Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά τα sharp που πήγανε; καλά έχουν βγει τα καινούργια μοντέλα και όλοι τα αποφεύγουνε;

 

http://www.youtube.com/watch?v=23oahE-tj5s

 

ένα τέτοιο θέλω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γνώμη μου είναι να πάρεις ένα x2 που τουλάχστον το έχουμε δει 4-5 άνθρωποι αν όχι ένα neo n003 που το θεωρώ ακόμα καλύτερο...
Link to comment
Share on other sites

δεν μου άρεσε το video γιατι δεν βλεπω πραγματικά τη χρηση του κινητού και μου ειναι για εμένα αδιάφορο το antutu benchmark ωστόσο σε ευχαριστώ για το review. :happy:

 

320 ευρο ήδη είναι στα μείον του κινητού όσο αφορά η τιμή.

θεωρώ για το 2013 το 1gb λίγο.

 

εγω θα σου δώσω ενα λινκ και αν θες σύγκρινε: http://www.merimobiles.com/brands/?sort=pricedesc&page=4

Link to comment
Share on other sites

H νεα προταση απο την Xiaomi

 

Xiaomi M1 Dual Core Android 2.3 4.0 Inch Smartphone Capacitive 1.5GHz 3G 8.0MP Rear Camera WCDMA

 

 

Specifications

Brand: Xiaomi/MIUI

Model: MiOne/M1

Network Bands: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/1900/2100MHz

SIM Slots:Single SIM Card Slot

Color: Black

Service Provide: Unlocked

Style: Bar, Touchscreen smartphone

Cell Phone Weight (w/Battery): 149.0 g

Battery: 1 x 1930mAh Li-on battery

 

Hardware

OS: MIUI V5

CPU: Dual-core Qualcomm MSM8260 1.5GHz

GPU: Adreno 220

RAM: 1GB RAM

ROM: 4GB ROM

Card Extension: Supports MicroSD/TF card up to 32 GB

(no memory card included, Supports APP2SD)

 

Screen

Type: LCD Sharp 4.0-inch ASV TFT capacitive screen

Resolution: FWVGA 854 x 480 pixels

Screen color: 16 mega colors

Touch Sensitive: Yes, multi-touch capacitive screen

 

Connectivity

GPS: Built-in GPS. Both A-GPS and Glonass

(The Russian alternative to GPS)

Wifi/Wireless LAN/WLAN: Yes. 802.11 b/g/n

Bluetooth:: V2.1

Speakers: Single

USB Port: Yes

G-sensor: Yes

Voice Recording: Yes

JAVA: Yes

AC Charger: AC 100-240V power charger adapter (US plug)

 

Camera

Rear Camera: 8.0 mega pixels camera with LED flash

Image size: maximum support 3200 x 2400 pixels photo shoot

Video capture: 720p (1280x720,30 frames/sec)

video recording: 1080p (1920 x 1080,30 frames/sec) video

 

Entertainment

Video Player: AVI/MP4/3GP/MOV/MKV/FLV

Audio Player: FLAC/APE/MP3/OGG/AMR/AAC

Image: JPG/PNG/BMP/GIF

FM Radio Tuner: Yes

TV Tuner: N/A

 

Language(s): Chinese / English user manual

 

What's in the package:

1 x 1930mAh Li-on battery

1 x USB cable

1 x AC adapter

1 x User's Guide

 

Στα 179 δολλαρια

http://www.ibuygou.com/p-xiaomi_m1_dual_core_android_4_2_4_0_inch_smartphone_capacitive_1_5ghz_3g_8_0mp_rear_camera_wcdma-5588-usd.html

 

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο το Xiaomi M1 από τις 18 Δεκεμβρίου 2011 ...

 

Χαθηκε στο δρόμο???

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πως και ανοιξαμε topic για αυτο το κινητο??Υπαρχει ανθρωπος που να το εχει παρει??

 

ουτε το Star s5 το ειχαμε παρει οταν ειχε ανοιξει το νημα του,εχει παρει κανεις το xiaomi mi3?

Για οσους ψαχνουν 4 ιντσες κινητο και ειναι πολλοι ειναι μια καλη προταση στην τιμη του.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

Αστεία τα 320 για τέτοια μετριότητα.

 

edit: O ίδιος προτείνεις το V967 που είναι και πιο γρήγορο με το 1/3 της τιμής :shifty:

 

Δέν θα το έλεγα αντίστοιχο από πλευράς χαρακτηριστικών αλλά από πλευράς τιμής κοντά είναι στα 106ευρώ (περιλαμβάνει μεταφορικά) από κίνα.

ZTE V967S OTG Android 4.2 Quad Core 1.2GHz Dual Sim 5.0 inch IPS qHD WiFi GPS

http://www.etotalk.com/zte-v967s_p3733.html

δεν νομίζω ότι βγαίνουν πλέον κινιτά μονοπήρηνα από κίνα.

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

trolαρισμα και από εμένα :)

πάρε αγόρι μου ένα n4 να κάνεις την δουλειά σου και θα σου μεινει και κανά 70 € στην τσέπη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ουτε το Star s5 το ειχαμε παρει οταν ειχε ανοιξει το νημα του,εχει παρει κανεις το xiaomi mi3?

Για οσους ψαχνουν 4 ιντσες κινητο και ειναι πολλοι ειναι μια καλη προταση στην τιμη του.

 

Ρε tsopanos μου πετας το ΜΙ3(που δεν εχει βγει και αυτος ειναι ο λογος για τον οποιο δεν το εχει παρει κανεις) σαν αντεπιχειρημα..Η διαφορα ειναι οτι το ενα υπαρχει 2 χρονια και αν σκεφτεις το MI2A(την τιμη του) δυσκολα θακ ινηθει κανεις για το ΜΙ1:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε tsopanos μου πετας το ΜΙ3(που δεν εχει βγει και αυτος ειναι ο λογος για τον οποιο δεν το εχει παρει κανεις) σαν αντεπιχειρημα..Η διαφορα ειναι οτι το ενα υπαρχει 2 χρονια και αν σκεφτεις το MI2A(την τιμη του) δυσκολα θακ ινηθει κανεις για το ΜΙ1:rolleyes:

 

το κινητο κυκλοφορει,αν δεν σε ενδιαφερει δεν εχεις λογο να μπαινεις και να κανεις κριτικη,μπορει να αρεσει σε καποιον αλλον,δεν εισαι μονος σου εδω μεσα και δεν το πεταξα σε σενα,αυτα.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Μ1 είναι πλέον παλιό, δεν υπάρχει λόγος να το πάρει κάποιος σήμερα από τη στιγμή που κυκλοφορεί το Μ2 με τις τόσες παραλλαγές του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Μ1 είναι πλέον παλιό, δεν υπάρχει λόγος να το πάρει κάποιος σήμερα από τη στιγμή που κυκλοφορεί το Μ2 με τις τόσες παραλλαγές του.

 

παληο με android 4.2? Εξ αλλου ειναι κατα πολυ φθηνοτερο απο ολα τα υπολοιπα xiaomi και μια εναλλακτικη για οσους θελουν ενα 4 ιντσων που δεν υπαρχουν και πολλα

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει και πριν κάτι μέρες ότι έχω το F2... Είναι το ίδιο κινητό ΑΚΡΙΒΩΣ με το F2S με λίγο χαμηλότερα χρονισμένα CPU/GPU και 4GB ROM, οπτικά και κατασκευαστικά τα ίδια κινητά.

Τί θέλεις να μάθεις να στο απαντήσω...

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Το βασικοτερο για μενα ειναι το gps του. Αν δουλευει σωστα και αν χρειαστηκα να του κανεις διαφορα fix. Επισης γενικα να μου πεις μετα απο τοσο καιρο που το εχεις, γενικες εντυπωσεις και κυριως τι προβληματα νομιζεις οτι εχει (lag, wifi ,φωτεινοτητα οθονης, καμερα κτλ.) Απο που το πηρες τελικα και αν χρειατηκα να αλλαξεις rom. Αν ηταν ηδη root και αν εχει ελληνικα και στο μενου αλλα και στο πληκτρολογιο. Ευχαριστω και sorry αν σε κουραζω!!!
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Βρηκαμε καμια λυση? Οντως εχει αυτο το cpu που λεει ο φιλος αλλα δοκιμαζοντας την μεθοδο του binary root by restore δεν μου το κανει root.. Τι στο καλο? unrootable το κανανε? :P
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...