Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρήσιμο πολύ πάντως. Οπότε λύθηκε και το θέμα της χρέωσης κλήσης που γκρίνιαζαν κάποιοι. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα παιδια,απο χτες προσπαθω να ενεργοποιησω το φοιτητικο προγραμμα σε εναν φιλο αλλα ματαια,ενω βαζω ολα τα στοιχεια στην φορμα μετα την επιβεβαιωση μου λεει οτι κατι δεν εχει συμπληρωθει σωστα.Καμια βοηθεια?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,απο χτες προσπαθω να ενεργοποιησω το φοιτητικο προγραμμα σε εναν φιλο αλλα ματαια,ενω βαζω ολα τα στοιχεια στην φορμα μετα την επιβεβαιωση μου λεει οτι κατι δεν εχει συμπληρωθει σωστα.Καμια βοηθεια?

 

καλύτερα να πας σε κάποιο κατάστημα ώστε να στο κάνουν εκείνη. η πλατφόρμα τους είναι διαφορετική από της σελίδας του whatsup και σε λίγες ώρες, το πολύ μία μέρα έχει ενεργοποιηθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μια cosmokarta η οποία για να μην λήξει θέλω να της κάνω την μικρότερη ανανέωση που γίνεται, υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει online η ανανέωση με πιστωτική paypal κλπ; όσο και να έψαξα στο site τους δεν βρήκα τίποτα.

Σε κατάστημα oteshop, Γερμανός και θα ζητήσεις να σου βάλουν 5 ευρώ. Πιο κάτω δεν έχει.

 

Μπορείς επίσης να κάνεις μεταφορά από άλλο νούμερο. Δες εδώ. Αν καταφέρεις να εγγραφείς και στο my cosmote (δύσκολο, εγώ τουλάχιστον δε τα έχω καταφέρει) μπορείς φαντάζομαι να επιστρέψεις εύκολα τα χρήματα σε αυτόν που στα έδωσε.

-----

 

 

Ξέρει κανείς αν η εφαρμογή COSMOTE My Account (android, ios) είναι μόνο για σύνδεση ή και για κάρτα;

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά,δεν ξέρω αν αναφέρω στο σωστό θέμα το πρόβλημα μου. Είμαι κάτοχος frog, έχω το sony xperia tipo, πριν μερικές μέρες μου δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα με τις επαφές και κατά λάθος τις διέγραψα, τις έσωσα με μια εφαρμογή, καλού κακού της πέρασα στο gmail μου. Όταν ήθελα να τις περάσω στην κάρτα sim, αφού έφαγα τον τόπο για να το κάνω, κατέβασα μια άλλη εφαρμογή, μου τις πέρασε, απλά όλες έχουν 5-6 γράμματα μόνο, διορθώνει αυτό κάπως;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η εφαρμογή COSMOTE My Account (android, ios) είναι μόνο για σύνδεση ή και για κάρτα;

Η κόρη μου τη χρησιμοποιεί στην cosmocarta της...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα μέσα στο ΣΚ να κάνω ανανέωση χρόνου με χρεωστική στο site της cosmote και δεν τα κατάφερα! Μόλις πάταγα πάνω στο κουμπί που έλεγε ανανέωση με χρεωστική με γύρναγε στην αρχική! Μου τσάκισε τα νεύρα!
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα μέσα στο ΣΚ να κάνω ανανέωση χρόνου με χρεωστική στο site της cosmote και δεν τα κατάφερα! Μόλις πάταγα πάνω στο κουμπί που έλεγε ανανέωση με χρεωστική με γύρναγε στην αρχική! Μου τσάκισε τα νεύρα!

τα ίδια έκανε για ΈΝΑΝ ΟΛΌΚΛΗΡΟ ΜΉΝΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΊΡΙ! εκεί στην κοσμοτε πρέπει να πέφτει πολύ δημοσιουπαλληλικη κατάσταση...

δέκα email τους είχα τότε μέχρι να το καταλάβουν! έλεος

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια έκανε για ΈΝΑΝ ΟΛΌΚΛΗΡΟ ΜΉΝΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΊΡΙ! εκεί στην κοσμοτε πρέπει να πέφτει πολύ δημοσιουπαλληλικη κατάσταση...

δέκα email τους είχα τότε μέχρι να το καταλάβουν! έλεος

 

Εμένα πριν λίγο καιρό μου έκανε άλλο κουλό. Μου έγραφε ότι έχω ξεπεράσει το μηνιαίο όριο ανανεώσεων του μήνα ενώ δεν είχα κάνει ούτε μία! Πήρα τηλ και το είπα, μου είπαν θα το κοιτάξουν και την επόμενη μέρα έπαψε να συμβαίνει... Αυτό που κατάλαβα είναι ότι το mycosmote τρώει κολλήματα σε συγκεκριμένους χρήστες (ή αριθμούς) γιατί αυτά τα προβλήματα δεν είναι γενικά... Π.χ. ξέρω και άλλους που ποτέ δεν είχαν κάποιο θέμα με την ανανέωση. Όπως και να 'χει, πρέπει να αναβαθμιστεί κάποια στιγμή το mycosmote, είναι πολλά χρόνια που είναι ίδιο και απαράλλαχτο.

 

Επίσης κάποια στιγμή πρέπει όλες οι εταιρίες να απελευθερώσουν τα ποσά ανανέωσης χρόνου στις online εφαρμογές τους. Δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν μόνο συγκεκριμένα ποσά, π.χ. 5, 10, 15Ε. Γιατί να μην μπορούμε να βάλουμε και 6Ε τη στιγμή που ας πούμε στην εφαρμογή πληρωμής λογαριασμών, μπορείς να βάλεις ό,τι ποσό θέλεις, ακόμη και λιγότερο από το κανονικό. Ακόμη και 1Ε. Γιατί να μην μπορεί να γίνει κάτι παρόμοιο και στην ανανέωση; Ή τεσπα ας δώσουν έστω και δυνατότητα για 6, 7Ε και μετά να πηγαίνει στα 10Ε. Δεν είναι και τόσο τραγικό. Προφανώς για λόγους κέρδους δεν το κάνουν, γιατί σου λέει αν χρειάζεται 6Ε και τα θέλει άμεσα, θα βάλει αναγκαστικά 10Ε. Κερδισμένοι 4Ε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει κανενα προγραμμα οικογενειακο με κοσμοκαρτα η καρτοσυμβολαιο

δηλαδη σε 2/3 αριθμους να παιρνεις η δωρεαν η με ελαχιστη χρεωση?

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmoκάρτα μπορείς να δηλώσεις 2 αριθμούς με τους οποίους όταν μιλάς θα χρεώνεσαι 0,01€ το λεπτό. Δηλαδή με 1€ 100' χωρίς ημερομηνία λήξης. Όσο υπάρχει χρηματικό υπόλοιπο. Σε 3 νούμερα δηλώνει το κάθε ένα τα άλλα 2 και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

μεσα από τη σελιδα της κοσμοτε εχει callback,βαζεις τον αριθμο σου,επιλεγεις ποτε θες να σε καλεσουν και σε παιρνουν τζαμπα αυτοι.

 

Ωραίος!

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/commonNew/callMeBack/callMeBackEn.jsp

 

:)

:)

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να σταματήσω την αυτόματη ανανέωση ομιλίας όταν βάζω κάρτα στο κινητό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορώ να στείλω σε ένα νούμερο ένα SMS για διακοπή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να σταματήσω την αυτόματη ανανέωση ομιλίας όταν βάζω κάρτα στο κινητό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορώ να στείλω σε ένα νούμερο ένα SMS για διακοπή?

 

Καλείς στο 1330 και σου λέει σε κάποια φάση "για διαγραφή από την υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης πάτα το...". Το πατάς και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την σταμάτησα γιατί έβαλα κάρτα 5 ευρώ και μου έδωσε 200' και επειδή δεν τους έχω εμπιστοσύνη μπορεί να μου δώσουν αλλά 200' με την αυτόματη ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να σταματήσω την αυτόματη ανανέωση ομιλίας όταν βάζω κάρτα στο κινητό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορώ να στείλω σε ένα νούμερο ένα SMS για διακοπή?

 

Καλεις 1330 και πατάς 12 .

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν γίνεται να χρησιμοποιηθεί νούμερο whatsup για χρήση data στο εξωτερικό?

Προφανώς και δε θα ισχύουν τα δωρεάν ΜΒ εκτός Ελλάδος, αλλά τί ισχύει?

Ευχαριστώ.

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν γίνεται να χρησιμοποιηθεί νούμερο whatsup για χρήση data στο εξωτερικό?

Προφανώς και δε θα ισχύουν τα δωρεάν ΜΒ εκτός Ελλάδος, αλλά τί ισχύει?

Ευχαριστώ.

15 ευρώ για 7 ημέρες (168 ώρες), 150 ΜΒ (3G/4G) και μετά απεριόριστα με χαμηλή ταχύτητα

Αυτά για Ε.Ε.

Για άλλα κράτη μην το αποπειραθείς.

Περισσότερα πακέτα Roaming στο http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTE_TRAVELSURF4

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει όλα. Το περίεργο είναι πως με ίντερνετ εξπλόρερ το μήνυμα έλεγε απλά για Σφάλμα και όχι για ταυτότητα.

(Αν βρω άκρη θα το γράψω εδώ μπας και βοηθηθεί και κανέναν άλλος).

 

Τελικά τα κατάφερα. Όλα μου τα στοιχεία τα έβαζα σωστά κτλ. Ο πρώτος που μίλησα στην εξυπηρέτηση μου είπε διάφορα που τελικά δε βοήθησαν καθόλου και πιθανότατα δεν ήταν και σωστά.

 

Μίλησα πάλι με εξυπηρέτηση πελατών, όπου μου είπαν πως: αφού έχετε εγγραφή από παλία στο ebill πρέπει να μου κάνουν διαγραφή και μετά να μπείτε από την αρχή". Εξήγησα πως έχω ήδη πάρει τηλέφωνο και δε μου το είχαν πει αυτό, μου είπε πως δε βλέπει αίτημα διαγραφής... Ε, βαρέθηκα να ασχοληθώ. Και τι να μου πει; Πως είναι και λίγο άχρηστοι καμιά φορά;

 

Τέλος πάντων, με τη διαγραφή όντως έγινε η δουλειά και μπόρεσα να κάνω νέα εγγραφή και να προσθέσω όλα μου τα νούμερα. Έκανα και μεταφορά από το site.

 

Τώρα το νέο μου πρόβλημα είναι πως δε δουλεύει το app στο κινητό (με το που κάνω sign in βγάζει "σφάλμα κατα την ανάκτηση των MSISDN, παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα"") αλλά αυτό μάλλον είναι πολύ πολύ συχνό.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω συμβόλαιο cosmote και θέλω να το γυρίσω σε cosmokarta γιατί ένας φίλος που έχει μου είπε οτι με κάθε ανανέωση 10 ευρώ εχεις δώρο 400 λεπτά. Στο Site της cosmokartas Όμως λέει αυτό είναι διαθέσιμο μόνο σε συνδρομητές COSMOKAΡΤΑ που έχουν εγγραφεί στην προσφορά έως 30/4/2013. Προσπαθώ να επικοινωνήσω με εκπρόσωπο της cosmokartas και δεν τα καταφέρνω γνωρίζει κανείς να μου πεί αν μετατρέψω την σύνδεση μου σε cosmokarta αν θα έχω αυτά τα 400 λεπτά;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θα τα έχεις.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα τα έχεις πλέον .

Θα έχεις όμως 400 λεπτά πληρώνοντας 10 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις! Γνωρίζει κανείς πόσο πάει η μετατροπή συμβολαίου σε cosmokarta με τον ίδιο αριθμό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω συμβόλαιο cosmote και θέλω να το γυρίσω σε cosmokarta γιατί ένας φίλος που έχει μου είπε οτι με κάθε ανανέωση 10 ευρώ εχεις δώρο 400 λεπτά. Στο Site της cosmokartas Όμως λέει αυτό είναι διαθέσιμο μόνο σε συνδρομητές COSMOKAΡΤΑ που έχουν εγγραφεί στην προσφορά έως 30/4/2013. Προσπαθώ να επικοινωνήσω με εκπρόσωπο της cosmokartas και δεν τα καταφέρνω γνωρίζει κανείς να μου πεί αν μετατρέψω την σύνδεση μου σε cosmokarta αν θα έχω αυτά τα 400 λεπτά;

 

Όχι δεν θα τα έχεις γιατί ισχύει για όσους συνδρομητές ήταν γραμμένοι στην προσφορά πριν τις 30/4/2013 που έδινε 300' δώρο σε κάθε ανανέωση! Και για την ιστορία, τα 400' δεν είναι δώρο πλέον, αλλά στοιχίζουν 3€ τα οποία αφαιρούνται από την κάρτα με την οποία μόλις ανανέωσες!!

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Στις 31/1 θα ληξει το υπολοιπο που εχω στην καρτα.Αν βαλω 5αρα πριν τις 31 το υπολοιπο που εχω τωρα θα ληξει και παλι η θα συνεχισει μεχρι την επομενη ληξη εξαμηνου?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...