Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βεβαίως.... Μόνο με 1,7 ευρώ τον μήνα πάγιο+ και θα έχεις τη δυνατότητα να καλείς το ταίρι σου με 0,01 ευρώ/ λεπτό αν έχει και αυτό Cote. Ότι δηλαδή ίσχυε και στην ΤΙΜ ,2,5 χρόνια τώρα, πιο εξελιγμένο.

 

πάγιο?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να τελειώσουν πρώτα τα 600 λεπτά και μετά να ξαναστείλεις μύνημα για να ξαναενεργοποιήσεις την υπηρεσία. :)

 

Σύμφωνοι. Όμως όπως είναι λογικό, τα 600 λεπτά θα υελειώσουν κατά τη διάρκεια μιας κλήσης. Τι γίνεται τότε; Διακόπτεται η κλήση, σε ειδοποιεί ή συνεχίζει κανονικά και χρεώνεσαι ακριβά από εκει και πέρα; Η Cosmote στο site λέει ότι όταν ξεπεραστούν τα 600 λεπτά ισχύει η κανονική χρέωση. Επίσης δοκίμασε κανείς να ελέγξει το υπόλοιπό του στέλνονταςδωρεάν: CALL60 ΥΠ στο 1313; Η κοπέλα μου σε άλλη πόλη που το δοκίμασε απλά της είπε ότι ήδη είναι ενεργοποιημένο το CALL600. Έκανε λάθος στην πληκτρολόγηση; Το δοκίμασε κανείς το τελευταίο;

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι. Όμως όπως είναι λογικό, τα 600 λεπτά θα υελειώσουν κατά τη διάρκεια μιας κλήσης. Τι γίνεται τότε; Διακόπτεται η κλήση, σε ειδοποιεί ή συνεχίζει κανονικά και χρεώνεσαι ακριβά από εκει και πέρα; Η Cosmote στο site λέει ότι όταν ξεπεραστούν τα 600 λεπτά ισχύει η κανονική χρέωση. Επίσης δοκίμασε κανείς να ελέγξει το υπόλοιπό του στέλνονταςδωρεάν: CALL60 ΥΠ στο 1313; Η κοπέλα μου σε άλλη πόλη που το δοκίμασε απλά της είπε ότι ήδη είναι ενεργοποιημένο το CALL600. Έκανε λάθος στην πληκτρολόγηση; Το δοκίμασε κανείς το τελευταίο;

Μάλλον γιατί εγώ το έχω πληκτρολογήσει πολλές φορές και μου έστελνε κανονικά τα λεπτά που μου έμειναν. Πες την κοπελιά σου να στείλει CALL600 ΥΠ ακριβώς όπως στο έγραψα. :) Όσο για το πρώτο, όταν τελειώσουν τα 600, χρεώνεσαι κανονικά και με το νόμο. :p :D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου σε άλλη πόλη που το δοκίμασε απλά της είπε ότι ήδη είναι ενεργοποιημένο το CALL600. Έκανε λάθος στην πληκτρολόγηση; Το δοκίμασε κανείς το τελευταίο;

 

 

Κι εμένα μου έτυχε να λέει "Είναι ήδη ενεργοποιημένη η υπηρεσία." όταν έστειλα call600 υπ στο 1313. Όπως κατάλαβα αργότερα, απλά υπάρχει υπόλοιπο από τα 600 λεπτά ακόμα στο λογαριασμό. Mάλλον μπερδεύτηκε η κοπέλα σου και πήγε να ενεργοποιήσει ξανά την υπηρεσία στέλνοντας call600 στο 1313. Όταν τελειώσουν τα 600, θα μπορεί κατευθείαν να ενεργοποιήσει ξανά. Εφόσον έχετε κι οι 2 what's up και να υπερβείτε για λίγο τα 600' κατά τη διάρκεια της κλήσης, δεν είναι μεγάλη η χρέωση. Εγώ νομίζω περίπου μισό λεπτό παραπάνω μίλησα και μου αφαίρεσε 0,12€. Αλλά καλό είναι όταν πλησιάζουν στο τέλος, να έχετε το νου σας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την υπηρεσία με το 0,01 €/λεπτό, τελικά μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την εν λόγω υπηρεσία μόνο με έναν αριθμό? :worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την υπηρεσία με το 0,01 €/λεπτό, τελικά μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την εν λόγω υπηρεσία μόνο με έναν αριθμό? :worry:

 

ναι γινεται αλλα γιατι μην την ενεργοποιησεις και για ενα 2ερο που θα καλέσεις εστω και μια δυο φορες?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

ναι γινεται αλλα γιατι μην την ενεργοποιησεις και για ενα 2ερο που θα καλέσεις εστω και μια δυο φορες?

Σωστό κι αυτό, αλλά αν θέλω να το ενεργοποιήσω μόνο για έναν αριθμό, στο μύνημα που πρέπει να στείλω, θα πληκτρολογήσω μόνο τον έναν?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.... στείλε "01 69χχχχχχχχ" και αυτό ήταν

"01 697xxxxxxx" Τι παριστάνει? :worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω αν γινετε να ανανεωσω το χρονο ομιλιας μου στην κοσμοκαρτα μου και να βαλω οσα λεφτα θελω! Δλδ να μην παρω τις καρτες που δινει η εταιρια! Γινεται πουθενα στην αθηνα ξερει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω αν γινετε να ανανεωσω το χρονο ομιλιας μου στην κοσμοκαρτα μου και να βαλω οσα λεφτα θελω! Δλδ να μην παρω τις καρτες που δινει η εταιρια! Γινεται πουθενα στην αθηνα ξερει κανεις??

 

...απο οτι μου ειπαν στα καταστηματα της Cosmote...και δινουν και 50% bonus (οπως εδινε η vodafone :shifty: ...)...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις 5 σου δίνουν 7.5

Εγώ προχτές έβαλα 10 ευρώ και μου μπήκαν 15. ( 10 ευρώ που πλήρωσα + το 50%,δηλαδή 5=15 )

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τελικά γίνεται και από καταστήματα Γερμανός και από καταστήματα Cosmote? Και στα δύο καταστήματα ισχύει η προσφορά του 50% bonus?

 

Kαι κάτι άλλο, τελικά μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία του 0,01€/λεπτό για έναν μόνο αριθμό. Αν θελήσω να τον αλλάξω τον αριθμό αυτόν, τότε τι κάνω? Πρέπει να περάσει η περίοδος ενός μήνα για να μπορέσω να αλλάξω τους(τον) αριθμό(ούς)?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει ότι η αλλαγή αριθμού μπορεί να γίνει 1 φορά το μήνα. Δεν είναι σαφές αν εννοεί ημερολογιακό μήνα. Μπορεί κάποιος που έχει δηλώσει 2 αριθμούς και θέλει να αλλάξει τον 1, να δοκιμάσει την 1η Απριλίου να μας πει αν πιάνει... Αν δεν πετύχει, θα εννοεί ημερολογιακό μήνα -αυτό φαίνεται και πιο λογικό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει ότι η αλλαγή αριθμού μπορεί να γίνει 1 φορά το μήνα. Δεν είναι σαφές αν εννοεί ημερολογιακό μήνα. Μπορεί κάποιος που έχει δηλώσει 2 αριθμούς και θέλει να αλλάξει τον 1, να δοκιμάσει την 1η Απριλίου να μας πει αν πιάνει... Αν δεν πετύχει, θα εννοεί ημερολογιακό μήνα -αυτό φαίνεται και πιο λογικό...

 

 

Προφανώς εννοεί ένα μήνα μετά από την ενεργοποίηση της εν λόγω υπηρεσίας. Εμένα αυτό μου φαίνεται πιο λογικό. Γιατί αν ενεργοποιήσεις την υπηρεσία στις 30 Μαρτίου, θα μπορέσεις να αλλάξεις τον αριθμό την 1 Απριλίου? :confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση της cosmote είναι ημερολογιακός μήνας.

 

Ερώτηση: Μπορεί κάποιος να μιλάει με δύο άτομα εντελώς δωρεάν χωρίς την χρέωση 0,01 ευρώ/60" από κινητό comote;

 

 

 

* Υπάρχει απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Με τα πακέτα για ελευθερους επαγγελματίες όπου σου δίνεις και επιπλέον δωρεάν ομιλία προς δύο αριθμούς cosmote (καρτοκινητό ή συμβόλαιο)
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για επαγγελματικά προγράμματα. Για cosmoκαρτα μιλάω.

Φυσικά και μπορεί κάποιος να μιλάει με άλλα δύο νούμερα cosmote χωρίς να πληρώνει ούτε και το 0,01 ευρω/60".

Αν έχει αυτός και ο/η φίλος/η του cosmoκαρτα και έχει ενεργοποιημένη την υπηρεσία μπονους για εισερχόμενες κλήσεις (ΕΒ στο 1314) τότε στην αρχή κάθε μήνα θα πέρνει πίσω το 0,01 ευρώ που έδινε ο/η φίλος/η του που τον καλούσε και ο/η φίλος/η θα περνει πίσω το 0,01 ευρώ που έδινε αυτός όταν τον/ην καλούσε.

 

Απλά ωραία και τελείως ΔΩΡΕΑΝ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για επαγγελματικά προγράμματα. Για cosmoκαρτα μιλάω.

Φυσικά και μπορεί κάποιος να μιλάει με άλλα δύο νούμερα cosmote χωρίς να πληρώνει ούτε και το 0,01 ευρω/60".

Αν έχει αυτός και ο/η φίλος/η του cosmoκαρτα και έχει ενεργοποιημένη την υπηρεσία μπονους για εισερχόμενες κλήσεις (ΕΒ στο 1314) τότε στην αρχή κάθε μήνα θα πέρνει πίσω το 0,01 ευρώ που έδινε ο/η φίλος/η του που τον καλούσε και ο/η φίλος/η θα περνει πίσω το 0,01 ευρώ που έδινε αυτός όταν τον/ην καλούσε.

 

Απλά ωραία και τελείως ΔΩΡΕΑΝ.

Αποκλείεται να είναι ENTEΛΩΣ δωρεάν! Που είδατε εσείς υπηρεσία ή επιχείρηση που να μην έχει σκοπό το κέρδος? Αν είναι δυνατόν. Σίγουρα από κάπου θα σε χρεώσει αλλά όπως είναι λογικό σιγά μην σου πει κιόλας από που θα σου αρπάξει τα ευρώ. Τι λέμε τώρα? :X :!:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για επαγγελματικά προγράμματα. Για cosmoκαρτα μιλάω.

Φυσικά και μπορεί κάποιος να μιλάει με άλλα δύο νούμερα cosmote χωρίς να πληρώνει ούτε και το 0,01 ευρω/60".

Αν έχει αυτός και ο/η φίλος/η του cosmoκαρτα και έχει ενεργοποιημένη την υπηρεσία μπονους για εισερχόμενες κλήσεις (ΕΒ στο 1314) τότε στην αρχή κάθε μήνα θα πέρνει πίσω το 0,01 ευρώ που έδινε ο/η φίλος/η του που τον καλούσε και ο/η φίλος/η θα περνει πίσω το 0,01 ευρώ που έδινε αυτός όταν τον/ην καλούσε.

 

Απλά ωραία και τελείως ΔΩΡΕΑΝ.

Έχει κάποια λογική αυτό...

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...