Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, panos43 said:

Παντως δεν έχω λάβει το γνωστό sms ότι έγινε η αίτηση. Παίζει ρόλο που την εκανα 20:50 το βραδυ;

Αύριο θα γίνει η κατάθεση της φορητότητας και αν είναι ορθά τα στοιχεία τότε από τις 17:00 και μετά θα μπορεί ο υπάλληλος να τραβήξει τον αριθμό στην Cosmote και να σου δώσει την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, panos43 said:

Εκανα αίτηση φορητότητας σε κατάστημα από CU σε what’s up. Αρχικα ρωτησα την υπάλληλο αν θα λάβω την προσφορά 15,5 GΒ δωρο για 3 μηνες-η οποία δίνεται ον-λάιν αλλά από ότι μου ειπαν στο 13888 δίνεται και σε κατάστημα- και απάντηση δεν ελαβα. Μου έδωσε ενα χαρτι αίτησης φορητότητας και καμία καρτα σιμ. Μου ειπε να ξαναπεράσω σε 2 μερες να την πάρω. Ακόμα, στο χαρτι που μου έδωσε, είχε σημειώσει ότι το νουμερο μου που πρόκειται να μεταφερθεί, είναι συμβόλαιο αυτη τη στιγμή, ενώ είναι cu. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα; Επίσης ποτε θα πρέπει να περάσω από το κατάστημα; Όταν χαθει το σημα της Vodafone?

Θα σου τα δώσει. Εμένα μου τα έδωσε τα gb. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GREGORYMO said:

Το watch up εμφάνισε μια έρευνα!

Τι ρόλο παίζει?

Δίνει δώρο ΜΒ ?

Την πήρε κανείς?

Σε μερικά δίνει 500μβ για 7 μερες και σε μερικά δεν δίνει τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VIPdriver said:

Σε μερικά δίνει 500μβ για 7 μερες και σε μερικά δεν δίνει τίποτα. 

Τις άλλες ερχόταν στο cosmote app.

Σήμερα μου ήρθε 1' φορά στο wu app

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Θα σου τα δώσει. Εμένα μου τα έδωσε τα gb. 

15gb και 500 λεπτα προς όλους;

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, VIPdriver said:

Σε μερικά δίνει 500μβ για 7 μερες και σε μερικά δεν δίνει τίποτα. 

μονο ευχαριστουμε, ενα θαυμαστικο κι ενα thumbs up 😞

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

15gb και 500 λεπτα προς όλους;

Ναι, Αλλά έχει μια προϋπόθεση. Να ενεργοποιήσεις ένα πακέτο call all. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, _NikitaS_ said:

Ναι, Αλλά έχει μια προϋπόθεση. Να ενεργοποιήσεις ένα πακέτο call all. 

Στο κατάστημα πόσα έδωσες για την μεταφορά ; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Στο κατάστημα πόσα έδωσες για την μεταφορά ; 

12 ευρώ. Βασικά την πρώτη ανανέωση πλήρωσα. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, advantix said:

Στο My COSMOTE app πως γίνεται να αλλάξει η γλώσσα από Ελληνικά στα Αγγλικά ; Ρωτάει ένας γνωστός από Καναδά.

Το App δεν έχει επιλογή. Το My Cosmote Web αν θυμάμαι είναι και στα Αγγλικά 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι παλιός με κοσμοκαρτα και με κάθε ανανέωση απο 12 και πανω μου τραβάει αυτόματα τα 9 δίνοντας μου 600 λεπτά, 500 mb και 100 sms.

Επειδή θεωρώ ότι πλέον δεν με συμφέρει και ιδιαίτερα, θυμάται κάποιος πώς μπορώ να το σταματήσω αυτό; Νομίζω το έγραφαν σε ανακοινώσεις που έβγαζαν κατά καιρούς, αλλά με πρόχειρη αναζήτηση δεν το βρίσκω και είπα να ρωτήσω.

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pan05 said:

Είμαι παλιός με κοσμοκαρτα και με κάθε ανανέωση απο 12 και πανω μου τραβάει αυτόματα τα 9 δίνοντας μου 600 λεπτά, 500 mb και 100 sms.

Επειδή θεωρώ ότι πλέον δεν με συμφέρει και ιδιαίτερα, θυμάται κάποιος πώς μπορώ να το σταματήσω αυτό; Νομίζω το έγραφαν σε ανακοινώσεις που έβγαζαν κατά καιρούς, αλλά με πρόχειρη αναζήτηση δεν το βρίσκω και είπα να ρωτήσω.

Ευχαριστώ 

Για να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία στείλε sms «B_OFF» στο 1330 ή κάλεσε δωρεάν στο 1330 και πάτησε 1 - 5 - 0.

 

Πως μπορώ να επιλέξω να ενεργοποιείται αυτόματα άλλο πακέτο και ποιες επιλογές έχω

 

Τα διαθέσιμα πακέτα που μπορούν να ενεργοποιούνται αυτόματα είναι τα παρακάτω:

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, pan05 said:

Είμαι παλιός με κοσμοκαρτα και με κάθε ανανέωση απο 12 και πανω μου τραβάει αυτόματα τα 9 δίνοντας μου 600 λεπτά, 500 mb και 100 sms.

Επειδή θεωρώ ότι πλέον δεν με συμφέρει και ιδιαίτερα, θυμάται κάποιος πώς μπορώ να το σταματήσω αυτό; Νομίζω το έγραφαν σε ανακοινώσεις που έβγαζαν κατά καιρούς, αλλά με πρόχειρη αναζήτηση δεν το βρίσκω και είπα να ρωτήσω.

Ευχαριστώ 

 

Screenshot_2023-07-20-23-49-39-521_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, pan05 said:

Είμαι παλιός με κοσμοκαρτα και με κάθε ανανέωση απο 12 και πανω μου τραβάει αυτόματα τα 9 δίνοντας μου 600 λεπτά, 500 mb και 100 sms.

Επειδή θεωρώ ότι πλέον δεν με συμφέρει και ιδιαίτερα, θυμάται κάποιος πώς μπορώ να το σταματήσω αυτό; Νομίζω το έγραφαν σε ανακοινώσεις που έβγαζαν κατά καιρούς, αλλά με πρόχειρη αναζήτηση δεν το βρίσκω και είπα να ρωτήσω.

Ευχαριστώ 

Δεν χρειάζεται να απενεργοποιήσεις την προσφορά, ασ' την να υπάρχει για ώρα ανάγκης. Απλά ανανέωσε με 8 ευρώ και αν θες ενεργοποίησε το πακέτο COMBO BASIC το οποίο ανανεώνει και τα υπόλοιπα της ενεργής προσφοράς από 12 κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να υπάρχει όταν με 12€ και το αντίστοιχο πακέτο έχει περισσότερα; 

Επίσης με αλλαγή σε whatsup θα πάρεις περισσότερα δεδομένα αλλά θα χάσεις τυχόν υπόλοιπα λεπτά και δεδομένα από την προσφορά…

Link to comment
Share on other sites

Η Ckarta ειναι/εξυπηρετει καλυτερα τους "παλιομοδιτες" (πχ που δεν εχουν τις συγχρονες απαιτησεις σε data).

Εχει πολλα πλεονεκτηματα (πχ προς #2# αριθμους Cosmote με 0,02Ε/1' παλιοτερα χωρις κανενα παγιο ενεργοποιησης η αυτη που λεει ο pan05 με αυτοματη αφαιρεση -9Ε, σε καποιες sim ακομα και χωρις καμια χρεωση μολις βαλουν καρτα πια απο 12Ε παλιοτερα και με 10Ε που καταργηθηκε η ανανεωση αυτη).

Επειδη, κατα την εκτιμηση μου και θα κριθω απο το αποτελεσμα το εχω ξανααναφερει παλιοτερα, εαν (και πολυ πιθανο) αποσυρθει η καρτα ανανεωσης 8Ε (προεκλογικο κολπο, αλλα και παλι κριντε με απο το αποτελεσμα) καποια στιγμη στο μελλον, κανεις δε θα μπορει ουτε να ζητησει πισω στον τραπεζικο του λογαριασμο το υπολοιπο (οπως εαν οντως εφαρμοζονταν η ανακοινωση καταργησης της 10Ε) ,ουτε να διαμαρτυρηθει για καταργηση 8Ε καθως ουδεποτε ανακοινωθηκε:

Θα μεινει αμανατι min 12E.

Δεν υπαρχει λογος να απενεργοποιησει την προσφορα με 9Ε (μπορει και αυτο να επιδιωκει με την τακτικη της η ιδια η εταιρια).

Ας κανει αυτο που εγραψε ο mp3buddy.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κρατήσει ενεργή μια προσφορά που πλέον δίνει παρόμοιες παροχές με το πακέτο των 7,2€; Την απενεργοποιεί για να έχει την ευελιξία να βάζει και περισσότερα € αν θέλει να αγοράσει κατι άλλο. 

Ακόμα και να καταργηθεί η 8€ κάρτα, με 12€ ανανεωση θα έχει 1000’, 500MB και 200SMS. Περισσότερα λεπτά από το bonus και την ευελιξία ξανά να τα κάνει ο,τι θέλει (ειτε αγαπημένα πρόσωπα, είτε πακέτα δεδομένων).

Ξανα, το Whatsup δίνει γενικά περισσότερα δεδομένα. Καλώς ή κακώς ελάχιστοι πλέον αρκούνται στα 500ΜΒ.

Επισης το forum είναι για να βοηθάμε τους άλλους, καλύτερα να μην χάνουμε τον άλλο μέσα στα λόγια (το ίδιο που κάνουν οι εταιρίες). Είμαστε εδώ γιατί έχουμε κάποιες γνώσεις ως χόμπι και θελουμε να βοηθήσουμε πραγματικά τον άλλο που ίσως δεν ξέρει/ δεν έχει διάθεση/ χρόνο να ασχοληθεί με το άθλημα που ονομάζεται κινητή τηλεφωνία (ή καρτέλ, θα μου επιτρέψετε)

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ενας (και ο συγκεκριμένος συστηματικά) βγαίνει εκτός θέματος, δεν σημαίνει ότι πρέπει να ακολουθήσουν και οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ενας (και ο συγκεκριμένος συστηματικά) βγαίνει εκτός θέματος, δεν σημαίνει ότι πρέπει να ακολουθήσουν και οι άλλοι.
Αν είναι στο κάθε νήμα από ένας να τα κάνει μπάχαλο, κάπου πρέπει οι διαχειριστές να βάλουν κι ένα όριο. Δεν μπορεί κάθε φορά που θέλουμε να διαβάσουμε ή να ρωτήσουμε κάτι να ψάχνουμε σελίδες που είναι εκτός θέματος για να το βρούμε.
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, VIPdriver said:

Χαλάρωσε φιλαράκο, κανέναν δεν υποστηρίζω. Απλά είδα για προεκλογικά που έγραψαν πιο πάνω και είπα να γράψω και εγώ. Εαν είσαι τόσο ευαίσθητος, κανε με block να μη διαβάζεις τα ποστ μου. Πάντως πως γίνεται οι εκνευρισμένοι να είναι απο το 41τακατο μόνο αυτοί ξέρουν......

Και ποιος σου ειπε οτι ειναι πολιτικο το παρον topic ;;;;

Απο το 41τακατο καταλαβαινω τι εισαι

Και δεν ειμαστε φιλαρακια

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aenaos15 said:

Και ποιος σου ειπε οτι ειναι πολιτικο το παρον topic ;;;;

Απο το 41τακατο καταλαβαινω τι εισαι

Και δεν ειμαστε φιλαρακια

Καταλαβαινω τον εκνευρισμό σου και δεν θα το συνεχίσω, όχι επειδή το είπες εσύ, αλλά από σεβασμό προς τους υπόλοιπους συμφορουμίτες. Καλή σου μέρα και χαλάρωσε.....

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μια ερώτηση:

Ποιός είναι ο οικονομικότερος τρόπος να έχω κινητό cosmote/whatsup/κάρτα/συμβόλαιο/κάτι με μηδαμινή χρήση (ηλικιωμένος);

(Λέω cosmote για να μπορώ να τσιμπάω και κωδικούς πρoσφορών cosmote - έχω ήδη ένα cu)

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote , η λύση για ηλικιωμένους είναι το FROG . 

κάθε δευτερη εβδομάδα έχει προσφορά 120 λεπτά με 3,02 ευρώ.

με 10 ευρώ κάρτα μπορείς να βγάλεις 3 μήνες αν ενεργοποιήσεις το τρίτο μήνα την 60η ημέρα 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...