Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καρτοκινητή εξωτερικού και ρομινγκ, που είναι φτηνότερο και επιλέγεις και κεραίες όποιας εταιρίας θέλεις.

 

γενικοτερα αυτο συμφερε παντα να επιλεγεις οποιο δικτυο θελεις αλλα πακετα mb και ομιλιας οπως εχουνε τα ελληνικα δικτυα δεν εχω δει .

Οποτε για μια βασικη μικρη χρηση ισως εξυπηρετουσε αλλα για μεγαλυτερη χρηση δεν το νομιζω , εκτος και αν εχει αλλαξει κατι .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήρθε η ώρα το site να ενεργοποιήσει μια ενότητα στο forum για καρτοκινητά εξωτερικού για καλύτερη ενημέρωση;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήρθε η ώρα το site να ενεργοποιήσει μια ενότητα στο forum για καρτοκινητά εξωτερικού για καλύτερη ενημέρωση;

 

Δίκτυα Εξωτερικού

Αν πιστεύεις ότι χρειάζεται κάτι παραπέρα μπορείς να στείλεις ένα π.μ. στον αρμόδιο mod της ενότητας της τηλεφωνίας με τις προτάσεις σου. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω στον πατέρα μου what's up. Επειδή δεν θέλω να τον μπλεκω με κάρτες από τα περίπτερα και δεν το έχει με online ανανεώσεις χρόνου λέω να του βάλω ένα ποσό στον λογαριασμό του από την αρχή, πχ 50 ευρώ. Βέβαια έτσι χάνεις πιθανά μπόνους που υποθέτω δινει για κάθε ανανεωση αλλά οκ...

 

Αυτό που θέλω να ρωτησω είναι αν υπάρχει ή δυνατότητα να ρυθμίσεις ένα ή δυο συγκεκριμένα πακετα να μπαίνουν αυτόματα κάθε μήνα χωρίς να χρειάζεται να τα ενεργοποιείς εσυ από την εφαρμογή, γιατί θα τα μπλέξει. Στην wind πχ αυτό δεν γίνεται.

 

Ή χρήση που κάνει είναι γύρω στα 120 λεπτά ομιλίας τον μήνα. Ίντερνετ θα ήθελε να έχει. Σκέφτομαι τα πακέτα των 200 λεπτών και των 500 mb αν τελικά θελει. Οπότε με 10 ευρώ θα είναι τέλεια.

 

Ίσως θα σε βόλευε και η επιλογή που έχει να ζητήσει μεταφορά από άλλο αριθμό όταν του τελειώνει, ώστε να σε ειδοποιεί να του γεμίζεις.

 

Για να κάνω και τις δικές μου ερωτήσεις, το πακέτο που ξέρω εγώ είναι 5€ για 200' προς όλους.

Βλέπω όμως στις ανακοινώσεις για τις αυξήσεις ότι αναφέρει μία προσφορά 400' προς όλους με 3.02€ που ισχύει για ανανεώσεις από 10€ και πάνω. Αυτή μπορεί να τη ενεργοποιήσει κάποιος ή είναι παλιά και ισχύει μόνο για όσους την είχαν?

 

Επίσης, σε ανανέωση online ή από κατάστημα, τα λεφτά μπαίνουν υποχρεωτικά αμέσως, ή υπάρχει τρόπος να πάρεις κάποιο κωδικό για να τα βάλεις αργότερα, όπως από περίπτερο?

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τα 400 είναι για παλιούς συνδρομητές.

 

Τελικα αλλαξε κατι σε αυτη την προσφορα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια, με απλη αριθμητικη,

το ενα λεπτο ομιλιας, αν δεν εχεις κανενα πακετο,

ποσο παει πλεον στην cosmokarta?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να διακοψω την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου 200 λεπτών με 5 ευρώ?Έγινε αυτόματα προχθές όταν παρέλαβα τη κάρτα από κατάστημα κοσμοτε και δεν το ζήτησα

Μπορείς να ζητήσεις πίσω και τα 5€ επικοινωνώντας με την εξυπηρέτηση πελατών.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ζητήσεις πίσω και τα 5€ επικοινωνώντας με την εξυπηρέτηση πελατών.

 

Το εκανα τηλεφωνικά τελικά. Όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που βλέπω, η τιμή που αυξήθηκε κατά 2 λεπτά στο ποσό που σου κρατάει (3,02€) και από εκεί και πέρα η τιμή ανά δευτερόλεπτα αν τα καταναλώσεις τα 400', πήγε όπως σε όλα τα υπόλοιπα καρτοκινητά(what's up και cosmoκάρτα άνευ bonus 400') στα 0,0099€/s.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό με τα SMS είναι για γέλια αλλά ποιος στέλνει πια ήθελα να ξερα? Χαχα

Ίσως φταίει για την αύξηση ότι οι περισσότεροι στέλνουμε μηνύματα μέσω εφαρμογών social :happy:

 

Επίσης από κοσμοκαρτα μου ήρθε μήνυμα με προσφορά 100 λεπτά προς όλους με 2 02:O

Link to comment
Share on other sites

Sms δεν στέλνει ούτε ο παππούς μου πια που είναι 93 ετών. Του έχω πάρει το Huawei P9 Plus και με έχει τρελάνει στα μηνύματα από το viber και το WhatsApp.
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Sms δεν στέλνει ούτε ο παππούς μου πια που είναι 93 ετών. Του έχω πάρει το Huawei P9 Plus και με έχει τρελάνει στα μηνύματα από το viber και το WhatsApp.

 

Huawei P9 Plus για τον παππου; :blink: really; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Sms δεν στέλνει ούτε ο παππούς μου πια που είναι 93 ετών. Του έχω πάρει το Huawei P9 Plus και με έχει τρελάνει στα μηνύματα από το viber και το WhatsApp.

 

 

 

Εμενα η μια γιαγια μου ειναι 70κατι.Αλλα μονο σταθερο εχει.Η αλλη κανει κλησεις μονο με το κινητο.

 

Μπραβο στον παππου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μια γιαγια μου ειναι 70κατι.Αλλα μονο σταθερο εχει.Η αλλη κανει κλησεις μονο με το κινητο.

 

Μπραβο στον παππου.

 

η δικια μου ειναι 78 εχει το lg spirit και εχει και ταμπλετ και μιλαει με skype στην Σουηδια στην αδερφη της!!!ειμαι ενα βημα πριν την πνιξω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε ελεύθερη την τρίτη ηλικία να μαθαίνει... :p και εγώ έχω δωσει στην γιαγιά μου εδώ και μια 5ετια ενα απλό κινητο και τώρα που είναι 87 ακομα δεν μπορεί να το μάθει...ταχεια κλήση και έτσι κανει δουλεια με 600' προς WU :D
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας γνωρίζετε παρακαλώ τι να επιλέξω ώστε όταν με καλεί κάποιος και μιλάω να του δείχνει κατειλημμένο και εγώ στην συνέχεια αν θέλω να σταματάω την πρώτη κλήση και να μιλάω με αυτόν τον δεύτερο;

 

 

με δοκιμές είχα βάλει στην μια περίπτωση να δείχνει κατειλημμένο στον καλούντα και να μου έρχεται ένα sms μετά και στην άλλη περίπτωση να ακούω εγώ ότι καλεί κάποιος αλλά ο άλλος να μην ακούει ότι μιλάω εγώ με άλλον αυτή την ώρα

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αυτό που λες;

Είτε θα ενεργοποιήσεις την αναμονή κλήσης, όπου αυτός που σε καλεί θα ακούει να χτυπάει το κινητό και θα σου βγάζει εσένα επιλογή να θέσεις σε αναμονή ή να κλείσεις αυτόν που μιλας τώρα και να μιλήσεις με τον άλλο.

Είτε θα απενεργοποιήσεις την αναμονή, όπου αυτός που θα σε παίρνει θα παίρνει σήμα κατειλημμένου και θα σου ρχεται SMS εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ mobile internet με 300-400 mb τον μήνα κι επειδή με την wind έχω απελπιστεί θελω να χρησιμοποιήσω data από το whats up. Η πιο φθηνη λύση που σκέφτηκα είναι η online ανανέωση με 10 Ευρώ και δώρο για 15 μέρες 1 gb. Πριν τη λήξη βάζω το πακέτο με τα 120 mb με 3 ευρώ, οποτε κάθε 3 περίπου μήνες θα βάζω 10 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ mobile internet με 300-400 mb τον μήνα κι επειδή με την wind έχω απελπιστεί θελω να χρησιμοποιήσω data από το whats up. Η πιο φθηνη λύση που σκέφτηκα είναι η online ανανέωση με 10 Ευρώ και δώρο για 15 μέρες 1 gb. Πριν τη λήξη βάζω το πακέτο με τα 120 mb με 3 ευρώ, οποτε κάθε 3 περίπου μήνες θα βάζω 10 ευρώ.

Ναι.Ή έχει και με 5 ευρώ 500ΜΒ

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα για τα 5 ευρώ, αλλά πιστεύω πως θα μου είναι αρκετά, αν σε πρώτη φάση ξεκινήσω με 1120 mb, για τον επόμενο καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...