Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.antelife.com/mpai-s720-dual-core-mtk6572-smartphone-with-4-5-inch-android-4-2-capacitive-screen-512mb-4g-dual-camera-white.html

 

Highlights:

Color: Black/White/yellow/red

OS: Android 4.2

CPU: MTK6572 Dual core 1.3GHz

ROM: 4GB

RAM: 512MB

Screen: 4.5 inch IPS , capacitive touch screen 854 x 480 pixels

Network

Network type: GSM+WCDMA

Frequency: GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100MHz

WIFI: 802.11b/g wireless internet

Bluetooth A2DP

GPS:Yes

Screen Information Screen type: Capacitive (multi-touch)

Screen size: 4.5 inch

Screen resolution: 854 x 480

Camera

Front camera: 0.3MP (with flashlight )

Back camera: 5.0MP

Video recording: Yes

Connectivity 2 x SIM slot

TF card slot

Micro USB host

3.5mm audio out port

Microphone

Speaker

Media Formats Picture format: JPEG, GIF, BMP, PNG

Video format: 3GP, MP4, AVI

Music format: AAC, AMR, MP3, OGG, WAV

MS Office format: Word, Excel, PPT

E-book format: TXT

Live wallpaper support: Yes

Dimensions

Product size (L x W x H): 133 x 69 x 9 mm

Product weight: 110 g

Languages

bahasa lndonesia,Cestina, bahasa melayu, English,filipino Deutsch,

Spanish, French, Italiano, Romana,Magyar,Nederlands,Portugues,Turkish,

Simplified/Traditional Chinese

και ελληνικα,δειτε το βιντεο...

Additional Features

Wi-Fi, 3G, FM, Bluetooth, Browser, MP3, MP4, MMS, Alarm, Calendar, Calculator.

 

 

Για οσους ψαχνουν κατι οικονομικο,οι πιο εμπειροι ας μας πουν περισσοτερα για το κινητο.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο τις καλυτερες επιλογες value for money, οπως και αυτη εδω http://www.antelife.com/doogee-collo-dg-100-mtk6572-dual-core-android-4-2-512mb-4g-4-0-inch-ips-screen-dual-camera-smartphone-white.html

 

Μαλλον το doogee θα το παραγγειλω τις επομενες μερες.Κι απο τα βιντεακια παντως μια χαρα δειχνουν, περισσοτερα θα εχουμε εν καιρω απο αυτους που θα τα αγορασουν!

Link to comment
Share on other sites

Απο τις καλυτερες επιλογες value for money, οπως και αυτη εδω http://www.antelife.com/doogee-collo-dg-100-mtk6572-dual-core-android-4-2-512mb-4g-4-0-inch-ips-screen-dual-camera-smartphone-white.html

 

Μαλλον το doogee θα το παραγγειλω τις επομενες μερες.Κι απο τα βιντεακια παντως μια χαρα δειχνουν, περισσοτερα θα εχουμε εν καιρω απο αυτους που θα τα αγορασουν!

 

θελει ο ξαδερφος μου κατι φθηνο και στον 6577 και 6589 δεν υπηρxε,αυτα ειναι καλα,απλα το ενα ειναι 4αρι,μικρο για μεγαλα χερια..

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα 2/9 από antelife. με έκπτωση 6% που έχουν τώρα, 5$ και ισοτιμία μέσω τραπέζης μου βγήκε 178 ευρώ! 3/9 μου δώσανε tracking number με HK post αλλά δεν έχει εμφανιστεί ακόμα! :(. Μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι θέλει περίπου 1 βδομάδα να εμφανιστεί στο HK post. Αναμένουμε....
XIAOMI Mi 5s Plus
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι αψογο αν κρινω απο την συμπεριφορα του S5 που εχω,το εχει αγορασει σαν star s5 o ibiza και λεει οτι ειναι τελειο,η ιδια εταιρεια τα φτιαχνει με αλλο ονομα.

 

http://www.oklot.com/star-s5-butterfly-50-ips-hd-screen-android-42-mtk6589t-quad-core-2gb-ram-32gb-rom-12mp-camera-smart-phone-white-p-1740.html?zenid=m43935hipaub26semum18smve6

Link to comment
Share on other sites

Απο τα reviews που είδα συμπέρανα και εγώ ότι πρέπει να είναι πολύ καλό. Θα το δούμε όταν έρθει με το καλό γιατί αυτό το ΗΚ post πολύ αργεί να φανεί....
XIAOMI Mi 5s Plus
Link to comment
Share on other sites

Απο τα reviews που είδα συμπέρανα και εγώ ότι πρέπει να είναι πολύ καλό. Θα το δούμε όταν έρθει με το καλό γιατί αυτό το ΗΚ post πολύ αργεί να φανεί....

 

εχει τελεια οθονη,πολυ καλη μπαταρια,φωτογραφικη την ημερα και βιντεο αψογο,το βραδυ οπως σε ολα τα κινεζικα λιγο δυσκολο,το εξελιγμενο μοντελο ειναι ακομα ταχυτερο και με καλυτερο gps και ηχο.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα 2/9 από antelife. με έκπτωση 6% που έχουν τώρα, 5$ και ισοτιμία μέσω τραπέζης μου βγήκε 178 ευρώ! 3/9 μου δώσανε tracking number με HK post αλλά δεν έχει εμφανιστεί ακόμα! :(. Μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι θέλει περίπου 1 βδομάδα να εμφανιστεί στο HK post. Αναμένουμε....

 

Αν και το σκεφτόμουν κι εγώ, τελικά παρήγγειλα το w8s από antelife. Όντως μετά από 3 εργάσιμες είδα στο HK post με το tracking number ότι έφυγε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να ζητησω και παλι συγνωμη γιατι το δικο μου κινητο ειναι το Star Ν920e ..αλλα δεν υπαρχει αντιστοιχο thread

 

Το προβλημα που εχω εγω ειναι ΔΕ δουλευει το GPS αν δεν συνδεθω με wifi

Ακομη και τοτε βεβαια κλειδωνει σε μισο λεπτο περιπου ,ενω απο οσο ξερω στους περισσοτερους με mtk6589 κλειδωνει σε 5"

Τι μπορει να φταιει ? τι μπορω να κανω ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Μια που πιασαμε συζητηση γενικωτερα για 6572, παρτε ενα 5" με 1/4 RAM/ROM http://www.pandawill.com/tengda-d2-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-1gb-4gb-50-inch-50mp-camera-p78590.html

Τι λετε, δεν αξιζει τα λεφτα του?

Ομως, πως καταφεραν και εκαναν 1GB ROM, αφου ο 6572 απ οτι διαβασα δεν υποστηριζει πανω απο 512Mb?

Παπεπιπτοντως, η Tengda ειναι καλυτερη μαρκα απο την MPai?

 

@tsopanos δεν αλλαζεις καλυτερα τον τιτλο του νηματος σε "κινητα με MTK6572" ?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Γνωρίζει κανείς αν τα acer, κ συγκεκριμένα το μοντέλο του τίτλου, φορτίζει μόνο από τον φορτιστή του κ όχι με usb μέσω υπολογιστή; Ευχαριστώ!
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Μια που πιασαμε συζητηση γενικωτερα για 6572, παρτε ενα 5" με 1/4 RAM/ROM http://www.pandawill.com/tengda-d2-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-1gb-4gb-50-inch-50mp-camera-p78590.html

Τι λετε, δεν αξιζει τα λεφτα του?

Ομως, πως καταφεραν και εκαναν 1GB ROM, αφου ο 6572 απ οτι διαβασα δεν υποστηριζει πανω απο 512Mb?

Παπεπιπτοντως, η Tengda ειναι καλυτερη μαρκα απο την MPai?

 

@tsopanos δεν αλλαζεις καλυτερα τον τιτλο του νηματος σε "κινητα με MTK6572" ?

 

πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Κοντa Σε αυτα τα χρηματα υπαρχει το zte v967s με 6589 ;)
με 20$ διαφορα μαλλον εχεις δικιο...

Τελικα σε 6573 μονο doogee 100 και MPai 720 συμφερουν?

 

πως γινεται αυτο?
δεν ξερω πως, αλλα γινεται....

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε γράφει πουθενά ότι υποστηρίζει μέχρι 512mb ram.http://www.mediatek.com/_en/01_products/04_pro.php?sn=1087

Oι περιορισμοί σε σχέση με τον mtk6589 ειναι στην ανάλυση οθόνης μέχρι qhd,mpx στην κάμερα μέχρι 5 και αναπαραγωγή-εγγραφή βιντεο που ειναι στα 720p έναντι της fhd,13mpx,1080p video του 6589.Προφανώς τα 512mb ram μπαίνουν για να περιοριστεί και άλλο (πόση άραγε να ειναι η διαφορά; ) το κόστος

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com/amoi-n850-4-5-inch-screen-mtk6589-quad-core-android-4-2-wcdma-3g-gps-1g-ram-4g-rom-8-0mp-camera-gps-smart-phone.html

https://www.youtube.com/watch?v=YD2MsGmHJ0w

 

Model

Amoi N850

Screen Information 4.5" QHD IPS 5Point Capacitive Screen

Resolution 960x540 pixels

Band (Network) 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 2100MHz

OS Android 4.2.1 / Aliyun os (Standard is Android 4.2)

CPU MTK6589 Quad core, 1.2GHz;

GPU PowerVR SGX 544MP

Ram 1GB

ROM 4GB

Storage External memory: TF card up to 32GB (not included)

Sim Card Dual SIM Card Dual Standby (Standard Sim Card)

Camera Back Camera 5.0MP with Flashlight

Front camera 3.0MP

Bluetooth Support

GPS A-GPS, Built in

FM Radio Yes, earphone needed

JAVA N/A

WIFI Yes, 802.11 b/g/n

Data transfer USB/Bluetooth

Mobile internet WAP/WIFI

Media Formats Picture format: JPEG, GIF, BMP, PNG

Video format: 3GP, MP4, AVI

Music format: AAC, AMR, MP3, OGG, WAV

MS Office format: Word, Excel, PPT

E-book format: TXT

Live wallpaper support: Yes

Games: Android APK etc

Connectivity 2 x SIM Slot

TF card slot

Micro USB host

3.5mm audio out port

Microphone

Speaker

General

Language Multi- language support

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

Standby Time About 2~3 days

Other Feature WIFI, FM radio, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging,

wallpapers, calendar, calculator, clock, camera, super compass, Play Store, etc

Color black

Dimensions 133 x 68 x 11mm

Net Weight(Including battery) 156g

Package Contents 1 x Battery(2050mAh)

1 x Micro USB Cable

1 x Charger (5V-0.8A)

1 x User's Manual

 

Στα 139 ευρω με δωρο την θηκη κι αλλα καλουδια ,μια οικονομικη προταση για κινητο,εχει ελληνικο μενου

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαινεται. Το εχει κανεις?

Γενικα κατι αντιστοιχο μεχρι 110 ευρω βαρια υπαρχει?

Θελω να δοκιμασω κανα κινεζικο οποτε δεν θελω να διαθεσω πολλα(και να ηθελα δεν θα μπορουσα παραπανω :p)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαινεται. Το εχει κανεις?

Γενικα κατι αντιστοιχο μεχρι 110 ευρω βαρια υπαρχει?

Θελω να δοκιμασω κανα κινεζικο οποτε δεν θελω να διαθεσω πολλα(και να ηθελα δεν θα μπορουσα παραπανω :p)

 

http://www.to2c.com/zte-v967s.html αυτο αλλα ειναι 5 ιντσων,τα υπολοιπα ειναι ακριβοτερα ολα

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα σήμερα με Antelife γιατί ενώ μου έστειλαν tracking number από 3/9 δεν εμφανίζετε πουθενά στο HK post. Μου είπανε ότι λόγο αλλαγής πολιτικής του HK post θα το στείλουν μέσω singapοre post και θα μου στείλουν το tracking number σε 1-2 μέρες. Εδώ με στείλανε να δω :http://www.hongkongpost.hk/eng/publications/notices/2013/20130830c/index.htm. Θα περιμένω 2 μέρες να δω τι θα γίνει.
XIAOMI Mi 5s Plus
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα σήμερα με Antelife γιατί ενώ μου έστειλαν tracking number από 3/9 δεν εμφανίζετε πουθενά στο HK post. Μου είπανε ότι λόγο αλλαγής πολιτικής του HK post θα το στείλουν μέσω singapοre post και θα μου στείλουν το tracking number σε 1-2 μέρες. Εδώ με στείλανε να δω :http://www.hongkongpost.hk/eng/publications/notices/2013/20130830c/index.htm. Θα περιμένω 2 μέρες να δω τι θα γίνει.

 

χαλια καταστημα,ειχα παραγγειλει και χθες το ακυρωσα,καμια επαφη με το περιβαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Θα τους αφήσω 2 μέρες και μετά θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω αν δεν δω κάτι.

 

απαντανε μονο στο facebook,κανε κλικ στο εικονιδιο στην σελιδα τους και γραψε τους οτι εχεις να τους γραψεις,μην περιμενεις αδικα

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να ζητησω και παλι συγνωμη γιατι το δικο μου κινητο ειναι το Star Ν920e ..αλλα δεν υπαρχει αντιστοιχο thread

 

Το προβλημα που εχω εγω ειναι ΔΕ δουλευει το GPS αν δεν συνδεθω με wifi

Ακομη και τοτε βεβαια κλειδωνει σε μισο λεπτο περιπου ,ενω απο οσο ξερω στους περισσοτερους με mtk6589 κλειδωνει σε 5"

Τι μπορει να φταιει ? τι μπορω να κανω ?

 

Απ' όσο έχω καταλάβει εγώ συμβαίνει ακριβώς το ανάποδο.

Στα περισσότερα κινητά με mtk6589 δεν δουλεύει καλά ή και καθόλου και σε ελάχιστα είναι Ok

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο έχω καταλάβει εγώ συμβαίνει ακριβώς το ανάποδο.

Στα περισσότερα κινητά με mtk6589 δεν δουλεύει καλά ή και καθόλου και σε ελάχιστα είναι Ok

Εγω εχω το Star S5 butterly και βρισκει και κλειδωνει δορυφορους,το ρουταρα και περασα το gps test απο το google play.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...