Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ανάλυση αυτή είναι 720p συνεπώς δεν είναι HIGH Definition που ειναι 1080p δλδ 1920Χ1080 όπως τα 5ιντζα Zopo 980/c2/c3 κτλ.

 

Υ.Γ May είναι γυναικείο όνομα, κανά κινεζάκι προφανώς...:P

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα το πηρε κανεις η το παρηγγειλε?

 

Το παρήγγειλα εγώ αλλά δεν έχει καν φύγει από Κίνα ακόμα. Σε κανένα μήνα και βάλε με βλέπω να το παίρνω γιατί έβαλα δωρεάν μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση αυτή είναι 720p συνεπώς δεν είναι HIGH Definition που ειναι 1080p δλδ 1920Χ1080 όπως τα 5ιντζα Zopo 980/c2/c3 κτλ.

 

Υ.Γ May είναι γυναικείο όνομα, κανά κινεζάκι προφανώς...:P

 

720p είναι HD. 1080p είναι full HD.

Link to comment
Share on other sites

Ανεμενομενα δικαιωθηκε απο το paypal ο φιλος μου.

Μα που το βρηκαν αυτο το μοντελο ηθελα να ηξερα !

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ανεμενομενα δικαιωθηκε απο το paypal ο φιλος μου.

Μα που το βρηκαν αυτο το μοντελο ηθελα να ηξερα !

 

Ολο και κατι τους μενει και θελουν να το ξεφορτωθουν,φυσικα και θα δικαιωνοταν,δεν υπηρχε περιπτωση να μην επαιρνε τα χρηματα του πισω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, το πήρες; Αν ναι, ποιες είναι οι εντυπώσεις σου;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα εγώ αλλά δεν έχει καν φύγει από Κίνα ακόμα. Σε κανένα μήνα και βάλε με βλέπω να το παίρνω γιατί έβαλα δωρεάν μεταφορικά.

 

Τους έστειλα email, γιατί δεν έχει φύγει ακόμα και μου απάντησαν ότι δεν έχουν σε stock και μάλλον θα έχουν σε 5 με 7 μέρες. Αφού τα ψιλοπήρα λίγο και σκέφτηκα να ζητήσω refund και να ψάξω για άλλο κινητό, άλλαξα γνώμη όταν είδα ότι σε αυτά τα χρήματα δεν παίρνω κάτι αντίστοιχο.

Πάντως με πείραξε η κοροϊδία, γιατί όταν το παρήγγειλα ήταν σε stock. Αν πάντως σε 10 μέρες δεν έχει φύγει θα ζητήσω refund.

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα email, γιατί δεν έχει φύγει ακόμα και μου απάντησαν ότι δεν έχουν σε stock και μάλλον θα έχουν σε 5 με 7 μέρες. Αφού τα ψιλοπήρα λίγο και σκέφτηκα να ζητήσω refund και να ψάξω για άλλο κινητό, άλλαξα γνώμη όταν είδα ότι σε αυτά τα χρήματα δεν παίρνω κάτι αντίστοιχο.

Πάντως με πείραξε η κοροϊδία, γιατί όταν το παρήγγειλα ήταν σε stock. Αν πάντως σε 10 μέρες δεν έχει φύγει θα ζητήσω refund.

 

απο που το παραγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

απο που το παραγγειλες?

 

Από pandawill. Έχω αγοράσει άλλα δύο αντικείμενα στο παρελθόν και δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Από pandawill. Έχω αγοράσει άλλα δύο αντικείμενα στο παρελθόν και δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα.

 

oυτε εγω δεν εχω αντιμετωπισει με αυτους,πολλοι αλλοι εχουν,ειναι θεμα τυχης,το μοντελο αυτο εχει εξαντληθει,ρωτησες πριν το παραγγειλεις?Ειναι καιρος το εχει γραψει καποιος πιο πανω οτι δεν το εχουν.

Link to comment
Share on other sites

oυτε εγω δεν εχω αντιμετωπισει με αυτους,πολλοι αλλοι εχουν,ειναι θεμα τυχης,το μοντελο αυτο εχει εξαντληθει,ρωτησες πριν το παραγγειλεις?Ειναι καιρος το εχει γραψει καποιος πιο πανω οτι δεν το εχουν.

 

Όταν το παρήγγειλα έδειχνε ότι υπάρχει. Τέλος πάντων, άλλαξα γνώμη και ζήτησα refund.

Link to comment
Share on other sites

Το Meizu MX2 υποστηρίζει κανονικά 3G στην Ελλάδα , γιατί διάβασα κάτι περίεργα...

Επίσης , από αναβαθμίσεις πώς πάει ? έχουν έρθει μπόλικες στους κατόχους ?

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν βλεπω καποι ανοιχτο thread γι αυτο το κινητο αποφασισα να ανοιξω εγω ενα!

Το κινητο το ανακαλυψα σημερα ψαχνοντας και μου αρεσε πολυ!

- 5 inch 1080P FHD screen, 1920*1080 pixel display

- 1.5GHz MTK MT6589T quad-core processor

- 1GB RAM, 16GB ROM

- 13.0-megapixel rear camera, 5.0-megapixel front camera

- Support NFC, OTG, breathing light

- Android 4.2.1 OS

-Network band:gsm 850/900/1800/1900mhz & 3g wcdma 900/1900/2100 mhz

-2300mAh lithium-ion battery.

 

Οριστε και το επισημο σαιτ της εταιριας για περισσοτερες λεπτομεριες http://www.faeamobile.com/faea-f2s-features

Ερχεται στα 250$ και με καποια δωρα αμα το αγορασεις απο το σαιτ τους!

Εμενα μου φαινεται πολυ αξιολογο κινητο,πολυ ωραιο design που το κανει πολυ ομορφο!Πως σας φαινετε?

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΕΛΙΔΑ $249.99

- 5 inch 1080P FHD screen, 1920*1080 pixel display

- 1.5GHz MTK MT6589T quad-core processor

- 1GB RAM, 16GB ROM

- 13.0-megapixel rear camera, 5.0-megapixel front camera

- Support NFC, OTG, breathing light

- Android 4.2.1 OS

http://www.faeamobile.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/f/a/faea-f2-1_1.jpg

 

operating system android 4.2.1 os

announced date July, 2013

screen size 5inch

display resolution 1920*1080 pixels

processor MTK 6589T processor

connectivity technology gsm, umts, wcdma

network band gsm 850/900/1800/1900mhz & 3g wcdma 900/1900/2100 mhz

back camera 13.0 mega pixel

front camera yes, 5mp

camera features auto focus, digital zoom

fm radio yes

ram 1GB

rom 16GB

external memory support microsd card, up to 64gb

battery standard battery, 2300mah

talking time 3-4 hours

standby time 100 - 200 hours

bluetooth yes

3g network yes

wi-fi yes

gps yes

earphone jack 3.5 mm

language english, français, español, português, deutsch, italiano, pусский

accessories usb data cable *1, battery*1, charger *1

 

VIDEO YouTube

 

http://www.faeamobile.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/f/a/faea-f2-2_1.jpg

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ 90 ΤΙς 100 ΤΟΝ ΗΛΕΚΤΡΩΝΙΚΟΝ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ..ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ..ΝΑ ΕΜΗΜΕΡΩΣΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ..ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ?ΤΟ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΝΑ ΦΤΗΝΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΙΑ Η ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ.ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ SITE ΚΑΙ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ..ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΤΕ..ΜΑΛΑΚΙΕΣ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ.ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ.ΦΤΗΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ Η ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΟΝ 50 ΕΥΡΩ ΗΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΝΑ ΗΤΕ ΑΠΟ ΟΠΥΔΗΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΑ.ΒΕΒΕΩΣ..ΟΧΙ ΟΛΑ ΟΜΩΣ..ΟΤΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΨΩΝΙΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΜΕ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΑΡΑ..ΚΑΙ ΕΛΕΓΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΜΕ ΧΑΜΗΛΟ SAR.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΝΤΡΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΜΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ?ΑΠΑΝΤΑΩ ΒΕΒΕΩΣ.ΟΤΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΟΤΙ ΩΡΑ ΘΕΛΕΙΣ..ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ..ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.ΒΕΒΕΩΣ.ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ?ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΚΑΣΕ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΓΝΗΣΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ..ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑΥΤΟ?ΗΤΑΝ ΚΙΝΕΖΙΚΟ Ε?ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΟΙΟΣ ΛΑΟΣ..ΠΟΛΟΙ ΓΕΛΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ..ΕΧΕΙ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ..ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥ ΥΠΑΛΗΛΟΥ ΤΟΝ 600 ΕΥΡΩ.ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΒΡΕ..ΕΠΕΙΔΗ ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΝΕ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΝ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ..ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΑΣ..ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ..ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ..ΓΙΑ ΣΑΣ ΜΟΝΟ.ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ.ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ..ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΜΑΓΚΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΒΕΒΕΑ ΕΧΩ ΤΙΣ ΑΚΡΕΣ ΜΟΥ..ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΙΔΙΑ..ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΡΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100 ΕΥΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΟΥΝ ΜΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΟΦΕΛΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΡΙΟΥΣ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΟ ΜΗΝΗΜΑ ΜΟΥ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ..ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαβαζω τιποτε απο το ποστ σου, χειροτερο και απο εφημεριδα. Συγγνωμη φιλε αλλα .............. :down:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εκτέλεσες την ελληνική γλώσσα μέσα σε λίγες γραμμές... Σαν Κινέζος τα έγραψες... Χαχα
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ipotis22 εχεις 100% δίκιο και συμφωνώ μαζι σου, ΟΛΑ ειναι made in china ! Ενας κουκος δεν φαιρνει την ανοιξη! Ειδαμε τι εγινε και με iphones!!!! Απλα αγοραζουμε απο γνωστες επωνυνες μαρκες κινεζικες και αξιόπιστα καταστήματα! Ομως γραφε με μικρά γράμματα! Τα διαβασα αλλα δυσκολεύτηκα! Γραφω απο κινητο κινέζικο γαμιστερό και αργώ αν βάζω τόνους!Γιαυτό όταν γραφω γρήγορα μερικούς δεν τους βάζω! Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι νιντζα και σουπερ ηρωας εκατσα και το διαβασα το μηνυμα του!

1ον)Ειμαι σιγουρος δεν ειδε ποσο παλιο ειναι το θεμα.

2)Συμφωνω εν μερει αλλα ειναι υπερβολικος.

3)Εχει και τα καλα του και τα κακα του το κινεζικο.

Τα καλα ειναι οτι ειναι φτηνο,εχει δυνατοτητες μιας συγχρονης συσκευης αλλα...

(τα κακα)

-Αν χρειαστεις εγγυηση κλαφτα Χαραλαμπε.Το στελνεις σημερα και το ξαναπαιρνεις ενας Θεος ξερει.

-Απο υποστηριξη γελαει ακομα κι ο Bruce Lee,με οτι εκδοση Android το παρεις συνηθως εκει και θα μεινεις.

-Μεταπωλητικη αξια απλα το παντρευεσαι,αν ζησει τοσο δηλαδη...

-Ποιοτητα κατασκευης την λες απλα μετρια ως καλη και τιποτα παραπανω.

-Σου στελνουν οτι τυχει.Δεν μπορεις ποτε να εισαι σιγουρος οτι θα δουλευουν ολα(αυτο συμβαινει και με τα επωνυμα αλλα λογω εγγυησης νιωθεις μια σιγουρια)

 

Γενικα το Κινεζικο ειτε σε τηλεφωνο ειτε σε ταμπλετ θελει ψαξιμο,να βρεις ενα που ειναι σχετικα αξιοπιστο,να εχει πουλησει αρκετα και να το υποστηριζει εστω και λιγο η εταιρεια.

 

ΚΙνεζικο απο Ελλαδα δεν το συζητω βαρανε στο ψαχνο κι αλυπητα στις τιμες.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό ισχύουν αυτά που είπα παραπάνω και τότε έχουμε άριστη υποστήριξη, εγγύηση και ποιότητα κατασκευής! Γιαυτό προσέχουμε τι και από που! Το μόνο κακό αν πάθει κάτι αργεί το πηγαινέλα + μεταφορικά. Τώρα αν πάρουμε οτινανε και από κατάστημα γεια σου καλά χαιρετίσματα. Δεν φταίει το κινεζικο αλλά περισσότερο το κεφάλι μας....
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα να διαβάσω όλο το κείμενο.Η φράση όμως ειναι "σεβασμός στην κίνα" είναι όμως όλα τα λεφτά :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...