Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είπα, προσωπικά μου έβαλαν τη φραγή αμέσως, τα χρήματα επεστράφηκαν σε λίγες ώρες (4-5). Σε άλλα φόρουν για το ίδιο θέμα διάβασα μέχρι 2 μέρες για να επιστραφούν τα χρήματα.

 

Ο ΣΤΚ είναι αρμόδιος για τις παράνομες χρεώσεις. Εφόσον βέβαια ο ΟΤΕ τις επιστρέφει δεν τίθεται θέμα καταγγελίας (σε όποιον δεν τις επιστρέφουν ας ξαναπάρει να μιλήσει με άλλο εκπρόσωπο). Αλλά δεν είναι κακή ιδέα η κοινοποίηση για τον τρόπο που γίνονται έτσι αυθαίρετα.

 

Η ΕΕΤΤ είναι αρμόδια να επιβάλλει κανόνες, άσχετο που ξύνονται και κάνουν την πάπια. Με τα 5ψήφια έγιναν πολλά πράγματα μετά από βροχή από καταγγελίες. Δεν είναι ικανή συνθήκη να ξυπνήσει ο γίγαντας οι καταγγελίες, σίγουρα όμως είναι αναγκαία.

Link to comment
Share on other sites

2106513888 χρέωση σαν να καλείς σταθερό ΟΤΕ. Για τεχνικά θέματα κινητής δωρεάν το 13738 από όλα τα δίκτυα.
Με το αυτοματοποιημένο σύστημα δε βγάζω άκρη.

Σε κάποια φάση ζητάει τον αριθμό μου, τον πληκτρολογώ και απαντάει ότι είναι καρτοκινητο και δε μπορεί να εξυπηρετήσει.

Πφφφφ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 15 gb της προσφοράς ξέρει κανείς αν προστίθενται σε κάποιο ήδη αγορασμένο πακέτο;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου επέστρεψαν τα 3 ευρώ από την αίτηση που έκανα χθες υστέρα από την ακύρωσή της συνδρομής sportwire

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάνεις λάθος, γιατί έχει επιλυθεί ζήτημα μου, καθώς είπαν σε 80 χρόνων άνθρωπο να του κάνουν από καρτοκινητο σε καρτοσυμβολαιο , και έπειτα από την καταγγελία από μέρος μου παρόλο που είχε δώσει την συγκατάθεση ο 80αχρονος να γίνει, δικαιώθηκα και του το γύρισαν σε κάρτα πάλι.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η ΕΕΤΤ δεν θα ενοχλήσει τον ΟΤΕ για να πει "Τί κάνατε για την περίπτωση του κου Στεφανίδη;"

Θα μαζέψει 100 ίδιες καταγγελίες και θα εγκαλέσει τον ΟΤΕ για συνολική απάντηση. Προφανώς και ο ΟΤΕ θέλει να μπορεί να πει ότι έχουν διευθετηθεί, και ότι έχει τηρηθεί η νομοθεσία, γι' αυτό και η κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ είναι απαραίτητη.

 

Αντίθετα, ο ΣτΚ θα ασχοληθεί προσωπικά με κάθε υπόθεση, και σε περίπτωση που δεν διευθετηθεί, θα στείλει έγγραφο σε εσένα και στον πάροχο με την σχετική νομολογία, τις προθεσμίες ικανοποίησης του αιτήματός σου, τις υποχρεώσεις του παρόχου, κλπ.

 

Μην ξεχνάτε ότι και από σύσταση του ΣτΚ (που διαμορφώθηκε μετά από πολλές καταγγελίες πελατών) καταρτίστηκε το νέο ΦΕΚ που προβλέπει αυξημένες προστασίες καταναλωτών για τα 5ψήφια. Επισημαίνω για αποφυγή παρεξήγησης ότι ο ΣτΚ είναι θεσμοθετημένη Ανεξάρτητη Αρχή, και δεν πρέπει να συγχέεται με διάφορες ενώσεις καταναλωτών.

Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε ένα ακόμα επιπλέον κωδικό ριλοαντ ιτ μιας και σαν σήμερα πριν 12 χρόνια αγόρασα τον αριθμό αυτό what's up. Το θέμα είναι ότι το θυμόμουν απλά πέρσι δεν μου είχαν στείλει δώρο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στην εφαρμογή του What's Up, δοκιμάζω να κάνω ανανέωση 10 ευρώ σε κινητό τρίτου με την κάρτα του. Μου βγάζει το "Χμμ Κάτι δεν πήγε καλά, ξαναδοκίμασε αργότερα". Μετά από 5 λεπτά ξαναδοκιμάζω, τα ίδια. Μετά από άλλα 5 λεπτά ξαναδοκιμάζω, τα ίδια πάλι.

Τελικά βλέπω στην εφαρμογή ότι μπήκαν 3 φορές επί 10 ευρώ! ΤΡΑΓΙΚΟΙ. Τράβηξαν 30 ευρώ από την κάρτα του άλλου χωρίς λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την εξυπηρέτηση και πες ακριβώς τι έγινε ίσως βγάλεις άκρη

 

 

Παλιότερα που είχα πάθει το ίδιο έβγαλα άκρη

 

 

Μόνο που στην δική μου περίπτωση είχα βάλει δύο φορές το χρήματα

 

 

Και μου έλεγε στην εφαρμογή ακριβώς ότι έλεγε στο γνωστό σου που έβαλες κάρτα.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τι συμφέρει για να έχω περίπου 10 GB τον μήνα; Δεν με ενδιαφέρουν ούτε τα λεπτά ομιλίας ούτε και τα SMS.

Το πακέτο με τα 10€ 15 GB είναι μέχρι τέλος Σεπτέμβρη, μετά όμως;

Link to comment
Share on other sites

Τι συμφέρει για να έχω περίπου 10 GB τον μήνα; Δεν με ενδιαφέρουν ούτε τα λεπτά ομιλίας ούτε και τα SMS.

Το πακέτο με τα 10€ 15 GB είναι μέχρι τέλος Σεπτέμβρη, μετά όμως;

Λίγο off topic η απάντηση μου. Αν έχεις καλό σήμα στην κόκκινο πάρε μια κάρτα SIM με Vodafone giga wifi on the spot. Είναι χωρίς πάγια και ότι πρόγραμμα ενεργοποιήσεις πληρώνεις στο τέλος του μήνα. Αν δεν ενεργοποιήσεις κάτι έρχεται μηδενικός λογαριασμός. Έχει με 5 ευρώ 10gb, και με 10 ευρώ 40gb. Υπάρχει σχετικό νήμα εδω:

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334762

Link to comment
Share on other sites

Λίγο off topic η απάντηση μου. Αν έχεις καλό σήμα στην κόκκινο πάρε μια κάρτα SIM με Vodafone giga wifi on the spot. Είναι χωρίς πάγια και ότι πρόγραμμα ενεργοποιήσεις πληρώνεις στο τέλος του μήνα. Αν δεν ενεργοποιήσεις κάτι έρχεται μηδενικός λογαριασμός. Έχει με 5 ευρώ 10gb, και με 10 ευρώ 40gb. Υπάρχει σχετικό νήμα εδω:

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334762

 

Σε ευχαριστώ, δυστυχώς ούτε με wind ούτε με vodafone καλύπτομαι. Μήπως ανακοινώσει και η cosmote κάποιο τέτοιο πρόγραμμα μιας που το επανέφερε τον Ιούνιο η vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα Giga Max προγράμματα, απλώς είναι με μηνιαίο πάγιο και 18/24μηνή δέσμευση..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Play now unlimited περιλαμβανει και το Youtube Music; Γιατι αναφερει Youtube αλλα λεει μουσικη και βιντεο
Από τους ίδιους server του YouTube είναι δεν νομίζω να ξεχωρίζει σε κάτι...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κοσμοκάρτα και μου ήρθε πριν λίγο ένα μήνυμα "Ενεργοποίησε ένα μηνιαίο συνδυαστικό πακέτο μέχρι 6/8 και τα 477' λεπτά ομιλίας που έχεις προς όλους από προηγούμενη αγορά πακέτου θα προστεθούν στα νέα με ισχύ ακόμα 1 μήνα".... Θέλω να ρωτήσω τι εννοεί λέγοντας συνδυαστικό πακέτο; Δηλαδή άμα ενεργοποιήσω πχ το μηνιαίο πακέτο με 100 sms προς όλους και κόστος 4,03 ευρώ που είναι και το πιο φθηνό μηνιαίο πακέτο, θα μου μεταφέρει τα 477 λεπτά ομιλίας που έχω και τον επόμενο μήνα; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί κάποιο πακέτο που περιέχει λεπτά και sms..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές μέρες τελείωνε το παλιό πακέτο call them all και λέω ας κάνω από σήμερα το αυτόματο combo να είναι έτοιμο να ανανεωθεί όταν έρθει η ώρα της λήξης.

Πάτησα ενεργοποίηση και ξεκίνησε από σήμερα.

Μικρό το κακό για μερικές μέρες απλά το λέω για κάποιους που το σκέφτονται να το κάνουν.

Μεταφέρθηκαν όλα τα λεπτά ομιλίας και sms και mb.

Επίσης πήρα και το bonus των 3g για 15 μέρες από την on line ανανεωση

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση για όποιον ξέρει. Σε cosmoκάρτα με online ανανέωση 10€ τι bonus παίρνουμε; Αντίστοιχα με κάρτα 12€ από περίπτερο τι παίρνεις; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ολα τα πακετα του whats up εχουν ακριβυνει παρα πολυ και τα χρηματα ειναι πολλα καθε μηνα μ'ενημερωσε ενας φιλος οτι υπαρχει ενα πακετο οπου στελνεις μηνυμα promo4 στο 1330 και κοστιζει 4 ευρω.

Το πακετο περιλαμβανει 600 προς whats up και 200 προς ολους.

Εκανα δοκιμη να στειλω απο το κινητο μου αλλα τιποτα.

Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να το ενεργοποιησω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...