στο 3D (γι'αυτό δε πιάνει και τα 12~13κ των άλλων κινέζικων).

Όταν έρθει θα ενημερώσω για λεπτομέριες. Ελπίζω να είναι rooted, γιατί αμφιβάλλω ότι θα υπάρξει υποστήριξη σε roms απο XDA ή την κατασκευάστρια εταιρία.

 

Τυχαία ψάχνοντας επεσα πάνω στο εν λόγω τηλέφωνο. Πολύ καλό και αρκετά όμορφο και μικρό σε διαστάσεις. Εκεί που είχα καταλήξει στο jiayu g4 θα μπω σε πειρασμό κυρίως λόγο της εξαιρετικής του τιμής. Δυστυχώς δεν έχει ελληνικά και φαντάζομαι δε θα χει τόσο υποστήριξη. Περιμένουμε εντυπώσεις φίλε μου.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο φαίνεται ότι υπάρχει νέα παρτίδα.

Παρέλαβα σήμερα από pandawill. Είχα δώσει παραγγελία 11/06/2013.

Στο αυτοκόλλητο πάνω στο κουτί γράφει 2013 - 06 - 01 (ημερομηνία κατασκευής???).

Ακολούθησα τις οδηγίες του coincity (εδώ--> http://www.movilesdualsim.com/foro/threads/33882-Descargas-Root-Recovery-Otras-Utilidades?p=312927&viewfull=1#post312927) και το ρουτάρισα (ας είναι καλά το Google translate :lol:)

Εγκατέστησα CWM 6.0.2.8, κράτησα ένα backup την αυθεντική rom και μετά έριξα την Coincity B3 Light και τα σχετικά gapps.

Γύρισα την γλώσσα σε Αγγλικά (προεπιλογή: Ισπανικά) και με το Locale Select από Play κατάφερα να έχω Ελληνικά όχι βέβαια 100%.

Για τον πατέρα μου το μέγεθος (4,7'')και η ποιότητα της οθόνης είναι υπεραρκετά.

Σε συνδυασμό με το πιο μεγάλο μέγεθος γραμμάτων που δίνει στις επιλογές και την τιμή (67€ συσκευή με δωρεάν μεταφορικά + 1.2€ μετατροπή συναλλάγματος από την τράπεζα) μάλλον δεν θα το μετανιώσω:rolleyes:

Μην λέω και μεγάλες κουβέντες ακόμα γιατί δεν έχω τσεκάρει όσα πρέπει, δεν πρόλαβα...

Σίγουρα BT και WiFi δουλεύουν κανονικά δεν είδα διαφορά στο σήμα σε σχέση με το ZTE - V970.

Τις επόμενες μέρες θα σας ενημερώσω για ότι νεότερο.

Ενδιαφέρον, περιμένουμε αναλυτική περιγραφή και σχόλια για την γενική ποιότητά του (πλαστικά, ηχεία, κάμερα, οθόνη, απόδοση του wifi και του gps)

Link to comment
Share on other sites

Καλο απογευμα,

Αγορασα απο το etotalk ενα Jiayu g2s. Σε γενικες γραμμες θα ελεγα οτι ειμαι ευχαριστημενος, βεβαια πριν προλαβω να το χαρω ειχε ενα ατυχημα με αποτελεσμα να σπασει η οθονη και να μην ανταποκρινεται σε κανενα "αγγιγμα".

Κατα τα αλλα το τηλεφωνο δειχνει να λειτουργει (ανοιγει, βγαζει το menu για να εισαχθει το pin).

Η ερωτηση που τιθεται τωρα ειναι τι επιλογες υπαρχουν. Εχω ηδη στειλει e-mail στο etotalk και περιμενω απαντηση, επισης ειδα στο επισημο site της Jiayu οτι υπαρχει ως ανταλακτικο.

Εχει κανεις να προτινει καμια αλλη λυση.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η οθόνη δεν είναι τόσο δυσδιάκριτη όσο αρχικά νόμιζα...

Το gps κλείδωσε δορυφόρους σε 2 λεπτά ( την πρώτη φορά).

Εντύπωση μου κάνει η απόληξη του micro-usb που είναι πιο μεγάλη από τις συνηθισμένες. Δεν μπορεί να φορτίσει με κανένα άλλο καλώδιο γιατί η θηλυκή υποδοχή στο τηλέφωνο βρίσκεται χωμένη βαθιά στο frame!!!!"

Δείτε μερικές φωτο...

αυτό με το βυσμα, συμβαίνει στα περισσότερα κινητά της Ulefone. Απορίας άξιο :p

Link to comment
Share on other sites

δε ρωτας κ στα αλλα γνωστα σαιτ?,minideal,pandawill,merimobiles,να παρεις κι απο κει τιμες?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...