Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποδεδειγμένα πλέον κάτι παίζει και τους έχει πέσει τόσες φορές η υπηρεσία εις βάρος των χρηστών. Εμένα μου το έκανε με το μικρό πακέτο των 5gb οπότε δεν έχει σχέση το unlimited αλλά το γεγονός ότι για κάποιο λόγο το σύστημα τους δεν αναγνωρίζει την ύπαρξη του πακέτου και το πρόβλημα συμβαίνει σε ? τυχαίους? χρήστες. πχ αυτή την φορά εγώ είχα πρόβλημα ενώ σε φίλο μου που είχε πρόβλημα τον προηγούμενο μήνα, αυτή την φορά δεν είχε.

 

Απαράδεκτο απλά να έχει συμβεί τόσες φορές τον τελευταίο καιρό.

Εγω βρισκω γελοιο τόσες μέρες η κοσμοτε να μην μπορει να φτιαξει το play now unlimited και δινω τσαμπα 15ευρω για απεριοριστο Youtube! Η εξυπηρέτηση πελατών τους παει απο το κακο στο χειρότερο! Αν τους πάρω σήμερα τηλέφωνο, θα μου πουν "μα εχετε mb" και άντε να τους δώσω να καταλάβουν οτι ειναι αγορασμενο εβδομαδιαιο πακετο για να μπορει να ειναι ενεργο το απεριόριστο! Ισως επιτηδες βαζουν ατομα που δεν μπορουν για να τα παρατούμε και να μην ασχολουμαστε.

Εμένα πάντως που ειχα προχθες πρόβλημα και τους τηλεφώνησα δεν μου είπαν "μα έχετε mb" αλλά κατέγραψαν το πρόβλημα μου και από ότι είπαν το προωθούν στο αρμόδιο τμήμα. Μετά απο κάποιες ώρες, το πακέτο λειτούργησε και πάλι κανονικά

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Όσο για την αναφορά γιατί να γίνει καταγγελία όταν σου πουλάνε συγκεκριμένη υπηρεσία και το έχεις δοκιμάσει 3 φορές και αντί για απεριόριστο youtube παίρνεις 10gb είναι για καταγγελία. Άλλο πράγμα αγοράζεις άλλο σου δίνουν. Αποδεδειγμένα έχει πρόβλημα το unlimited και είμαστε αρκετοί που αντιμετωπίσαμε το πρόβλημα.

 

Απάντησες σε συμφορουμήτη που είχε πρόβλημα με το σταθερό του και πήρε gb, λέγοντας ότι σου συνέβη το ίδιο, και όχι ότι είχες προβήματα με το play now. Πράγμα που δεν αναιρεί το γεγονός ότι δεν μπορείς να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ για ψύλλου πήδημα. Η καταγγελία είναι για επίλυση προβλημάτων με τον πάροχο όταν έχεις φτάσει σε ένα σημείο που δεν γίνεται τίποτα άλλο, και όχι για να κράξεις γενικά.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Κάνουνε αναβαθμίσεις στα συστήματα, για αυτό μερικοι παρατηρειτε δυσλειτουργίες. Το play now βέβαια 6+ μήνες έχει μαζικά θεματα, αλλά προφανώς οφείλονται εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Κάνουνε αναβαθμίσεις στα συστήματα, για αυτό μερικοι παρατηρειτε δυσλειτουργίες. Το play now βέβαια 6+ μήνες έχει μαζικά θεματα, αλλά προφανώς οφείλονται εκεί.

Εαν δεν αποζημιωθώ μέχρι τέλος εβδομάδας, αντιο κοσμοτε -

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Για μεταφορά σε καρτοκινητο whats up cosmote από καρτοκινητο wind πώς γίνεται και τί να προσέξω;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε ένα κατάστημα Cosmote ή Γερμανός και θα ζητήσεις φορητότητα.

Ότι και να ζητήσεις , αρχικά θα σε μεταφέρουν σε cosmokarta. Στην συνέχεια το αλλάζεις δωρεάν στελνοντας ALPAK στο 1314 και ακολουθώνατας της οδηγίες ( Αποστολή δεύτερου SMS στο 1314 με το λεκτικό W)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί τηλεφωνικά να δώσει όλα τα στοιχεία και να ξεκινήσει στην φρογκ?Το λέω γιατί τα περισσότερα καταστήματα λένε πως δεν έχουν κάρτες σιμ...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχασα 20 γίγα πρώτη φορά ξέχασα να ανανεώσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί τηλεφωνικά να δώσει όλα τα στοιχεία και να ξεκινήσει στην φρογκ?Το λέω γιατί τα περισσότερα καταστήματα λένε πως δεν έχουν κάρτες σιμ...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι εκτος αν διαμαρτυρηθεις οτι δεν βρισκεις πουθενα σιμ και σου κανουν τη χαρη να σου την στειλουν. Φρογκ απευθειας δεν γινεται. Η απευθείας αλλαγη απο την κοσμοκάρτα σε φρογκ κοστιζει 10 ευρω με την ιδια διαδικασια (αλλαγη πακετου) που αναφερθηκε πριν. Οι επομενες αλλαγες κοστιζουν 3 ευρω. Αρα μπορεις να κανεις ο,τι γραφτηκε παραπανω : αλλαγη δωρεάν από κοσμοκάρτα σε wu και στη συνεχεια αλλαγη πακέτου σε φρογκ. Θεωρείται 2η αλλαγη και θα κοστισει 3 ευρω αντι για 10

Link to comment
Share on other sites

Έχασα 20 γίγα πρώτη φορά ξέχασα να ανανεώσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ημερολόγιο και υπενθύμιση 1 μέρα πριν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με το 1xxxx τι θα κάνουμε; καλούν σε άκυρες στιγμές, το σηκώνουμε το κλείνουν, πως γίνεται να τους αποφύγουμε αυτούς; το έχουν παρακάνει, έχω το mi8, το είχα κάνει αποκλεισμό από την εφαρμογή του κινητού αλλά βλέπω δεν το πιάνει Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρήζουν κόσμο από το 13888. Δοκίμασε να το βάλεις στη λίστα αποκλεισμού με +30 μπροστά
Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε, θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ

 

Αν και το απόγευμα είχα κάνει άρση και ξανά αποκλεισμό το νούμερο και δουλεύει, ίσως έφαγε κόλλημα

Link to comment
Share on other sites

Για φορητότητα από wind σε cosmote ως συνήθως η απάντηση δεν μας στέλνουν κάρτες sim . Τι κάνουμε εκτός από το να περιμένουμε;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για φορητότητα από wind σε cosmote ως συνήθως η απάντηση δεν μας στέλνουν κάρτες sim . Τι κάνουμε εκτός από το να περιμένουμε;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

E-mail στην κοσμοτε να φροντίσουν να σου βρουν λυση

Link to comment
Share on other sites

Για φορητότητα από wind σε cosmote ως συνήθως η απάντηση δεν μας στέλνουν κάρτες sim . Τι κάνουμε εκτός από το να περιμένουμε;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Frog πάρε τηλ για frog και κάνε μετά αλλαγή πακέτου

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ. eb107347688a179b4113ed6872241d9d.jpg

 

Καλοοοοοο , πολύ καλοοοοοο!!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ανταγωνίστρια εταιρία έδωσε για 2 σαββατοκύριακα δώρο, όχι για 3 μέρες. Από το τίποτα καλύτερο, αλλά έχουμε δει και καλύτερα :p
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σε 3 μερες φυγαν σχεδον 2 γκιγκα που ειχα βαλει καρτουλα (+ ριλοουντ). δεν εκανα κατι περιεργο, σιγουρο αυτο γιατι μου εφαγε πανω απο 20 μεγκαμπαιτ την ωρα που οδηγουσα, δεν ετρεχε τιποτα στο παρασκηνιο και δεν εκανα τιποτα. κατι παιζει δικο τους μαλλον? εχει συμβει σε κανεναν αλλον? δεν τρωγονται ετσι τα μεγκαμπαιτ ειδικα με την χρηση που κανω.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σε 3 μερες φυγαν σχεδον 2 γκιγκα που ειχα βαλει καρτουλα (+ ριλοουντ). δεν εκανα κατι περιεργο, σιγουρο αυτο γιατι μου εφαγε πανω απο 20 μεγκαμπαιτ την ωρα που οδηγουσα, δεν ετρεχε τιποτα στο παρασκηνιο και δεν εκανα τιποτα. κατι παιζει δικο τους μαλλον? εχει συμβει σε κανεναν αλλον? δεν τρωγονται ετσι τα μεγκαμπαιτ ειδικα με την χρηση που κανω.....

 

Σκοπεύω να αλλάξω εταιρία για αυτόν τον λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...