Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα τώρα βγάζουν περισσότερα !!!

Ακριβως! Πριν...καθε φορα που επαιρνες για παραδειγμα τηλ απο Βονταφον σε Κοσμοτε πληρωνε η Βοντα 30δευτερολεπτα τωρα δεν πληρωνει :happy:

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αν εχει ξαναειπωθει

Μολις πηρα μια what's up ηθελα να ρωτησω ή καλυτερα να βεβαιωθω οτι

1)τα δωρεαν σμς πχ 100 με καρτα ανανεωσης των 15ευρω ειναι για ολες τις εταιρειες και οχι μονο για τους χρηστες wh'up.

2)Επισης τα 600 λεπτα το μηνα ειναι για χρηστες wh'up που και εχουν ενεργοποιησει την επιλογη και οχι για εναν χρηστη που εχει ενεργοποιησει το call them all600 προς αλλους χρηστες wh'up που δεν εχουν ενεργοποιησει το πακετο.

3)Πως βλεπω το υπολοιπο των δωρεαν σμς μου?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

1)Για όλες.

 

2)Αν το ενεργοποιήσεις ΕΣΥ μπορείς να παίρνεις όποιον χρήστη what's up θες χωρίς αυτός να έχει ενεργοποιήσει τίποτα.

 

3)Στέλνεις μήνυμα στο 1313 με την ένδειξη SMS ΥΠ

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει την υπηρεσία CALL600 χθες το πρωί για μια ακόμα φορά. Χθές μιλούσα κανονικά με έναν αριθμό WU(μόνο αυτό τον αριθμό καλώ από το WU κινητό μου). Σήμερα το πρωί που ξύπνησα παίρνω πάλι τον ίδιο αριθμό και εκεί που μιλούσαμε ακούω ότι μου μένει 1 λεπτό χρόνος ομιλίας. Το κλείνω θεωρώντας ότι χθες μάλλον έκανα λάθος και δεν ενεργοποίησα το CALL600 και στέλνω CALL600 ΥΠ για να δω αν όντως δεν την έχω ενεργοποιήσει. Μου έρχεται μήνυμα ότι έχω 500 κάτι λεπτά. Προσπαθώ να ξανακαλέσω τον αριθμό της κοπέλας μου και μου βγάζει μήνυμα ότι έχω 30 δευτερόλεπτα διαθλεσιμα. Επαναλαμβάνω το ίδιο 2-3 φορές έχοντας απενεργοποιήσει όλες τις εκτροπές καλού κακού αν και οι εκτροπές αφορούν τις εισερχόμενες κλήσεις. Στέλνω WU και τον αριθμό της κοπέλας μου για να δω μήπως δεν αναγνωρίζει τον αριθμό της ως WU. Μου έρχεται μήνυμα ότι είναι WU. Παίρνω το 1313 για να μου λύσουν το πρόβλημα. Την πρώτη φορά μου λέει ότι δεν υπάρχει γραμμή διαθλεσιμη να ξανακαλέσω αργότερα. Ξαναπαίρνω. Τα ίδια. Πάιρνω τρίτη φορά και μου λεει ότι το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας μου δεν επαρκεί. Δοκιμάζω να πάρω την κοπέλα μου και παίρνει κανονικά.

 

Με κοροιδεύουν????? Τι να κάνω? Δεν έχω κάρτα να πάρω στο 1313 για να δω αν όντως έχω δίκιο και να μου επιστρέψουν τα χρήματα μου. Δεν φτάνει που δεν το σηκώνουν σε χρεώνουν κι όλας??? Είναι σαν να πηγαίνεις σε ένα γιατρό και ενώ απουσιάζει να σε χρεώνουν επίσκεψη επειδή μπήκες στο ιατρείο!!! Δεν θέλω να βάλω κάρτα γιατί 1ον προφανώς από λάθος του συστήματος τους μου τελείωσε και 2ον μπορεί να παίρνω όλη μέρα και να μου λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες γραμμές και απλά να μου παίρνουν τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εγινε και σε μας σημερα το πρωι. Και οι δυο καναμε χτες τις ανανεωσεις μας και το πρωι που μιλουσαμε ακουγεται η γνωστη φωνουλα οτι εχω ενα λεπτο παιρνω το 1314 και διαπιστωνω οτι μου εφαγε τα 10 ευρω που ειχα μεσα. Το ιδιο και της κοπελας μου η οποια καταφερε να επικοινωνησει με το 1313 απο τον οτε της ξανθης και της ειπαν οτι προκειται για τεχνικο πρόβλημα. Υποτιθεται οτι θα γίνει ελεγχος και θα επιστραφουν τα κλεμμενα... για να δουμε. Μην ξαναπαρεις τηλ. μεχρι να σου στειλουν μηνυμα οτι η τεχνικη βλαβη διορθωθηκε. Ειμαι εξω φρενων, απο τις 8 προσπαθω να παρω και να τους βρισω αλλα γινεται χαμος στο 1313. Στον οτε στη Μυτιληνη που πηγα να ρωτησω με κοιτουσαν λες και ημουν εξωγηινος οι παλιομα...κες. Νομιζω πως ειναι καιρος να αντιδρασουμε δυναμικα απεναντι σαυτα που συμβαινουν τον τελευταιο καιρο γυρω μας. Ριξτε ιδεες!!!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Να πάρουμε κανένα πανό και να βγουμε να κάνουμε διαδηλώσεις. Να βγάλουμε πανό που να γράφουν "ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ CALL600"

 

Για να σοβαρευτούμε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στη μια ωρα συνεχους συνομιλιας κοβεται απ'το συστημα η γραμμη.Μπορεις αμεσως να ξανακαλεσεις αυτον που μιλαγες για αλλη μια ωρα (60λεπτα) συνεχομενα κ.ο.κ. Εννοειται αν εχεις υπολοιπο απ'τα 600 λεπτα...

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Προφανως χρηστη alany δεν σε ενδιαφερει να σε σεβονται ως καταναλωτη. Διαβαζοντας με προσοχη αυτα που γραφονται τελευταια στο forum ισως να εμπαινες στο νοημα. Τωρα αυτο για την μια ωρα συνεχους ομιλιας το γνωριζω και δεν εχει καμια σχεση με το θεμα μας.
Link to comment
Share on other sites

johnathinaios ευχαριστώ πολύ. Ελπίζω να μας επιστρέψουν τα χρήματα και όχι τόσο για το ποσό (εμένα μου έφαγαν λίγο παραπάνω από 4 ευρώ) όσο γιατί να τους τα χαρίσω. Έχεις δίκιο για τον σεβασμό προς τον καταναλωτή. Εμένα πιο πολύ με ενόχλησε ότι με χρέωναν στο 1313 χωρίς να μιλήσω με κανέναν. Άσε που ενώ είχα κερδίσει τα 20 μηνύματα από την ανανέωση της κάρτας επειδή μου τελείωσε δεν μπορώ να τα στείλω. Και όλα αυτά χωρίς να φταίω.
Link to comment
Share on other sites

Προφανως χρηστη alany δεν σε ενδιαφερει να σε σεβονται ως καταναλωτη. Διαβαζοντας με προσοχη αυτα που γραφονται τελευταια στο forum ισως να εμπαινες στο νοημα. Τωρα αυτο για την μια ωρα συνεχους ομιλιας το γνωριζω και δεν εχει καμια σχεση με το θεμα μας.

 

Αφού θα σου επιστρέψουν τα χρήματα όπως και να έχει τι να αντιδράσουμε δυναμικά μας λες. Το αναφέρεις λες και ήρθε ξαφνικά η χούντα. Προσπάθησε να επικοινωνίσεις με την εξυπηρέτηση πελατών και όλα θα πάνε καλά. Αν δεν έχεις χρήματα για την κλήση (0,12 ευρώ) στείλε ένα email. Σίγουρα θα βρεις το δίκιο σου δεν τίθεται θέμα. Την έχουν πατήσει και άλλοι σε ποιό δύσκολες περιπτώσεις και στο τέλος όλα πήγαν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε τωρα που δεν ειμαι εκνευρισμενος διαβαζω αυτο που εγραψες και σκαω στα γελια. Ενταξει μπορει να φαινεται υπερβολικη η αντιδραση μου αλλα ειμαι ακομα υπο την επιδραση του τελευταιου λογαριασμου (900 ΕΥΡΩ)του οτε λογω ΜΑΚΝΑΝ οποτε ψαχνω αφορμες για να εκραγω. Θα προτιμουσα αντι να μου λενε οτι θα ερευνησουν το θεμα και αν ειναι να με αποζημιωσουν να μου δινανε μια καρτουλα ανανεωσης και ενα συγνωμη και μετα θα ενιωθα και υποχρεωμενος. Δεν μου λοιπουν τα λεφτα απλα εγω βαρεθει απο όλους αυτή την αντιμετώπιση.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κάποιος πάρει τα λεφτά του πίσω ας ειδοποιήσει γιατί εγώ ακόμα τίποτα και δεν έχω μιλήσει με την εξυπηρέτηση πελατών. Μην δώσουν σε όσους επικοινώνησαν και αφήσουν τους άλλους.

 

alany θα στείλω ενα email καλού κακού. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κάποιος πάρει τα λεφτά του πίσω ας ειδοποιήσει γιατί εγώ ακόμα τίποτα και δεν έχω μιλήσει με την εξυπηρέτηση πελατών. Μην δώσουν σε όσους επικοινώνησαν και αφήσουν τους άλλους.

 

alany θα στείλω ενα email καλού κακού. Ευχαριστώ

 

Πράγματι, δεν στέλνεις ένα email στην εξυπηρέτηση πελατών να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο? :cool: Μην σου πουν μετά "γιατί δεν μας είπατε τίποτε" :X

Link to comment
Share on other sites

'Εστειλα χθες το πρωι και είμαι στο περίμενε. Ούτε που απάντησαν να πουν το ψάχνουμε και θα σας ειδοποιήσουμε.

 

Χαλαρά: Άμα περάσουν 2-3 εργάσιμες μέρες χωρίς απάντηση, πάρε και στο 1313 (γνώμη μου!). ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά: Άμα περάσουν 2-3 εργάσιμες μέρες χωρίς απάντηση, πάρε και στο 1313 (γνώμη μου!). ;)

Ευχαριστώ για την συμβουλή. Αυτό θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μην κάνετε έτσι. Θα τα πάρετε τα χρήματα πίσω. Ειναι τσεκαρισμένο. Αυτό το κάνουν όλες οι εταιρείες. Το πρόβλημα είναι με αυτούς που δεν αναφέρουν την λανθασμένη χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά: Άμα περάσουν 2-3 εργάσιμες μέρες χωρίς απάντηση, πάρε και στο 1313 (γνώμη μου!). ;)

 

Ρε σεις μην κάνετε έτσι. Θα τα πάρετε τα χρήματα πίσω. Ειναι τσεκαρισμένο. Αυτό το κάνουν όλες οι εταιρείες. Το πρόβλημα είναι με αυτούς που δεν αναφέρουν την λανθασμένη χρέωση.

 

Άρα alany θα έλεγα ότι επί της ουσίας συμφωνούμε: ΠΡΕΠΕΙ να αναφερθεί στην εταιρεία το λάθος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να πρω μια καρτα να την βαλω στο μ600 , τι υπηρεσιες 3ης γενιας θα εχω και πως θα τις ενεργοποιησω, ποιες εχουν πολυ χαμηλη χρεωση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

πηρε το αυτι μου οτι υπαρχει πακετο ενεργοποιησης what's up

μονο απο 5 ευρω!!!!:rolleyes:

ξερετε αν ισχυει οντως κατι τετοιο?

πολυ θα με ενδιεφερε αυτο;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

πηρε το αυτι μου οτι υπαρχει πακετο ενεργοποιησης what's up

μονο απο 5 ευρω!!!!:rolleyes:

ξερετε αν ισχυει οντως κατι τετοιο?

πολυ θα με ενδιεφερε αυτο;)

 

Πηγαινε σε κανα μεγαλο σουπερμαρκετ εχει βαλει με δυο μιλκο γαλα μαζι δωρο και ενα whats up με με 12 ευρω χρονο ομιλιας 1 ευρω ανα ενα μηνα, εγω πηρα τεσσερα πακετα:lol: :D :rolleyes: :p

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

:cry: :cry: :cry:

Πηγαινε σε κανα μεγαλο σουπερμαρκετ εχει βαλει με δυο μιλκο γαλα μαζι δωρο και ενα whats up με με 12 ευρω χρονο ομιλιας 1 ευρω ανα ενα μηνα, εγω πηρα τεσσερα πακετα:lol: :D :rolleyes: :p

 

προφανως με δουλευεις!:dizzy:

δεν υπαρχει να υποθεσω?!!:mad:

ματαιες ελπιδες!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

:cry: :cry: :cry:

 

προφανως με δουλευεις!:dizzy:

δεν υπαρχει να υποθεσω?!!:mad:

ματαιες ελπιδες!!:cry:

οχι κουκλα μου δεν σε δουλευω:mad: σημερα πηγα και πηρα αλα δυο:cool: μηπως εισαι επαρχια και δεν ταχουν φερει εκει?:worry:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Η αδερφη μου εχει Whats up. Αλλα αγορασε μια καρτα ανανεωσης των 15€ αλλα την εξυσε παραπανω απ'οσο επρεπε.... Με αποτελεσμα να μην φαινεται ο κωδικος για ανανεωση τον χρονο της.

Δεν εχει καθολου υπολοιπο στην καρτα της. Δηλαδη δεν μπορει να παρει το 1313.

Τι μπορω να κανω για να μαθω και τα υπολοιπα ψηφια??

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...