Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίρνω αλλά δεν εξαργυρώνω. Χωρίς λήξη. Ως τη λήξη κατοχής της WU sim το καλοκαίρι 2024.

Ανήκω στο 99% σίγουρα!!!!

"Τόσα" καταλαβαίνω........

Link to comment
Share on other sites

#13# ReloadIt έχω. Αν και σε φραγή πάνω από 3 μήνες:
 
Screenshot_20231129-180904.thumb.png.d38445beb848f6fe30538477238b6043.png



61a711e598736e06a27e387dead916b3.jpg

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Pppe said:

#13# ReloadIt έχω. Αν και σε φραγή πάνω από 3 μήνες:

 

Screenshot_20231129-180904.png

Φίλε μήπως κάποιο από αυτά τα 13 αφορά κουπόνι box? Υποθέτω μήπως αυτά δεν μετράνε καθώς στα "ψιλά γράμματα" αναφέρει γενικά ότι τα tokens σημαίνουν δωρα ομιλίας, mb κλπ κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Τα #12# αφορούν απεριόριστα λεπτά ή data περιορισμένης διάρκειας

και το άλλο #1# , το πιο παλιό, αφορά 3GB για 12 ώρες.

Όλα χωρίς λήξη.

Για χρήση εάν και εφόσον υπάρχει ακόμη κάρτα 8Ε το καλοκαίρι 2024. Αλλιώς χάρισμά τους.

Και ΟΧΙ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΝΟ._

Link to comment
Share on other sites

Εχω στο Frog γυρω στα 600 λεπτα ομιλιας απο μαζεμενα πακετα 60+60 και εχω και υπολοιπο 8 ευρά. Εαν κανω αλπακ να παω what's up:

1) τα υπολοιπα 5 ευρά (το ελεγξα, 3€ θα με χρεώσει το αλπακ) θα τα χάσω;

2) τα 600 λεπτα ομιλιας θα τα εχω εως την ληξη τους στο what's up;

3) για να δεχτώ μεταφορά χρημάτων απο αλλο what's up (τηρεί τις προϋποθέσεις το άλλο νούμερο) θα πρεπει πρώτα να κάνω νεα ανανεωση υπολοίπου ως what's up;

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Εχω στο Frog γυρω στα 600 λεπτα ομιλιας απο μαζεμενα πακετα 60+60 και εχω και υπολοιπο 8 ευρά. Εαν κανω αλπακ να παω what's up:

1) τα υπολοιπα 5 ευρά (το ελεγξα, 3€ θα με χρεώσει το αλπακ) θα τα χάσω;

2) τα 600 λεπτα ομιλιας θα τα εχω εως την ληξη τους στο what's up;

3) για να δεχτώ μεταφορά χρημάτων απο αλλο what's up (τηρεί τις προϋποθέσεις το άλλο νούμερο) θα πρεπει πρώτα να κάνω νεα ανανεωση υπολοίπου ως what's up;

1) Όχι.

 

2) Ναι

 

3) Από τη στιγμή αναγνωρίζεται το υπόλοιπο του frog και σου λέει ότι η τελευταία ανανέωση έγινε την τάδε του μήνα, γιατί να πρέπει να κάνεις νέα ανανέωση;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, GREGORYMO said:

Τι Χριστουγεννιάτικα δώρα έδωσε πέρσυ η cosmote και πότε ξεκίνησαν ?

Τα δώρα δεν τα θυμάμαι ακριβώς,αλλά σε όμοια ερώτηση μου στο φόρουμ έλαβα από κάποιον φίλο την απάντηση ότι αρχές Δεκεμβρίου τα ξεκινάνε. Εικάζω με βάση αυτό ότι θα τα ξεκινήσουν την ερχόμενη εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τα δώρα δεν τα θυμάμαι ακριβώς,αλλά σε όμοια ερώτηση μου στο φόρουμ έλαβα από κάποιον φίλο την απάντηση ότι αρχές Δεκεμβρίου τα ξεκινάνε. Εικάζω με βάση αυτό ότι θα τα ξεκινήσουν την ερχόμενη εβδομάδα

Να περιμενετε να δείτε τι θα δώσουν και οι 3 εταιρίες πριν αποφασίσετε σε ποιά προσφορα θα ακουμπήσετε τα χρήματα σας. Συνήθως ο πρώτος δίνει τα λιγότερα (ή ακριβότερα). Νομίζω περυσι η wind δεν είχε δώσει κάτι (μπορεί να κάνω και λάθος). 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Να περιμενετε να δείτε τι θα δώσουν και οι 3 εταιρίες πριν αποφασίσετε σε ποιά προσφορα θα ακουμπήσετε τα χρήματα σας. Συνήθως ο πρώτος δίνει τα λιγότερα (ή ακριβότερα). Νομίζω περυσι η wind δεν είχε δώσει κάτι (μπορεί να κάνω και λάθος). 

Όντως δεν έδινε,αλλά μια διόρθωση τα δώρα τα Χριστούγεννα είναι εντελώς δωρεάν τουλάχιστον στην Cosmote και στην Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αλλαξα πακέτο και πήγα κ εγώ στο DIY για να εχω περισσότερα gb, έχασα όμως τα λεπτά ομιλίας που είχα( εβαζα πρίν το unlimited calls) και τώρα με τα 400' λεπτά που έχει το τωρινό πακέτο το πάω για αρχή οικονομικά στις κλήσεις μέχρι να αρχίσουν να μεταφεροντε τα εναπομηναντα λεπτά γαι το λόγο οτι άρχισα απο την αρχή. Προσπάθησα να μου δωσει καποιος φίλος με το supershare και μου βγάζει αυτό το μήνυμα ενώ ο φιλος έχει κανονικά whats up ..το κάνει και στο "πάρε" και στο "ζήτα"..Ξερει κανείς γιατί το βγάζει; 

 

642523001_Screenshot_20231203_113515_WhatsUp.thumb.jpg.230bbefcfe26a8cd0aa82ae1038b25cc.jpg

Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Nikos_96 said:

έχασα όμως τα λεπτά ομιλίας που είχα( εβαζα πρίν το unlimited calls

Προφανώς χάνονται αυτά, αν γινόντουσαν rollover τα απεριόριστα λεπτά τότε θα βάζαμε μια φορά πακέτο με απεριόριστα και μετά θα γυρνούσαμε στα φθηνά 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Προφανώς χάνονται αυτά, αν γινόντουσαν rollover τα απεριόριστα λεπτά τότε θα βάζαμε μια φορά πακέτο με απεριόριστα και μετά θα γυρνούσαμε στα φθηνά 

δεν το εγραψα γι'αυτό. αυτό το γνωρίζω..απλά το εξηγησα για να καταληξω στο γιατί δεν με αφήνει να μου μεταφέρουν λεπτά ομιλίας απο το supershare...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος έχει λεπτά προς what’s up να δώσει ε; Δεν μπορεί να δώσει προς όλους. 
Καλυτερα κάνε πάρε δώσε 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση

Έχω δύο συσκευές με what'sup και τις δύο. Στην κύρια συσκευή είχα το calls to all και το άλλαξα σε DIY με 4gb internet 100 λεπτά και δε θυμάμαι πόσα sms με 11.50€

Τη δεύτερη συσκευή την έχω μόνο για ιντερνετ και βάζω το πακέτο με τα 4gb (που με αυτόματη ενεργοποίηση πάει στα 5gb το μήνα).

Τώρα βάζοντας από 13 ευρώ θα περισσεύουν κάποια χρήματα. Τι θα μπορούσα να κάνω (εννοεί μετά από κάποιους μήνες, αν δεν βάλω χρήματα για να κάνω ανανέωση θα χάσω το reload το οποίο το χρησιμοποιώ βάζοντας 2gb για ένα μήνα και στα δύο κινητά).

Μήπως να στέλνω κάποια ευρώ από το δεύτερο νούμερο στο πρώτο και κάποιους μήνες να βάζω μεγαλύτερο diy; Μπορώ να βάζω διαφορετικό diy κάθε μήνα ε; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάζεις άλλο DIY ναι. 
Μπορεις αν δεν θέλεις να πηδήξεις την ανανέωση χάνοντας το reload, να τα μαζεύεις πχ για το καλοκαίρι για τις προσφορές με τα απεριόριστα ή να τα τρως σε πακέτα έξτρα δεδομένων 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Μπορείς να βάζεις άλλο DIY ναι. 
Μπορεις αν δεν θέλεις να πηδήξεις την ανανέωση χάνοντας το reload, να τα μαζεύεις πχ για το καλοκαίρι για τις προσφορές με τα απεριόριστα ή να τα τρως σε πακέτα έξτρα δεδομένων 

Ευχαριστώ πολύ. Όταν λες να τα μαζεύω, εννοείς τα χρήματα που δε θα δώσω τους μήνες που θα έχω επαρκές ποσό για την ανανέωση; Τα πακέτα έξτρα δεδομένων όμως λογικά καταναλώνονται και αυτά όπως τα υπόλοιπα, δηλαδή καταναλώνονται αυτά που λήγουν πρώτα, έτσι δεν είναι; 

Εγώ σκεφτόμουν τώρα που κοιτούσα τα πακέτα, να στέλνω 2€ από το δεύτερο νούμερο στο πρώτο, στο πρώτο να βάζω κανονικά 13€ και με τα 2€ επιπλέον να βάζω το DIY πακέτο με τα 7gb + 400 λεπτά και 100 sms που κοστίζει 13,50. Έτσι θα προστίθενται τα γκίγκα στα υπάρχοντα γκίγκα που έχω. Το σκέφτομαι σωστά ή κάπου κάνω λάθος; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Όταν λες να τα μαζεύω, εννοείς τα χρήματα που δε θα δώσω τους μήνες που θα έχω επαρκές ποσό για την ανανέωση;

Όχι, πχ αν κάθε μήνα έχεις 1€ περίσσευμα τότε μέχρι το καλοκαίρι θα έχεις ένα εύλογο ποσό για να αγοράσεις την προσφορά με τα απεριόριστα (σε όποιο κινητό θέλεις, απλά θα στείλεις τα € με easy transfer)

6 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Εγώ σκεφτόμουν τώρα που κοιτούσα τα πακέτα, να στέλνω 2€ από το δεύτερο νούμερο στο πρώτο, στο πρώτο να βάζω κανονικά 13€ και με τα 2€ επιπλέον να βάζω το DIY πακέτο με τα 7gb + 400 λεπτά και 100 sms που κοστίζει 13,50. Έτσι θα προστίθενται τα γκίγκα στα υπάρχοντα γκίγκα που έχω. Το σκέφτομαι σωστά ή κάπου κάνω λάθος; 

Σωστά το σκέφτεσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα ότι η ελάχιστη ανανέωση σε What's Up αλλά και σε Frog ανέβηκε στα 13 ευρώ. Πότε έγινε αυτό; Τελευταία ανανέωση έκανα πριν 2 εβδομάδες περίπου στο What's Up και ήταν στα 12 ευρώ, και πριν 1 περίπου μήνα στο Frog το οποίο ήταν στα 10 ευρώ.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gokuthelegend said:

Διαπίστωσα ότι η ελάχιστη ανανέωση σε What's Up αλλά και σε Frog ανέβηκε στα 13 ευρώ. Πότε έγινε αυτό; Τελευταία ανανέωση έκανα πριν 2 εβδομάδες περίπου στο What's Up και ήταν στα 12 ευρώ, και πριν 1 περίπου μήνα στο Frog το οποίο ήταν στα 10 ευρώ.

Έχει εδω και λιγο καιρο. Σε κατάστημα κοσμοτε/Γερμανός μπορεις να βαζεις απο 8€

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, gokuthelegend said:

Διαπίστωσα ότι η ελάχιστη ανανέωση σε What's Up αλλά και σε Frog ανέβηκε στα 13 ευρώ. Πότε έγινε αυτό; Τελευταία ανανέωση έκανα πριν 2 εβδομάδες περίπου στο What's Up και ήταν στα 12 ευρώ, και πριν 1 περίπου μήνα στο Frog το οποίο ήταν στα 10 ευρώ.

Από 14 Νοεμβρίου 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, paanos said:

Όχι, πχ αν κάθε μήνα έχεις 1€ περίσσευμα τότε μέχρι το καλοκαίρι θα έχεις ένα εύλογο ποσό για να αγοράσεις την προσφορά με τα απεριόριστα (σε όποιο κινητό θέλεις, απλά θα στείλεις τα € με easy transfer)

Ευχαριστώ και πάλι. Το θέμα μου δεν είναι τόσο πολύ αν θα έχω χρήματα για να; βάλω τις προσφορές, γιατί αν μιη χρειαστούν το καλοκαίρι επιπλέον δεδομένα θα βάλω, απλά θέλω να έχω περισσότερα δεδομένα και ουσιαστικά να μην χάνονται με το τέλος του μήνα αλλά να μεταφέρονται στον επόμενο, οπότε με 5ον τρόπο που έγραψα παραπάνω με βολεύει περισσότερο 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Οι γιορτές ήρθαν νωρίτερα για τη Nova και κυρίως τους συνδρομητές της κινητής της.....δωρεάν απεριόριστα GB με διάρκεια 7 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα Cosmote να κάνω μία ανανέωση €8 σε καρτοκινητό για να μη χάσω το υπόλοιπο που έχω. Έχω και λεπτά οπότε ήθελα μόνο την ανανέωση.
Μπαίνω μέσα και ρωτάω μία υπάλληλο ποιο είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης. Μου λέει €13. Της απαντάω πως ξέρω ότι έγινε €13 μέσω του app αλλά θέλω να κάνω ανανέωση στο κατάστημα. Είναι και εκεί €13 ή έχουν παραμείνει τα €8 και τα €10; Μου λέει €13 για να μπορεί να μπει και το πρόγραμμα. Εξηγώ πως δεν θέλω πρόγραμμα, μόνο ανανέωση και τότε μου είπε ότι μπορώ να βάλω €8 και να περάσω απ' το ταμείο.
Πηγαίνω στο ταμείο και ζητάω ανανέωση υπολοίπου σε καρτοκινητό. Πριν προλάβω να πω το ποσό και τι ακριβώς θέλω μου λέει ο υπάλληλος είναι €13. Του λέω όχι €13, €8 θέλω. Απαντά πως είναι €13 μαζί με το πρόγραμμα. Εξηγώ πάλι πως δεν θέλω κανένα πρόγραμμα, θέλω απλά ανανέωση €8. Μου λέει με €8 δεν θα έχω πρόγραμμα και θα μου φτάσουν μόνο για 2 κλήσεις. Ναι του λέω, αυτό θέλω, €8 ανανέωση. Μου έκανε τελικά την ανανέωση με €8.
Πρέπει να τους παρακαλάμε από δω και πέρα για ανανέωση υπολοίπου; Έχουν οδηγία να συμπεριφέρονται έτσι και αν δεν έχεις διαβάσει τα ψιλά γράμματα θα σε εξαπατούνε για να πουλήσουν αυτό που θέλουν;
Μήπως πρέπει να απευθυνθούμε επιτέλους σε κάποια οργάνωση προστασίας καταναλωτών;
Να λες πάλι καλά που δεν προσπάθησαν να σου πουλήσουν και κάποιο συμβόλαιο.


Στάλθηκε από το S21FE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...