Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ξέρω πως δεν είναι τ σωστό νήμα αλλά είπα να ρωτήσω μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε.Εχω το s1 fe.Εδω και τρεις μήνες που το αγόρασα δεν έχω δει ποτέ το εικονίδιο HD στις κλήσεις. Ενώ έχω πάντα ενεργό volte και 4g.οταν καλώ το εμφανίζει στις συσκευές των άλλων αλλά ποτέ στη δική μου.Καλεσα Samsung και τα δίκτυα κινητής και μου είπαν πως όλες οι ρυθμίσεις είναι σωστές.Τι να φταίει?Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη που είμαι εκτός.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Καλημέρα ξέρω πως δεν είναι τ σωστό νήμα αλλά είπα να ρωτήσω μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε.Εχω το s1 fe.Εδω και τρεις μήνες που το αγόρασα δεν έχω δει ποτέ το εικονίδιο HD στις κλήσεις. Ενώ έχω πάντα ενεργό volte και 4g.οταν καλώ το εμφανίζει στις συσκευές των άλλων αλλά ποτέ στη δική μου.Καλεσα Samsung και τα δίκτυα κινητής και μου είπαν πως όλες οι ρυθμίσεις είναι σωστές.Τι να φταίει?Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη που είμαι εκτός.

Καλησπέρα μηπως θα ηταν καλυτερα να ρωτησεις εδω.....

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχετε να μου προτεινετε καποιο οικονομικο tempered glass να καλυπτει ολη την οθονη και τα κυρτα μερη και να ειναι full glue?Δεν θελω να εχει τρυπα για το δακτυλικο και επισης δεν θελω να ειναι με uv κολλα.Δεν με ενδιαφερει να λειτουργει το δακτυλικο στην οθονη,δεν το χρησιμοποιω.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, gustom2008 said:

Καλησπερα παιδια.Εχετε να μου προτεινετε καποιο οικονομικο tempered glass να καλυπτει ολη την οθονη και τα κυρτα μερη και να ειναι full glue?Δεν θελω να εχει τρυπα για το δακτυλικο και επισης δεν θελω να ειναι με uv κολλα.Δεν με ενδιαφερει να λειτουργει το δακτυλικο στην οθονη,δεν το χρησιμοποιω.Ευχαριστω!

Οικονομική λύση ψάξε από skrouz κ best price. Ίσως εκεί να βρεις κάτι που σε ενδιαφέρει.  Δεν θυμάμαι να έχει επιχειρήσει κάποιος να βάλει κάτι τέτοιο κ να ήταν ικανοποιημένος; 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει εδώ κ καιρό το google assistant δεν με ενημερώνει όπως πριν.  Π.χ το πρωί που ξυπναγα όταν άνοιγα την συσκευή μου εμφανιζε από ποιο δρόμο να πάω για την αποφυγή κίνησης κ το ίδιο κ όταν σχολαγα, με ενημέρωνε για λογαριασμούς γενέθλια κτλ . Δεν θυμάμαι πως το είχα φτιάξει ή αν είχε διμηουργηθει μόνο του αλλά μου αρέσει.  Κανένας τρόπος πως μπορώ να το φτιάξω; 

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει εδώ κ καιρό το google assistant δεν με ενημερώνει όπως πριν.  Π.χ το πρωί που ξυπναγα όταν άνοιγα την συσκευή μου εμφανιζε από ποιο δρόμο να πάω για την αποφυγή κίνησης κ το ίδιο κ όταν σχολαγα, με ενημέρωνε για λογαριασμούς γενέθλια κτλ . Δεν θυμάμαι πως το είχα φτιάξει ή αν είχε διμηουργηθει μόνο του αλλά μου αρέσει.  Κανένας τρόπος πως μπορώ να το φτιάξω; 
Τσέκαρε το βίντεο


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου δεν το γνώριζα αυτό, αλλά  όλος τυχαίος είναι έτσι σεταρισμενο το τηλέφωνο αλλά δεν βλέπω να φιλοτιμηθεί η google να μου κάνει την ζωή εύκολη 🤣

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου δεν το γνώριζα αυτό, αλλά  όλος τυχαίος είναι έτσι σεταρισμενο το τηλέφωνο αλλά δεν βλέπω να φιλοτιμηθεί η google να μου κάνει την ζωή εύκολη 
Δες μήπως έχεις κλείσει τις ειδοποιήσεις ή έχει μπεί σε εξοικονόμηση η εφαρμογή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε είχες δίκιο τελικά. Τις είχα κλείσει γιατί κάθε λίγο κ λιγάκι μου έρχονταν διαφορα κ δεν ήξερα ότι επηρέασε κ αυτό τον τομέα.  Ευχαριστώ πάντως.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει δουλέψει κάποιος το one UI 5 να μας πει εντυπώσεις;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πιο σμουθ μενού μεταβάσεις όλα, σε S22u αναφέρομαι, λογικά το ίδιο θα γίνει και εδώ. Ελάχιστες μηδαμινές διαφορές σε εμφάνιση, η λειτουργία με full gestures είναι αρκετά βελτιωμένη, όχι άριστη τοπ αλλά στην σειρά s22 είδα αισθητή διαφορά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πιο σμουθ μενού μεταβάσεις όλα, σε S22u αναφέρομαι, λογικά το ίδιο θα γίνει και εδώ. Ελάχιστες μηδαμινές διαφορές σε εμφάνιση, η λειτουργία με full gestures είναι αρκετά βελτιωμένη, όχι άριστη τοπ αλλά στην σειρά s22 είδα αισθητή διαφορά.
Ωραία, αντε να έρθει και σε εμάς!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου ήρθε UI5 Android 13
Κατεβάζω 2150mb
(Γερμανικό CSC)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LELELO said:

Άντε να μας πεις εντυπώσεις και μας

Εγκατάσταση χωρίς κανένα θέμα,

Λίγο που το είδα, είναι αρκετά ομαλό σε εναλλαγές εφαρμογών αλλά και γενικά, μικροαλλαγές στην κάμερα, πολλές αλλαγές στην προσωποποίηση ειδοποιήσεων, εφαρμογών, οθόνη κλειδώματος, κύρια οθόνη, περισσότερα χρώματα και επιλογές γενικά, αλλαγές στο μενού ρυθμίσεις, με ανακατατάξεις, ομαδοποίηση και κάποιες νέες δυνατότητες, νεα λειτουργία που κλειδώνει την πρόσβαση σε δεδομένα κατά την διάρκεια που μπορεί να το δώσετε για servce και άλλα που δεν τα έχω δει 🙂

Να δούμε και την μπαταρία μες στη μέρα, κατά τ' άλλα θετικές εντυπώσεις 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2-3 μέρες στο Google Play μου έχει βγάλει ενημέρωση για το "Galaxy Watch Plugin" και το "Samsung Accessory Services" και δεν μου τις κάνει. Όταν πατάω στην κάθε μία να μπω μέσα μου έχει μήνυμα ότι "Αυτή η εφαρμογή δεν είναι πλέον συμβατή με την συσκευή σας. Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε με τους προγραμματιστές." Γνωρίζει κάποιος κάτι; 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, qosmio said:

Σήμερα το πρωί μου ήρθε UI5 Android 13
Κατεβάζω 2150mb emoji846.png
(Γερμανικό CSC)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ήρθε και σε εμένα! (Αγγλικό)

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε εντυπώσεις κ αν έχεις bugs.  Πως την περάσατε απευθείας Ota με καλώδιο μέσο samsung switch?  

Link to comment
Share on other sites

Εγω την πέρασα κανονικά μέσα από το κινητό με wipe cache πριν και μετά. μοιάζει αρκετά smooth με μια πρώτη ματιά. Περισσότερα μετα από κάποιες μέρες χρήσης. Το πληκτρολόγιο της samsung μου κάνει κάτι περίεργα στο Τ9 που σίγουρα δεν έκανε πριν. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Arian13 said:

Εγω την πέρασα κανονικά μέσα από το κινητό με wipe cache πριν και μετά. μοιάζει αρκετά smooth με μια πρώτη ματιά. Περισσότερα μετα από κάποιες μέρες χρήσης. Το πληκτρολόγιο της samsung μου κάνει κάτι περίεργα στο Τ9 που σίγουρα δεν έκανε πριν. 

Για το πληκτρολόγιο το ανέφεραν και στο topic του s22 ultra.. αναμένεται διόρθωση..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...