Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα που αναφέρετε μάλλον ξεκίνησε από την Παρασκευή. φίλος μου ανέφερε ότι στην αρχή έτρωγε τα megabyte τα κανονικά αντί να μετράνε στο απεριόριστο και μετά εξαφανίστηκε τελείως το πακέτο από την εφαρμογή, ενώ είχε άλλες 15 μέρες μέχρι να κλείσει ο μήνας. Σε επικοινωνία με την cosmote, του είπαν ότι το ψάχνουν το θέμα και του έδωσαν 10gb γενικής χρήσης για ένα μήνα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι θα περιμένω να δω πόσες ημέρες θα κάνουν για να την φάνε μια και καλή με την καταγγελία. Αν νομίζουν οι Γερμανοί ότι θα μας κοροϊδεύουν είναι γελασμένοι αυτά στους γείτονες εξ ανατολάς που τους αγαπάνε :)

 

Χα.. Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι.. :shifty:

 

Απ' αυτά που διάβασα παραπάνω, κάποια αλλαγή σε πακέτο ετοιμάζουν να κάνουν, αλλά επειδή τόσα ξέρουν, τόσα κάνουν, χάνει ο κόσμος τα mb του...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλα πακέτα έχεις ταυτόχρονα ενεργα;
Μονο το unlimited και 2gb απο τις 2 ανανεώσεις των 10 ευρω.

 

Edit: 26/6/2019 1.45πμ

 

Ακόμα δεν κάνανε τίποτα αύριο θα φάνε ξεχεσμα.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, με ανανέωση των 10, 12 και 15 ευρώ ποια είναι τα ποσά που προστίθενται καθαρά στο υπόλοιπο;

με αυτή των 10€ είναι 8 κόμμα κάτι αλλά δεν θυμάμαι καλά. τα υπόλοιπα ποσά;

ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει πάρε-μοίρασε εδώ και 20 λεπτά, αλλά δεν έχει έρθει κανένα μήνυμα επιβεβαίωσης πως ο παραλήπτης πήρε τα 300ΜΒ, ενώ τα δικά μου 100ΜΒ μπήκαν κατευθείαν.

Παίζει να μην τα έχει πάρει; Γιατί στο παρελθόν μου έχει κάνει κάτι κουλά, του στιλ να στέλνω 300ΜΒ σε έναν και να παίρνει μόνο τα 200, επιβεβαιωμένα.

 

Μήπως έχει αλλάξει κάτι; Γιατί μόλις επιβεβαίωσα ότι πήρε μόνο τα 100 (επιβεβαιωτικό sms δεν μου έχει έρθει καθόλου, ούτε γι' αυτά).

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες αργει. Κι εμενα μου εχει καθυστερησει να στειλει σε αλλον ενω εγω τα πηρα αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θυμίστε μου σας παρακαλώ ποιο μήνυμα γράφουμε για να στείλουμε χρήματα σε άλλον χρήστη ?

Ευχαριστώ!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θυμίστε μου σας παρακαλώ ποιο μήνυμα γράφουμε για να στείλουμε χρήματα σε άλλον χρήστη ?

 

Ευχαριστώ!

Στέλνεις sms στο 1219

Ποσό στο 69****

 

Για παράδειγμα : 5 στο 697111111

ή 10 στο 697111111

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το καιρό με έχουν ταράξει στα προεκλογικά sms για συγκεντρώσεις. Δεν έχω γραφτεί ποτέ σε κομματικό κατάλογο. Σε ξέρω πώς βρίσκουν το νούμερο. Είμαι στο μητρώο 11 αλλά η κοσμοτέ μου απάντησε ότι το μητρώο είναι για κλήσεις και όχι για sms. Το ίδιο ακριβώς γίνεται και στη γυναίκα μου. Υπάρχει τρόπος να βρούμε από ποιον κατάλογο βρήκαν το νούμερο ή πως να διαγράφουμε από τον κατάλογο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μια φορά είχε έρθει ένα μήνυμα και καλά από chatting υπηρεσία που ούτε την ήξερα. Δεν είχα χρεωθεί κάτι. Το έσβησα και από τότε δεν ξανά έχει έρθει τίποτα απολύτως. Βάζω και το κινητό μου σε αρκετά καταστήματα που κάνω παραγγελίες ποτέ δεν με ενόχλησαν.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το καιρό με έχουν ταράξει στα προεκλογικά sms για συγκεντρώσεις. Δεν έχω γραφτεί ποτέ σε κομματικό κατάλογο. Σε ξέρω πώς βρίσκουν το νούμερο. Είμαι στο μητρώο 11 αλλά η κοσμοτέ μου απάντησε ότι το μητρώο είναι για κλήσεις και όχι για sms. Το ίδιο ακριβώς γίνεται και στη γυναίκα μου. Υπάρχει τρόπος να βρούμε από ποιον κατάλογο βρήκαν το νούμερο ή πως να διαγράφουμε από τον κατάλογο αυτό;

 

Κάποιος γνωστός σε έχει γράψει. Δε μου έχει έρθει κανένα sms για τις εκλογές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για κόσμο κάρτα, Τι γίνετε με το giga ΣΚ ρε παιδιά; Το εξαφάνισαν τελείως; Η μόνη επιλογή είναι 4€ για 3gb-7μερες
Link to comment
Share on other sites

Για κόσμο κάρτα, Τι γίνετε με το giga ΣΚ ρε παιδιά; Το εξαφάνισαν τελείως; Η μόνη επιλογή είναι 4€ για 3gb-7μερες
Τρέχει η προσφορά με 0.90€ 5gb για σαββατοκύριακο και Δευτέρα. Δε σου κάνει; θες να πληρώσεις 2 ευρώ; Αν μπεις στο cosmote app φαίνεται κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το καιρό με έχουν ταράξει στα προεκλογικά sms για συγκεντρώσεις. Δεν έχω γραφτεί ποτέ σε κομματικό κατάλογο. Σε ξέρω πώς βρίσκουν το νούμερο. Είμαι στο μητρώο 11 αλλά η κοσμοτέ μου απάντησε ότι το μητρώο είναι για κλήσεις και όχι για sms. Το ίδιο ακριβώς γίνεται και στη γυναίκα μου. Υπάρχει τρόπος να βρούμε από ποιον κατάλογο βρήκαν το νούμερο ή πως να διαγράφουμε από τον κατάλογο αυτό;

 

Εδώ είναι συγκεντρωμένη η τρέχουσα κατάσταση για πολιτικές διαφημίσεις:

https://www.lawspot.gr/nomika-nea/prosopika-dedomena-kai-ekloges-ti-ishyei-gia-ta-sms-ta-email-kai-tis-kliseis-apo

 

Ούτε μεταξύ τους δεν τα τηρούν, και βεβαίως είναι επιλήψιμο. O Φορτσάκης μάλιστα ζήτησε συγγνώμη για να μην τον κυνηγήσουν:

https://www.naftemporiki.gr/story/1488066/antidraseis-gia-ta-mazika-sms-tou-th-fortsaki-zito-suggnomi-egine-lathos

Link to comment
Share on other sites

Κατα τις 17:30 μέχρι τις 18:00 και κατι που τσέκαρα γιατί ήθελα να την ενεργοποιήσω δεν την εμφάνιζε την προσφορά με τα 0,9€ για αυτό το έγραψα.

Τώρα την βγαζει στο app.

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα πρέπει να υπήρχε κάποιο τεχνικό πρόβλημα. Εγώ την έβλεπα στην εφαρμογή αλλά πατώντας να την ενεργοποιήσω πετούσε σφάλμα. Κατά τις 2000 ενεργοποιήθηκε κανονικά

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μια φορά είχε έρθει ένα μήνυμα και καλά από chatting υπηρεσία που ούτε την ήξερα. Δεν είχα χρεωθεί κάτι. Το έσβησα και από τότε δεν ξανά έχει έρθει τίποτα απολύτως. Βάζω και το κινητό μου σε αρκετά καταστήματα που κάνω παραγγελίες ποτέ δεν με ενόχλησαν.

Το συγκεκριμένο που λες (54122) είναι από τα λίγα (ίσως το μόνο) που δεν χρεώνει εκτός αν απαντήσεις.Δεν είναι συνδρομητικό, οπότε δεν είναι απαραίτητο ότι θα σου ξανά έρθει μήνυμα. Παρόλα αυτά μπορείς άνετα να τους στείλεις ένα email αναφέροντας τον αριθμό του κινητού σου ώστε να μη σε ξαναενοχλήσουν. Το έκανα εγώ στα κινητά και τα δικά μου και των δικών μου ανθρώπων, και δεν μας έχουν ξαναενοχλήσει από τότε.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές κλήσεις τον τελευταίο καιρό από νούμερα κινητών κοσμοτε. Απάντησα σε καναδυο στην αρχή γιατί δεν ήξερα και μετά αφού γκουγκλαρα είδα τι παίζει και μπήκαν στην block list. Παρατηρώ ότι εξακολουθούν να τηλεφωνούν. Ευτυχώς με σώζει το block list. Κάτι πρέπει να γίνει με την πώληση των δεδομένων μας σε κάθε ενοχλητικό χωρίς την συγκατάθεση μας. Έλεος πια με το Μπαχαλισταν.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/280619_anakoinosi_kartokinitis.pdf

 

Τερμα το bonus ανανέωσης όταν η ανανέωση χρόνου ομιλίας γίνεται από κατάστημα.

Online μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Πολλές κλήσεις τον τελευταίο καιρό από νούμερα κινητών κοσμοτε. Απάντησα σε καναδυο στην αρχή γιατί δεν ήξερα και μετά αφού γκουγκλαρα είδα τι παίζει και μπήκαν στην block list. Παρατηρώ ότι εξακολουθούν να τηλεφωνούν. Ευτυχώς με σώζει το block list. Κάτι πρέπει να γίνει με την πώληση των δεδομένων μας σε κάθε ενοχλητικό χωρίς την συγκατάθεση μας. Έλεος πια με το Μπαχαλισταν.

εχεις ζητήσει την καταχωρηση στο μητρωο του αρθρου 11?

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/280619_anakoinosi_kartokinitis.pdf

 

Τερμα το bonus ανανέωσης όταν η ανανέωση χρόνου ομιλίας γίνεται από κατάστημα.

Online μόνο...

 

Ετοιμαστείτε και για πετσόκομμα του reload it και γενικά και των bonus που δίνουν τώρα στις online ανανεώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και χαζό? Ποιος είναι ο λόγος που δεν κάνουμε ανανέωση online και θα πρέπει ενδεχομένως να κάνουμε από κατάστημα?

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...