Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλο update στις κάμερες παίρνουν τα Samsung Galaxy S22 και S21, μετά από μήνες

https://techmaniacs.gr/megalo-update-stis-kameres-pairnoyn-ta-samsung-galaxy-s22-kai-s21-meta-apo-mines/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παρέλαβα σήμερα

Spigen neo flex μεμβράνη: θέλει λιγο υπομονή στην εγκατάσταση για να φύγουν όλες οι φουσκιτσες, στο τέλος μου έμειναν 1 2 πολυ μικρές στις άκρες οκ.
Αίσθηση στο δάκτυλο πολύ κοντινή στην εργοστασιακή , ενα τσικ πιο «κολλώδης» αν μπορω να το πω έτσι.
Αποτύπωμα δε χρησιμοποιώ όποτε ουδέν σχόλιο.

Spigen liquid air: πιο εύκαμπτη απο τη neo hybrid και πιο λεπτή. Έχει επίσης ανασηκωμένο πλαστικό γύρω απο τις καμερες και γύρω απο την οθόνη για προστασία.
Το αρνητικό? Ενώ έχει ανάγλυφη υφή τη νιώθω να γλιστράει στο χέρι.


Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

2ο patch Αυγούστου λίγες μέρες πριν βγει του Σεπτέμβρη λογικά.... 1b36a0d2076e240b304eda6a36cd3859.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Γερμανικό έχεις; Εγώ σε ελληνικό δεν έχω λάβει ακόμα αναβάθμιση.

Αν το δουλέψεις μετά την αναβάθμιση πες μας εντυπώσεις και αν έχει αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό έχεις; Εγώ σε ελληνικό δεν έχω λάβει ακόμα αναβάθμιση.
Αν το δουλέψεις μετά την αναβάθμιση πες μας εντυπώσεις και αν έχει αλλάξει κάτι.
Ναι γερμανικό. Το τηλέφωνο έγινε πιο σβέλτο γιατί με την πρώτη του Αυγούστου το τηλέφωνο σερνόταν... Αυτό άλλαξε μόνο.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, DjTony said:

Ναι γερμανικό. Το τηλέφωνο έγινε πιο σβέλτο γιατί με την πρώτη του Αυγούστου το τηλέφωνο σερνόταν... Αυτό άλλαξε μόνο.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Στα ελληνικά τότε Αναμένουμε μετά από κάνα δεκαήμερο να έρθει όπως συνήθως συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο update στην κάμερα, ή θα πάει στην επόμενη? 

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο το One UI 5.0 beta στα Samsung Galaxy S21 series

https://techmaniacs.gr/epiteloys-diathesimo-to-one-ui-5-0-beta-sta-samsung-galaxy-s21-series/

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2022 at 9:24 ΠΜ, LELELO said:

Στα ελληνικά τότε Αναμένουμε μετά από κάνα δεκαήμερο να έρθει όπως συνήθως συμβαίνει

Ήρθε και σε ελληνικό.. τελικά ήρθε νωρίτερα από ότι περίμενα..

Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπετε την αναβάθμιση Όσοι την κάνατε;

Παρατηρείτε κάποια αλλαγή;

Εγώ ίσως είναι και η ιδέα μου αλλά το βλέπω λίγο πιο smooth

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα,νομίζω ότι λειτουργεί ποιο γρήγορα το τηλέφωνο,περιμένουμε και του Σεπτεμβρίου αναβάθμιση?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2022 at 9:37 ΠΜ, bardull said:

Ήρθε και σε μένα,νομίζω ότι λειτουργεί ποιο γρήγορα το τηλέφωνο,περιμένουμε και του Σεπτεμβρίου αναβάθμιση?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι θα πάρουμε το security του Σεπτεμβρίου λογικά

Εγώ έχω μείνει εντυπωσιασμένος με την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής Expert raw στις βραδινές λήψεις που έκανε η βελτίωση και υπερέχει της κανονικής μας κάμερας κατά την άποψή μου..

για Μέρα και δύσκολες συνθήκες ημέρας Προτιμώ την κανονική κάμερα

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Το update που βγήκε και γράφει 1 Αυγούστου και περίπου 600mb είναι το μεγάλο update με τις αλλαγές στις κάμερες, αλλάζουν πολλά, βελτιώνονται και η κάμερα πλέον είναι στην έκδοση .84 ,για τις αλλαγές που φέρνει ψάξτε στα άρθρα στο ίντερνετ 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες μετά από μερικούς μήνες με την ζελατίνα από το irepair για όποιον έχει ενδοιασμό για να καταλάβατε ότι με 10 ευρώ δεν υπάρχει ούτε δείγμα αραχνιας, γιατί Κ εγώ ήμουν δυσπισττος Κ η μαμά είχε καταγρατζουνιστει που φορούσα. ειχε 2 ψηλές γρατσουνιές από την άμμο αλλά μέχρι να πάω σπίτι είχαν εξαφανιστεί για να σας τις έδειχνα πως επαναφέρει στην αρχική του μορφή η ζελατίνα από το irepair.

 

IMAG0011.jpg

IMAG0010.jpg

IMAG0013.jpg

Όποιος δεν τον ενδιαφέρει το προσπερνάει.

IMAG0009.jpg

IMAG0008.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συνιστω επισης..Την εχω 40 μερες στο S22 Ultra. Η κορη θελει παραλιες με αμμο οποτε τις εχει φαει με το κουταλι. Αψογη.

Μια μερα εκανα γρατζουνια με το νυχι για να βγαλω ενα λεκε κατα λαθος και εξαφανιστηκε σε λιγοτερο απο ωρα. Μαζευει δαχτυλιες εννοειται οποτε καθαριζω με πανακι 2 φορες τη μερα...

Αλλα αξιζει με 1000 το 10αρικο συν η τοποθετηση ειναι με μηχανημα οποτε δεν παιζει σκονη απο κατω.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θήκη φοράτε? Γιατί στο s10+ που είχα πριν, η ζελατίνα από το irepaire ενώ έμπαινε μια χαρά και φαινόταν ότι εφαρμοζε τέλεια, με το που έβαζα την Θήκη κατευθείαν στις γωνίες πάνω την πέταγε και δημιουργούσε κενό. Επειδή φοράω και σε στο 21 ultras ,την ίδια θήκη της spiegen ( liquid σιλικόνη ), με ψιλοπροβληματιζει η αλλαγή μεμβράνης.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Στο S22 U κανενα θεμα με Spigen Liquid Air και Spigen Liquid Crystal. Επισης στο S20 + που ειχα πριν κανενα προβλημα με τις ιδιες θηκες.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, vriz27 said:

Καλημέρα. Θήκη φοράτε? Γιατί στο s10+ που είχα πριν, η ζελατίνα από το irepaire ενώ έμπαινε μια χαρά και φαινόταν ότι εφαρμοζε τέλεια, με το που έβαζα την Θήκη κατευθείαν στις γωνίες πάνω την πέταγε και δημιουργούσε κενό. Επειδή φοράω και σε στο 21 ultras ,την ίδια θήκη της spiegen ( liquid σιλικόνη ), με ψιλοπροβληματιζει η αλλαγή μεμβράνης.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κανένα απολυτος θέμα είναι υπολογισμενη η μεμβράνη να μην πάει στην κουρμπα της οθόνης ώστε να την πετάξει. 

Εγώ εχθές επειδή μου ζήταγε  συχνά πυκνά να κάνω στο Samsung cloud  σύνδεση Κ να αποθηκεύσω τις φωτογραφίες μου είπα να το κάνω, Κ αντιμετώπιζω το εξής θέμα. Όταν κλείνω το συγχρονισμό μου λέει ότι δεν θα εμφανίζει τις φωτογραφίες μέσα από την συλλογή Κ όντως όταν το κλείνω εξαφανίζονται Κ όταν το ανοίγω επανέρχεται τι έχω κάνει Κ δεν καταλαβαίνω; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Κανένα απολυτος θέμα είναι υπολογισμενη η μεμβράνη να μην πάει στην κουρμπα της οθόνης ώστε να την πετάξει. 

Εγώ εχθές επειδή μου ζήταγε  συχνά πυκνά να κάνω στο Samsung cloud  σύνδεση Κ να αποθηκεύσω τις φωτογραφίες μου είπα να το κάνω, Κ αντιμετώπιζω το εξής θέμα. Όταν κλείνω το συγχρονισμό μου λέει ότι δεν θα εμφανίζει τις φωτογραφίες μέσα από την συλλογή Κ όντως όταν το κλείνω εξαφανίζονται Κ όταν το ανοίγω επανέρχεται τι έχω κάνει Κ δεν καταλαβαίνω; 

Κόβει καθόλου τα χρώματα της οθόνης όπως η εργοστασιακή ζελατίνα που τα έκανε λίγο μουντα? Εγώ tmax τζάμι από τότε που το πήρα και τα χρώματα είναι μια χαρά, αλλά έχει γεμίσει γρατσουνιές ρωγμές το τζάμι και σκέφτομαι να το αλλάξω. Whitestone δεν αναλαμβάνει κάνεις τοποθέτηση Αθήνα, οπότε κοιτάζω για κάτι τέτοιο. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Arian13 said:

Κόβει καθόλου τα χρώματα της οθόνης όπως η εργοστασιακή ζελατίνα που τα έκανε λίγο μουντα? Εγώ tmax τζάμι από τότε που το πήρα και τα χρώματα είναι μια χαρά, αλλά έχει γεμίσει γρατσουνιές ρωγμές το τζάμι και σκέφτομαι να το αλλάξω. Whitestone δεν αναλαμβάνει κάνεις τοποθέτηση Αθήνα, οπότε κοιτάζω για κάτι τέτοιο. Και κάτι άσχετο είναι αυτό που έχει κατάστημα και στο Σύνταγμα σωστά?

 

Edited by Arian13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα,

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τον  chrome. Οταν ανοίξω στη σειρά τη μια σελίδα μετά την άλλη, συνήθως μετά τις 7 με 8, στην τελευταία σελίδα δεν θα μπει, και το τηλέφωνο δεν μπορεί να συνδεθεί πουθενά. Χάνει την σύνδεση με το wifi και βγάζει το θαυμαστικό συνήθως δίπλα στο wifi Και λέει connection without internet. Αυτό συμβαίνει μόνο όταν είμαι συνδεδεμένος σε όποιο wifi, Και οχι με δεδομένα. Με τον kiwi που χρησιμοποιώ συνήθως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Έκανα εκκαθαρίσεις, εβγαλα την εφαρμογή την ξαναεβαλα...αλλα τίποτα...

καμία ιδέα στις ρυθμίσεις? κάτι άλλο? Τι ακριβώς συμβαίνει? το έχετε προσέξει? ίσως φταίει το τελευταίο Update του chrome?

 

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2022 at 12:05 ΜΜ, Arian13 said:

Κόβει καθόλου τα χρώματα της οθόνης όπως η εργοστασιακή ζελατίνα που τα έκανε λίγο μουντα? Εγώ tmax τζάμι από τότε που το πήρα και τα χρώματα είναι μια χαρά, αλλά έχει γεμίσει γρατσουνιές ρωγμές το τζάμι και σκέφτομαι να το αλλάξω. Whitestone δεν αναλαμβάνει κάνεις τοποθέτηση Αθήνα, οπότε κοιτάζω για κάτι τέτοιο. 

Αψογη ευκρινεια. Σαν να φορας καλο τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GMF80 said:

Αψογη ευκρινεια. Σαν να φορας καλο τζαμακι.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το irepair είναι η αλυσίδα που βλέπω στο Google με τα πολλά καταστήματα? Την ζελατίνα την βάζουν σε όλα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...