Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πιο πιθανον να εχει χαμηλη υγιεια  μπαταριας αν ηταν μονιμα συνδεδεμενο σε τροφοδοσια ρευματος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 ώρες πριν, pdrima said:

καλησπερα στην ομαδα.το p30pro απεβιωσε μετα απο πτωση ελευθερα απο την μηχανη.εχω μια ερωτηση αν εχει καποιος αποψη.εχω βρει στο media markt ενα s21 ultra στα 579 ευρω το οποιο ειναι το εκθεσιακο.αν εχει 2 χρονια εγγυηση να το παρω η οχι?ποσο ταλαιπωρημενο να ειναι και τι θα μπορουσε να παθει που δεν θα το καλυπτε η samsung?ευχαριστω

 

Σιγουρα θα εχει 2 χρονια εγγύηση οποτε εισαι καλυμμένος απο ολα ακόμα και απο την φθορά της μπαταρίας.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα σε γνωστό μου από  cosmote s20 plus με διετή εγγύηση κανονικά εκθεσιακό στα 290 σε εξαιρετική κατάσταση το τηλέφωνο.  Κανονικά λοιπόν 2ετη εγγύηση. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα την οθονη για Burn in καταρχην και κατα δευτερον την μπαταρια.Αν σε καλυπτει η εγγυηση πηγαινε το στην smartec και θα στο φτιαξουν.Αλλα αυτα ειναι για τολμηρους.Εγω δεν θα το εκανα παντως.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, pdrima said:

καλησπερα στην ομαδα.το p30pro απεβιωσε μετα απο πτωση ελευθερα απο την μηχανη.εχω μια ερωτηση αν εχει καποιος αποψη.εχω βρει στο media markt ενα s21 ultra στα 579 ευρω το οποιο ειναι το εκθεσιακο.αν εχει 2 χρονια εγγυηση να το παρω η οχι?ποσο ταλαιπωρημενο να ειναι και τι θα μπορουσε να παθει που δεν θα το καλυπτε η samsung?ευχαριστω

 

Προχώρα άφοβα σε καλύπτει η εγγύηση αν κ πιστεύω δεν θα προλάβεις αν δεν το χτυπήσεις εγγαιρα. Είσαι τυχερός γιατί υπάρχει πολύ καλό κ γρήγορο σέρβις κ στον χρόνο πάνω δίνεις 25 ευρώ κ σου αλλάζουν την μπαταρία κ γίνεται καινούργιο. Έχει πράξει ο κουνιάδος πολλές φορές έτσι και μόνο σε καλό βγαίνει γιατί έχεις γλυτώσει πολλά χρήματα που είναι το βασικότερο. 

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος για αλλαγή μπαταρίας γνωρίζετε πιο είναι? Ισχύει το ποσό που αναφέρει το παιδί πιο πάνω?

Γίνεται και αντικατάσταση της πλάτης γιατί έχω ένα μικρό σημάδι στο τζάμι της κάμερας κοντινής λήψης (μικρή)?

Όχι ότι επηρεάζει κάπου, αλλά θέλω να το αλλάξω για ψυχολογικούς λόγους μιας και το προσέχω σαν τα μάτια μου και αδυνατώ να καταλάβω το πως έγινε.... 😒

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασίες κάποιος τη μεμβράνη neo flex της spigen?

Λεω μήπως πάρω αυτή για να γλιτώσω να πηγαινω smartec να μου βάλουν την εργοστασιακη

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



:cool:
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, margaritagr said:

Εχει δοκιμασίες κάποιος τη μεμβράνη neo flex της spigen?

Λεω μήπως πάρω αυτή για να γλιτώσω να πηγαινω smartec να μου βάλουν την εργοστασιακη

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Την είχα δοκιμάσει σε άλλο κινητό. έχει μια πιο κολλώδη αίσθηση από την εργοστασιακή . Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος για αλλαγή μπαταρίας γνωρίζετε πιο είναι? Ισχύει το ποσό που αναφέρει το παιδί πιο πάνω?
Γίνεται και αντικατάσταση της πλάτης γιατί έχω ένα μικρό σημάδι στο τζάμι της κάμερας κοντινής λήψης (μικρή)?
Όχι ότι επηρεάζει κάπου, αλλά θέλω να το αλλάξω για ψυχολογικούς λόγους μιας και το προσέχω σαν τα μάτια μου και αδυνατώ να καταλάβω το πως έγινε.... 
Κόστος περίπου 70 ευρώ.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, bardull said:

Κόστος περίπου 70 ευρώ.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ..

 

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Smartec.

Αντικατάσταση μόνο της μπαταρίας: 42€

Αντικατάσταση μόνο το πίσω καπάκι: 77€

Και τα δύο μαζί: 87€ μιας και η εργασία χρεώνεται μια φορά.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2022 at 12:58 ΜΜ, pdrima said:

καλησπερα στην ομαδα.το p30pro απεβιωσε μετα απο πτωση ελευθερα απο την μηχανη.εχω μια ερωτηση αν εχει καποιος αποψη.εχω βρει στο media markt ενα s21 ultra στα 579 ευρω το οποιο ειναι το εκθεσιακο.αν εχει 2 χρονια εγγυηση να το παρω η οχι?ποσο ταλαιπωρημενο να ειναι και τι θα μπορουσε να παθει που δεν θα το καλυπτε η samsung?ευχαριστω

 

Κατά 99% θα έχει burn in.Στην απόδειξη θα αναφέρει ότι είναι εκθεσειακο,οπότε δεν θα σε καλύψει η smartec αν ζητήσεις αλλαγή οθόνης.

Ήμουν παθών σε τάμπλετ που είχα αγοράσει έτσι παλαιότερα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, margaritagr said:

Εχει δοκιμασίες κάποιος τη μεμβράνη neo flex της spigen?

Λεω μήπως πάρω αυτή για να γλιτώσω να πηγαινω smartec να μου βάλουν την εργοστασιακη

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Πηγε τις προάλλες φιλος μου να βάλει εργοστασιακή ζελατίνα στην Smartec την έβαλαν και ηταν γεμάτη σκόνη... λες και δεν την καθάρισαν την οθονη προτού την τοποθετήσουν, τους ζήτησε να βάλουν αλλη και δέχθηκαν. Απαράδεκτοι για επίσημη αντιπροσωπεία.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panosfx said:

Κατά 99% θα έχει burn in.Στην απόδειξη θα αναφέρει ότι είναι εκθεσειακο,οπότε δεν θα σε καλύψει η smartec αν ζητήσεις αλλαγή οθόνης.

Ήμουν παθών σε τάμπλετ που είχα αγοράσει έτσι παλαιότερα...

πηρα εκθεσιακο το galaxy active 2 δεν το εγραφε στην αποδειξη και ειχε καμμενο ενα πιξελ εγινε κανονικα αντικατασταση οθονης και μπαταρια μαζι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι απόψεις διίστανται. 2 συσκευές εκθεσιακές έχουν παρθεί κ σε οποιαδήποτε πρόβλημα εντός εγγύησης αντικαταστιεται χωρίς να υπάρχει πρόβλημα που είναι εκθεσιακό. Όσο για την αλλαγή μπαταρίας ακριβώς πριν 2χρονια μες στον πρώτο χρόνο της εγγύησης ήταν 25+ΦΠΑ στον 2χρονο περίπου 36+ . Εκτός κ έχουν αλλάξει ο τιμοκατάλογος. Κ για να κλείσει το θέμα εκθεσιακό ας ρωτήσει στην απόδειξη αν αναγράφεται κάτι τέτοιο κ μετά ας πάρει την smartec να τους ενημερώσει τι ισχύει.δεν χρειάζεται να κάνουμε εικασίες ούτε να στεναχωριομαστε. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Epicouros said:

Πηγε τις προάλλες φιλος μου να βάλει εργοστασιακή ζελατίνα στην Smartec την έβαλαν και ηταν γεμάτη σκόνη... λες και δεν την καθάρισαν την οθονη προτού την τοποθετήσουν, τους ζήτησε να βάλουν αλλη και δέχθηκαν. Απαράδεκτοι για επίσημη αντιπροσωπεία.

Έχει ξανά ακουστεί κάτι τέτοιο για την smartec αλλά έχουν την ευθύνη κ το ξανά αλλάζουν χωρίς χρέωση. Εγώ λόγο χρόνου δεν πήγα εκεί κ έχω γράψει ότι έβαλα στο i repair  στην Γρηγορίου Λαμπράκη η οποία είναι εξαιρετική κ καλής ποιότητας κ φέτος η γυναίκα λόγο απροσεξίας στην παραλία έγινε μια γρατζουνιά από άμμο η οποία όταν γύρισα σπίτι είχε εξαφανιστεί. Την έχω αρκετούς μήνες κ πραγματικά δεν έχει ούτε μια αμυχη. Το μόνο που θα μπορούσα να πω σαν αρνητικό είναι ότι αφήνει αρκετές δακτυλιες οι οποίες καθαρίζονται κ πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή μπήκα και διάβασα πολλές κριτικές στο amazon, την παρήγγειλα την spigen. Δεν είχε και κανένα σοβαρό ποσό οπότε οκ αν δε ότι δεν βολεύει θα παω smartec .

Μαζί πηρα και μια liquid air για δοκιμή


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Amazon? Σε τι τιμη? Εχω την εντυπωση οτι εδω τις βρισκεις φθηνοτερα τις Spigen. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει κ γω τρεις ζελατινες απο αμαζον αλλα δε ξερω φοβαμαι να βαλω... και δε ξερω τι ειναι προτιμοτερο τζαμακι που του εχω τωρα ή η ζελατινη... μου χε σπασει στο s8 η οθονη και το χω παρει απο φοβο... 

Link to comment
Share on other sites

Amazon? Σε τι τιμη? Εχω την εντυπωση οτι εδω τις βρισκεις φθηνοτερα τις Spigen. 

Όχι, τα παρήγγειλα απο το spaceboy του σκρουτζ απο το οποίος έχω ξανά αγοράσει . 10.9 έχει τη συσκευασία με 2 μεμβράνες


Sent from my iPad using Tapatalk
Εχω αγορασει κ γω τρεις ζελατινες απο αμαζον αλλα δε ξερω φοβαμαι να βαλω... και δε ξερω τι ειναι προτιμοτερο τζαμακι που του εχω τωρα ή η ζελατινη... μου χε σπασει στο s8 η οθονη και το χω παρει απο φοβο... 

Εγώ το έχω με την εργοστασιακή μεμβράνη και θήκη neo hybrid spigen απο την πρωτη μερα κυκλοφορίας του. Η μεμβράνη έχει γεμίσει σημάδια αλλα σε πτώση που είχε, η οθόνη του δεν έπαθε τίποτα


Sent from my iPad using Tapatalk
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ, με εξαιρετική εξυπηρέτηση και απίστευτη συσκευασία!

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με εχουν ενυπωσιασει τοσο που Σεπτεμβρη που θα μαι Αθηνα θα παω απο εκει. Χρονια παραγγελνω, καθε χρονο περναω απο εκει κοντα αλλα ποτε δεν πηγα στο μαγαζι ..

Link to comment
Share on other sites

Με εχουν ενυπωσιασει τοσο που Σεπτεμβρη που θα μαι Αθηνα θα παω απο εκει. Χρονια παραγγελνω, καθε χρονο περναω απο εκει κοντα αλλα ποτε δεν πηγα στο μαγαζι ..

Να πας ειναι πολυ ευγενικά και εξυπηρετικό παιδιά!


Sent from my iPad using Tapatalk
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση expert raw στο galaxy store..

Σου δίνει τη δυνατότητα να αποθηκεύεις μόνο σε JPEG αλλά δυστυχώς ο χρόνος επεξεργασίας παραμένει μεγάλος και δεν μπορείς να βγάλεις πάνω από 2 φωτογραφίες σε σύντομο χρονικό διάστημα..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...