Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τους κάλεσα και άνοιξαν ticket όπου θα με καλέσει εντός 48ωρών τεχνικός για την επιβεβαίωση του θέματος (ελπίζω θα πάρω πίσω το 1€ + τα mb που έχασα)

 

Ναι είναι σαν το 4g η γρηγοραδα τους. Εμένα μου απάντησαν μετά από μια εβδομάδα για θέμα σημαντικό. Δεν είναι πουθενά οι τύποι. Και σκεφτόμουν να βάλω σπίτι ΟΤΕ και ΟΤΕ tv.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τους κάλεσα και άνοιξαν ticket όπου θα με καλέσει εντός 48ωρών τεχνικός για την επιβεβαίωση του θέματος (ελπίζω θα πάρω πίσω το 1€ + τα mb που έχασα)

 

Ενημέρωσέ μας για την κατάληξη:

Πήρες τα ΜΒ πίσω; Με ποιά προϋπόθεση; Απλά τα ΜΒ πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσέ μας για την κατάληξη:

Πήρες τα ΜΒ πίσω; Με ποιά προϋπόθεση; Απλά τα ΜΒ πίσω;

 

Είναι αστείοι εκεί στην Cosmote, μόλις με κάλεσε ο τεχνικός τους και με ενημέρωσε ότι όντως έστειλαν τα sms ενημέρωσης (ενώ δεν έχω λάβει τίποτα) και δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο, μόνο εάν θέλω εγγράφως να παραπονεθώ στην cosmote. :lol:

Edited by MaterialDefender
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Είναι αστείοι εκεί στην Cosmote, μόλις με κάλεσε ο τεχνικός τους και με ενημέρωσε ότι όντως έστειλαν τα sms ενημέρωσης (ενώ δεν έχω λάβει τίποτα) και δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο, μόνο εάν θέλω εγγράφως να παραπονεθώ στην cosmote. :lol:

 

 

 

Ελεος,οι τυποι κατι τετοια κανουν και γι αυτο ο κοσμος εχει φυγει.Καρτα στο 12μηνο και πολυ τους ειναι.Και λιωσιμο στο zero facebook.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ελεος,οι τυποι κατι τετοια κανουν και γι αυτο ο κοσμος εχει φυγει.Καρτα στο 12μηνο και πολυ τους ειναι.Και λιωσιμο στο zero facebook.

 

Πήγα εχτές και έκανα γραπτή καταγγελία (ενημέρωση μέσα σε 2 εβδομάδες), όχι πως θα ιδρώσουν ιδιαίτερα...:ninja:

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Πήγα εχτές και έκανα γραπτή καταγγελία (ενημέρωση μέσα σε 2 εβδομάδες), όχι πως θα ιδρώσουν ιδιαίτερα...:ninja:

 

 

 

Εχω 6-7 μηνες να βαλω καρτα.Γιατι εχω 2 νουμερα και η κοσμοτε μου βγαινει πιο ακριβη σε ομιλια.Και εισαι Αθηνα απ οσο ειδα,ολες τα ιδια ειναι.Τελευταια φορα που ημουν Αθηνα περασα απο Ομονοια-Συνταγμα-Θησειο-Γκαζι-Ακροπολη-Μοναστηρακι με μπλε.Μια χαρα ηταν και η πρασινη επισης.Μονο στο μετρο υπερτερει η κοσμοτε.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς εάν αυτός ο αριθμός ανήκει στην cosmote? 2130393120 Γιατί με παίρνει από 3 μέρες.

 

καλησπερα απο εναν ελενχο που εκανα στο http://www.foritotita.gr/?page_id=362 γραφει οτι το νουμερο ανηκει στην vodafone και στο google που το εψαξα γραφει Ο τηλεφωνικός αριθμός 213-0393120 ανήκει σε συνεργάτη της Vodafone με την επωνυμία ONLINE SALES, Ευμολπίδων 11, Αθήνα, 11854, ΑΤΤΙΚΗΣ, Τηλέφωνο : 2130393100. Eίναι call center, μια ...

εταιρεία δηλαδή που απασχολεί εκατοντάδες τηλεφωνήτριες, οι οποίες κάνουν τηλε-μάρκετινγκ. Προωθούν τα προϊόντα της Vodafone. Το call center τους βρίσκεται στην οδό Περσεφόνης 47 στο Γκάζι. πηγη : http://taxalia.blogspot.gr/2014/07/2130393120.html σημερα 25/5/2016 και ωρα 12:42.

παντως μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη truecaller που εχω στην υπογραφη μου και να σου βγαζει αμα ειναι σπαμ το τηλεφωνο ή οχι ! και απο ποια εταιρεια δεν απαιτει ιντερνετ για δουλεψει αφου ενημερωνονται τα νουμερα στην εφαρμογη με μια ενημερωση και παραμενουνε στην εφαρμογη.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σταμάτησε να στέλνει ενημερωτικά sms η Cosmote για την λήξη του χρόνου ομιλίας & MB (έχω whatsup)?

Έχασα περίπου 1gb επειδή ξεχάστηκα να δω στην εφαρμογή και με χρέωσε μετά 1€ που χρησιμοποίησα 3g...

 

Συνέβει και σε μένα. Μία φορά όμως. Από τότε τσεκάρω από μόνος μου. Ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ για τυχόν εξέλιξη στην γραπτή καταγγελία που έκανες.

Edited by sarevag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Να ρωτησω κατι για πακετο μηνυματων και μονο επειδη χρησιμοποιω μηνυματα και χρονο ομιλιας καθολου.Τι πακετο μου προτεινεται να βαλω.Σε κοσμοκαρτα η whats up γτ ακομα δεν εχω επιλεξει πιο απο τα 2 θα κανω(εννοω κοσμοκαρτα η whats up)Να διαλεξω αυτο που με βολευει γτ η Cosmote σου δινει το δικαιωμα να αλλαξεις μονο 1 φορα μεταξυ των προγραμματων χωρις χρεωση.Το πακετο μηνυματων θελω προς ολα τα δικτυα και οχι μονο σε cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα για μηνύματα είναι ίδια σε κοσμοκάρτα σε what's up και σε frog. Αν έχεις internet το καλύτερο είναι το http://www.dosms.gr σε συνδιασμό με vivawallet που βάζεις χρήματα όσα θες και τα καταναλωνεις όποτε θες.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε Whats up,μπείτε στην εφαρμογή και πηγαίνετε εκεί που λέει #Pare_HappyHour.Σου δίνει κάθε μέρα 1 ώρα ομιλίας και 500mb.Ισχύει μέχρι τις 8/6 όπως λέει και μπορείς να το κάνεις μία φορά κάθε μέρα.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Οχι θέλει να έχεις ανανεώσει τους τελευταίους 2 μήνες. Αν βάλεις κάρτα τώρα θα το πάρεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επειδή δε βρίσκω συγκεκριμένο θέμα για Φοιτητικό What's Up, θα ρωτήσω εδώ.

 

Λοιπόν, αυτή τη στιγμή έχω ένα Φοιτητικό F2G και ένα Φοιτητικό CU μέσα στο ίδιο κινητό. Επειδή το δίκτυο της Vodafone στις περιοχές που κινούμαι είναι μάπα (μέχρι και η WIND της κάνει πλάκα), σκέφτομαι να κάνω φορητότητα τον αριθμό που έχω εκεί (694xxxxxxx) σε What's Up και να το κάνω Φοιτητικό με Cosmote!!

 

Ξέρετε όμως αν τα Φοιτητικά της Cosmote λήγουν;; Έχουν κοπεί σε κανέναν; Γιατί απ' όσο ξέρω η Vodafone πολύ δύσκολα τα κόβει μετά τη λήξη των σπουδών, δε θέλω να κάνω χαζομάρα και πηγαίνοντας στην Cosmote, να μου κόψει αυτή το Φοιτητικό πιο γρήγορα από την άλλη... :cry: Ευχαριστώ.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, επειδή οποιοδήποτε φοιτητικό είναι αρκετά προνομιούχο(και ειδικά της Vodafone*), αν έχεις τη δυνατότητα για φοιτητικό καλό είναι να την εξαντλήσεις παίρνοντας 1 Vodafone, 1 Cosmote Και 2 wind, και ας μην τα χρειάζεσαι. Μπορείς να δώσεις σε κάποιον δικό σου. Αντί να αλλάξεις το Vodafone, πάρε ένα καινούριο what's up.

 

*το φοιτητικό cu είναι το μοναδικό που σου δίνει 600' λεπτά σε όμοιά του και 600 mb κάθε μήνα χωρίς να βάλεις κάρτα, και μάλιστα σου μεταθέτει την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου κατά 1 μήνα. Πρακτικά ο αριθμός και το υπόλοιπο δεν λήγουν ποτέ. Για μένα είναι χαζό να το μετατρέψεις αντί να πάρεις ένα καινούριο what's up.

 

Όσο για το δίκτυο, είναι μεν χάλια σε πολλά σημεία σε 3G, αλλά συνήθως εκεί έχει 4G. Μήπως δεν έχεις 4G τηλέφωνο;

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, επειδή οποιοδήποτε φοιτητικό είναι αρκετά προνομιούχο(και ειδικά της Vodafone*), αν έχεις τη δυνατότητα για φοιτητικό καλό είναι να την εξαντλήσεις παίρνοντας 1 Vodafone, 1 Cosmote Και 2 wind, και ας μην τα χρειάζεσαι. Μπορείς να δώσεις σε κάποιον δικό σου. Αντί να αλλάξεις το Vodafone, πάρε ένα καινούριο what's up.

 

*το φοιτητικό cu είναι το μοναδικό που σου δίνει 600' λεπτά σε όμοιά του και 600 mb κάθε μήνα χωρίς να βάλεις κάρτα, και μάλιστα σου μεταθέτει την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου κατά 1 μήνα. Πρακτικά ο αριθμός και το υπόλοιπο δεν λήγουν ποτέ. Για μένα είναι χαζό να το μετατρέψεις αντί να πάρεις ένα καινούριο what's up.

 

Όσο για το δίκτυο, είναι μεν χάλια σε πολλά σημεία σε 3G, αλλά συνήθως εκεί έχει 4G. Μήπως δεν έχεις 4G τηλέφωνο;

 

Sent from my XT1562

 

Έχω 4G συσκευή. Όντως, το είχα ξεχάσει αυτό. Το Φοιτητικό CU δε λήγει χωρίς ανανέωση, οπότε θα μπορούσα απλά να το αφήσω στην άκρη και να πάρω νέο αριθμό με Φοιτητικό What's Up! Το κακό είναι ότι κάποιοι λίγοι με καλούν ακόμα στον αριθμό 694xxx, αλλά θα τον αφήσω μάλλον. Θα το σκεφτώ. Θα είναι και ο 4ος ενεργός αριθμός μου, οπότε θα γίνει χαμός με όποιον με ψάχνει στα τηλέφωνα. :O

 

Θα ήθελα απλά να έχω και ένα διαφορετικό δίκτυο, μιας και οι άλλες δύο μοιάζουν αρκετά πια, με την "κόκκινη" στις περιοχές που κινούμαι (Αθήνα και Πελοπόννησο), να είναι η χειρότερη και στο σήμα και στις ταχύτητες του ίντερνετ... Επίσης, θέλω να βλέπω και το πόσο πολύ μπροστά είναι το 4G της Cosmote! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ έχω φοιτητικό What's Up, μπορώ να πω πως παρόλο που η Cosmote έχει πιο τσιμπημένες τιμές συγκριτικά με τις άλλες δύο, η φοιτητική της προσφορά συμφέρει αρκετά.

Για παράδειγμα, με ανανέωση 10€ δίνει 600 MB επιτόπου και άλλα 600 ΜB την 1η του επόμενου μήνα. Αν προσθέσουμε και το 1 GB με την προσφορά για online ανανέωση που ισχύει μέχρι 31/5 (πιθανόν να παραταθεί) έχουμε συνολικά περίπου 2,2 GB και το υπόλοιπο μέσα στην κάρτα.

Το πλεονέκτημα του φοιτητικού CU, βέβαια, είναι ότι όσα αναφέρθηκαν πιο πάνω τα παρέχει κάθε 1η του μήνα χωρίς προϋπόθεση ανανέωσης.

Σίγουρα όμως το δίκτυο του 4G της Cosmote είναι αυτή τη στιγμή το πιο ανεπτυγμένο, οπότε προσφέρει καλύτερες ταχύτητες σε πολλές περιπτώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4G συσκευή. Όντως, το είχα ξεχάσει αυτό. Το Φοιτητικό CU δε λήγει χωρίς ανανέωση, οπότε θα μπορούσα απλά να το αφήσω στην άκρη και να πάρω νέο αριθμό με Φοιτητικό What's Up! Το κακό είναι ότι κάποιοι λίγοι με καλούν ακόμα στον αριθμό 694xxx, αλλά θα τον αφήσω μάλλον. Θα το σκεφτώ. Θα είναι και ο 4ος ενεργός αριθμός μου, οπότε θα γίνει χαμός με όποιον με ψάχνει στα τηλέφωνα. :O

 

 

 

 

 

Θα ήθελα απλά να έχω και ένα διαφορετικό δίκτυο, μιας και οι άλλες δύο μοιάζουν αρκετά πια, με την "κόκκινη" στις περιοχές που κινούμαι (Αθήνα και Πελοπόννησο), να είναι η χειρότερη και στο σήμα και στις ταχύτητες του ίντερνετ... Επίσης, θέλω να βλέπω και το πόσο πολύ μπροστά είναι το 4G της Cosmote! :lol:

 

 

 

Ετσι ειχα δικαρτο,αλλα να ξερεις με μπλε μαζι και Cosmote θα εχεις σημα παντου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/4d728a9fea0ade13c4cf9b296dedd1d0.jpg

 

Το πρώτο ποστ :

https://m.facebook.com/WhatsUpCosmote/

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

όλοι το παίρνουν ή προϋποθέτει ανανέωση το τελευταιο διαστημα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Εγώ τα έβαλα. Θα σε γελάσω. Κάνε μια δοκιμή

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

όλοι το παίρνουν ή προϋποθέτει ανανέωση το τελευταιο διαστημα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ισχύει όπως πάντα αυτό με τις 60 μέρες..

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

μου ειπε ενας γνωστος μου οτι το whats up εχει βγαλει προφορα το παρε καβαντζα αυτο τι σημαινει; τι παροχες δινει;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...