Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 minutes ago, challenge143 said:

Για δες διορθώθηκε η κεφαλοποιηση ή είναι καθαρά μόνο ασφαλείας; 

Οχι δεν διορθώθηκε σε sms και viber

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, LELELO said:

Οχι δεν διορθώθηκε σε sms και viber

Πιο πιθανο ειναι να διορθωθει με νεα εκδοση πληκτρολογιου..παντως καποιες διορθωσεις σιγουρα εχει γιατι αναβαθμιση 480 ΜΒ ασφαλειας δεν την λες ...

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί όταν έρχεται μήνυμα στο Messenger κάνει μόνο δόνηση ήχο αλλά δε πετάει το popup επάνω να δείχνει το μήνυμα; δείχνει το εικονίδιο δίπλα στην ώρα, δε πετάει preview του μηνύματος..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί όταν έρχεται μήνυμα στο Messenger κάνει μόνο δόνηση ήχο αλλά δε πετάει το popup επάνω να δείχνει το μήνυμα; δείχνει το εικονίδιο δίπλα στην ώρα, δε πετάει preview του μηνύματος..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Και αναρωτιόμουν εάν είμαι ο μόνος με πρόβλημα στο messenger...
Στη δική μου περίπτωση βέβαια δεν μου έρχεται καθόλου ειδοποίηση για τα μηνύματα που έχω, σαν να μπαίνει η εφαρμογή σε αδράνεια.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετές συσκευές έχουν αναφερθεί γενικότερα προβλήματα με τις ειδοποιήσεις της εν λόγω εφαρμογής. Λογικά με κάποιο update θα φτιάξει.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετές συσκευές έχουν αναφερθεί γενικότερα προβλήματα με τις ειδοποιήσεις της εν λόγω εφαρμογής. Λογικά με κάποιο update θα φτιάξει.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk


Είναι έτσι χρόνια

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετά την τελευταία αναβάθμιση χάθηκε το μικρό εικονίδιο στο widget του καιρού που κάνει ανανέωση 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, sakis88888 said:

μετά την τελευταία αναβάθμιση χάθηκε το μικρό εικονίδιο στο widget του καιρού που κάνει ανανέωση 

Αν σβησεις το widget και το ξαναβαλεις?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sakis88888 said:

μετά την τελευταία αναβάθμιση χάθηκε το μικρό εικονίδιο στο widget του καιρού που κάνει ανανέωση 

Αυτό εννοείς; 

Screenshot_20221215-200543_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, sakis88888 said:

μετά την τελευταία αναβάθμιση χάθηκε το μικρό εικονίδιο στο widget του καιρού που κάνει ανανέωση 

Καποιο προβλημα υπηρξε με την αναβαθμιση..μια επαναφορα και θα εισαι οκ δεν ξερω αν αξιζει παντως σε μενα δεν υπαρχει τετιοιο θεμα 

Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη σκεψη ειναι να κατεβασεις το apk του Samsung Weather απο καποιο σχετικο σχετικο  site και να το εγκαταστησεις μηπως στρωσει. 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εδωσα σε εναν γνωστο το S21 ultra το οποιο ειχα κανει ρουτ πριν μηνες. Τωρα ξαφνικα μου λεει, πως που και που τον βγαινει ενα μηνυμα που γραφει κατι οτι η εχει αλλαξει η ασφαλεια της συσκευης και να επικοινωνησει με το τεχνικο τμημα της samsung και πως ξαφνικα απο τις 10 κλησεις πχ που θα του κανουν οι 8 δειχνουν οτι ειναι κλειστο και ερχεται μηνυμα μετα απο κανενα μισαωρο...

Εχει τυχει σε κανεναν κατι παροιμοιο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να το γυρίσεις στην αρχική του έκδοση κ να το δοκιμάσεις μην τυχόν έχει επιραιαστει κάτι από το ρουταρισμα; Για να είσαι σίγουρος. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό θα κάνω. Θυμάται κανείς λινκ που κατεβάζω γρήγορα και εύκολα firmware για odin?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, challenge143 said:

Μήπως να το γυρίσεις στην αρχική του έκδοση κ να το δοκιμάσεις μην τυχόν έχει επιραιαστει κάτι από το ρουταρισμα; Για να είσαι σίγουρος. 

Αν εχει παει απο το 12 στο android 13 δεν νομιζω οτι μπορεις να γυρισεις πισω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά για την κατανάλωση μπαταρίας, το σήμα παίζει μεγάλο ρόλο.. Στο κινητό μου έχω 2 κάρτες. Wind και Cosmote.  Κάποιους μήνες χρησιμοποιώ για βασική τη μία κάποιους την άλλη.. στη δουλειά μου που περνάω πολλές ώρες τη μέρα και κάνω αρκετές κλήσεις, η wind έχει πολύ καλό σήμα ενώ η cosmote κακό.. πάντα το έχω 2g με WiFi και όταν έχω βασική για εξερχόμενες την wind παρατηρώ καλύτερη αυτονομία από όταν έχω την cosmote..και στις 2 κάρτες δέχομαι κλήσεις αλλά για το μήνα πχ που δουλεύω τη wind έχω πολλές εισερχόμενες και εξερχόμενες εκεί.. αυτή την περίοδο δουλεύω cosmote και έχω λιγότερη αυτονομία από τη συνηθισμένη.. δεν ξέρω βέβαια αν το έχει επηρεάσει και η 13...

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πως απενεργοποιώ τον ασφαλή φάκελο; τον ενεργοποίησα για να το δοκιμάσω αλλά τώρα που δεν τον θέλω κάθε φορά που κάνω restart ζητάει κωδικό.. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2022 at 5:30 ΜΜ, sakis88888 said:

μετά την τελευταία αναβάθμιση χάθηκε το μικρό εικονίδιο στο widget του καιρού που κάνει ανανέωση 

Τσέκαρε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής του καιρού. Λογικά έχεις ενεργοποιημενη την αυτόματη ανανέωση εν κίνηση γιαυτό στο έχει εξαφανίσει. Ξετικαρε το και θα επιστρέψει 

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2022 at 4:12 ΜΜ, doganos said:

Εδωσα σε εναν γνωστο το S21 ultra το οποιο ειχα κανει ρουτ πριν μηνες. Τωρα ξαφνικα μου λεει, πως που και που τον βγαινει ενα μηνυμα που γραφει κατι οτι η εχει αλλαξει η ασφαλεια της συσκευης και να επικοινωνησει με το τεχνικο τμημα της samsung και πως ξαφνικα απο τις 10 κλησεις πχ που θα του κανουν οι 8 δειχνουν οτι ειναι κλειστο και ερχεται μηνυμα μετα απο κανενα μισαωρο...

Εχει τυχει σε κανεναν κατι παροιμοιο;

Αυτό μου συμβαίνει κι εμένα τις τελευταίες μέρες και δεν έχω τηλέφωνο rooted.Επειδη βάζω 2G κλήσεις για οικονομία μπαταρίας όταν έχω WIFI το έχω συνδέσει να συμβαίνει όταν είμαι σε σύνδεση με 2G δίκτυο (της WIND).Όταν το γυρίζω σε VOLTE ή VOWIFI δεν χάνω καμμια κλήση. Πιθανον ή διαχείριση του δικτύου 2G από τη συσκευή είναι προβληματική...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, LAGGI said:

Αυτό μου συμβαίνει κι εμένα τις τελευταίες μέρες και δεν έχω τηλέφωνο rooted.Επειδη βάζω 2G κλήσεις για οικονομία μπαταρίας όταν έχω WIFI το έχω συνδέσει να συμβαίνει όταν είμαι σε σύνδεση με 2G δίκτυο (της WIND).Όταν το γυρίζω σε VOLTE ή VOWIFI δεν χάνω καμμια κλήση. Πιθανον ή διαχείριση του δικτύου 2G από τη συσκευή είναι προβληματική.

Ο φίλος ποιο πάνω άλλο γράφει. Ότι έχει αλλάξει η ασφάλεια της συσκευής κ πρέπει να πάει στην Samsung κ μετά χάνει τις κλήσεις. Σου γράφει κ εσένα το ίδιο πράγμα; Η απλά χάνεις τις κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, challenge143 said:

Ο φίλος ποιο πάνω άλλο γράφει. Ότι έχει αλλάξει η ασφάλεια της συσκευής κ πρέπει να πάει στην Samsung κ μετά χάνει τις κλήσεις. Σου γράφει κ εσένα το ίδιο πράγμα; Η απλά χάνεις τις κλήσεις;

Καταλαβα τι γράφει, απλά σκέφτηκα μήπως δε σχετίζεται με την "ασφάλεια " της συσκευής...

Εγώ χάνω κλήσεις μόνο...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, LAGGI said:

 

Κανονικά όταν το βάζεις 2g δεν πρέπει να χάνεις με την καμία κλήση. γιατί είναι ποιο ισχυρό το σήμα. Εκτός κ παίζει κάτι με το δίκτυο της wind. Για να καταλάβεις το 2g το βάζω σε περιοχές χωρίς καλή κάλυψη.ειχα βρεθεί αν γνωρίζεις το μέρος Σούρπη (Βόλου) εκεί για να καταλάβεις όλοι έχουν cosmote καμία άλλη δεν πιάνει το βάζω 2g κ τέλος ούτε χαμένες κλήσεις ούτε τίποτα (βέβαια δεν μπορώ να σερφαρω ίντερνετ αλλά προτιμώ να έχω τηλέφωνο )δες στο play store αν έχεις κάνει τις ενημερώσεις δυκτιου.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό  είναι ότι χάνω κλήσεις ενώ η συσκευή δείχνει ότι έχει σήμα.Και μάλιστα 4 με 5 γραμμές. Τι ενημερώσεις δικτύου εννοείς από το play store?Αν μπορείς γίνει λίγο πιο σαφής σε παρακαλώ...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...