Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτό εννοώ. Περίεργο. Σε μέρη που είχα πάντα 4g τώρα έχω H+. Θα το παρακολουθήσω να δω.
Έχεις ενεργοποιήσει το 4g?

 

Sent from my Google Pixel C

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχεις ενεργοποιήσει το 4g?

 

Sent from my Google Pixel C

Για να λέει "σε μέρη που είχα πάντα 4G τώρα έχω H+" προφανώς και το έχει ενεργοποιήσει.

Αλλιώς πώς είχε νωρίτερα;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Να είχε άλλο δίκτυο δεν παίζει δηλ;

Θεώρησα λογικό ότι ήταν στο δίκτυο της Cosmote από τη στιγμή που είμαστε σε thread για την Cosmote.

Αλλιώς θα το είχε αναφέρει.

 

 

Φυσικά και δεν κορόιδεψα την ερώτησή σου, απλά θεώρηση λογικά αυτό που γράφω παραπάνω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα ενεργοποιησης του φοιτητικου πακετου με καποιο sms και οχι μεσω της εφαρμογης;

 

Μπορείς σίγουρα με κλήση στο 1330. Για sms δεν ξέρω αν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ. Περίεργο. Σε μέρη που είχα πάντα 4g τώρα έχω H+. Θα το παρακολουθήσω να δω.

Τώρα που το σκέφτομαι, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να έχω MB μόνο από reload it. Συνήθως έχω και αγορασμένο πακέτο και βάζω παράλληλα και το reload it. Δεν ξέρω μήπως έχουν κάνει καμιά μαγκιά να μην έχεις 4G όταν είσαι μόνο με reload it, αν και δε νομίζω να έχουν κάνει κάτι τόσο χοντρό. :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Είχα μόνο τα 1200ΜΒ του reloadit αλλά μια χαρά είχα 4G & 4G+ σήμα.

 

Τότε κάτι άλλο παίζει...

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ που δεν απάντησα τόση ώρα να σας λύσω απορίες.

Ήμουν σε συμβόλαιο cosmote και έχει 2 βδομάδες περίπου που το γύρισα σε what's up. Είχα 4g κανονικά και πριν και τώρα με το what's up. Έχει 2-3 μέρες που παρατηρώ ότι δεν πιάνω 4g καθόλου. Στο what's up ακόμα δεν έχω ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο. Έχω το 1,2gb που μου έδωσε δώρο όταν έβαλα κάρτα. Γι' αυτό είπα θα το παρατηρήσω για λίγο να δω μήπως φταίει το κινητό.

Εκτός και αν μου κάνει καψόνια η cosmote επειδή έκοψα την σύνδεση. Όπως και οι κλήσεις που από την μέρα που πήρα τηλέφωνο για διακοπή συμβολαίου ξαφνικά και όλως τυχαίως άρχισαν να πέφτουν οι γραμμές εν μέσω κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Λαθοοος μου.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ που δεν απάντησα τόση ώρα να σας λύσω απορίες.

Ήμουν σε συμβόλαιο cosmote και έχει 2 βδομάδες περίπου που το γύρισα σε what's up. Είχα 4g κανονικά και πριν και τώρα με το what's up. Έχει 2-3 μέρες που παρατηρώ ότι δεν πιάνω 4g καθόλου. Στο what's up ακόμα δεν έχω ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο. Έχω το 1,2gb που μου έδωσε δώρο όταν έβαλα κάρτα. Γι' αυτό είπα θα το παρατηρήσω για λίγο να δω μήπως φταίει το κινητό.

Εκτός και αν μου κάνει καψόνια η cosmote επειδή έκοψα την σύνδεση. Όπως και οι κλήσεις που από την μέρα που πήρα τηλέφωνο για διακοπή συμβολαίου ξαφνικά και όλως τυχαίως άρχισαν να πέφτουν οι γραμμές εν μέσω κλήσης.

 

Στείλε 4G στο 1333 και θα ανοίξει το 4G

Link to comment
Share on other sites

Στείλε 4G στο 1333 και θα ανοίξει το 4G
Το έστειλα, μου απάντησαν ότι ενεργοποιήθηκε αλλά ακόμα H+. Ευχαριστώ.

Λοιπόν, έβαλα την κάρτα μου σε άλλο κινητό και δείχνει και εκεί H. Την κάρτα του άλλου κινητού την έβαλα στο δικό μου και δείχνει 4G. Οπότε το πιθανό πρόβλημα κινητού το ξεχνάμε.

Αν δεν είναι θέμα κάρτας (που δεν νομίζω, αφού μέχρι τώρα δούλευε κανονικά) θα είναι αυτό που είπα με τα MB ότι ίσως να είναι μόνο για 3G. Αν ήταν θέμα κάρτας φαντάζομαι δεν θα είχε και καθόλου σήμα και όχι πρόβλημα μόνο στο 4G.

Λέω να κάνω μία κλήση στην εξυπηρέτηση να λύσω τις απορίες..

Link to comment
Share on other sites

Ο διαχωρισμός 3g/4g ανάλογα το πακέτο έχει πάψει προ πολλού,το 4g είναι διαθέσιμο σε όλα τα πακέτα πλέον. H άλλη κάρτα είναι κοσμοτέ? Παιζει να ειναι και θεμα της κεραιας στην οποια συνδεεσαι. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά.. 4G

Το έβαλα σε flight mode για κάνα 5λεπτο και μετά αμέσως έπιασε 4G. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί ξαφνικά να έχει απενεργοποιηθεί το 4G και να έπρεπε να στείλω το μήνυμα για ενεργοποίηση. Και έχω φαγωθεί όλη μέρα με επανεκκινήσεις και ψάξιμο στο site της cosmote. Μέχρι και όρους χρήσης έχω διαβάσει (αυτούς που αποδεχόμαστε σχεδόν όλοι αβλεπί). Τέλοσπάντων.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε η αλλαγη σημερα απο voda σε cosmokarta ,μια απορια ,αν το κανω τωρα whats up δινει καποιο δωρο χωρις καρτα χωρις τιποτα για 3 μηνες;
Link to comment
Share on other sites

Εγινε η αλλαγη σημερα απο voda σε cosmokarta ,μια απορια ,αν το κανω τωρα whats up δινει καποιο δωρο χωρις καρτα χωρις τιποτα για 3 μηνες;

 

Οχι,στα φοιτητικα μονο γινονται αυτα.Αν εχεις πασο,μπορεις να το κανεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πληροφοριακά σε προνομιακό έληξε ο χρόνος ομιλίας παρόλο που ανανέωσα το πακέτο πριν την λήξη.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πληροφοριακά σε προνομιακό έληξε ο χρόνος ομιλίας παρόλο που ανανέωσα το πακέτο πριν την λήξη.

 

όσος χρόνος ομιλίας σου είχε μείνει δεν μεταφέρθηκε στον επόμενο μήνα. Κατάλαβα σωστά ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

όσος χρόνος ομιλίας σου είχε μείνει δεν μεταφέρθηκε στον επόμενο μήνα. Κατάλαβα σωστά ;

Έτσι ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς

 

Να σου πω την αλήθεια το περίμενα για το προνομιακό.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Τα ΜΒ να μεταφέρει και τα του reload/share, αρκεί

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στις 10 λήγει το πακέτο μου. Για αυτό γράφει 10. Τεράστια cosmote. 5c72c5098960add45d4a44c0642eaa88.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...