Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 ώρες πριν, stark said:



Κρατώ και το ότι τελικά μάλλον μια χαρά μπορούσα να είχα ενεργοποιήσει κι εγώ (και) την αυτόματη ανανέωση χρηματικού υπολοίπου στα 8€ (πριν τις 13/11) και να μην χρειαζόταν τώρα να τσεκάρω συχνά - πυκνά αν φτάνει το υπόλοιπο, κλπ. Μικρό το κακό - θα μου πεις, αλλά ήταν μια καλή ευκαιρία να το είχα κι αυτό στο αυτόματο και να ξένοιαζα εντελώς. 

Το αντίστοιχο πακετο υπάρχει και στο F2G και μόλις βάλεις 8€ ονλαιν (το επιτρέπει) σου το ενεργοποιει αυτόματα. Και δεν έχει ελάχιστη χρέωση 3'

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να υπάρχει ο περιορισμός για δύο φορές το μήνα στο εβδομαδιαίο πακέτο απεριορίστων με 6.5 ευρώ εκτός αν μου διαφεύγει κάτι
Screenshot_20231216-102511.thumb.png.cb443c4c2c9116751d06fb0ff50feaf9.png
Όχι δεν σου διαφεύγει κάτι. Έχουν καταργήσει τον περιορισμό εδώ και καιρό

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα whatsup νούμερο που έχει φραγή λόγω μη ανανέωσης υπολοίπου.
Εαν μεταφέρω χρήματα απο άλλο whatsup σε αυτό θα αρθεί η φραγή σαν να ανανέωσα κανονικά το υπόλοιπο;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα whatsup νούμερο που έχει φραγή λόγω μη ανανέωσης υπολοίπου.
Εαν μεταφέρω χρήματα απο άλλο whatsup σε αυτό θα αρθεί η φραγή σαν να ανανέωσα κανονικά το υπόλοιπο;
Οχι. Εδω και καιρό. Πλέον η μεταφορά χρημάτων ούτε ανανεώνει την ημερομηνία φραγης σε whatsup χωρίς φραγή.
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Εδω και καιρό. Πλέον η μεταφορά χρημάτων ούτε ανανεώνει την ημερομηνία φραγης σε whatsup χωρίς φραγή.
Επίσης για να δεχτεί χρήματα το φραγμένο πρέπει να του έχεις κάνει μια ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

Η ειδοποίηση χαμένων κλήσεων όταν είναι κατειλημμένο πως ενεργοποιείται σε what's up? Μόνο με τηλέφωνο στο 13888?

Link to comment
Share on other sites

@stark
Για 2η συνεχόμενη φορά, σε 2 διαφορετικά νούμερα, η αυτόματη ανανέωση τράβηξε 8€.
Καλά πάμε....😎

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παράπονα που μπορούμε να κάνουμε; Περίμενα 32 λεπτά στην αναμονή και αφού βαρέθηκα το έκλεισα και με χρέωσαν, να έκανα τη δουλειά μου να το καταλάβω αλλά να με χρεώσουν μόνο και μόνο για την αναμονή;; Δεν γίνεται για κάτι τόσο απλό να πρέπει να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, TypeRS said:

Παράπονα που μπορούμε να κάνουμε; Περίμενα 32 λεπτά στην αναμονή και αφού βαρέθηκα το έκλεισα και με χρέωσαν, να έκανα τη δουλειά μου να το καταλάβω αλλά να με χρεώσουν μόνο και μόνο για την αναμονή;; Δεν γίνεται για κάτι τόσο απλό να πρέπει να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών

Από την εφαρμογή της cosmote στο chat μιλάς ποιο γρήγορα 

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

οταν μιλαω στη γραμμη οταν καλει αλλο νουμερο το ακουω στο ακουστικο

 

πως μπορω να το απενεργοποιησω και σε αυτον που καλει να ακουει πως ειμαι κατηλειμενος?

 

επισης υπαρχει τροπος να μου στελνετε μυνημα οτι με καλεσε αυτο το νουμερο?

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, trifonastr72 said:

καλησπερα

 

οταν μιλαω στη γραμμη οταν καλει αλλο νουμερο το ακουω στο ακουστικο

 

πως μπορω να το απενεργοποιησω και σε αυτον που καλει να ακουει πως ειμαι κατηλειμενος?

 

επισης υπαρχει τροπος να μου στελνετε μυνημα οτι με καλεσε αυτο το νουμερο?

 

 

ευχαριστω

 

21 ώρες πριν, TypeRS said:

Η ειδοποίηση χαμένων κλήσεων όταν είναι κατειλημμένο πως ενεργοποιείται σε what's up? Μόνο με τηλέφωνο στο 13888?

Ο κωδικός για απενεργοποίηση της αναμονής κλήσης

#43# και πατάμε το κουμπί της κλήσης

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα να ενεργοποιήσω την ειδοποίηση όταν είναι κατειλημμένο και δεν έχω απαντήσει ακόμα αλλά να κρατήσω την αναμονή κλήσεων. Αυτό στην Cosmote δεν γίνεται, ενώ στην Vodafone υποστηριζόταν αν δεν κάνω λάθος..

Όπως και να χει η εξυπηρέτηση μέσω τσατ είναι πολύ καλύτερη, απάντησαν πολύ γρήγορα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να έχεις και αναμονή και ειδοποίηση για όταν σε καλούν και μιλάς. Το ένα αναιρεί το άλλο. 
Μπορείς να έχεις ειδοποίηση για όταν είναι κλειστό πχ και αναμονή ενώ μιλάς. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, paanos said:

Δεν γίνεται να έχεις και αναμονή και ειδοποίηση για όταν σε καλούν και μιλάς. Το ένα αναιρεί το άλλο. 
Μπορείς να έχεις ειδοποίηση για όταν είναι κλειστό πχ και αναμονή ενώ μιλάς. 

Μα αφού αν τελικά δεν απαντήσεις στην αναμονή, σου λέει ότι είχες αναπάντητη. Άρα ποιος ο λόγος της ειδοποίησης κλήσεων; ρητορικό είναι το ερώτημα..

Link to comment
Share on other sites

Το λέω για την περίπτωσή που δεν έχω απαντήσει ακόμα και με καλέσει και δεύτερη γραμμή. Ίσως το πολυσκαλιζω απλα μου έτυχε να μου πουν ότι με καλούσαν και μιλούσα. Ξαναλέω ότι έχω την εντύπωση πως στη Vodafone έδινε αυτή τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, enterhere said:

 

Ο κωδικός για απενεργοποίηση της αναμονής κλήσης

#43# και πατάμε το κουμπί της κλήσης

το κάνω αλλά δεν απενεργοποιείται,η δεύτερη κλήση συνεχίζει να χτυπάει στο αυτί μου 😞

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, trifonastr72 said:

το κάνω αλλά δεν απενεργοποιείται,η δεύτερη κλήση συνεχίζει να χτυπάει στο αυτί μου 😞

Πάς στο εικονίδιο των κλήσεων,πατάς στις τρείς τελείες πάνω δεξιά,πρ'οσθετες υπηρεσίες και βγάζεις την αναμονή κλήσεων. Τώρα για να σου έρχεται μήνυμα όταν μιλάς πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την ειδοποίηση κλήσεων.. Λογικά μπορεί και να το έχεις..Άν κλήσεις το τηλέφωνο και σε πάρει κάποιος δεν σου έρχεται μήνυμα; Άν ναί το το έχεις και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Άν όχι τώρα παίρνεις 13888 και ζητάς ενεργοποίηση της ''ειδοποίησης κλήσεων''.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Πάς στο εικονίδιο των κλήσεων,πατάς στις τρείς τελείες πάνω δεξιά,πρ'οσθετες υπηρεσίες και βγάζεις την αναμονή κλήσεων. Τώρα για να σου έρχεται μήνυμα όταν μιλάς πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την ειδοποίηση κλήσεων.. Λογικά μπορεί και να το έχεις..Άν κλήσεις το τηλέφωνο και σε πάρει κάποιος δεν σου έρχεται μήνυμα; Άν ναί το το έχεις και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Άν όχι τώρα παίρνεις 13888 και ζητάς ενεργοποίηση της ''ειδοποίησης κλήσεων''.

ευχαριστω πολυ για την απαντηση  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Θέλω να κάνω φορητότητα από νόβα σε cosmote θέλω να μου δώσετε τα φώτα σας το να βάλω cosmote η what's up;

Από την άποψη χρεώσεις;ίντερνετ εμένα με ενδιαφέρει πιο πακέτο δίνει περισσότερα mb Ευχαριστώ καλή σας μέρα...

Just now, splus said:

Παιδιά καλημέρα.

Θέλω να κάνω φορητότητα από νόβα σε cosmote θέλω να μου δώσετε τα φώτα σας  να βάλω cosmote η what's up;

Από την άποψη χρεώσεις;ίντερνετ εμένα με ενδιαφέρει πιο πακέτο δίνει περισσότερα mb Ευχαριστώ καλή σας μέρα...

 

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, splus said:

Παιδιά καλημέρα.

Θέλω να κάνω φορητότητα από νόβα σε cosmote θέλω να μου δώσετε τα φώτα σας το να βάλω cosmote η what's up;

Από την άποψη χρεώσεις;ίντερνετ εμένα με ενδιαφέρει πιο πακέτο δίνει περισσότερα mb Ευχαριστώ καλή σας μέρα...

 

Πόσο ίντερνετ χρειάζεσαι; Δες και τα πακέτα του φρογκ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Πόσο ίντερνετ χρειάζεσαι; Δες και τα πακέτα του φρογκ. 

Ε με καμία 10 gb το μήνα πιστεύω θα είμαι μια χαρά. Τα πακέτα του φρογκ δεν τα ξέρω τι είναι κοσμοτε  

2 minutes ago, splus said:

Ε με καμία 10 gb το μήνα πιστεύω θα είμαι μια χαρά. Τα πακέτα του φρογκ δεν τα ξέρω τι είναι κοσμοτε  

Τώρα το είδα στο ίντερνετ της κοσμοτε είναι και βλέπω δίνει καλά προγράμματα ίντερνετ αλλά από την άποψη σήματος είναι εντάξει η δεν θα έχω καλό σήμα παντού

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, splus said:

Ε με καμία 10 gb το μήνα πιστεύω θα είμαι μια χαρά. Τα πακέτα του φρογκ δεν τα ξέρω τι είναι κοσμοτε  

Τώρα το είδα στο ίντερνετ της κοσμοτε είναι και βλέπω δίνει καλά προγράμματα ίντερνετ αλλά από την άποψη σήματος είναι εντάξει η δεν θα έχω καλό σήμα παντού

Θα έχεις σήμα κοσμοτέ. 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει αλλά και ενημέρωση για όποιον τυχόν αφορά:

Από το app της cosmote ελέγχω 5 συνδέσεις (δική μου, γυναίκα, πατέρας κτλ). Ενώ στις δυο από αυτές έχω ενεργοποιημένο το BASIC AUTO, υπάρχουν μέρες που πηγαίνω από το app στο Διαχείριση και αυτό δεν εμφανίζεται στις Ενεργές υπηρεσίες. Μέχρι πριν λίγες μέρες δεν εμφανιζόταν στη μια σύνδεση, μετά για 1-2 μέρες εμφανίστηκε σε αυτή αλλά εξαφανίστηκε από μια άλλη, χθες για πρώτη φορά ήταν ταυτοχρόνως ενεργό και στις δυο συνδέσεις, ενώ πριν μισή ώρα που συνδέθηκα δεν ήταν ενεργό σε καμία!

Τώρα συνδέομαι πάλι και εμφανίζεται ενεργό στη μια από τις δυο. Έκανα update την εφαρμογή, και ξανά τα ίδια!

Σημειώνω ότι ήδη έχει τρέξει μια τουλάχιστον αυτόματη ανανέωση με το BASIC AUTO και στις δυο αυτές συνδέσεις (δεν θα μπορούσε άλλωστε να γίνει διαφορετικά, καθώς η ενεργοποίηση του έπρεπε να γίνει πριν τις 13 Νοεμβρίου).

Γνωρίζει κανείς τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

 

Θέλω να κάνω φορητότητα από vodafone, σε cosmote/frog (ή nova/q). πιο πρόγραμμα μου προτείνετε ;

Δεν χρειάζομαι εξερχόμενες/internet, μόνο εισερχόμενες χρειάζομαι και διατήρηση αριθμού με χαμηλό κόστος. Αν τώρα παίζουν και προσφορές ακόμα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...