Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

56 minutes ago, LELELO said:

Για το πληκτρολόγιο το ανέφεραν και στο topic του s22 ultra.. αναμένεται διόρθωση..

Ναι όντως.  Αλλά το περίεργο είναι ότι εμείς δεν έχουμε τέτοιο θέμα εκτός κ δημιουργήθηκε με το android 13.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 minutes ago, challenge143 said:

Ναι όντως.  Αλλά το περίεργο είναι ότι εμείς δεν έχουμε τέτοιο θέμα εκτός κ δημιουργήθηκε με το android 13.

Για τη 13 το ανέφεραν 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, nikos0101 said:

Χρειάζεται να κάνουμε και factory reset  πριν την περάσουμε ;

Oxi δεν χρειάζεται παλιά το έκανα κ εγώ αυτό.  Αλλά από την στιγμή που δουλεύουν όλα σωστά δεν χρειάζεται εκτός κ υπάρχει κάποιο θέμα οι πολλές κακές εφαρμογές στο κινητό που καλό θα ήταν να το κάνεις. 

1 minute ago, LELELO said:

Για τη 13 το ανέφεραν 

Κ πριν την 13 είχαν αναφέρει για την κεφαλοποιηση που δεν έχουμε προς το παρόν 

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2022 at 2:35 ΜΜ, LELELO said:
6 ώρες πριν, LELELO said:

Ηρθε η 13 και σε ελληνικό 

 

Screenshot_20221108-125841_Software update.jpg

 

Πως την πέρασες;  μέσω  PC η ota.  Πόσα  mb είναι  η αναβάθμιση; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Πως την πέρασες;  μέσω  PC η ota.  Πόσα  mb είναι  η αναβάθμιση; 

 2150 MB και έχει και την ασφάλεια Οκτωβρίου. Την πέρασα ΟΤΑ. μέχρι στιγμής βλέπω λίγες διαφορές αλλά δεν έχω προλάβει να το σκαλίσω ακόμα. Είναι πιο smooth..

το θέμα όταν γράφεις με την αρχή της πρότασης που το πρώτο γράμμα παει μικρό είναι γεγονός αλλά θεωρώ πως θα λυθεί άμεσα..

Τελικά ρε παίδες η ram Plus κάνει τίποτα ή να την απενεργοποιήσω(είχα προσθέσει 6g όταν είχε πρωτοβγει);; δίνει κάτι στο κινητό ή είναι όλο εφε;;

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

εγω την εβγαλα καθως κατι ειχε ακουστει οτι μπορει να εχει και αντιθετα αποτελεσματα...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά την τελευταία αναβάθμιση στο playstore μου έχει βγάλει ένα update στην εφαρμογή Android System Intelligence το οποίο δεν μπορεί να το εγκαταστει. Μου βγάζει μύνημα ότι  "Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με την συσκευή σας"

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gthebest said:

Καλημέρα. Μετά την τελευταία αναβάθμιση στο playstore μου έχει βγάλει ένα update στην εφαρμογή Android System Intelligence το οποίο δεν μπορεί να το εγκαταστει. Μου βγάζει μύνημα ότι  "Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με την συσκευή σας"

Ναι κ στο 22υ το ίδιο έχουν αναφέρει.  Δεν ξέρω μετά από κάποια στιγμή αν στο ενημερώσει. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιω T9 αλλα στο Galaxy Store βγηκε update για το πληκτρολογιο πριν λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Ναι κ στο 22υ το ίδιο έχουν αναφέρει.  Δεν ξέρω μετά από κάποια στιγμή αν στο ενημερώσει. 

Πάτησα το x πάνω δεξιά και το update εξαφανίστηκε 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χειρότερο από το να ξανά στήσω το κινητό, είναι χρονοβόρο 

κάποια θέματα που έχω όπως μπαταρία, κάτι κολλήματα στη συλλογή κλπ με ένα created cache λέτε να γίνουν; 

Link to comment
Share on other sites

Εγω μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο μείζον θέμα με την έκδοση13. Το πληκτρολόγιο έχει ένα θέμα με την επιλογή του πρώτου κεφαλαίου γράμματος και τίποτε άλλο. Η εφαρμογή Holey Light που έχω για ειδοποιήσεις σε σβηστή οθόνη μου έκανε κάτι κόλπα αλλά κι αυτή έστρωσε με στήσιμο από την αρχή.Δειχνει να έκατσε καλά λοιπόν...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το πρώτο κεφαλαίο γράμμα στο πληκτρολόγιο είναι γνωστό και παίζει από την πρώτη μέρα με το android 13 στο  s22u. Λογικά όπως έχει αναφερθεί θα διορθωθεί με τα επερχόμενα  update... είναι λιγάκι σπαστικό 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sakis88888 said:

Δεν έχω χειρότερο από το να ξανά στήσω το κινητό, είναι χρονοβόρο 

κάποια θέματα που έχω όπως μπαταρία, κάτι κολλήματα στη συλλογή κλπ με ένα created cache λέτε να γίνουν; 

Δεν έχεις κάτι να χάσεις καντο. Αλλά θα πρότεινα στα παιδιά που θα τους έρθει το μεγάλο update να τι κάνουν μέσο υπολογιστή. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα σε τέτοια update από παλιό σε νέο Android προτιμάω να κάνω και μια επαναφορά. 

και όντως νιώθω σαν να έχω καινούργιο κινητό.

Μεγάλη βελτίωση! 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχεις κανείς θέμα με τις συνδέσεις ιντερνετ (wifi & δεδομένα) με την 13; δεν έχω πρόσβαση στο ιντερνετ μέσω κινητού από εχθές που έκανα την αναβάθμιση. τι να κάνω;;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panosz1 said:

Παιδιά έχεις κανείς θέμα με τις συνδέσεις ιντερνετ (wifi & δεδομένα) με την 13; δεν έχω πρόσβαση στο ιντερνετ μέσω κινητού από εχθές που έκανα την αναβάθμιση. τι να κάνω;;

μόλις το διόρθωσα εγώ ήταν το προσωπικό dns  εάν έχεις απενεργοποιώ το....

αλήθεια ποιο να βάλουμε? 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, petraKOS07 said:

μόλις το διόρθωσα εγώ ήταν το προσωπικό dns  εάν έχεις απενεργοποιώ το....

αλήθεια ποιο να βάλουμε? 

Ευχαριστώ φίλε, αυτό ήταν!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, baspats said:

Εγώ πάντα σε τέτοια update από παλιό σε νέο Android προτιμάω να κάνω και μια επαναφορά. 

και όντως νιώθω σαν να έχω καινούργιο κινητό.

Μεγάλη βελτίωση! 

Σωστά τα λες Κ εγώ το έκανα έτσι, αλλά τώρα που έχω φτιάξει λίγο ποιο smart το σπίτι με συναγερμό, ζώνες σπιτιού ,θέρμανση ,σύνδεση με αυτοκίνητο πολύ μπλέκουμε τα πράγματα Κ δεν θέλω να τα κάνω από την αρχή Κ πάει τίποτα στραβά. Κ από την στιγμή που η συσκευή λειτουργεί άψογα χωρίς bug σκέφτομαι να το κάνω μέσο υπολογιστή που έχουν αναφέρει Κ πολλά άτομα από εξωτερικό γιατί το smart switch αν το διάβασα σωστά κάνει Κ καθαρισμό cache Κ στα περνάει από την αρχή όλο το λογισμικό καθαρό

Link to comment
Share on other sites

τι επαιζε με το DNS ? Τελικα βαζουμε το γνωστο που κυκλοφορει εδω μεσα?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

για το θέμα του πληκτρολογιου κάντε αναφορές στην εφαρμογη Samsung members . όσες περισσότερες ενοχλήσεις, τόσο πιο γρήγορα θα κινητοποιηθουν. μην περιμένετε να την πάρουν χαμπάρι από μόνοι τους

Sent from my Galaxy.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πιστεύετε διαφορά η εγκατάσταση από υπολογιστή, με την OTA;

Σκέφτομαι να την περάσω από πάνω και μέσα στο Σαββατοκύριακο απλά να κάνω επαναφορά.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πιστεύετε διαφορά η εγκατάσταση από υπολογιστή, με την OTA;

Σκέφτομαι να την περάσω από πάνω και μέσα στο Σαββατοκύριακο απλά να κάνω επαναφορά.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk


Να την περάσεις ota όπως όλοι μας και όλος ο πλανήτης και να κάνεις επαναφορά μόνο αν δεις ότι κάτι δεν πάει καλά. Λογικά δε θα δεις, θα δουλεύουν όλα άψογα!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...