Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Πώς μπορώ σε κάρτα σιμ που έχω στο συναγερμό χωρίς να την βγάλω να της ενεργοποιήσω πακέτο ομιλίας που με το που βάζω χρήματα να ενεργοποιητέ αυτοματα γιατί το ξεχνώ.

Τηλεφωνικά από σταθερό τηλέφωνο κάπου;;;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Συγγνώμη αν έχει γραφτεί παραπάνω αλλά.χθες εκανα ανανεωση 12 ευρώ σε Whatsup και μουδωσε 2 μήνες μόνο ανανέωση. Τι έγινε? Έχασα επεισόδιο εδώ?. Τρίμηνο δεν ήταν το 12ευρο και πάνω?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ικανοποιημένος με την ποιότητα στο voip και με το viber out;

 

Κάποτε που χρησιμοποιούσα voip (εποχή 2G-3G) είχα προβλήματα. Πλέον με 4G είναι φυσιολογικές οι κλήσεις;

Ναι είναι τέλειο!!! Και με Η+ επίσης. Είναι δεύτερος μήνας που το έχω γιατί ήμουνα χωρίς σταθερό λόγω βλάβης αλλά θα το κόψω μετά να μην πληρώνω και άλλα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει γραφτεί παραπάνω αλλά.χθες εκανα ανανεωση 12 ευρώ σε Whatsup και μουδωσε 2 μήνες μόνο ανανέωση. Τι έγινε? Έχασα επεισόδιο εδώ?. Τρίμηνο δεν ήταν το 12ευρο και πάνω?

Έγινε 2μηνο απο 19/2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Πώς μπορώ σε κάρτα σιμ που έχω στο συναγερμό χωρίς να την βγάλω να της ενεργοποιήσω πακέτο ομιλίας που με το που βάζω χρήματα να ενεργοποιητέ αυτοματα γιατί το ξεχνώ.

Τηλεφωνικά από σταθερό τηλέφωνο κάπου;;;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν πας σε ένα κατάστημα και βάλεις κάρτα σίγουρα μπορούν να σου ενεργοποιήσουν προγράμματα. Ίσως να μπορούν να βάλουν και αυτόματη ενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η ελαχιστη καρτα ανανεωσης που διατιθεται, ποια ειναι;

Στο Lidl βρισκω 10 ευρες.

Πηγα ομως σε Γερμανο και ζητησα 10αρα, και μου λενε οτι ειναι η ελαχιστη καρτα πλεον 12 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

12 ειναι η ελαχιστη απο καταστημα,και απο περιπτερο. 10 μονο απο το ιντερνετ. Στα σουπερ μαρκετ πιθανον να εχουν στοκ απο 10ευρες ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ανανεώνονται. Μπορείς να το δοκιμάσεις. Εφόσον έχεις αρκετά GB συμφέρει 3 ευρώ για 120 το μήνα παρά 8.5 για 1gb.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρσι με την προσφορά των 7gb με 7 ευρώ μπορούσες να πάρεις με 28 ευρώ 28gb και να τα ανανεώνεις με τα 3ευρω το μήνα. Αρκετοί το έκαναν.

 

καλησπέρα, θα το δοκιμασω τοτε, ευχαριστω!

για το δευτερο δεν το γνωριζα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την άλλη, μπορείς να το γυρίσεις σε Frog και να έχεις 5GB με 8.5 ευρώ ή 2GB με 4.44 ευρώ και να κάνει κανονικά rollover τα υπόλοιπα δεδομένα

 

ευχαριστω για την ιδεα, αλλα δεν θελω να φυγω απο W.U.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θύμησει που στέλνουμε μήνυμα για ενεργοποίηση του WiFi calling?

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στην Wind

Αλλά και εκεί σύμφωνα με ανακοίνωση πρέπει να το ζητήσεις να στο ανοίξουν για νέες κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στην Wind

Αλλά και εκεί σύμφωνα με ανακοίνωση πρέπει να το ζητήσεις να στο ανοίξουν για νέες κάρτες.

 

Αν το ζητησεις σε WhatsUp στο κανουν; Κλίσεις τηλενσιδιασκεψης λέγεται.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν το ζητησεις σε WhatsUp στο κανουν; Κλίσεις τηλενσιδιασκεψης λέγεται.

Από όσο γνωρίζω και εγώ, μόνο στη Wind παρέχεται σε καρτοκινητό αυτή η υπηρεσία.

Κάνε όμως μια ερώτηση στην εξυπηρέτηση πελατών του δικού σου παροχου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη, μπορείς να το γυρίσεις σε Frog και να έχεις 5GB με 8.5 ευρώ ή 2GB με 4.44 ευρώ και να κάνει κανονικά rollover τα υπόλοιπα δεδομένα

Χρησιμοποιώ δύο κάρτες σε δίκαρτο τηλέφωνο (και οι δύο είναι what's up) και από τη στιγμή που τη δεύτερη τη χρησιμοποιώ μόνο για ίντερνετ μήπως είναι καλή λύση να το γυρίσω σε frog;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ δύο κάρτες σε δίκαρτο τηλέφωνο (και οι δύο είναι what's up) και από τη στιγμή που τη δεύτερη τη χρησιμοποιώ μόνο για ίντερνετ μήπως είναι καλή λύση να το γυρίσω σε frog;

 

Ξεκάθαρα άμα θέλεις πολλά mb κάθε μήνα

Έχει και σχετικά φτηνό πακέτο ομιλίας (60λεπτα με 3 ευρώ, χρέωση ανά δευτερόλεπτο)

Απλά πρόσεξε να μην κάνεις κατευθείαν αλλαγή από WU σε Frog και σε χρεώσει 10 ευρώ. Άλλαξε το πρώτα σε Cosmoκαρτα που είναι τζάμπα και μετά σε Frog που είναι 3 ευρώ η αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλη σας ημέρα και καλό μήνα...θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα καθώς πάνε κάποια χρόνια που απέχω από την καρτοκινητη.εχω συμβόλαιο στην κοσμοτε και εγώ και η γυναίκα μου το οποίο λήγει σε λίγο καιρό...πληρώνουμε περίπου από 20 ευρώ το μήνα έχοντας απεριόριστα σε κοσμοτε συν κάποια λεπτά ομιλίας προς όλους.Το ίδιο ισχύει για τα sms.το πρόβλημα μας είναι στο ίντερνετ....εγώ έχω μηνιαία 850 mb και η γυναίκα μου μια κοροϊδία κάπου 300....οι προσφορές που μας έχουν κάνει μέχρι στιγμής είναι γελοίες τονίζοντας τους ότι δε μπορούμε να πληρώνουμε τοσα λεφτά χωρις να έχουμε έστω 1gb ο καθένας.οποτε σκεφτόμαστε για καρτοκινητο.τι προτεινετε; Μας ενδιαφέρει κυριως χρόνος ομιλίας προς κοσμοτε, λιγότερος χρόνος προς αλλά δίκτυα και κυρίως το ίντερνετ..... ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα άμα θέλεις πολλά mb κάθε μήνα

Έχει και σχετικά φτηνό πακέτο ομιλίας (60λεπτα με 3 ευρώ, χρέωση ανά δευτερόλεπτο)

Απλά πρόσεξε να μην κάνεις κατευθείαν αλλαγή από WU σε Frog και σε χρεώσει 10 ευρώ. Άλλαξε το πρώτα σε Cosmoκαρτα που είναι τζάμπα και μετά σε Frog που είναι 3 ευρώ η αλλαγή

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Εντάξει, βλέπω ότι με 8,5€ θα έχω πολύ περισσότερα mb. Μέχρι πριν λίγο καιρό χρησιμοποιούσα δύο τηλέφωνα, αλλά πλέον έχοντας δίκαρτο και χρησιμοποιώντας μία συσκευή πιστεύω ότι θα με βολεύει αρκετά. Για το χρόνο ομιλίας δε με απασχολεί γιατί από το κύριο νούμερο έτσι όπως συσσωρεύονται κάθε μήνα έχω πάνω από 3000 λεπτά προς what'sup και κάπου 1500 προς όλους.

Τέλος, αυτό με την αλλαγή από WU σε Frog δεν ήξερα ότι χρεώνει 10€. Θυμάμαι παλιότερα όταν είχα συμβόλαιο στην Cosmote και το έκανα κάρτα, με γύρισε στην cosmokarta και πήγα στο WU χωρίς να πληρώσω τίποτα. Πάλι δε θα πληρώσω από WU σε Cosmokarta; Και ουσιαστικά πληρώνω τα 3 € από cosmokarta σε Frog;

Χρειάζεται να αλλάξω κάρτα sim; Επίσης το δίκτυο της Cosmote χρησιμοποιεί και το Frog, δηλαδή δε θα έχω προβλήματα με το σήμα, σωστά;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλη σας ημέρα και καλό μήνα...θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα καθώς πάνε κάποια χρόνια που απέχω από την καρτοκινητη.εχω συμβόλαιο στην κοσμοτε και εγώ και η γυναίκα μου το οποίο λήγει σε λίγο καιρό...πληρώνουμε περίπου από 20 ευρώ το μήνα έχοντας απεριόριστα σε κοσμοτε συν κάποια λεπτά ομιλίας προς όλους.Το ίδιο ισχύει για τα sms.το πρόβλημα μας είναι στο ίντερνετ....εγώ έχω μηνιαία 850 mb και η γυναίκα μου μια κοροϊδία κάπου 300....οι προσφορές που μας έχουν κάνει μέχρι στιγμής είναι γελοίες τονίζοντας τους ότι δε μπορούμε να πληρώνουμε τοσα λεφτά χωρις να έχουμε έστω 1gb ο καθένας.οποτε σκεφτόμαστε για καρτοκινητο.τι προτεινετε; Μας ενδιαφέρει κυριως χρόνος ομιλίας προς κοσμοτε, λιγότερος χρόνος προς αλλά δίκτυα και κυρίως το ίντερνετ..... ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:)

μπες στα πακέτα και δες..https://www.whatsup.gr/paketa

Εγω με 10 ευρώ το μήνα κάρτα (από την εφαρμογή του κινητού έχω)

400 λεπτά + 400 σμσ προς whatsuo

200 λεπτά + 200 σμς προς ολους (+100 λεπτά δώρο )

Internet : 200 mb + 100mb (παρε μοίρασε) + 1.2GB reload + XXX (πάρε μοίρασε πχ εσυ μπορείς να δίνεις 300 στη γυναίκα σου και η γυναίκα σου 300 προς εσένα)

 

Και τέλος εάν κάνεις ανανέωση πρίν τη λήξη (μια φορά το μήνα δλδ) μεταφέρονται ότι λεπτά και mb δεν έχεις κάνει χρήση.

Σπάνια ξεμένω γιατι έχει και άλλα κολπάκια πχ πάρε δώσε , πάρε καβάντζα...

(εγώ στην οικογένεια έχω μόνο whatsup 4 κινητά Χ 10 ευρώ και δεν μας λείπει ποτέ τίποτα)

Απλά θέλει λίγο ενδιαφέρον από εσένα για να μαθαίνεις προσφορές κτλπ..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Εντάξει, βλέπω ότι με 8,5€ θα έχω πολύ περισσότερα mb. Μέχρι πριν λίγο καιρό χρησιμοποιούσα δύο τηλέφωνα, αλλά πλέον έχοντας δίκαρτο και χρησιμοποιώντας μία συσκευή πιστεύω ότι θα με βολεύει αρκετά. Για το χρόνο ομιλίας δε με απασχολεί γιατί από το κύριο νούμερο έτσι όπως συσσωρεύονται κάθε μήνα έχω πάνω από 3000 λεπτά προς what'sup και κάπου 1500 προς όλους.

 

Τέλος, αυτό με την αλλαγή από WU σε Frog δεν ήξερα ότι χρεώνει 10€. Θυμάμαι παλιότερα όταν είχα συμβόλαιο στην Cosmote και το έκανα κάρτα, με γύρισε στην cosmokarta και πήγα στο WU χωρίς να πληρώσω τίποτα. Πάλι δε θα πληρώσω από WU σε Cosmokarta; Και ουσιαστικά πληρώνω τα 3 € από cosmokarta σε Frog;

 

Χρειάζεται να αλλάξω κάρτα sim; Επίσης το δίκτυο της Cosmote χρησιμοποιεί και το Frog, δηλαδή δε θα έχω προβλήματα με το σήμα, σωστά;

5GB για 25 μέρες όμως...Έτσι όπως είναι η κατάσταση που περιγράφεις θα χρειάζεται να βάζεις 10 ευρώ στο What's Up και άλλα 10 ευρώ στο frog. Κατά την προσωπική μου άποψη σε συμφέρει να κρατήσεις όπως έχει αυτή τη στιγμή η κατάσταση στο What's Up μόνο το ένα σου νούμερο και να βάζεις δύο κάρτες των 10 ευρώ. με αυτό τον τρόπο θα παίρνεις δύο reload it το πρώτο θα το κάνεις για ένα μήνα και το δεύτερο για μία εβδομάδα και θα προστίθεται στο πρώτο οπότε θα έχεις 3,2 gigabyte για 30 ημέρες συν το πάρε μοίρασε συν τα 200 από το πακέτο των 8,5 ευρώ δηλαδή 3,6 GB για 30 ημέρες και τα 8,5 ευρώ στην κάρτα για έξτρα αγορά πακέτου εφόσον σου χρειαστεί κανένα εβδομαδιαίο ή το βραδινό after dark τα playnow και τα λοιπά. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

:)

μπες στα πακέτα και δες..https://www.whatsup.gr/paketa

Εγω με 10 ευρώ το μήνα κάρτα (από την εφαρμογή του κινητού έχω)

400 λεπτά + 400 σμσ προς whatsuo

200 λεπτά + 200 σμς προς ολους (+100 λεπτά δώρο )

Internet : 200 mb + 100mb (παρε μοίρασε) + 1.2GB reload + XXX (πάρε μοίρασε πχ εσυ μπορείς να δίνεις 300 στη γυναίκα σου και η γυναίκα σου 300 προς εσένα)

 

Και τέλος εάν κάνεις ανανέωση πρίν τη λήξη (μια φορά το μήνα δλδ) μεταφέρονται ότι λεπτά και mb δεν έχεις κάνει χρήση.

Σπάνια ξεμένω γιατι έχει και άλλα κολπάκια πχ πάρε δώσε , πάρε καβάντζα...

(εγώ στην οικογένεια έχω μόνο whatsup 4 κινητά Χ 10 ευρώ και δεν μας λείπει ποτέ τίποτα)

Απλά θέλει λίγο ενδιαφέρον από εσένα για να μαθαίνεις προσφορές κτλπ..

Τα είχα δει τα πακετα απλά δεν ήξερα ότι μεταφέρονται στον επόμενο μήνα!

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ειναι η ελαχιστη απο καταστημα,και απο περιπτερο. 10 μονο απο το ιντερνετ. Στα σουπερ μαρκετ πιθανον να εχουν στοκ απο 10ευρες ακόμα.

 

Εχουν ομως, οι παλαιες εστω 10αρες, τα ιδια 'προνομια' με τις νεες απαιτουμενες πλεον 12αρες;

Ή θα βαζω 10αρα, και δεν εχω πχ τα 450 λεπτα δωρεαν με την ανανεωση μου; (παλιο-αρχαιο προγραμμα)

Ή δεν θα λογιζεται καν ως ανανεωση;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν τα 450' τα παίρνεις με 10 ευρω online δεν βρίσκω το λόγο να ισχύει κάτι άλλο. Βέβαια δεν ξερω αν και ποιες αλλαγές έχουν γίνει στο πρόγραμμα που λες.
Link to comment
Share on other sites

Ή θα βαζω 10αρα, και δεν εχω πχ τα 450 λεπτα δωρεαν με την ανανεωση μου; (παλιο-αρχαιο προγραμμα)
Θα τα έχεις κανονικά, πρόκειται για κανονική ανανέωση.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει ερωτηθεί πολλές φορές αλλά θα ρωτήσω μιας και είμαι καινούριος. Έχω 2 reloadit με το 1ο να λήγει 2/4. 1)Για να πάρω μέγιστο όφελος Mb επιλέγω και στα 2 1200mb για 1 μήνα? 2) Με ποια σειρά ενεργοποιούμε πάρε μοίρασε, πάρε δώσε και reloadit? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...