Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εξωτερικό χώρο πως την βλέπετε την οθόνη τώρα το καλοκαίρι με τον ήλιο; Εγώ αν φοράω γυαλιά ηλίου δεν βλέπω πραγματικά τίποτα και χωρίς με δυσκολία διακρίνω τι δείχνει. Είτε στη θάλασσα κάτω από ομπρέλες είτε μέσα στο αμάξι για GPS. Δεν θυμάμαι πέρυσι αν ήταν έτσι, νομίζω πως όχι. Είδα της αδερφής μου το Huawei mate 20 pro και έβλεπα καμπάνα. Μου λέει σίγουρα την έχεις στο φουλ την φωτεινότητα. Μην έχει πάθει τίποτα το δικό μου; 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, _dimdim_ said:

Σε εξωτερικό χώρο πως την βλέπετε την οθόνη τώρα το καλοκαίρι με τον ήλιο; Εγώ αν φοράω γυαλιά ηλίου δεν βλέπω πραγματικά τίποτα και χωρίς με δυσκολία διακρίνω τι δείχνει. Είτε στη θάλασσα κάτω από ομπρέλες είτε μέσα στο αμάξι για GPS. Δεν θυμάμαι πέρυσι αν ήταν έτσι, νομίζω πως όχι. Είδα της αδερφής μου το Huawei mate 20 pro και έβλεπα καμπάνα. Μου λέει σίγουρα την έχεις στο φουλ την φωτεινότητα. Μην έχει πάθει τίποτα το δικό μου; 

Το ίδιο παρατήρησα και εγώ πάντος πέρυσι το καλοκαίρι έτσι δεν ήταν σίγουρα έβλεπα τέλεια τώρα δυσκολεύομαι

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έχετε στο αυτόματο;...το κινητό έχει πολύ καλή φωτεινότητα στο peak χτυπάει 1500 nits και την κρατά ψηλά. Το δούλεψα τον προηγούμενο μήνα σε παραλία για καμιά βδομάδα,μια χαρά ήταν ευανάγνωστη και ζωντανή η οθόνη του.

Διαφορετικά αν την έχετε στο αυτόματο και κόβει τόσο πολύ πρέπει λόγω της έντονης ζέστης των τελευταίων ημερών να παρουσιάζει throttling ... μια φορά μου το έκανε χθες και σε μένα στο  s21 FE μου, δεν μου το είχε ξανά παρουσιάσει λογικά λόγω του έντονου καύσωνα.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konakis said:

Παίδες το έχετε στο αυτόματο;...το κινητό έχει πολύ καλή φωτεινότητα στο peak χτυπάει 1500 nits και την κρατά ψηλά. Το δούλεψα τον προηγούμενο μήνα σε παραλία για καμιά βδομάδα,μια χαρά ήταν ευανάγνωστη και ζωντανή η οθόνη του.

Διαφορετικά αν την έχετε στο αυτόματο και κόβει τόσο πολύ πρέπει λόγω της έντονης ζέστης των τελευταίων ημερών να παρουσιάζει throttling ... μια φορά μου το έκανε χθες και σε μένα στο  s21 FE μου, δεν μου το είχε ξανά παρουσιάσει λογικά λόγω του έντονου καύσωνα.

Εγώ το έχω στο αυτόματο αλλά το έχω δοκιμάσει και στο χειροκίνητο. Το ίδιο μου είναι. Επίσης δεν είναι μόνο τις τελευταίες μέρες αλλά αρκετό καιρό που δεν είχε τόσο ζέστη. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, LAGGI said:

Εγώ σε μέτριο φωτισμό έχω πρόβλημα. Οι φωτογραφίες στο 80% των περιπτώσεων βγαίνουν θαμπές...Θεωρώ οτι κάποια από τις τελευταίες αναβαθμίσεις έχει θέμα που δεν έχει γίνει αντιληπτό.

Θα μπορούσες να ανεβάσεις ένα δείγμα να καταλάβουμε τι ακριβώς εννοείς; οι περισσότερες φωτογραφίες που έχω βγάλει το παιδί μου είναι σε μέτριο φωτισμό κ στο σπίτι μέσα σε όλες τις συνθήκες και κάτι τέτοιο δεν το έχω αντιληφθεί. 

Link to comment
Share on other sites

@_dimdim_ τους πουτστη@ες το κόψανε για να πουλήσει η σειρά  s22 ultra εκτός αν δεν λειτουργεί ο αισθητήρας φωτός σου...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, _dimdim_ said:

Σε εξωτερικό χώρο πως την βλέπετε την οθόνη τώρα το καλοκαίρι με τον ήλιο; Εγώ αν φοράω γυαλιά ηλίου δεν βλέπω πραγματικά τίποτα και χωρίς με δυσκολία διακρίνω τι δείχνει. Είτε στη θάλασσα κάτω από ομπρέλες είτε μέσα στο αμάξι για GPS. Δεν θυμάμαι πέρυσι αν ήταν έτσι, νομίζω πως όχι. Είδα της αδερφής μου το Huawei mate 20 pro και έβλεπα καμπάνα. Μου λέει σίγουρα την έχεις στο φουλ την φωτεινότητα. Μην έχει πάθει τίποτα το δικό μου; 

Βάλτο στο αυτόματο . Δεν υπάρχει περίπτωση με 1500 nits να μην βλέπεις. Μήπως έχεις βάλει κάποια μεμβράνη που ενοχλεί το κινητό; μήπως από την πολύ ζέστη έπεσε η φωτεινότητα κ δεν το πήρες χαμπάρι; ειδικά κάτω από τον ήλιο το κινητό είναι πολύ καλό με έντονη φωτεινότητα. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δούλεψα πρόσφατα όπως έγραψα και παραπάνω ήταν κομπλέ. Κοίταξε το  smartec ανάφερε το 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ασχετη ερωτηση; η λειτουργια πορτρετο τραβαει με τον κυριο φακο; γιατι παντα μου φαινονται πολυ πιο καθαρες απο απλη φωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ ότι κάτω από τον ήλιο το κινητό είναι όπως πέρσι. Αν έχει γίνει κάποια παρέμβαση για να ρίξουν τη φωτεινότητα αυτή Ίσως είναι μικρή. Χθες στην παραλία το κινητό με τόση ζέστη έδειχνε ευδιάκριτα κάτω από τον ήλιο. Πολλές φορές τα γυαλιά ηλίου που φοράμε απορροφούν την ακτινοβολία του κινητού και δυσκολευόμαστε να βλέπουμε. Δοκιμάστε να δείτε αν είναι αρκετά φωτεινό το κινητό χωρίς τα γυαλιά ηλίου .

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Θα μπορούσες να ανεβάσεις ένα δείγμα να καταλάβουμε τι ακριβώς εννοείς; οι περισσότερες φωτογραφίες που έχω βγάλει το παιδί μου είναι σε μέτριο φωτισμό κ στο σπίτι μέσα σε όλες τις συνθήκες και κάτι τέτοιο δεν το έχω αντιληφθεί. 

Την ίδια φωτογραφία χρειάστηκε να το βάλω στο manual για να νεταρει...Την ανέσυρα από τα απορρίμματα

20220724_020834.jpg

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θήκη έχεις αλλά βγάλε την θήκη μήπως εμποδίζουν την κάμερα ,μετά δες αν είναι λερωμενος ο φακός Κ έχει πιάσει αυτό που λέμε σαν λίπος από πίσω  από την υγρασία των χεριών μας (αν Κ πιστεύω κάτι τέτοιο έχεις πάθει) Κ τέλος αν έχεις βάλει κάποιο προστατευτικό γυαλάκι πίσω στις κάμερες βγαλτο.οντως δείχνει κακή φωτογραφία αν Κ να ξέρεις σε σκοτεινές λείψεις πρέπει να έχεις την συσκευή τελείως ακίνητη γιατί ακόμα Κ στο χέρι υπάρχει το τρέμουλο Κ στην φωτογραφία δείχνει έντονα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, LAGGI said:

Την ίδια φωτογραφία χρειάστηκε να το βάλω στο manual για να νεταρει...Την ανέσυρα από τα απορρίμματα

20220724_020834.jpg

Αδερφέ δεν δικαιολογείται σε αυτή τη φωτογραφία να βγαίνει τέτοια αποτέλεσμα. Ο φακός σου ήταν καθαρός είχε Ίσως κάποια υγρασία ο χώρος; Κάνε ότι σου είπε ο challenge143 και Αναμένουμε να μας πεις τι βλέπεις..

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ήταν σταθερή στο περβαζι του παραθύρου. Άρα θέμα τρεμουλου δεν τίθενται. Βρώμικος φακός? Πάντα τον καθαρίζω πριν τη λήψη. Θήκη έχω αλλά δεν έχει κάλυμμα εκεί που είναι οι φακοί...

Δεν ξέρω,μέχρι τώρα δεν είχα τέτοια προβλήματα. Η συσκευή νεταριζε ακαριαία ως τώρα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, LAGGI said:

Η συσκευή ήταν σταθερή στο περβαζι του παραθύρου. Άρα θέμα τρεμουλου δεν τίθενται. Βρώμικος φακός? Πάντα τον καθαρίζω πριν τη λήψη. Θήκη έχω αλλά δεν έχει κάλυμμα εκεί που είναι οι φακοί...

Δεν ξέρω,μέχρι τώρα δεν είχα τέτοια προβλήματα. Η συσκευή νεταριζε ακαριαία ως τώρα...

Τι να πω Μακάρι να λυθεί άμεσα Το ζήτημα σου καθώς είναι ιδιαίτερα σπαστικό ένα τέτοιο κινητό να κάνει νερά στη φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2022 at 5:09 ΜΜ, _dimdim_ said:

Σε εξωτερικό χώρο πως την βλέπετε την οθόνη τώρα το καλοκαίρι με τον ήλιο; Εγώ αν φοράω γυαλιά ηλίου δεν βλέπω πραγματικά τίποτα και χωρίς με δυσκολία διακρίνω τι δείχνει. Είτε στη θάλασσα κάτω από ομπρέλες είτε μέσα στο αμάξι για GPS. Δεν θυμάμαι πέρυσι αν ήταν έτσι, νομίζω πως όχι. Είδα της αδερφής μου το Huawei mate 20 pro και έβλεπα καμπάνα. Μου λέει σίγουρα την έχεις στο φουλ την φωτεινότητα. Μην έχει πάθει τίποτα το δικό μου; 

Τελικά μάλλον βρήκα τι φταίει και θα το δοκιμάσω αύριο στον ήλιο να το επιβεβαιώσω. Είχα ενεργοποιημένο και στο φουλ το επιπλέον μείωση της φωτεινότητας. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, _dimdim_ said:

Τελικά μάλλον βρήκα τι φταίει και θα το δοκιμάσω αύριο στον ήλιο να το επιβεβαιώσω. Είχα ενεργοποιημένο και στο φουλ το επιπλέον μείωση της φωτεινότητας. 

Ναι για δοκίμασε το , γιατί είναι πραγματικά πολύ περίεργο να συμβαίνει σε τέτοια συσκευή με τέτοια οθόνη κ με 1500nits.  Με παραξένεψε αυτό που ανέφερες γιατί με την  συγκεκριμένη συσκευή είναι η μοναδική από αυτές που είχα που η οθόνη κάτω από ήλιο είναι ευανάγνωστη και δεν είχα κ φτηνές  συσκευές. Πες μας αν διορθώθηκε γιατί αν είναι να ψάξουμε μετά τις ρυθμίσεις να δούμε τι έχεις κάνει λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η οθόνη είναι φωτεινοτατη σε όλες τις συνθήκες,επίσης εγώ ακόμα δεν έχω κανένα θέμα στις φώτο ούτε μέρα ούτε νυχτα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bardull said:

Παιδιά η οθόνη είναι φωτεινοτατη σε όλες τις συνθήκες,επίσης εγώ ακόμα δεν έχω κανένα θέμα στις φώτο ούτε μέρα ούτε νυχτα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έτσι πρέπει να είναι το σωστό.απλα πρέπει να τσεκάρει το παλικάρι τι φταίει Κ να τον βοηθήσουμε τι έχει πάει στραβά στις ρυθμίσεις. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, _dimdim_ said:

Τελικά μάλλον βρήκα τι φταίει και θα το δοκιμάσω αύριο στον ήλιο να το επιβεβαιώσω. Είχα ενεργοποιημένο και στο φουλ το επιπλέον μείωση της φωτεινότητας. 

Την είχα πατήσει έτσι κι εγώ, αυτο φταίει που έγραψες...!!! Επιβεβαίωσε! 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εγω την ειχα πατησει παιδια με τις φωτογραφιες το πηρα μεταχειρισμενο κ ειχε τζαμι πισω στους φακους κ δε το ξερα κ εβγαζε χαλια το αφαιρεσα τους καθαρισα καλα και βγαζει αψογα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kek said:

Την είχα πατήσει έτσι κι εγώ, αυτο φταίει που έγραψες...!!! Επιβεβαίωσε! 

Το δοκίμασα σήμερα. Αυτό ήταν το πρόβλημα, τώρα όλα μια χαρά.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...