Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερεις ποση ωρα προσπαθω να παρω?

Δεν απανταει κανενας.

Και μετα απο λιγη ωρα κλεινει η γραμμη.

:mad: :mad: :mad:

Αν προλάβεις πρώτος ρώτα όσα περισσότερα μπορέσεις και ρίξε ένα post εδώ. :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει το Call them All 600 και παρατήρησα ότι όταν φτάνω στη 1 ώρα συνεχόμενα να μιλάω μου λέει "έχετε 1 λεπτό ακόμα" και μετά από αυτό το λεπτό κλείνει η γραμμή.. Αν ξαναπάρω τηλέφωνο, πάλι μου το κάνει αυτό στη μία ώρα.. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο? Υποτίθεται ότι μιλάς απεριόριστα με αυτό το πακέτο ή κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκοπεύω να ταξιδέψω για Αγγλία τον Μάιο.Χρειάζεται να κάνω κάποια ενέργεια στην Cosmote για να έχω κάλυψη του Whats up μου;

Με τις χρεώσεις ξέρετε τίποτα για Αγγλία αν με καλούνε 'η αν καλώ εγώ;

 

;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει το Call them All 600 και παρατήρησα ότι όταν φτάνω στη 1 ώρα συνεχόμενα να μιλάω μου λέει "έχετε 1 λεπτό ακόμα" και μετά από αυτό το λεπτό κλείνει η γραμμή.. Αν ξαναπάρω τηλέφωνο, πάλι μου το κάνει αυτό στη μία ώρα.. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο? Υποτίθεται ότι μιλάς απεριόριστα με αυτό το πακέτο ή κάνω λάθος?

 

Όντως συμβαίνει αυτό. :( :mad: Όταν το είχα πάθει και εγώ πήρα τηλέφωνο την Εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Απλά είναι σφάλμα του συστήματος τους. :wacko: :)

 

;;;;;;;;

 

Για κοίταξε στο site της COSMOTE ή αλλιώς πάρε ένα τηλεφωνάκι στην Εξυπηρέτηση να σου πουν από που θα πάρεις τις πληροφορίες που θέλεις. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει το Call them All 600 και παρατήρησα ότι όταν φτάνω στη 1 ώρα συνεχόμενα να μιλάω μου λέει "έχετε 1 λεπτό ακόμα" και μετά από αυτό το λεπτό κλείνει η γραμμή.. Αν ξαναπάρω τηλέφωνο, πάλι μου το κάνει αυτό στη μία ώρα.. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο? Υποτίθεται ότι μιλάς απεριόριστα με αυτό το πακέτο ή κάνω λάθος?

 

Δεν είναι σφάλμα συστήματος ούτε τίποτα τέτοιο. Είναι λαδιά της κοτέ, κάπου αναφέρει ότι έχεις μεν 600λεπτά, αλλά αυτά μεταφράζονται για κάποιο λόγο σε 10 κλήσεις των 60λεπτών... Τον λόγο δεν τον μάθαμε ούτε από την εξυπηρέτηση πελατών οι οποίοι αρκέστηκαν στο ότι αφού λέει έτσι το site έτσι θα είναι και δεν αλλάζει...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σφάλμα συστήματος ούτε τίποτα τέτοιο. Είναι λαδιά της κοτέ, κάπου αναφέρει ότι έχεις μεν 600λεπτά, αλλά αυτά μεταφράζονται για κάποιο λόγο σε 10 κλήσεις των 60λεπτών... Τον λόγο δεν τον μάθαμε ούτε από την εξυπηρέτηση πελατών οι οποίοι αρκέστηκαν στο ότι αφού λέει έτσι το site έτσι θα είναι και δεν αλλάζει...

 

Δεν ξέρω που το έχεις δει γραμμένο αυτό που λες αλλά εγώ στο site της cosmote είδα τα παρακάτω.

 

Call Them All 600

 

 

600 ολόκληρα λεπτά ομιλίας, μόνο με 5€!

 

Είπες τίποτα;

 

Τώρα με τη νέα υπηρεσία CALL THEM ALL 600 μπορείς να μιλάς με όλους τους WHAT’S UP φίλους σου 600 ολόκληρα λεπτά κάθε μήνα , πληρώνοντας μόλις 5€ . Απίθανο; Κι όμως…αληθινό! Μη χάνεις χρόνο! Ενεργοποίησε την υπηρεσία στέλνοντας δωρεάν το μήνυμα CALL600 στο 1313 , , και κάνε έως και 200 κλήσεις το μήνα , χωρίς κανέναν περιορισμό μέγιστης διάρκειας. Και για να μάθεις αν ο χρήστης που θέλεις να καλέσεις είναι χρήστης WHAT’S UP, στείλε δωρεάν το μήνυμα WU αριθμός κινητού στο 1314 (π.χ. WU 6971234567).

 

Σημειώσεις:

Ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3’

Μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων της υπηρεσίας 4/μήνα

Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας πρέπει να καταναλωθεί εντός 30 ημερών

Για να ενημερωθείς για το Υπόλοιπο του Χρόνου Ομιλίας σου, απλά στείλε δωρεάν το μήνυμα CALL600 ΥΠ στο 1313.

 

Όπως έχει ειπωθεί και παραπάνω η διακοπή στα 60΄γίνεται προφανώς γιατί το call them all 600 έχει κάποια σχέση με το απλό call them all που με 0,60 ευρώ την ημέρα μιλάς 60΄με whats up νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο να κλείσεις το τηλέφωνο και να ξανακαλέσεις. :rolleyes:

 

Αλλά αυτό που είπες παραπάνω, αν κάνουμε 10 κλήσεις και δεν μιλήσουμε και στις 10 60 λεπτά, μετά θα χρεωνόμαστε κανονικά? :worry:

 

Η ουσία πάντως είναι ότι μιλάς 600 λεπτά μόνο με 5 € το μήνα ανεξάρτητα από τις "κομπίνες" που εφευρίσκουν οι υπεύθυνοι της COSMOTE. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο να κλείσεις το τηλέφωνο και να ξανακαλέσεις. :rolleyes:

 

Αλλά αυτό που είπες παραπάνω, αν κάνουμε 10 κλήσεις και δεν μιλήσουμε και στις 10 60 λεπτά, μετά θα χρεωνόμαστε κανονικά? :worry:

 

Ελάχιστη διαρκεια κλησης ειναι τα 3 λεπτα.

Οποτε αν μιλισεις λιγοτερο απο 3 λεπτα σε χρεωνει για 3 λεπτα.

Απο 3 λεπτα και πανω χρεωση ανα δευτερολεπτο.;)

 

Στην μια ωρα κοβεται η γραμμη λογω συστηματος και απλα ξανακαλεις γινεται και σε εμενα αυτο.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω επίσης ότι παρόλο τις λαδιές που ανέφερε ο @Johnny_Nik, η υπηρεσία είναι ιδιαίτερα συμφέρουσα με το μόνο μειονέκτημά της να βρίσκεται στη συμπλήρωση της πρώτης ώρας ομιλίας. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα ημιμετρα στην cote στο what's up.Δεν ειναι 600 ΛΕΠΤΑ.ΕΙΝΑΙ 200 κλησεις των 3λεπτων εν μερει:Δηλαδη Πχ αν κανεις 20 κλησεις διαρκειας 2 λεπτων ΧΑΝΕΙΣ 20 ΛΕΠΤΑ απο τα 600.Αλλα οτι σε κοβει καθε μια ωρα ειναι πολυ μαπα.ΤΕΛΙΚΑ μονο F2Gnonstop500 προσφερει ξεκαθαρα 500 λεπτα χρονο ομιλιας.Χωρις ελαχιστη διαρκεια ,με χρεωση ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο,και με κανενα περιορισμο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα ημιμετρα στην cote στο what's up.Δεν ειναι 600 ΛΕΠΤΑ.ΕΙΝΑΙ 200 κλησεις των 3λεπτων εν μερει:Δηλαδη Πχ αν κανεις 20 κλησεις διαρκειας 2 λεπτων ΧΑΝΕΙΣ 20 ΛΕΠΤΑ απο τα 600.Αλλα οτι σε κοβει καθε μια ωρα ειναι πολυ μαπα.ΤΕΛΙΚΑ μονο F2Gnonstop500 προσφερει ξεκαθαρα 500 λεπτα χρονο ομιλιας.Χωρις ελαχιστη διαρκεια ,με χρεωση ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο,και με κανενα περιορισμο.

 

Μήπως χάνεις 60 λεπτά? :worry:

Γιατί όπως είπαμε, αν χρόνος ομιλίας<3 λεπτά τότε χάνεις 3 λεπτά. ;)

 

Και στην τελική, ποιος θα κάνει 200 κλήσεις :X των 3 λεπτών μέσα σ' ένα μήνα? Όλοι κάνουν παραπάνω από 5 λεπτά. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

TO θεμα ειναι οτι δεν δινουν 600 λεπτα ξεκαθαρα.Με πλαγιους τροπους στην ουσια ειναι πολυ λιγοτερα.Και στις διαφημισεις φωναζουν 600 λεπτα και καλα.
Link to comment
Share on other sites

TO θεμα ειναι οτι δεν δινουν 600 λεπτα ξεκαθαρα.Με πλαγιους τροπους στην ουσια ειναι πολυ λιγοτερα.Και στις διαφημισεις φωναζουν 600 λεπτα και καλα.

 

Ρε μεγάλε χαλάρωσε. Το F2G δίνει 500 πραγματικά λεπτά μόνο σε δύο νούμερα και για μία φορα το μήνα. Δεν μπορείς επομένως να το συγκρίνεις.

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ: οτι στο F2G οι 2 Αριθμοι μπορει να ειναι ειτε συμβολαιου ειτε καρτοκινητοι !ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΣΕ ΟΜΑΔΕΣ.
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ: οτι στο F2G οι 2 Αριθμοι μπορει να ειναι ειτε συμβολαιου ειτε καρτοκινητοι !ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΣΕ ΟΜΑΔΕΣ.

 

Δηλαδή τώρα εσύ θες να μας πεις ότι η κύρια σύνδεσή σου είναι F2G; Γιατί αν είναι έτσι τότε οι κλήσεις σε άλλα νούμερα εκτός F2G είναι πανάκριβες. Αν έχεις σύνδεση και δεν θες να μπεις σε ομάδες πάρε ένα πρόγραμμα με απεριόριστες κλήσεις σε δύο η τρία νουμερα και κάνε την δουλειά σου.

Αλλά αν θές πάνω από 2-3 νούμερα για φθηνη ομιλία το call600 λέει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα εσύ θες να μας πεις ότι η κύρια σύνδεσή σου είναι F2G; Γιατί αν είναι έτσι τότε οι κλήσεις σε άλλα νούμερα εκτός F2G είναι πανάκριβες. Αν έχεις σύνδεση και δεν θες να μπεις σε ομάδες πάρε ένα πρόγραμμα με απεριόριστες κλήσεις σε δύο η τρία νουμερα και κάνε την δουλειά σου.

Αλλά αν θές πάνω από 2-3 νούμερα για φθηνη ομιλία το call600 λέει.

 

 

+1 :)

Υποτείθεται ότι θα μιλάς παραπάνω από 1 τέταρτο της ώρας, γι' αυτό άλλωστε ενεργοποιείς την υπηρεσία αυτή. Σε διαφορετική περίπτωση, απλά δεν τη βάζεις. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιαδήποτε περίπτωση, και 3 λεπτά ομιλίας να χάσεις καταλήγεις να χάνεις λιγότερα χρήματα από τα 30 δευτερόλεπτα που χρεώνεσαι σε οποιοδήποτε συμβόλαιο. (Για το Cosmote 120 πχ είναι 0,092 και 0,025 αντίστοιχα).

 

Το Call600 δεν είναι η super και μοναδική προσφορά, είναι μια υπηρεσία που αν σε συμφέρει τη χρησιμοποιείς. Τόσο απλά. Προσψπικά με έχει βολέψει αφάνταστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε οποιαδήποτε περίπτωση, και 3 λεπτά ομιλίας να χάσεις καταλήγεις να χάνεις λιγότερα χρήματα από τα 30 δευτερόλεπτα που χρεώνεσαι σε οποιοδήποτε συμβόλαιο. (Για το Cosmote 120 πχ είναι 0,092 και 0,025 αντίστοιχα).

 

Το Call600 δεν είναι η super και μοναδική προσφορά, είναι μια υπηρεσία που αν σε συμφέρει τη χρησιμοποιείς. Τόσο απλά. Προσψπικά με έχει βολέψει αφάνταστα.

 

Θα ήταν, αν βέβαια όλοι οι φίλοι και οι φίλες σου είχαν What' s up ! :D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι δυνατο?

Εκανα δηλωση στοιχειων και ολα τα απαραιτητα για να μαθω τον κωδικο χρηστη γιατι τον εχω χασει.

Παιρνω τηλ στην εξυπηρετηση πελατων και η θεια μου λεει οτι δεν γνωστοποιειται σε καμια περιπτωση ο κωδικος χρηστη ακομα και αν καποιος το εχει χασει.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι δυνατο?

Εκανα δηλωση στοιχειων και ολα τα απαραιτητα για να μαθω τον κωδικο χρηστη γιατι τον εχω χασει.

Παιρνω τηλ στην εξυπηρετηση πελατων και η θεια μου λεει οτι δεν γνωστοποιειται σε καμια περιπτωση ο κωδικος χρηστη ακομα και αν καποιος το εχει χασει.

Αποκλείεται! Από τη στιγμή που υποβάλλεις τα απαραίτητα χαρτιά πρέπει να στο πουν. Είναι το ίδιο πράμα όπως όταν ξεχνάς τον κωδικό πρόσβασης του account σου από ένα forum, μπορείς (αν βέβαια θυμάσαι το e-mail σου) να σου στείλουν στο e-mail σου το ID και το password. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται! Από τη στιγμή που υποβάλλεις τα απαραίτητα χαρτιά πρέπει να στο πουν. Είναι το ίδιο πράμα όπως όταν ξεχνάς τον κωδικό πρόσβασης του account σου από ένα forum, μπορείς (αν βέβαια θυμάσαι το e-mail σου) να σου στείλουν στο e-mail σου το ID και το password. ;)

 

Κι ομως επεμενε οτι σε καμια περιπτωση δεν δινεται ο κωδικος.

Και εγω ο μ**κας εκανα ποσες ενεργειες για να τον ανακτησω.

Και μαλιστα δουλευω και σε καταστημα κινητης και τα ξερω αυτα.

 

Δεν ειχα την ορεξη να κατσω να μαλωσω με την καθε ασχετη εκει μεσα :mad:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

EIDATE TI DIAFIMISI? IDIES XREWSEIS ME AFTES TOU A LA CARTE TIS VODAFONE. TIN EIDA STO IMIXRONO TOU AGWNA ELLADA - TOYRKIA ALLA STO SITE TIS COSMOTE DEN IPARXEI AKOMA TIPOTA.

GIA TOY LOGOY TO ALITHES STEILTE 01 STO 1313

 

Πράγματι, λειτουργεί και ήδη έστειλα το SMS στο 1313 και ενεργοποιήθηκε.

Ανταγωνισμός γαρ και ο Cosmote πάντα ακολουθεί, έστω και καταϊδρωμένος στις παρεχόμενες υπηρεσίες από τα ανταγωνιστικά δίκτυα. Το ωραίο είναι ότι στο site θα το βάλουν σε 1-2 μήνες, όπως πάντα!

Link to comment
Share on other sites

ειδα τη διαφημιση στο ημιχρονο του αγωνα αλλα δεν καταλαβα και πολλα (ειχαν κλεισει τη φωνη!)

 

ζητω τα φωτα σας!

υ.γ. η προσφορα ισχυει μονο αν χρησιμοποιησω κοσμοκαρτα προνομιακη?

 

υ.γ. 2: ισχυει μονο για νεες ενεργοποιησεις ή και για ηδη ενεργοποιημενους αριθμους?

 

αχχχχχ ειναι και εθνικη γιορτη σημερα και δε μπορω να βρω καταστημα ανοιχτο να ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...