Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ειναι. Επαναφορα κανεις μονο οταν εχεις προβληματα. Δεν υπαρχει καθαρη εγκατασταση στο android. Θα ηταν καθαρη αν εκανες format  αλλα windows οπου σβηνει τα παντα. Ετσι και αλλιως στο android πανω στην προηγουμενη θα κατσει. Ενα wipe cache ειναι αρκετο.

Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σβήνει τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δεν σβηνει τα παντα καθως μετα την επανεκκινηση το κινητο λειτουργει με την τελευταια εγκατεστημενη εκδοση android. Σβηνει εγκατεστημενες εφαρμογες και τα δεδομενα και ρυθμισεις του χρηστη.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου ήρθε σήμερα η αναβάθμιση αλλά με έχει μπερδέψει.

Λέει αναβάθμιση android12 και UI4... η αναβάθμιση αυτή δεν είναι για την 13 και το UI5; Δεν.μπορω να την περάσω ακόμα λόγω δουλειάς, απλά μου έχει κάνει εντύπωση.

 

Screenshot_20221111-115911_Software update.jpg

Screenshot_20221111-115845_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου ήρθε σήμερα η αναβάθμιση αλλά με έχει μπερδέψει.
Λέει αναβάθμιση android12 και UI4... η αναβάθμιση αυτή δεν είναι για την 13 και το UI5; Δεν.μπορω να την περάσω ακόμα λόγω δουλειάς, απλά μου έχει κάνει εντύπωση.
 
434401063_Screenshot_20221111-115911_Softwareupdate.thumb.jpg.0e2391ab69dcb14334eb8fe7ea62585d.jpg
2078895361_Screenshot_20221111-115845_Softwareupdate.thumb.jpg.7f19ac763909fe8a937b080b8a03eb25.jpg
Η 13 είναι μην αγχώνεσαι! Τσέκαρε τον κωδικό έκδοσης στο τέλος και θα δεις τι θα σου βγάλει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τη 4 του ONEUI μου φαίνεται πως παίρνεις! Έτσι γράφει στις πληροφορίες της αναβάθμισης!! 😅

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως κατεβάζω το ONE UI 5 (Android 13). Η γλώσσα είναι ρυθμισμένη στα αγγλικά όμως, σκέφτομαι μήπως έχει γίνει κάποια παράβλεψη στη μετάφραση του κειμένου στα ελληνικά. Και η συσκευή είναι γερμανική

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostasb13 said:

Ρε παιδιά μου ήρθε σήμερα η αναβάθμιση αλλά με έχει μπερδέψει.

Λέει αναβάθμιση android12 και UI4... η αναβάθμιση αυτή δεν είναι για την 13 και το UI5; Δεν.μπορω να την περάσω ακόμα λόγω δουλειάς, απλά μου έχει κάνει εντύπωση.

 

Screenshot_20221111-115911_Software update.jpg

Screenshot_20221111-115845_Software update.jpg

και εμένα το ίδιο έλεγε στο απλό S20.. το Android 13 είναι με One UI 5.0+

Link to comment
Share on other sites

καποια προταση για DNS να κοβει διαφημισεις? Γιατι βλεπω το doh-de.blahdns.com μετα την αναβαθμιση (!) δε δουλευει !!!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

dns.adguard.com

Για οσους εχουν θεμα με τους adguard dns (αργο internet) δοκιμαστε τον dnsforge.de

Αλλος αν θελει να δοκιμασει κανεις ειναι ο dot-ch.blahdns.com (switzerland παρολο που λεει ch) και dot-de.blahdns.com (germany)
Επίσης είναι και το
b5dc99.dns.nextdns.io


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, marlborakis said:

dns.adguard.com

Για οσους εχουν θεμα με τους adguard dns (αργο internet) δοκιμαστε τον dnsforge.de

Αλλος αν θελει να δοκιμασει κανεις ειναι ο dot-ch.blahdns.com (switzerland παρολο που λεει ch) και dot-de.blahdns.com (germany)
Επίσης είναι και το
b5dc99.dns.nextdns.io


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

απλώς το κάνουμε επικόλληση εκεί που λέει "προσωπικό dns"?

γιατί εμένα μου λέει αδύνατη η χρήση και δεν έχω ίντερνετ 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βάζεις στο προσωπικό dns

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakis88888 said:

απλώς το κάνουμε επικόλληση εκεί που λέει "προσωπικό dns"?

γιατί εμένα μου λέει αδύνατη η χρήση και δεν έχω ίντερνετ 

Οταν το βαλεις κατεβασε κουρτινα πατα λειτουργια πτησης ,μετα βγαλτην και ολα καλως θα λειτουργει .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, αφού πέρασα την αναβάθμιση για κάποιο λόγο ανα χρονικες περιοδους τρώνε σκάλωμα οι κλήσεις και με παίρνουν τηλέφωνο και δείχνει ότι είναι κλειστό ενώ εγώ δουλεύω κανονικά και κάνω κλήσεις στην σιμ1. Στην σιμ2 όλα τζάμι.

Έχει τύχει σε άλλον? προτείνει κανείς καμιά λύση για να γλυτώσω την επαναφορά?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, anestispro said:

Έχει τύχει σε άλλον? προτείνει κανείς καμιά λύση για να γλυτώσω την επαναφορά?

Έχει τύχει πολλάκις σε κατόχους S22 ULTRA! Σίγουρα έχεις το S21 ULTRA? 😜

Ένα restart έκανες? 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

και restart και wipe cache. πάω να διαβάσω και το άλλο νήμα να δω μήπως βρω τίποτα

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι έχει πάθει το Viber και όταν πάω να στείλω φωτογραφία ποτέ δεν τη βρίσκω.. κάποια αναβάθμιση πρέπει να γίνεται να έφερε τα πάνω-κάτω..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι έχει πάθει το Viber και όταν πάω να στείλω φωτογραφία ποτέ δεν τη βρίσκω.. κάποια αναβάθμιση πρέπει να γίνεται να έφερε τα πάνω-κάτω..
Δωστου πάλι δικαιώματα πρόσβασης σε φωτογραφίες

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Υπάρχει κάποια καλή πρόταση και σχετικά οικονομική έως 15 ευρώ με 20 για ασύρματο φορτιστή Πού να μπορώ να φορτίζω κινητό s21 Ultra ή  freebuds pro η Galaxy watch 4

Βρήκα αυτά στο e-shop Δεν ξέρω αν είναι καλά. καμιά πρόταση;

https://www.e-shop.gr/samsung-galaxy-s21-wireless-qi-fast-charger-pad-ep-p1300bw-white-p-TEL.077482

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, LELELO said:

Παίδες Υπάρχει κάποια καλή πρόταση και σχετικά οικονομική έως 15 ευρώ με 20 για ασύρματο φορτιστή Πού να μπορώ να φορτίζω κινητό s21 Ultra ή  freebuds pro η Galaxy watch 4

Βρήκα αυτά στο e-shop Δεν ξέρω αν είναι καλά. καμιά πρόταση;

https://www.e-shop.gr/samsung-galaxy-s21-wireless-qi-fast-charger-pad-ep-p1300bw-white-p-TEL.077482

Το συγκεκριμένο το έχει ο ανιψιός μου δεν έχω προσωπική άποψη αλλά όσες φορές το ακούμπησα επάνω δούλεψε κανονικά κ το φορτισε ικανοποιητικα μπορώ να πω. Δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν το φορτίζω ασύρματα. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, challenge143 said:

Το συγκεκριμένο το έχει ο ανιψιός μου δεν έχω προσωπική άποψη αλλά όσες φορές το ακούμπησα επάνω δούλεψε κανονικά κ το φορτισε ικανοποιητικα μπορώ να πω. Δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν το φορτίζω ασύρματα. 

Φορτίζει και το Galaxy watch 4? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...